Rozbłysk M1.7 na Słońcu, naukowcy nie wykluczają flar skierowanych w Ziemię

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dzisiaj w nocy Słońce wygenerowało średniej wielkości rozbłysk słoneczny. Powstał on w obrębie regionu o numerze 2010. Był to największy rozbłysk w ciągu ostatnich 24 godzin.

 

W szczycie rozbłysk osiągnął wielkość M1.7. Jak zwykle towarzyszył mu koronalny wyrzut masy. Z racji umiejscowienia regionu nie grozi nam raczej burza magnetyczna w wyniku tego zjawiska.

Warto zwrócić uwagę na parę dwóch włókien magnetycznych rozciągających się na niemal całej długości tarczy słonecznej na południowej hemisferze. To może zwiastować powstawaniu rozbłysków niewymagających plam słonecznych.

Nazywają się one Hyder flare i występują gdy nagle zanika takie włókno magnetyczne. Oznacza to, że obie wypatrzone formacje tego typu mogą spowodować nieoczekiwane rozbłyski skierowane w stronę Ziemi.

 

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KAFAR44

Ameryką ządzą zydzi,farbują

Ameryką ządzą zydzi,farbują papier bez pokrycia na ZIELONO.Chinczycy w 50% mają USA w kieszeni.Jak te zielone papiery wymienią na EURO Zydzi zostaną GOLODUPCAMI.Pali sie Im grunt pod nogami.Wiedzą doskonale ze tym razem zostaną,do cna "WYPALENI" na calej kuli ziemskiej.W Polsce jest ich ok.6 milionów.dosc sprytnie zamaskowanych.USA zezwoli na wizy wyjazdowe,aby w pospiechu mogli uciekac z Polski,/wszystko juz zostalo,OGOLOCONE.Mieli zamiar wprowadzic tz.KAPITALIZ na UKRAINIE,ale PUTIN stary WYGA zapobiegł skutecznie tym zamiarą.Rosja-Chiny- Korea mają podpisany uklad strategiczny na wypadek 3 wojny swiatowej.Moja BABKA ur.1895 powiedziała mi gdy mialem 10 lat w 1954 r Ze Polska kiedys bedzie miala granice z Chnczykami.Oby sie sprawdzilo.....

Skomentuj