Rośnie aktywność naszej gwiazdy, powstają kolejne rozbłyski słoneczne

Kategorie: 

Źróło: NASA/SDO

Aktywność słoneczna wzrastała dzisiaj bardzo szybko i doszła do wysokiego poziomu. Stało się to głównie za sprawą czterech rozbłysków klasy M.  Największy z nich, ten ostatni,  wielkość M4.0

 

Dzisiejsze rozbłyski powstawały z dwóch regionów aktywnych na Słońcu.  Z zachodzącego już 2322 oraz nowego regionu, którego jeszcze całkowicie nie widać. Od rana mieliśmy z tych miejsc cztery rozbłyski, M1.0 z plamy 2322, a później dwa razy M2.2 z grupy plam 2322 oraz z tego nowego, znajdującego się za wschodnim skrajem tarczy słonecznej. Można już stwierdzić, że ten rozbłysk na wschodzie był zdecydowanie silniejszy ponieważ ziemksie instrumenty zarejstrowały go, a jego "źródła" jeszcze nie widać w pełnej krasie.

Rozbłyski M1.0 oraz M2.2

Potem doszedł jeszcze najsilniejszy jak dotąd dzisiaj rozbłysk M4.0 z zachodzącego regionu 2322. Warto również wspomnieć o bardzo dużej erupcji plazmy z okolic nowego rejonu na wschodzie, jednak powstałe CME (koronalny wyrzut masy) raczej nie dotrze do Ziemi ze względu na usytuowanie miejsca, z którego doszło do erupcji. W najbliższych godzinach będziemy mogli powiedzieć więcej na temat tej nowej aktywnej grupy plam.

Rozbłysk M4.0 oraz erupcja plazmy na wschodzie

 

 

Artykuł pochodzi z portalu poświęconego Słońcu:

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika Kevin Mitnick

Kolejne wykradzione dokumenty

Kolejne wykradzione dokumenty z agencji kosmicznych wykazuja ze rosnąca obecnie aktywnosc słoneczna ma zwiazek  z ogromnymi szescianami krążącymi wokół słońca które mogą wkrótce udać się w kierunku Ziemi. rozchodzi sie ofikcyjna rase cyborgów z uniwersum jedna z najpotężniejszych ras ,ona  nie jest konkretną rasą, lecz kolektywem istot różnych ras.

Skomentuj