Polski sędzia ucieka na Białoruś i prosi o azyl z powodu prześladowań

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Tomasz Szmydt, człowiek Zbigniewa Ziobry i były sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie, uciekł na Białoruś i zwrócił się do białoruskich władz z prośbą o udzielenie azylu politycznego zarzucając polskim władzom prześladowanie, tępą rusofobię i dążenie do wejścia Polski do wojny z Rosją na zlecenie USA i Wielkiej Brytanii.

 

Sytuacja ta następuje w kontekście skandalu, który wstrząsnął polskim wymiarem sprawiedliwości — tzw. afery hejterskiej. W centrum afery znalazła się grupa sędziów związanych z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, którzy mieli prowadzić zorganizowaną kampanię oczerniającą tych członków środowiska sędziowskiego, którzy krytykowali reformy wprowadzone przez rząd PiS.

 

Kampanię tę koordynowała Emilia Szmydt, była żona Tomasza Szmydta, która pełniła funkcję pośrednika między Piebiakiem a mediami. Po wybuchu skandalu Tomasz Szmydt został odsunięty od orzekania, jednak Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uchylił to zarządzenie, uznając je za bezpodstawne.

 

Pomimo powrotu do obowiązków, Szmydt był nadal postrzegany jako osoba powiązana z aferą. Ujawnienie tej historii wywołało nie tylko jego problemy zawodowe, ale również wpłynęło na jego relacje osobiste, prowadząc do załamania nerwowego. Złożenie wniosku o azyl na Białorusi Szmydt uzasadnił brakiem zgody na politykę polskich władz, które, jak twierdzi, zbyt mocno podlegają wpływom USA i Wielkiej Brytanii, co może prowadzić kraj do wojny. Z tego powodu czuł się prześladowany, a ucieczkę na Białoruś uznał za jedyne wyjście.

Afera hejterska stała się symbolem politycznych nacisków na polski system sądowniczy. Ukazała, jak zmiany wprowadzone w sądownictwie przez rząd PiS umożliwiły szybką karierę sędziom zaangażowanym w oczernianie przeciwników reform. Grupa Kasta/Antykasta, do której według mediów należeli m.in. Tomasz Szmydt i inni prominentni urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, miała wymieniać się informacjami i pomysłami na oczernianie niewygodnych sędziów.

 

Po ucieczce do Mińska, Tomasz Szmydt znalazł się w centrum uwagi międzynarodowej, udzielając wywiadu dla białoruskich mediów propagandowych. W trakcie przemówienia w Mińsku, Szmydt ogłosił, że złożył wniosek o azyl polityczny na Białorusi, motywując swoją decyzję sprzeciwem wobec polityki Rzeczypospolitej Polskiej względem Białorusi i Rosji.

 

W swojej wypowiedzi, Szmydt skrytykował Polskę, Stany Zjednoczone oraz państwa zachodnie za, jak twierdzi, wrogie postawy wobec Rosji i Białorusi. Oskarżył Zachód o próby wciągnięcia Polski w konflikt zbrojny z Rosją i wychwalał politykę białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki jako stabilizującą i zasługującą na uznanie w regionie. Jego publiczne wystąpienie spotkało się z szerokim echem, zarówno w mediach białoruskich, jak i międzynarodowych, wywołując różnorodne reakcje – od poparcia po krytykę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Wystąpiła ciekawa sytuacja ,

Wystąpiła ciekawa sytuacja , wladza rozdmuchuje sprawę sędziego strzelając sobie nawet nie w stopę ale w głowę mówiąc że był szpiegiem Smile a tym samym udowadniają że był " śpiochem " na wysokim stanowisku który dawał dostęp do tajnych informacji podległym sobie szpiegom Smile . Jaja jak balony , można było przypuszczać że rządzą nami złodzieje ale chyba nikt nie przypuszczał że światowej klasy idioci , teraz będą się zastanawiać kto jest jeszcze szpiegiem krzycząc na lewo i prawo że nie wiedzą Smile Jak można było dopuścić do publicznej dyskusji o systemie zamiast zlekceważyć sytuację i wyciszyć media np. słowami że " każdy może wyjechać poza granice nawet na Białoruś i poprosić o azyl " , nikt by się niczego nie czepiał a resztę agentów można by spokojnie wykorzystać do własnych celów . 

Portret użytkownika he he

DEMOKRACJA w wydaniu  G - 7

DEMOKRACJA w wydaniu  G - 7

Tajny plan NATO. Po cichu wyznaczyli czerwone linie dla Rosji

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/tajne-ultimatum-nato-dla-rosji-potem-juz-nie-bedzie-odwrotu/3w99tsc

Ale Rosji nie wolno mieć czerwonej linii , której USA – UNIA- NATO przekroczyć nie może , na tym polega zachodnia demokracja ! krótko mówiąc kilka kraików chce rządzić światem - całą planetą to G - 7 . Rosji ,Chin, Indii , Brazylii , Arabii Saudyjskiej i wielu innych krajów tam nie ma, bo to kolonie G-7, a to myślenie Izraelczyków , kraje G-7

  • Kanada.
  • Francja.
  • Niemcy.
  • Włochy.
  • Japonia.
  • Wielka Brytania.
  • Stany Zjednoczone.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika he he

Wyjechał sobie na Białoruś i

Wyjechał sobie na Białoruś i postanowił tam zamieszkać i co w tym dziwnego , Polska nie jest w stanie wojny z Białorusią ,  co zabolało ze ktoś nie chce mieszkać w UNII ? a jak jest winien to wysłać list kończy , i po co szkalować człowieka ,bo chce zamieszkać na Białorusi , bo już ma dosyć Gender , LBGT i tej całej pseudo demokracji ! co wszystkim w koło robi Pomarańczowej rewolty , z Nawalnym w Rosji  nie wyszło jak na Ukrainie  , na Białorusi  z  Cichanouską nie wyszło jak na Ukrainie , ale z Wałęsa wyszło w Polsce !

Portret użytkownika Endymion

Akurat dzisiaj wielu w

Akurat dzisiaj wielu w mediach wypowiadało się w ten deseń, że wykształcony człowiek taką szopkę odstawił. Dla wschodnich służb, to pożyteczny idiota, jak wycisną z niego co trzeba, to przestanie być uzyteczny, a zostanie martwym idiotom. Nikt nie lubi zdrajców, raz zdradził, nie zawaha się ponownie, a na Białorusi szybko złotą klatkę zamienią mu na metalową.

Taki Roman Polko też stwierdził zaburzenia u niego, chociaż przyznał, że nie jest jego domeną psychiatria, więc masz rację, czekamy na wypowiedź dyplomowanego psychiatry.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika dobra rada

Rozumiem, że oceniasz go

Rozumiem, że oceniasz go swoją miarą.
A swoją drogą gość powiedział coś bardzo ważnego: że polskie władze w pędzie do robienia łaski anglosasom, zamiast próbować negocjować z Rosją i Białorusią i uspakajać sytuację, prą do wojny jak dziki.

Strony

Skomentuj