Niesamowite wideo NASA pokazuje ponad 100 dni aktywności słonecznej w ciągu 1 godziny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Centrum Lotów Kosmicznych Goddard NASA opublikowało godzinny film pokazujący 133 dni życia Słońca.

 

 

Nagranie pokazuje chaotyczną powierzchnię Słońca, gdzie ogromne pętle plazmy łukują nad gwiazdą wzdłuż linii pola magnetycznego. Czasami pętle plazmy łączą się z gwiazdą, a czasami są wyrzucane w kosmos, tworząc niebezpieczną pogodę kosmiczną.

 

Zdjęcia, które posłużyły do powstania wideo zostały wykonane przez sondę Solar Dynamics Observatory (SDO), wystrzeloną w 2010 roku w ramach programu NASA Living with a Star (LWS). Jego główna misja trwała pięć lat, ale NASA twierdzi, że SDO powinien działać do 2030 roku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

TO KOMISARZ LUDOWY, FRANS

TO KOMISARZ LUDOWY, FRANS TIMMERNANS I EKO TALIBOWIE , MAJĄ MATERIAŁ DO "OBLICZEŃ" WPŁYWU SŁOŃCA NA KLIMAT. ALBO RACZEJ NA UDOWODNIENIE ( RELATYWIZM ) ,ŻE NIE MA WPŁYWU, BO WPŁYW NA KLIMAT , MA TYLKO JEDYNIE SŁUSZNA IDEA "CZŁOWIEK I PRODUKCJA PRZEZ NIEGO CO2"

Skomentuj