Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Najnowsze badania rzucają niepokojące światło na potencjalne skutki uboczne szczepionki przeciwko COVID-19. Przegląd systematyczny przeprowadzony przez zespół naukowców wykazał, że znaczna liczba osób, które otrzymały tę szczepionkę, doświadczyła po raz pierwszy w życiu psychozy.

 

 

Badacze przeanalizowali dane z różnych źródeł i odkryli, że u wielu pacjentów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, rozwinęła się nowa psychoza. Ten nieoczekiwany efekt uboczny szczepionki zrodził wiele pytań dotyczących jej potencjalnego wpływu na układ nerwowy.

 

Bardziej szczegółowa analiza danych wykazała, że u znacznej części osób, u których po szczepieniu wystąpiła psychoza, wcześniej nie obserwowano żadnych problemów psychicznych. To spostrzeżenie skłoniło ekspertów do głębszego zbadania mechanizmów, dzięki którym szczepionki mogą wywoływać takie reakcje u niektórych pacjentów.

 

Pojawienie się nowych przypadków psychozy u osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 stanowi poważne wyzwanie dla organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz placówek opieki zdrowotnej. Podkreśla to konieczność ścisłego monitorowania pacjentów po szczepieniu pod kątem wszelkich nietypowych objawów, zwłaszcza tych związanych ze zdrowiem psychicznym.

 

Czołowi specjaliści z dziedziny psychiatrii ocenili te ustalenia, podkreślając potrzebę dalszych badań, aby lepiej zrozumieć związek między szczepionką na COVID-19 a rozwojem psychozy. Eksperci zwracają uwagę na konieczność zachowania czujności i szybkiej interwencji w przypadkach, gdy po szczepieniu pacjent wykazuje oznaki choroby psychicznej.

 

W miarę kontynuowania globalnej kampanii szczepień, podmioty świadczące opiekę zdrowotną muszą być świadome tego potencjalnego skutku ubocznego i przygotowane na jego skuteczne zarządzanie. Otwarta komunikacja z pacjentami na temat możliwych zagrożeń oraz uważne monitorowanie pod kątem objawów psychozy mogą pomóc złagodzić skutki tego rzadkiego, ale poważnego powikłania.

 

Odkrycie nowej psychozy u pacjentów, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19, podkreśla złożony charakter skutków ubocznych tej szczepionki. Wyniki badań wskazują na potrzebę ciągłego monitorowania i badań, aby lepiej zrozumieć ten niepokojący związek i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Widmo

Ja nie wziąłem szczepionki

Ja nie wziąłem szczepionki żadnej,  ale musiałem zrobić badania patyczkami do nosa bo chcieli mnie z fabryki zwolnić to musiałem. Miałem 4 badania pierwsze badanie wymaz z nosa był normalny ,drugi jak babka wjebała mi taki cienki patyczek bez włókniny i wbiła mi suka tak mocno że aż poczułem jakby dotknęła tym patykiem mojego mózgu,[w huj duży bol]trzecie badanie suka wjebała mi patyczek z wacina nasączona jakąś cieczą że przez pół godziny wytwarzała mi się jakaś slina .[plułem non stop przez pół godz]czwarte badanie suka wjebala mi patyczek z wacikiem i poczułem w nosie jakieś swędzenie.wiecej już nie poszedłem na canvie wydrukowałem sobie lewe papiery i olałem badania.

Portret użytkownika Makintosz

To i ja coś dorzucę, pewnie

To i ja coś dorzucę, pewnie słabe.

Przychodzi baba do lekarza i mówi.

Panie doktorze ja hu hu hu hu hu hu...

A lekarz zirytowany podpowiada.

Hu.ja masz tak!?

A ona odpowiada.

Nie, hu.....lajnogę chciałam wygrać.

Portret użytkownika dyptam

Dobry zarobek mieli na tych

Dobry zarobek mieli na tych szczepionkach, ciekawe ile wysp za to sobie kupili, ile willi z basenami, ile prywatnych odrzutowców, ile jachtów oceanicznych itp. Ludzkość to piramida, każdy chce być na szczycie ale nie każdy wie, że trzeba być urodzonym pod gwiazdą Dejwida by pozwolono mu coś osiągnąć. Czasami wystarczy "dobrze urodzony" partner a miliony płyną szeroką rzeką, samo napędzajace się biznesy i dostęp do tajemnicy. 

Portret użytkownika spokoluz

Psychozę i poiepierdolenie z

Psychozę i poiepierdolenie z pojebaniem dostawali ci co wzieli szprycę na widok tych co nie wzięli eutanazolu - entuzjaści eutanazolu maja zjebane łby przez wypranie go w mendiach telawizyjnych głoszących "jedyną i najprawdziwszą prawdę".

Jedank te "inteligentne" wyprane w telawizji łby nie zakumały o co chodzi z podpisem kwitu przez przjęciem eutaneazolu.

Teraz ci , co cos skumali , że to wyjebka mają megapsychozę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Wiecie ,ze nawet nie

Wiecie ,ze nawet nie zaszczepieni byli narażeni na to samo co zaszczepieni tylko w lżejszej formie.Badania tego dowiodły. 

To jest niewiarygodne, ze im to wybaczyliśmy w pewien sposób udajac potulne stadko.Pamietajcie,ze wrog jest zupełnie gdzie indziej,ale na taki chamski sposób powinniśmy odpowiedź np.pozbawiajac ich władzy. Bo to mozemy uczynić. Tylko my i nikt wiecej.

Musimy przestać uważać system za kogoś kto nas chroni,bo jest zupełnie inaczej.

Kto wie czy nie szczepanki obojętne jakie  one są, powoduja transmisji na zdrowych,bo tu uważam, ze to jest możliwe. Spójrzcie na dzieci w przedszkolach.Po szczepionkach choruja jeden po drugim,bo kazdy w jakims miesiacu posiada miksture z jakiejś grupy i zaraża innych.

Pozbawmy ich władzy a odzyskamy wolność. 

 

Portret użytkownika maracash

Spotyka się trzech szczepanów

Spotyka się trzech szczepanów i pierwszy z nich zagaja do pozostałych:

- udało wam się coś trafić, w loterii szczepiennej? 

Drugi odpowiada:

- ja już, za pierwszym strzałem, trafiłem udar

Trzeci rzuca:

mi, po drugiej dawce, sparaliżowało połowę ciała

Na to pierwszy, który pytał, oznajmia:

- mi sie długo nic nie udawało trafić, ale ostatnio, z dawką przypominającą, wylosowałem psychozę! Biggrin

 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Endymion

maracash, słabe to, trzymaj

maracash, słabe to, trzymaj proszę poziom, co do losowania, to wpleć tam hulajnogę.. do tego zakrzepica.. kawał ma potencjał, aje zjebałeś go. Wierzę, że jesteś na tyle inteligentny i dopracujesz go,a ja pośmieję się..

Zdrawiam Język

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj