Astra Zeneca wycofuje szczepionkę na Covid-19

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Unia Europejska oficjalnie wycofała zezwolenie na stosowanie szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca. Decyzja ta jest konsekwencją wielu doniesień o poważnych działaniach niepożądanych tego preparatu, takich jak zakrzepy krwi, które dotknęły zwłaszcza młodszych osób.

 

Zgodnie z opublikowaną decyzją Komisji Europejskiej, zezwolenie na wprowadzenie do obrotu szczepionki znanej pod nazwą Vaxzevria wygaśnie 7 maja 2024 roku. Do tego czasu preparat ten nie będzie już produkowany ani dystrybuowany na terenie Unii Europejskiej.

 

AstraZeneca otrzymała warunkowe zezwolenie na stosowanie swojej szczepionki przeciw COVID-19 w Unii Europejskiej 29 stycznia 2021 roku. Preparat ten był jednym z pierwszych dopuszczonych do użytku w walce z pandemią koronawirusa w Europie. Przez pewien czas stanowił on ważny element programów szczepień prowadzonych w poszczególnych krajach członkowskich.

 

Jednak już wkrótce po rozpoczęciu masowych szczepień pojawiły się niepokojące doniesienia o ciężkich działaniach niepożądanych, takich jak groźne zakrzepy krwi, w tym w naczyniach mózgowych. Szczególnie narażone na te powikłania były osoby młode. W efekcie wiele krajów, w tym Włochy, Niemcy i Francja, zdecydowało się ograniczyć lub całkowicie zawiesić stosowanie tego preparatu, zalecając go jedynie osobom starszym. W sumie w Europie podano około 68,8 miliona dawek szczepionki AstraZeneca. W Polsce właśnie te wycofane szczepionki wstrzyknięto niemal wszystkim nauczycielom!


Według informacji przekazanych przez samą firmę AstraZeneca, powodem wycofania zezwolenia na jej szczepionkę jest brak dalszego popytu na ten preparat. Wraz z pojawieniem się nowych, skuteczniejszych i bezpieczniejszych szczepionek przeciw COVID-19, Vaxzevria przestała być potrzebna.

"Biorąc pod uwagę dostępność wielu skutecznych szczepionek przeciwko nowym wariantom COVID-19, nie było już popytu na szczepionkę Vaxzevria, która w konsekwencji nie była już produkowana ani dystrybuowana" - poinformowała AstraZeneca.

Koncern obstaje przy tym, że zakrzepy zdarzały się bardzo rzadko i wycofanie zezwolenia na Vaxzevrię jest logiczną konsekwencją zmniejszającego się zapotrzebowania na ten preparat w Unii Europejskiej, a nie globalny problem z zakrzepicą u osób, które go przyjęły. Trudno jednak aby mówili inaczej gdy na szali stoją wielomilionowe pozwy od potencjalnie poszkodowanych. Jak zwykle w przypadku totalitaryzmu covidowego - winnych brak.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Obecna władza stoi murem za

Obecna władza stoi murem za wściekłymi piczkami i hasłem "moje ciało, moja sprawa" (wiekszość z nich to tak brzydkie lesby, że na zapłodnienie mogą liczyć tylko przez ciapatego kebaba, co to robi za araba), ale jak już ja głoszę to samo hasło, że każdy "dobry samarytanin"  próbujący mi siłą/karą finansową wmusić niezbadaną, nieprzetestowaną szczypawkę w moje ciało od firmy, która jest zwolniona z odpowiedzialności, to już jest problem. W Polsce można zabić nienarodzone dziecko, ale nie wolno go nie zaszczepić jeśli się urodzi. Cóż to za logika?

Jeżeli jakiś "dobry samatytanin" spróbuje mnie zaszczypać siłą, to w obronie koniecznej wbiję mu tę szczypawkę przez oko, głęboko, aby dotarła do resztek jego mózgu.

Zauważcie proszę, że uny już się nie kryją, że jesteśmy dla nich bydłem.. tylko zapominają, że bydło ma rogi

https://www.youtube.com/watch?v=FVDo2j89qas

niech będzie ten film, ale szukałem innego, gdzie stado bawołów ucieka, lew chwyta najsłabszego dzieciaka, na to całe stado nawraca i bierze lwa na rogi rzucając sobie nim w powietrzu.. Ja mam rogatą duszę oraz osobowość, jeżeli będzie nas więcej partyzantów w idiokracji, to uny muszą bać się nas, a nie my unych..

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

Biolog Felipe Reitz z

Biolog Felipe Reitz z Brazylii ma własny zestaw sprzętu do obrazowania termograficznego i zaczął diagnozować swoich zaszczepionych pacjentów, którym wstrzyknięto zastrzyki przeciw covid. Odkrył rozległe krzepnięcie krwi w całym układzie naczyniowym u bezobjawowych osób, które otrzymały zastrzyk. Obrazowanie termograficzne pokazuje masywne skrzepliny krwi u bezobjawowych zaszczepionych

Termografia lub obrazowanie termiczne może wykryć nieprawidłową wewnętrzną temperaturę ciała. Pozwalając na podkreślenie obszarów zapalnych i słabego krążenia krwi. Jest to najskuteczniejszy nieinwazyjny sposób wykrywania DVT, czyli zakrzepicy żył głębokich. Inaczej znanej jako skrzepliny krwi.  Biolog Felipe Reitz z Brazylii ma własny zestaw sprzętu do obrazowania termograficznego i zaczął diagnozować swoich zaszczepionych pacjentów, którym wstrzyknięto zastrzyki przeciw covid. Odkrył rozległe krzepnięcie krwi w całym układzie naczyniowym u bezobjawowych osób, które otrzymały zastrzyk.

To zdjęcie zostało zrobione na 23-letnim sportowcu. Ciemne linie to skrzepliny krwi. Ten 23-latek przyjął zastrzyk, ale nie ma żadnych objawów. Felipe Reitz przeprowadził również analizę żywej krwi. I tak jak słyszeliśmy od kilku innych badaczy, Reitz donosi o obecności obcych struktur nabierających kształtu we krwi zaszczepionych. I pokazał, jak komórki krwi zlepiają się w wyniku otrzymania zastrzyku. W zeszłym tygodniu doktor Richard Fleming opublikował film o tym, co dzieje się, gdy szczepionki genetyczne są dodawane bezpośrednio do ludzkiej krwi. Po dodaniu szczepionki Janssen do zdrowej próbki krwi, można zobaczyć w powiększeniu jak krew zaczyna się zbijać i zlepiać. W badaniach przeprowadzonych przez Natural News stwierdzono, że te tak zwane skrzepliny są prawie całkowicie pozbawione kluczowych elementów markerowych, które byłyby obecne w ludzkiej krwi, ale wykazują znacznie wyższe stężenia pierwiastków stosowanych w elektronice i obwodach elektrycznych.

Tymczasem dyrektor generalny Moderny, firmy, która wyszlamowała swoich klientów na 500 procent za śmiercionośny zastrzyk, otrzymał 50-procentową podwyżkę po spieniężeniu akcji o wartości 400 milionów dolarów. Im dłużej żyjemy bez sprawiedliwości, tym bardziej jest to do zaakceptowania. Moderna inwestuje teraz w przyszłość mRNA. tutaj zródło: https://www.bibula.com/?p=140383

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj