Co oznacza usunięcie Siergieja Szojgu ze stanowiska ministra obrony Rosji?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Długoletni minister obrony Rosji, Siergiej Szojgu, został usunięty ze swojego stanowiska i zastąpiony przez Andreja Biełousova. Ta zaskakująca zmiana w kierownictwie wojskowym Rosji nastąpiła w kontekście trwającej wojny na Ukrainie oraz serii niepowodzeń i wewnętrznych napięć, jakie ostatnio miały miejsce w kraju.

 

 

Szojgu, uważany za jednego z najbardziej wpływowych polityków w Rosji, zajmował stanowisko ministra obrony od 2012 roku. Jego długa i zazwyczaj skuteczna kariera była ściśle związana z prezydentem Władimirem Putinem, z którym dzielił nie tylko profesjonalne, ale i osobiste więzi. Jako minister obrony, Szojgu odegrał kluczową rolę w kluczowych strategicznych posunięciach Rosji, takich jak aneksja Krymu w 2014 roku czy interwencja w Syrii.

 

Jednak w obliczu trwającej wojny na Ukrainie i rosnącej krytyki wewnętrznej, pozycja Szojgu zaczęła się chwiać. Szczególnie dotkliwa była publiczna krytyka ze strony Jewgienija Prigożyna, lidera Grupy Wagnera, który oskarżał ministra o niewystarczające wsparcie i zaniedbania, mające wpływ na skuteczność rosyjskich działań wojskowych. Konflikt ten osiągnął punkt kulminacyjny w czerwcu, kiedy doszło do buntu Grupy Wagnera, zagrażającego bezpośrednio stabilności rosyjskiego rządu.

 

W obliczu tych wyzwań, a także rosnącego międzynarodowego potępienia i sankcji, rosyjskie kierownictwo podjęło decyzję o zmianie na stanowisku ministra obrony. Nowym szefem resortu obronności został Andrej Biełousov, który wcześniej był związany z ekonomicznymi aspektami zarządzania krajem. Eksperci sugerują, że ta zmiana może sygnalizować próbę podejścia bardziej zintegrowanego i może bardziej pragmatycznego do prowadzenia wojny.

 

Usunięcie Szojgu to bez wątpienia poważny cios dla Putina. Był on jednym z najbliższych sojuszników prezydenta i odgrywał kluczową rolę w kluczowych decyzjach strategicznych Rosji. Zastąpienie go przez Biełousova może wskazywać na próbę konsolidacji władzy i reorganizacji zarządzania konfliktem, ale jego skuteczność pozostaje kwestią otwartą".

 

Kwestia, czy ta zmiana w kierownictwie wojskowym Rosji będzie miała realny wpływ na przebieg wojny na Ukrainie, pozostaje przedmiotem gorących dyskusji wśród obserwatorów. Jedni uważają, że może to sygnalizować próbę bardziej pragmatycznego podejścia, inni obawiają się, że może to jedynie pogłębić wewnętrzne podziały i napięcia w Rosji.

 

Jedno jest pewne - odejście Szojgu, długoletniego sojusznika Putina, stanowi poważne wyzwanie dla rosyjskiego przywództwa w obliczu trwającej wojny i rosnącej izolacji międzynarodowej. Jak potoczy się ta historia, przekonamy się w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

USA - UNIA - NATO  Najpierw

USA - UNIA - NATO  Najpierw zrobili Pomarańczową rewoltę na Ukrainie , potem próbowali  z   Nawalnym w Rosji , potem próbowali z  rodziną Ciechanowską na Białorusi , ale tylko na Ukrainie im się udało , a teraz biadolenie , ze Rosja i Białoruś są zagrożeniem dla USA - UNII - NATO , ale cały świat  -wszystkie służby wywiadowcze to wiedzą i widzą co wyprawiają , ze Kraiki z G- 7, które próbują rządzić całą planetą nie licząc się z takimi wielkimi krajami jak Chiny , Indie , Rosja, Brazylia i reszta świata , a do czego to prowadzi , G- 7 zachowuje się na Ziemi jakby wszystkie inne kraje były ich koloniami , a do czego to prowadzi - do III wojny światowej :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Czy będzie III wojna światowa

Czy będzie III wojna światowa na 100% tak :

Czy Ukraińcy amerykańskimi rakietami uderzą w Moskwę?

W tekście przypomniano, że Waszyngton dostarczył Kijowowi sprzęt artyleryjski, w tym system rakietowy ziemia-ziemia ATACMS, z zastrzeżeniem, że nie może on być używany do ataków na terytorium Rosji. Warunek ten, na który Ukraina się zgodziła, miał uniemożliwić przekształcenie się wojny w starcie Stanów Zjednoczonych z Rosją - wyjaśnił „WSJ”.

https://wgospodarce.pl/informacje/141407-czy-ukraincy-amerykanskimi-rakietami-uderza-w-moskwe

Trudne  czasy tworzą silnych ludzi , silni ludzie tworzą łatwe czasy, łatwe czasy tworzą słabych ludzi , a słabi ludzie tworzą ciężkie czasy  , a ciężkie czasy to III wojna światowa i słabi ludzie   dziś są przy władzy , nie oddadzą jej za cenę życia  ludzkości - planety ! furiaci przy władzy !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+ 

A ten werset dowodzi, ze ludzkość potrzebuje pomocy Boga Biblii , inaczej ludzkość się nie ostoi !

Portret użytkownika ba19

Przerażające jest to ze  ci

Przerażające jest to ze  ci co Rządzą z USA - UNII - NATO o usposobieniu GENDER - LBGT myślą, ze mogą dawać broń Ukrainie, a ta może ich bronią strzelać w miasta  Rosyjskie i zabijać cywili  i nic im się grozi , dziś Rządzący stracili insekt samozachowawczy :

Przewodniczący Dumy grozi użyciem potężnej broni. "Kijów wciąga USA i Europę w wielką wojnę"

Jakiekolwiek użycie zachodniej broni przeciwko pokojowo nastawionym rosyjskim miastom będzie wiązało się z odwetowym użyciem potężniejszej broni w celu ochrony Rosjan - oświadczył w czwartek przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40369291-przewodniczacy-dumy-grozi-uzyciem-poteznej-broni-kijow-wciaga-usa-i-europe-w-wielka-wojne

Przewodniczący Dumy grozi. Zapowiada "użycie potężniejszej broni"

W czwartek przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin ostrzegał Zachód. Zapowiedział, że jeśli którekolwiek z rosyjskich miast zostanie zaatakowane zachodnią bronią, Rosja odpowie "odwetowym użyciem potężniejszej broni". To nie pierwszy raz, kiedy pada zawoalowana groźba użycie przez Federację Rosyjską broni atomowej.

https://www.o2.pl/informacje/przewodniczacy-dumy-grozi-zapowiada-uzycie-potezniejszej-broni-7028143634065920a

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Umowa Rosja-Chiny podpisana.

Umowa Rosja-Chiny podpisana. Wiadomo, co planują Putin i Xi Jinping

Władimir Putin i chiński przywódca Xi Jinping podpisali umowę o pogłębieniu partnerstwa strategicznego między Rosją a Chinami. Przywódcy zarzucili Stanom Zjednoczonym próby naruszania równowagi w sferze bezpieczeństwa na świecie.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/swiat/polityka/umowa-rosja-chiny-podpisana-wiadomo-co-planuja-putin-i-xi-jinping

https://wiadomosci.radiozet.pl/swiat/polityka/umowa-rosja-chiny-podpisana-wiadomo-co-planuja-putin-i-xi-jinping

Machina Rosyjska dopiero się rozkręca , a czy zachodnie demokracje co opierają się  obecnie na ideologiach na GENDER  - LPGT są wstanie się przeciwstawić  Rosji  - Chinom , a co Biblia mówi w tym temacie o Królu Północy - Rosji :

Daniela 11: 38  Będzie natomiast oddawał chwałę bogu twierdz. Bogu, którego nie znali jego ojcowie, będzie oddawał chwałę złotem, srebrem, drogocennymi kamieniami i innymi kosztownościami. 39  Wraz z cudzoziemskim bogiem* będzie skutecznie działał przeciw najsilniej obwarowanym twierdzom. Wielką chwałą okryje tych, którzy go uznają*, da im też władzę nad wieloma i będzie przydzielał ziemię za określoną cenę.

" Będzie natomiast oddawał chwałę bogu twierdz. Bogu, którego nie znali jego ojcowie "

Rosyjski militaryzm 100 krotnie przewyższa zbrojenia USA - NATO ! nie wierzycie , wkrótce się przekonacie!

Zachodnie demokracje wkrótce będą przeklinać dzień w którym chcieli robić Pomarańczowe rewolty w tym  Rosji ! a żyli jak pączek w maśle !

Mateusza 5: 18  Zapewniam was, że prędzej zniknie niebo i ziemia, niż zniknie najmniejsza litera w Prawie lub choćby jej fragment, zanim się wszystko nie spełni+.

 

Portret użytkownika supermen

Wojna jest w nas samych, nie

Wojna jest w nas samych, nie na zewnatrz, tak jak opisal sw Jan w Apokalipsie, Indjanie z ameryki pln, religie chinskie itd. Nie traccie wiary w dobro. Wiara jest najwazniejsza. Zabijanie, mordowanie, niszczenie, to utrata wiary.

Portret użytkownika ba19

Dlaczego musi dojść do III

Dlaczego musi dojść do III wojny światowej, bo wersety z Biblii o tym mówią :

1 Tesaloniczan 5:  Kiedy tylko będą mówić:+ „Pokój+ i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,+ tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,+ i na pewno nie ujdą.+

Izajasza 57: 21  Nie ma pokoju — rzekł mój Bóg — dla niegodziwców”.+

Izajasza 57: 21  Nie ma pokoju — rzekł mój Bóg — dla niegodziwców”.+

Izajasza 57: 21  Nie ma pokoju — rzekł mój Bóg — dla niegodziwców”.+

Psalm 46:   Chodźcie, zobaczcie poczynania Jehowy,+ jak spowodował zadziwiające wydarzenia na ziemi.+   Sprawia, że wojny ustają aż po kraniec ziemi.+ Łamie łuk i kruszy włócznię,+ wozy pali w ogniu.+

Mateusza 21: 21  bo potem będzie wielki ucisk,+ jakiego nie było od początku świata aż dotąd+ i już nigdy więcej nie będzie.

Wielki Ucisk to III wojna światowa , a dla kogo jest wielkim uciskiem  - dla prawdziwych chrześcijan  , bo w wojna ludzkich udziału nie biorą  - bo nie zabijają ludzi !

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+ lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+ i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.

Malachiasza 4: „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Bo jak ktoś myśli ze można mordować , kraść , cudzołożyć itd. i żyć szczęśliwie to nie rozumie tej zasady :

Galatów 6:  Nie dajcie się wprowadzić w błąd:+ Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić.+ Albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;+

Tylko zawsze się zbiera  x 100 co posiałeś w każdej dziedzinie , tylko poczekaj jak plon urośnie , bo bez czasu nie ma wzrostu plonu !

Portret użytkownika ba19

Przebudźcie się  1984 nr.6

Przebudźcie się  1984 nr.6 str.3-6

 

Wydarzenia światowe wskazują, że wykonanie wyroku Bożego może nastąpić w każdej chwili. Toteż wkrótce musi się też spełnić następujące proroctwo: „Skoro tylko będą mówić: ‛Pokój i bezpieczeństwo!’ — wtedy od razu spadnie na nich nagła zagłada” (1 Tes. 5:3). Choć werset ten dopuszcza możliwość wybuchu wojen konwencjonalnych czy nawet ograniczonej wojny atomowej, to jednak wyklucza powszechną katastrofę nuklearną. Dlaczego? Zastanów się: Kto by pozostał po kataklizmie jądrowym, żeby obwołać „pokój”? A gdyby nawet niektórzy ocaleli, to czy mieliby jakieś powody, aby na skażonej radioaktywnie ziemi obwieszczać „bezpieczeństwo”?

Król Północy to - Rosja

Król Południa to - USA - NATO

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się.

27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

Tak czy inaczej ci dwaj królowie Północy i Południa  wkrótce połączą siły aby stanąć do wojny z Królem Królów , będzie to dla nich taki " Dzień Niepodległości"  te przepychanki zakończą się sojuszem :

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

 W taki sposób spełni się to proroctwo :

Mateusza 6:  „Macie więc modlić się w ten sposób:+

10 „ Niech przyjdzie twoje królestwo.+

Mateusza 25: 31  „Kiedy Syn Człowieczy+ przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie,+ wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie.+ 32  I będą przed nim zebrane wszystkie narody,+ i będzie oddzielał+ jednych ludzi od drugich,+ jak pasterz oddziela owce od kóz. 33  I postawi owce po swej prawicy,+ ale kozy po swej lewicy.+

Daniela 2: 44  „A za dni tych królów+ Bóg nieba+ ustanowi królestwo,+ które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz.+ I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud.+ Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa+ i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;+

Idą zmiany na naszej planecie ze wszystkich zwalą z nóg !

 

Portret użytkownika syriues

Skandal korupcyjny

Skandal korupcyjny sposowodowal przesuniecia u szczytu władz, Gen.Szojgu bedzie sekretarzem,bo nie dopilnował zapewne swoich podwladnych wiec tak właśnie sie stało. 

A u nas co?

Tusk zostal znow premierem,ale za jego czasow skandal korupcyjny i wielka piramida finansowa spowodowała jedynie komedie.Lis dalej w korniku. Fajnie jest?To powodzenia życzę Polakom.Jedyne co zauważyłem w prowadzeniu wladzy w Polsce,to to ze oprawcy rządzą tym krajem,nie ludzie.

Co to za kraj ten Polska, ze honoru nie mają(nie przestrzegają).Nikt nie wyegzekwuje. 

Portret użytkownika styx

Troche szacunku dla mojej

Troche szacunku dla mojej Matki Polski gamoniu. Nasza wina ze zyjemy w rzeczywistosci podstawionej? Sadzisz ze moim Ludziom latwo wyrwac sie z ucisku z klamstwa w ktorym zyjemy a ktore jest pompowane dzien i w nocy brudna forsa lalkarzy. Jesli masz obrazac to milcz.

Portret użytkownika syriues

Oczywiście, ze strategia jest

Wyrwanie z ucisku jest bardzo proste,ale większość ludzi jak pokazało nie chce byc dorosłym, woli sluchac telewizora. Moze sie kiedys przebudza mądrzy tego narodu,ale niestety syjonizm dopadl ten kraj.Jedni mówią, ze to samemu sie trzeba wypędzić, a jedni mowia ze tych drugich trzeba.Sprawa jest bardzo prosta,ale tylko ludzie którzy wiedza kim sa kórwy tak na prawde odróżniają rzeczywistośc od fałszu. I wielu jest ludzi którzy by poszli w bój, ale wielu jest tez takich ,ktorzy zostaliby z checia tymi kòrwami

Oczywiście, ze strategia jest najważniejsza. Jak widac po protestach to nawet i tam maczaja w tym palce przeciwnicy aby powstały z nich konflikty.

Pozrzebny wam przywódca, który musiałby was po pierwsze sprawdzić, bo moze ktoregos z was da sie przekupić lub podstawić. 

W tej walce niesetzy chodzi o oszustwa, a jeżeli do tego dochodzi to trzeba być zjednoczonym i sprawdzonym i przeszkolonym aby dopiąć celu.

Takie czy inne pokojowe protesty juz nie działają. Sa wymanewrowywane.

Prawda tez potrzebuje swoich żołnierzy, no niestety. 

Wiec nie mow mi o ucisku ,bo korwom bardziej sie on należy. 

Portret użytkownika ba19

Kazdy kto przeczyta Talmud na

Kazdy kto przeczyta Talmud na 100% spadnie z krzesła , nie wierzycie , bo nie przeczytaliście !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Czy to prawda ?  :

Czy to prawda ?  :

UE – twór żydowskiego syjonizmu i rasizmu

"

Projekt budowy Stanów Zjednoczonych Europy (dzisiaj zwanych Unią Europejską, ale właściwy sens tej nazwie nadaje terminologia w języku rosyjskim: Европейский Союз – [Jew-ropejskij Sojuz] – Jew w j.ang. znaczy Żyd) pojawił się wśród żydowskiej finansjery świata anglosaskiego już w 1913r., a więc mniej więcej w tym samym czasie, gdy Żydzi stali się właścicielami banku centralnego USA, czyli tzw. Systemu Rezerwy Federalnej. Do stworzenia USE, tworu współcześnie znanego nam jako UE, potrzebne były aż dwie wojny światowe, których inspiratorem była żydowska finansjera świata anglosaskiego, oraz kilkadziesiąt lat okupacji zachodniej Europy przez rządzone przez Żydów USA.  "

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/05/ue-twor-zydowskiego-syjonizmu-i-rasizmu/

A wystarczy przeczytać ich Talmud , który jest groźniejszy 100 krotnie od Hitlerowskiego Mein Kampf !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Strony

Skomentuj