Burze słoneczne mogą być znacznie potężniejsze niż uważano dotychczas

Kategorie: 

Źródło: SOHO/ESA/NASA
Jak wynika z najnowszych badań, przeprowadzonych przez międzynarodowy zespół naukowców, burze słoneczne mogą być nawet kilkanaście razy potężniejsze niż te, z którymi mamy dziś do czynienia. Nasza planeta w odległej przeszłości doświadczyła dwóch takich ekstremalnych zjawisk.

 

Najpotężniejszy rozbłysk słoneczy, jaki miał miejsce od czterech dekad pomiarów, wystąpił w 2003 roku i został sklasyfikowany jako X28. Burze słoneczne mogą powodować długotrwałe przerwy w dostawach prądu, zakłócić komunikację i systemy nawigacji GPS. Nasza cywilizacja jest dziś uzależniona od technologii, więc ekstremalny rozbłysk na Słońcu może wywołać chaos na Ziemi.

 

Najnowsze badania wykazały, że burze słoneczne mogą być jeszcze silniejsze niż nam się wydaje. Zespół uczonych ze Szwecji, Szwajcarii, Danii i USA odnalazł ślady po takich wydarzeniach w rdzeniach lodowych na Grenlandii i Antarktydzie. Kilka lat temu badacze odkryli również ślady gwałtownego wzrostu ilości węgla radioaktywnego w słojach drzew z lat 774-775 i 993-994. Przyczyna tego wzrostu była niejasna aż do dzisiaj.

 

Zespół porównał oba odkrycia i doszedł do wniosku, że wzrost węgla radioaktywnego dla tych samych okresów w tych dwóch przypadkach jest dokładnie taki sam. Profesor Raimund Muscheler powiedział, że teraz możliwe jest wykluczenie wszystkich innych teorii i udało się potwierdzić, że przyczyną tego tajemniczego wzrostu są ekstremalnie silne burze słoneczne, które znacznie przekraczały wszelkie znane dotychczas zdarzenia obserwowane metodą pomiarów instrumentalnych na Ziemi.

 

Gdyby burze słoneczne o takiej sile dotarły dziś do Ziemi, miałyby wręcz niszczycielski wpływ na nasze sieci energetyczne, satelity i systemy telekomunikacyjne. Tym samym nasza cywilizacja cofnęłaby się w rozwoju do poziomu z początku XX wieku.

 

 

Źródło: http://www.lunduniversity.lu.se/article/traces-of-enormous-solar-storms-in-the-ice-of-greenland-and-antarctica

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nikt 0=1

CRUSADERS napisał:Wielka

CRUSADERS wrote:
Wielka gwiazda będzie wrzeć przez siedem dni, jej chmury sprawią że słońce będzie wyglądało jak podwójny obraz; wielki pies będzie szczekał przez noc kiedy papież zmieni mijsce swojego zamieszkania" -- Nostradamus

 
rozumiem dlaczego cytujesz Nostradamusa, pojawia się pytanie - które chyba wszystkim ciśnie się na usta. Nie chodzi tutaj o zagładę ziemi, ani o masonów, ani chemtrailsy, ale - rzecz jasna - czemu nikt do cholery nie nakarmił szczekającego psa. Psa trzeba karmić, nawet jak papierz się przeprowadza.

Portret użytkownika Zenek :)

"w słojach drzew z lat

"w słojach drzew z lat 774-775 i 993-994. Przyczyna tego wzrostu była niejasna aż do dzisiaj."

-- 774 - powstrzymanie najazdu nazistów pod wodzą Biblijnej Bestii na Europę (wymordowanie ponad miliarda jej mieszkańców)....

-- 993 dogrywka inwazji, kontratak Bestii, zagłada Polski, osadzenie na jej tronie nazisty -> mieszka obrzezanego

Tym "wojnom" zawsze przewodziły NOLe, radioaktywność to pamiątka po ich broni. Wtedy były jeszcze inne cudownie "powiązane" zdażenia jak epidemie, lata bez Słońca etc.... Wszystko to było efektem walki zła (judaizmu) z Dobrem (słowianie - kultura wedyjska czy inaczej zwana Mahajana).

Portret użytkownika keri

Dolegliwości związane z

Dolegliwości związane z rozbłyskami (zwykle bóle głowy, zaburzenia rytmu serca, rozdrażnienie) odczuwane są przez ludzi zaraz po rozbłysku, a nie dopiero po przybyciu cząstek naładowanych, co trwa zwykle2-3 dni. Żaden poprawny nałukofo astronom chyba tego nie będzie umiał wyjaśnić.

Portret użytkownika keri

X2.8 było 13 maja 2013. Były

X2.8 było 13 maja 2013. Były większe. 25 lutego 2014 był rozbłysk X4.9, 7.marca 2012 był X5.4, a 9 sierpnia 2011 X6.9.
5.maja 2015 mieliśmy rozbłysk X2.7.
 
Na początku listopada są oczekiwane dość mocne burze magnetyczne i zorze polarne w Polsce. Przypuszcza się, ze wiatr słoneczny z dziur koronalnych i związana z tym emisja cząstek naładowanych może się nałożyć na emisję cząstek z rozbłysku na Słońcu.
Do Ziemi dociera też materia słoneczna po rozbłyskach z niewidocznej strony Słońca. Właśnie 29.paździenika był tam rozbłysk i do Ziemi lecą naładowane cząstki.
 
Burze słoneczne to typowy przejaw życia Słońca.

Portret użytkownika sceptyyk

keri, napisałeś: "Do Ziemi

keri, napisałeś: "Do Ziemi dociera też materia słoneczna po rozbłyskach z niewidocznej strony Słońca. Właśnie 29.paździenika był tam rozbłysk i do Ziemi lecą naładowane cząstki."                                                                                                                                Kolego, przemyśl to i policz za ile miesięcy, Ziemia będzie na tym kierunku...

Portret użytkownika keri

He, he, to Ty myślisz, że

He, he, to Ty myślisz, że cząstki lecą prostopadle od Słońca? Nic podobnego.
Swego czasu, nie tak dawno, był rozbłysk klasy X na wprost Ziemi. Powinna, zgodnie z Twym wyobrażeniem, cała plazma dotrzeć do Ziemi (zniszczyłaby elektronikę). A nie. Pojawiło się jakieś pole magnetyczne, które zmieniło kierunek cząstek. Astronomowie nie wiedzą, skąd się wzięło.
Do Ziemi docierają cząstki naładowane nie tylko z pozycji geoafektywnej Słońca. Bywa, że docierają nawet wtedy, gdy rozbłysk jest po stronie niewidocznej Słońca.
 

Portret użytkownika keri

Zjawisko przesunięcia plazmy

Zjawisko przesunięcia plazmy polem magnetycznym w poblizu Słońca w 2014r zostało opisane na tym portalu 01.06.2015 w artykule Admina pt. "Naukowcy odkryli, że Ziemia została nieoczekiwanie ochroniona po rozbłysku z 2014r."
Nie wklejam linku, gdyż na tym portalu mam zablokowaną funkcję kopiowania i nie wiem jak to odblokować.
 

Portret użytkownika keri

Dla tego czepialskiego

Dla tego czepialskiego durnia, który nie potrafi korzystać z netu dodam, że rozbłysk w tym 2014 roku opisany przez Admina był 25 lutego o godz. 00:49, otrzymał klasyfikację X4.9, powstał z regionu 1990. Pozostałe wybrane parametry: Type II radio emission 1972km/s, TypeIV -yes, 10cm radio burst 85m, 3700 sfu,...

Portret użytkownika sceptyyk

Ok. Przeczytałem, w arcie

Ok. Przeczytałem, w arcie  jest mowa cyt: "najpotężniejsza część tego CME ominęła Ziemię i potencjalnie destrukcyjna burza magnetyczna nie wystąpiła." o odchyle w granicach kilku st. a Ty twierdzisz. że odchył może mieć 45st i więcej? 

Strony

Skomentuj