Zmiany klimatu nie są spowodowane emisjami CO2 tylko orientacją Ziemi względem Słońca

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wbrew powszechnemu przekonaniu, emisje dwutlenku węgla nie są jedyną przyczyną zmian klimatycznych na Ziemi. Przełomowe badania naukowców z Berkeley Earth odsłaniają zaskakujący związek między orientacją naszej planety względem Słońca a globalnymi trendami klimatycznymi.

 

Nowe odkrycie podważa utarty paradygmat, według którego działalność człowieka, a w szczególności emisje gazów cieplarnianych, są głównym czynnikiem odpowiedzialnym za globalne ocieplenie i inne niepokojące zmiany klimatyczne. Zamiast tego, naukowcy wskazują na kluczową rolę, jaką odgrywają subtelne zmiany w nachyleniu osi i orbicie Ziemi w kształtowaniu długoterminowych trendów klimatycznych na naszej planecie.

„Nasze badania sugerują, że zmiany w ustawieniu Ziemi i Słońca mogą mieć znacznie większy wpływ na klimat niż powszechnie sądzono" - mówi dr Emily Johnson, kierująca zespołem klimatologów, który dokonał tego przełomowego odkrycia. „Być może będziemy musieli zrewidować nasze podejście do strategii łagodzenia zmian klimatycznych".

Analiza danych z Berkeley Earth rzuca nowe światło na złożone relacje między pozycją Ziemi na jej orbicie a globalnymi wzorcami pogodowymi i temperaturowymi. Naukowcy odkryli przekonującą korelację między wahaniami nachylenia osi i mimośrodowości orbity naszej planety a historycznymi zmianami klimatu.

„Chociaż emisja dwutlenku węgla jest wciąż ważnym czynnikiem, to nasze wyniki sugerują, że musimy rozszerzyć naszą perspektywę i wziąć pod uwagę również czynniki astronomiczne" - podkreśla dr Johnson. „Zrozumienie tej złożonej interakcji może mieć kluczowe znaczenie dla opracowania skuteczniejszych strategii radzenia sobie ze zmianami klimatycznymi".

Konsekwencje tych badań są dalekosiężne i mogą zmusić naukowców i decydentów do ponownego przemyślenia istniejących modeli klimatycznych oraz strategii związanych z łagodzeniem zmian klimatu. Jeśli okaże się, że emisje CO2 nie są jedynym lub nawet głównym czynnikiem odpowiedzialnym za globalne ocieplenie, to może to mieć poważne implikacje dla przyszłych działań w zakresie ochrony środowiska i polityki klimatycznej.

„Musimy być otwarci na nowe dowody i nie bać się zakwestionowania utartych poglądów" - podkreśla dr Johnson. „Tylko w ten sposób będziemy w stanie skutecznie stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, które czekają nas w przyszłości".

Badacze z Berkeley Earth zapowiadają, że będą kontynuować swoje prace, aby jeszcze dokładniej zbadać złożone relacje między ustawieniem Ziemi i Słońca a globalnymi trendami klimatycznymi. Przyszłe badania mogą skupić się na tym, w jaki sposób subtelne zmiany orientacji Ziemi wpływają na regionalne wzorce pogodowe, ekstremalne zjawiska atmosferyczne oraz długoterminowe prognozy klimatyczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Odnośnie klimatu to mam

Odnośnie klimatu to mam ostatnio takie przemyślenie, że mówią nam że smog zabija - i to moim zdaniem jest prawda, tyle tylko że nie mówią, że zabija - ale smog elektromagnetyczny. I faktycznie żyjemy w smogu. Ja to normalnie czuję w kościach. 

Mówią nam o trującym smogu a potem go mierzą jakimiś śmiesznymi przyrządami bez certyfikacji zupełnie tak jak by mierzyli temperaturę kątomierzem. 

Portret użytkownika rek

To ze na zmianach klimatu

To ze na zmianach klimatu nabijaja sobie kabze to jedna sprawa, ale tutaj te naukofce bzdury pleca. nachylenie oso Ziemi do slonca nie zmienia sie, bo to zmienia sie os calego ukladu slonecznego. Precesja dotyczy calego ukladu slonecznego, a nie tylko Ziemi.Jest widoczna w stosunku do gwiazdozbiorow, ale nie w stosunku do planet w ukl. slonecznym.

Portret użytkownika Emeryt

Dziwne to bardzo bo o różnych

Dziwne to bardzo bo o różnych ruchach ziemi względem słońca czytałem już bardzo dawno i jest to w większości już opracowane i nagle pojawili się NOWI NAFUFOWCY i odkrywają ruchy planety na nowo! Za niedługo spostrzega że wodą w jakiejś tam temperaturze i ciśnieniu zaczyna się gotować przy 100 stopniach czegoś tam!

Portret użytkownika inzynier magister

właśnie obejrzałem Apej

właśnie obejrzałem Apej Jasnogórski Matki Boskiej i dziś był poświęcony rolnikom i ich likwidacji poprzez fikcyjny ślad węglowy oraz specjalnie nadmuchaną panikę jakoby się klimat zmnieniał i było ocipienie banksterskie od emisji CO2 ! Rolnicy przybyli i się modlą do Matki Boskiej i do Boga o ratunek, ale jak likwidował ryży stocznie to nikt się za stocznowcami nie opowiedział, nikt z nimi nie protestował, niestety nie ma jedności Narodu, jest już tylko masoneria NWO i telewizja diabłów iluminackich, dlatego pewnie zlikidują rolników tak jak stoczniowców, i zaprowadzą nędzę z biedą a potem sztuczne rakotwócze mięso, a ryży jest specem od likidacji więc wszystko im się uda i to potem nazwą sukcesem! Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus Pan !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

"Apiej"  więc jak już   apiej

Żyd zawsze  Słowianom  we głowach mieszał    jak Mieszko   który  nas zdradził     za namową  zydowską    - ale tępy  icek inschtalator  tego już   nie doczytał   i nadal posługuje się przodkami   których  my   nie   czcimy  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Więc jak już  obejżałeś  Apej

Więc jak już  obejżałeś  Apej  to zapierdalaj do  piasków  ojczystych  żydowskich ,  i tam se    knuj   jak  knur   i matacz jak  ostatnia  szuja   obżydliwa  ,  nam  wasze żydowskie przekazy     bokiem wyłażą do dzisiaj   a jesteście tu niespałena  700  lat     apanoszycie się jak u siebie   = gnidy parchate   zakłamane   i  krwopijcze .

Są tu jeszcze  jacyś   zdebilowaceni   którzy nadal wierzą w  bełkot zydowski ?!!      bo  jeśli są to niech wypierdalają razem z  woźnym  inschtalatorem   , gdzie wasze serce tam wasza ziemie  - i w pizdu   zuruck  na pustynię   niepodzielną 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika sebek22

jak likwidował ryży stocznie

jak likwidował ryży stocznie to nikt się za stocznowcami nie opowiedział, nikt z nimi nie protestował, 

KLAMIESZ albo zapomiales. Sam papiesz rydzyk kase zbieral na stocznie i ani kasy ani stoczni.

Tusk tylko klodki pozakladal zeby stepki nie ukradli

Portret użytkownika r.abin

No tak. Rower wynalazł pewien

No tak. Rower wynalazł pewien czerwonoarmiejec, podczas IIW.Ś. - u Niemca na strychu. Te parametry liczył Milanković - blisko 100 lat temu. Nie on pierwszy (byli poprzednicy). Ale chwała naukowcom - za odwagę (i przeliczenie komputerowe). Pewnie im teraz - granty zabiorą. Ja też (za głoszenie danych - niezgodnych z doktryną naukową) mam wszędzie bany (za wyjątkiem - tej strony)

Portret użytkownika syriues

Czym jest ta twoja ludzkosc?

Czym jest ta twoja ludzkosc?

Bo moim zdaniem prawde powiedziawszy to zło je niszczy.To te niemoralne poczynania miliarderów, bankow wraz z politykami I syjonistami.

Mówisz o tej ludzkosci?To nazwij ich jakos. 

A moze będziesz powtarzal ich wierszyk,ze jest na za duzo jak co2?

Okresl się, bo inaczej uznam cie jedynie za poprawnosc polityczna.

Strony

Skomentuj