Wzrost roślinności na skutek CO2 zmienia oblicze Afryki niwelując zmiany klimatu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W ostatnich tygodniach media tradycyjne rozpisywały się na temat fali upałów w Mali, Burkinie Faso i innych krajach Sahelu, sugerując, że jest to bezpośredni skutek zmian klimatu wywołanych przez człowieka. Jednak jak pokazują dane, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

 

Średnie temperatury w Mali i Burkinie Faso w ciągu ostatnich 85 lat praktycznie się nie zmieniły, a opady w obu tych krajach nieznacznie wzrosły w ostatnich latach. Co więcej, produkcja rolna rośnie, a proces odwracania procesów pustynnienia jest widoczny na całym obszarze Sahelu. Dlaczego więc media skupiają się wyłącznie na katastroficznych wizjach?

 

Kluczem do zrozumienia tej sytuacji jest fakt, że wzrost poziomu dwutlenku węgla w atmosferze przyczynił się do znacznego ożywienia roślinności na dużych obszarach świata, w tym właśnie w regionie Sahelu. Jak pokazują badania, w ciągu ostatnich 20 lat odnotowano 14% większy wzrost roślinności, co przyniosło wymierne korzyści dla lokalnej bioróżnorodności i produkcji żywności.

 

Niestety, media mainstreamowe skupiają się raczej na straszeniu czytelników informacjami o "przepełnionych szpitalach i kostnicach" w wyniku fali upałów, powołując się na pseudonaukowe raporty organizacji WWA. Tymczasem dane meteorologiczne wyraźnie pokazują, że temperatura w Mali nie osiągnęła rekordowych poziomów, a w krajach Sahelu obserwuje się stabilne lub nawet nieznacznie wzrastające trendy opadowe i temperaturowe.

 

Kluczowe jest, aby zwrócić uwagę na pozytywne zmiany, jakie zachodzą w regionie Sahelu. Powolne odwracanie procesów pustynnienia, wzrost produkcji rolnej i poprawa warunków życia lokalnych społeczności to fakty, które powinny napawać optymizmem. Zamiast koncentrować się na katastroficznych wizjach, media powinny relacjonować realny obraz sytuacji i doceniać pozytywne zmiany zachodzące w tym regionie Afryki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

24-letnie z satelity TERRA

24-letnie z satelity TERRA/MODIS (NASA) - potwierdzają dane Admina. Wprawdzie NASA, mierzy temperatury  - tylko do 45ºC, ale - można je policzyć. W okresie od 02.2000 do 04.2024, powierzchnia stref (gdzie miesięczne temperatury przekraczają 45ºC), zmniejszyła się (w obszarze od Równika do 30ºN) - o 5%. Średnie temperatury miesięczne (na pozostałym obszarze), wzrosły (w nocy) - o blisko 0,7ºC i (w dzień) obniżyły się - tyle samo (0,7ºC). Średnie temperatury mieszęczne (powierzchni Ziemi), wynoszą tam 32ºC (w dzień) i ok 20ºC (w nocy). Tragedii - nie ma

Portret użytkownika ba19

Perła Putina na celowniku.

Perła Putina na celowniku. Zacharowa grozi "miażdżącym odwetem"

"Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa ostrzegła USA, Unię Europejską i Wielką Brytanię przed "miażdżącą reakcją". Według niej Kijów przygotowuje się do nowego ataku na most Krymski przy wsparciu Zachodu. Oliwy do ognia dolał także wpis stałego przedstawiciela Ukrainy przy ONZ Siergieja Kislitsa."

https://wiadomosci.wp.pl/perla-putina-na-celowniku-zacharowa-grozi-miazdzacym-odwetem-7023710598380448a

I to jest dowód , ze USA - UNIA - NATO prowadzą wojnę z Rosją na terenie Ukrainy , czyli można uznać ze III wojna światowa już trwa , tylko pytanie kiedy armie  NATO wejdą do literalnej wojny na Ukrainie , bo nie oficjalnie już biorą udział, ale temu zaprzeczają, małymi krokami kraje kapitalistyczne przyzwyczajają ludzkość do III wojny światowej , oczywiście jedni i drudzy wyzywają się od Hitlerów,  ale to instalacje wojskowe USA – UNIU - NATO  przybliżyły się do Rosji a nie na odwrót , oczywiście  wszystko w propagandzie  demokracji :

Łukasza 17: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Lommmo

Większość dziennikarzy

Większość dziennikarzy mainstreamu jest albo głupich albo takich udaje. Jeśli chodzi o temperatury w Afryce to czytałem np. relacje wysłannika Polskiego MON w Londynie który na Bliski Wschód musiał rzecz jasna lecieć okrężnie przez Afrykę . Na każdym lotnisku po wyjściu z samolotu zaraz był w szoku od gorąca. Trzymał się tylko hoteli z wiatraczkami na suficie i ciągłą dostawą wody z lodem. No bo pewnie wtedy były "zmiany klimatyczne ". Jeśli chodzi o szpitale i trupy to wystarczy poczytać relacje z 3 tygodniowej fali mrozu w minioną zimę w Rosji, Mongoli , Chinach. Amputacje kończyn to szły seryjnie w szpitalach. I odkuwanie zwłok starszych ludzi którzy nie byli w stanie nadążyć z cięciem i rąbaniem opału w starciu z silnym mrozem. A ile stad zwierząt i udomowionych i dzikich zamarzło. Tego typu straty mrozowe są na skali większości kilkadziesiąt razy większe niż od fal upałów. Ale tego już mainstream nigdy nie poda bo to nie pasuje pod zrzędzenie o katastrofie ociepleniowej.

Portret użytkownika ba19

"Piekło zamarzło". Francuzi

"Piekło zamarzło". Francuzi integrują potężne bomby z ukraińskimi F-16

 

Francuzi przeprowadzają integrację swoich potężnych bomb szybujących AASM Hammer z samolotami F-16, które mają niedługo trafić do Ukrainy. Przedstawiamy osiągi potężnego nietypowego francuskiego "młota".

Jak przedstawił podczas audycji LCI Thomas Gassilloud, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych Zgromadzenia Narodowego Francji ta będzie Ukrainę dostawami sprzętu i wsparciem technicznym.

Jednym z aspektów jest przystosowanie przeznaczonych dla Ukrainy samolotów F-16A/B MLU do przenoszenia bomb precyzyjnych AASM Hammer, które są bardzo skutecznym systemem mogącym zapewnić punktową precyzję tam gdzie bomby JDAM-ER sobie nie poradzą.

Ukraińcy wykorzystują do przenoszenia francuskich bomb samoloty MiG-29Su-27, ale polowa improwizacja nijak się ma pełnoprawnej integracji pozwalającej na wykorzystanie broni w pełnym zakresie możliwości. Jest to też bardzo ciekawe wydarzenie, ponieważ Francuzi byli bardzo niechętni do integrowania swojego uzbrojenia z samolotami amerykańskiej produkcji i zazwyczaj oferowali możliwość jego pozyskania tylko w komplecie z własnymi samolotami.

https://tech.wp.pl/pieklo-zamarzlo-francuzi-integruja-potezne-bomby-z-ukrainskimi-f-16,7023571685211072a

Kraje zachodnie ekonomicznie upadły i prą  do III wojny światowej :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj