Minister Kosiniak Kamysz widzi nas w okopach wojny z Rosją a sam ma już spakowany plecak ucieczkowy

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W obliczu narastającego napięcia na arenie międzynarodowej, Polacy oczekują od swojego rządu stabilności i zdecydowanych działań mających na celu zapewnienie im bezpieczeństwa. Niestety, ostatnie wydarzenia związane z ministrem obrony narodowej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem budzą poważne wątpliwości co do tego, czy rządzący są w stanie sprostać tym oczekiwaniom.

 

Dziś minister Kosiniak-Kamysz zasłynął swoim publicznym przyznaniem, że na wypadek niebezpieczeństwa ma przygotowany plecak ewakuacyjny. Takie zachowanie budzi uzasadniony niepokój wśród obywateli. Szef resortu obrony narodowej, który powinien być gwarantem bezpieczeństwa kraju, nie powinien publicznie przyznawać, że szykuje się do ucieczki. Takie działanie może sugerować, że cały rząd planuje opuścić Polskę, pozostawiając obywateli samym sobie w obliczu zagrożenia.

 

Co więcej, nie tak dawno temu Kosiniak-Kamysz podkreślał, że to obywatele są najważniejszym zasobem w walce z agresją Rosji. Jego słowa mogły być interpretowane jako zachęta do rzucenia Polaków na front, by to oni bronili ojczyzny. Tymczasem teraz okazuje się, że szef MON dba przede wszystkim o własne bezpieczeństwo, przygotowując się do ucieczki.

 

Warto również zwrócić uwagę na kontekst polityczny tych wydarzeń. Kosiniak-Kamysz jest prominentnym działaczem partii Polska 2050, której lider Szymon Hołownia niedawno deklarował, że Polska będzie "wbijać Putina w ziemię" i że prezydent Rosji "trafi na cmentarz, gdzie jego miejsce". Takie wypowiedzi mogą być odczytywane jako podżeganie do wojny, podczas gdy sam Kosiniak-Kamysz najwyraźniej jest gotowy uciec, gdy sytuacja się pogorszy.

 

To wszystko rodzi poważne wątpliwości co do kompetencji i wiarygodności rządzących. Jak mają zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, skoro sami szykują się do ucieczki? Czy Polacy mogą czuć się bezpieczni, wiedząc, że szef resortu obrony narodowej nie wierzy w skuteczność działań własnego rządu?

 

Kwestia ta nabiera szczególnego znaczenia w obliczu trwającej wojny w Ukrainie i rosnącego napięcia na granicy z Rosją. Polacy oczekują od swojego rządu stabilności, zdecydowanych działań i przygotowania na wypadek eskalacji konfliktu. Tymczasem pojawiają się coraz więcej sygnałów, że rządzący bardziej dbają o własne bezpieczeństwo niż o dobro obywateli.

 

Sytuacja ta może podważać zaufanie Polaków do władzy i jej zdolność do ochrony kraju w obliczu zagrożenia. Konieczne jest zatem natychmiastowe wyjaśnienie tej kontrowersyjnej sprawy przez ministra Kosiniaka-Kamysza oraz zapewnienie społeczeństwa, że rząd jest w pełni przygotowany na każdy scenariusz i że bezpieczeństwo obywateli jest dla niego priorytetem.

 

W przeciwnym razie, zamiast poczucia stabilności i bezpieczeństwa, Polacy mogą odczuwać rosnący niepokój i utratę wiary w rządzących. To zaś może mieć poważne konsekwencje dla spójności społecznej i zdolności kraju do skutecznej obrony w obliczu zagrożenia.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oleg

Kłamca i manipulant spokoluz

Kłamca i manipulant spokoluz i inni mu przyklaskujący sieją dezinforacje na praktycznie każdy temat. Obecnie spieraliśmy sie o ukraine. 

Spokoluz twierdzi, ze chruszczow założył ukrainę . Otóż Ukraina istniała jako kraj ze swoją kulturą, historią i językiem znacznie przed Chruszczowem, ale nie będe sięgac do jej samego początku. Skupię się na ukrainie, jako dzisiejsze panstwo. Pomimo, ze Chruszczow nie założył ukrainy to odegrał istotną rolę w jej historii, zwłaszcza w kontekście polityki radzieckiej. Podczas jego rządów miały miejsce pewne zmiany w administracji Ukrainy, ale kraj ten był częścią Związku Radzieckiego i podlegał radzieckiemu rządowi centralnemu. Chruszczow był Ukraincem z pochodzenia, ale nie można przypisać mu założenia Ukrainy jako niezależnego państwa.Ja sam uważam, ze więcej dla dzisiejszej ukrainy zrobił Lenin niżli chruszczow. Obydwaj  mieli istotne znaczenie w historii Ukrainy, ale ich role były różne i miały wpływ na różne etapy jej historii.

  1. Lenin: Jako główny ideolog rewolucji bolszewickiej i przywódca zsrr Lenin odegrał kluczową rolę w procesie, który doprowadził do rozpadu Imperium Rosyjskiego i powstania Związku Radzieckiego. Jego decyzje i polityka miały wpływ na losy Ukrainy w okresie rewolucji i wojny domowej, co doprowadziło do jej włączenia do składu ZSRR i powstanie ukraińskiej republiki sowieckiej. Granice Ukrainy, jakie istniały podczas jej czasów w ramach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (USRR), są w dużej mierze podobne do dzisiejszych granic Ukrainy jako niezależnego państwa.
  2. Chruszczow: Nikita Chruszczow był przywódcą ZSRR w latach 1953-1964 i tak jak wspomniałem wcześniej sam był pochodzenia ukraińskiego. Jego najważniejsze znaczenie dla Ukrainy wiąże się z okresem jego przywództwa, w którym wprowadził pewne reformy, w tym odwilż chruszczowowską, która przyniosła pewne zmiany polityczne i gospodarcze. Chruszczow również zadeklarował przywrócenie Krymu do składu Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w 1954 roku, co miało (ma) długoterminowe konsekwencje w kontekście dzisiejszego konfliktu na Ukrainie. W ramach odwilży Chruszczowa nastąpiło pewne ożywienie kultury i języka ukraińskiego. Działania te były częścią prób zaspokojenia dążeń narodowych na Ukrainie i zapewnienia większej autonomii kulturalnej. Wprowadzono więcej programów edukacyjnych w języku ukraińskim, wspierano literaturę, teatr i inne formy kultury ukraińskiej.

Podsumowując, obaj przywódcy mieli znaczący wpływ na historię Ukrainy, ale w różnych kontekstach i etapach. Lenin był kluczową postacią w okresie rewolucji i utworzenia ZSRR i odpowiada za kształt dzisiejszej ukrainy, podczas gdy Chruszczow odegrał istotną rolę w okresie powojennym, wprowadzając reformy i zmiany w polityce radzieckiej, które miały wpływ na Ukrainę. Historia Ukrainy to skomplikowany proces, w którym uczestniczyły różne siły i wydarzenia na przestrzeni wieków, ale pewno teoria spokoluz to stek bzudr.

 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika spokoluz

Oleg mój ty banderowcu otóż

Oleg mój ty banderowcu otóż nie twierdziłem , że chruszczu załozył ukrainę ale dołączył do niej donbas i krym palancie - nie wciskaj kitu skoro czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

Do szkoły won !

Ukrainy nigdy nie było do czasu powołania ussr przez kacapię - wczesniej to była tylko nazwa regionu a nie państwa.

Jak bandera se powołał upadlinę w  czasie II wś to go hitler nakazał aresztować i za to siedział w pierdlu u gebelsów.

Gebelsom nie zależało na państwie upadlińskim - to były tylko obiecanki aby ukrole się przyłączyły do faszystów w walce z kacapią - to był tylko czysty biznes dla gebelsów bo za friko stworzyła się z bandytów banderowich słynna SS galizien a ty jesteś wielkim propagatorem zbrodniarzy z SS galizien , która to czyściła Warszawę po powstaniu warszawskim i wyrżneli ponad 100 tys. cywilów.

O wołyniu nie wspomnę bo wszyscy wiedzą. Kacapia też jest ludobójcą ale przez słynne odziały NKWD i szefem Berią złożone z wybranych a nie z ruskich akle na szczęście ruskie sie kapnęły i wyrżneły cały tabun skurwysynów z NKWD i przejęli kontrolę sami nad kacapią.

Nie wciskaj mi ani innym kitów - a o twoim poziomie świadczy stopka wyróżniająca mnie i axella jako ruskie kurwy - ty jesteś upadlińskim faszystą. Nienawidzisz kacapów to pod charkowem kacapy nowy front otworzyli - jedź się wykaż , przyjmują wszystkich nawet upośledzonych zatem na bank przejdziesz badania , dostaniesz giwerę , parę pestek - albo nie , weź sierp i młot i możesz realizować swoje marzenie. Czas nagli bo niedługo może już nie być żadnego banderstanu.

A te wysrywu z wiki to se wsadź - sa tak prawdziwe jak państwowość upadliny przed II wś. Poczytaj co bismarck mówił o ludności regionu upadlińskiego - nic dodać do jego słów już nie można.

Jak możesz to przytocz poczet królów lub władców upadliny sprzed II wś bo ja nigdzie nie mogę znaleźć tej słynnej dynastii.

Widzisz w historii to Bolesław Chrobry zdobył kijów w 1018r był to gród rusinów. Wschodnie tereny sprzedał caratowi któryś król - nie pamiętam który za kupę szmalu  Ziemie te byly podbijane przez mongołów , tatarów , turków i kacapów później ale nigdzie nikt nie podbijał upadliny jako państwa - to była tylko nazwa regionu wschodnich rubieży pod panowaniem naszych przodków i jest to Polska nazwa tego regionu a nie jakiś historyczny kraj.

Historię swoją zaczęli dopiero po utworzeniu USSR na początku z tej małej zachodniej obecnej części , która była przed wojną terenem II RP i czyścili region z band oun i upa co się nie zdążyły dokoptować do słynnej z ludobójstwa  obecnie odtworzonej SS galizien tak wielbionej na upadlinie. Upadlina ma bohatyrów najdalej z II wś - bandera i paru innych sku.....synów.

 

.

.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

przeczytaj wiersz wyżej - tam

przeczytaj wiersz wyżej - tam jest wytłumaczenie a to co podkreśliłeś to kwintesencja banderku - chruszczow stowrzył upadlinę taką jaka była do 2022 do lutego - czyż nie prawda ?

To towarzysz twój chruszczu ją taką stowrzył - chyba , że ty wiesz , że ktoś inny jeszcze później coś do niej dołożył - nie wiem kiedy to było ale zajebali kacapy do ussr kawałek polski z zasobami a dali jakieś gówno warte tereny w zamian.

Towarzyszu czarno-czerwony z hakenkruetzem szukasz dziur i sam w nie wpadasz .

Już ci napisałem do szkoły won !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

OLek , Oleg Oleixie -   nas

OLek , Oleg Oleixie -   nas nie interesuja  historia hazarii    zwanej ukrainą      ale ty   przesz nadal w swoje zażydzone  kłamstwa   wziete z  zydopedii     hazaria  zwana upadliną  jest takim samym wyjątkiem jak  niemcy  , co do niemców to  wyróżnia  ich  zachłanność   , brak logicznego myślenia   oraz ten język ordynarno szorski   , jezyk  który absolutnie  nie ma prawa byty  miedzy naszym a francuskim , jedynie wegrzy przyznali się  do tego że nie sa etnicznie związani z tymi terenami  , ze przybyli skąś tam i swój język przynieśli ze sobą  . Po za tym   hazaria    nie interesuje się niczym po za złodziejstwem , kłamstwem i mataceniem - dlatego Olego     jesteś  ich zakapiorem pierwszym ambasadorem  na ZnZ  ,   czyli drugim po   inschtalatorze  , on był tu  wcześniej  , jako ambasador  zydokatolickiego kościółka  a za tobą   plasuje  się Ba   jako ambasador  zydowiary  zwanej   świadkowie jehowa  .   Brawo wam   za wspaniałą  rywalizację w   zawodach    " Kto bardziej oszuka Polacha"  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika oleg

No popatrz, ukraina nie

No popatrz, ukraina nie obchodzi was, a ciągle o tym piszecie.W oszukiwaniu polaków jesteście na pierwszym miejscu. I jestem wręcz zdumiony, że kłamstwa mi zarzucacie. Nie umiecie nawet utrzymac jednej wersji w temacie ukrainy wstrętne onuce. W jednym temacie milion teorii, zadna nieprawdziwa. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika spokoluz

upadlina nas nie intersuje -

upadlina nas nie intersuje - jak jej nie będzie to przecież nikt za nią płakać nie będzie. Może kacapia zbuduje nową upadlinę jak tą , którą kiedyś stowrzyli ,a którą teraz modernizują do standardów bez faszyzmu i nazizmu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

Interesuje, interesuje. Jeśli

Interesuje, interesuje. Jeśli was by nie interesowała to byscie tyle nie pisali. Na szczęście to co piszecie zostaje tlyko tutaj i być może na innych szurskich stronach i  nikt nie bierze tego na poważnie. Stworzyliście sobie kółko wzajemnej adoracji z kapselkiem i innymi. A ja dla rozrywki planuje wam je troszke popsuć od czasu do czasu wrzucajac prawdę, która przykrywa to gówno, które tu wrzucacie. 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika spokoluz

ta wrzuć prawdę kto stworzył

ta wrzuć prawdę kto stworzył upadlinę w wersji do 24.02 .2022 - wiem , masz tak zjebanie sztywny faszystowsko-nazistowski- upadliński kręgosłup , że nie zegnie się ani na milimetr a palce będą ci się palić gdybyś napisał , że to NIKITA CHRUSZCZOW , który okazał się na końcu banderowskim ścierwem i usunięty od władzy.

Był on kolejnym ogniwem skuwiałych faszystów aby osłabiać kacapię - berię odstrzelili a jego usuneli od władzy i się kurwa banderowska uratowała.

Gdyby nie ta kurwa Nikita chruszczow  to nie byłoby dziś wojny bo za południowo-wschodnią granica Polski byłaby kacapia a nie upadlina i nie wjechałyby tam chordy usranców po 1991 r. . To kacapy są winne tego , że stworzyli upadlinę - bez ussr i upadliny bylby pokój w regionie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Koszerniak-Kumysz

Zawartość mojego plecaka

Zawartość mojego plecaka ucieczkowego to milion euro w gotówce, co dostałem od Jankiela Vongelsztajna za sprzedaż polskiego rolnictwa, paczka pampersów i kondon na głowę, aby mnie nikt nie poznał. I oczywiście maseczka covidowa, tak na wszelki wypadek.

Portret użytkownika ba19

Ten artykuł można podsumować

Ten artykuł można podsumować jednym wersetem z Biblii :

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Ale ci przy władzy oszaleli i chcą holokaustu dla swoich społeczeństw, wyborcy wybrali katów holokaustu, nawet  malutkiej Korei Północnej państwa udające demokracje nie są wstanie pokonać , bo wystarczy aby z Korei Północnej wystrzelić  po jednej atomówce  która zostanie  zdetonowana na wysokości 30 km nad USA  - UNIĄ i impuls EMP cofa te kraje do średniowiecza , bo zostanie spalona cała energetyka , elektronika  , a awarie w elektrowniach atomowych zrobią katastrowy 100 x większe niż Czarnobyl czy Fukushima Nr 1,

Obecnie ludzie przy władzy zachowują się jak 5 latkowie w piaskownicy z przyciskami do atomowego arsenału ! nie rozumiejąc co za przyciski mają w swoich dłoniach !

Czy ludzkość nie potrzebują interwencji Boga Biblii aby zatrzymał to szaleństwo?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Strony

Skomentuj