Eksperci twierdzą, że masowe gwałty spowodowane są falą upałów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Masowe gwałty wciąż pozostają problemem rzekomo nie do rozwiązania w Europie. Mówimy oczywiście o krajach, które przyjęły znaczne ilości tzw. pokojowych uchodźców. Co ciekawe, osoby które uznają się za specjalistów w temacie oświadczyły, że gwałty spowodowane są w znacznej mierze.... wysokimi temperaturami.

 

Statystyki z Krajowej Rady do Zapobiegania Przestępczości wskazują, że liczba zgłoszonych gwałtów wzrasta średnio o 50% w okresie letnim i zwykle mają miejsce na zewnątrz. Psychoterapeuta Börje Svensson, specjalista ds. przestępstw seksualnych, oraz Mary Bauer, behawiorystka i ekspert ds. przemocy wspólnie wskazali, że fale upałów są winne masowym gwałtom.

 

Wyjaśniono, że w okresie letnim ludzie znacznie częściej wychodzą z domów. Choć zaznaczono, że nie jest to jedyny czynnik wpływający na takie zachowanie i wymieniono również moralność, empatię, umiejętność samokontroli czy spożywanie alkoholu, dziwnym zbiegiem okoliczności nikt nie zauważył, że zwykle to właśnie ci pokojowi uchodźcy inicjują gwałty na kobietach a przykładowo w Polsce nie obserwujemy takiego zjawiska, choć w naszym kraju również mamy wysokie temperatury.

 

Szwecja, podobnie jak pozostałe państwa Europy Zachodniej, przestały zastanawiać się nad tym co sprawia problem i jak go rozwiązać. Zamiast tego, potencjalne ofiary gwałtu otrzymują porady jak chronić się przed napastnikiem (wyciągnięta dłoń, opaska z napisem: "Nie dotykaj mnie") i jak należy przystosować się do nowej rzeczywistości. Prawda jest jednak taka, że w przeważającej większości to właśnie tzw. muzułmańscy uchodźcy atakują i gwałcą niewierne kobiety, lecz publiczne wskazanie sprawcy jest niebezpieczne ze względu na oskarżenia o rasizm.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika reklama

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika Ewa

Należałoby ponownie

Należałoby ponownie zdefiniować pojęcie: "ekspert".

W dawnych dobrych czasach oznaczało cyt.: specjalistę w danej dziedzinie, osobę o teoretycznej i praktycznej znajomości danego tematu.

W obecnych dziwnych czasach oznacza osobę rozpowszechniającą niczym nie poparte banialuki sklecone zapewne po spożyciu zbyt ciepłych napojów o działaniu odurzającym tudziez otumaniającym.

 

Portret użytkownika Angelus

Co za idioci z tych naukowców

Co za idioci z tych naukowców!!

Przeciez przyczyna jest prozaiczna... W lecie kobiety obnażaja w sposób naturalny swoje wdzieki a hormony to hormony... Zwierzę się w niektórych samcach się odzywa i to jedyne wyjasnienie...

Portret użytkownika sendzia.wred

Ja pierdzielę, poziom

Ja pierdzielę, poziom pismactwa na tym portaliku to dno i 5m mułu...

Czemu latem jest więcej gwałtów? Bo są wakacje, jest ciepło, dużo więcej osób spożywa na zewnątrz alkohol (plaże, jeziora, ławki itp), ludzie mają na sobie mniej odzieży.... niech autor sobie doda dwa do dwóch i nie pisze takich dyrdymałów, bo rzygać się chce w trakcie czytania...
 

 

Portret użytkownika [Q]

Nie ma co krytykować

Nie ma co krytykować naukowców, poprostu taką przyjęli metodę badania, mianowicie:

Założenie:

Zbadanie zależności częstotliwości występowania gwałtów w odniesieniu do temperatury otoczenia

Obszar:

Z artykułu można wywnioskować, że badania przeprowadzono na terenie Szwecji.

Wynik:

Tutaj rzeczywiście można uznać, że przy wyzszych temperaturach liczba gwałtów wzrasta, z naukowego punktu widzenia jest przyjęte założenie, i jest jakiś wynik, który należy zinterpretować.

Naukowcy w tym przypadku nie badali akurat płci, narodowości czy koloru skóry gwałcicieli, odneśli się poprostu do temperatury i takie optrzymali wyniki badań. Gdyby przeprowadzić te badania w Polsce cz innym kraju nie przyjmującym uchodźców - wynik może być podobny, w lecie ilość gwałtów będzie większa niż w zimie.

Pozdrawiam

 

Strony

Skomentuj