Wojna Iranu i Izraela może być kwestią najbliższych dni

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W ostatnim czasie napięcia między Iranem a Izraelem znacznie się zaostrzyły, co widoczne jest w serii przeprowadzonych ataków i wzajemnych oskarżeń. Konflikt wywołuje obawy o możliwość wybuchu szeroko zakrojonej wojny na Bliskim Wschodzie.

 

1 kwietnia 2024 roku izraelskie siły przeprowadziły atak lotniczy na aneks konsulatu Iranu w Damaszku, który zakończył się śmiercią 16 osób, w tym wysokiego rangą dowódcy Sił Quds, Brygadiera Generała Mohammad Reza Zahediego i siedmiu innych oficerów IRGC. Ten atak nastąpił w kontekście eskalujących napięć regionalnych, które obejmują również konflikty z Hezbollahem i wojnę w Strefie Gazy.

 

Reakcja Iranu była natychmiastowa, z zapowiedziami odwetu, które mogą przybrać formę ataków rakietowych zarówno na terytorium Izraela, jak i przeciwko jego misjom dyplomatycznym na całym świecie. Przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, zapowiedział, że odpowiedź na ataki będzie surowa, co wskazuje na możliwość dalszego zaostrzenia konfliktu.

 

Równocześnie, izraelska aktywność wojskowa w Syrii, głównie przeciwko pozycjom irańskim i ich sojusznikom, takim jak Hezbollah, zintensyfikowała się w odpowiedzi na trwającą wojnę w Gazie. Hezbollah, będący bliskim sojusznikiem Iranu i wspieranym przez niego w Libanie, zwiększył swoją aktywność militarną przeciwko Izraelowi, prowadząc do codziennych wymian ognia wzdłuż izraelsko-libańskiej granicy.

 

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie, Izrael wzmocnił swoje systemy obrony powietrznej i wezwał rezerwistów, przygotowując się na możliwe szeroko zakrojone ataki odwetowe ze strony Iranu i jego sojuszników. Istnieje obawa, że Iran może skorzystać z możliwości przeprowadzenia ataków za pośrednictwem swoich proxy, takich jak Hezbollah w Libanie lub Huti w Jemenie, co mogłoby prowadzić do jeszcze większej eskalacji konfliktu.

 

Te wydarzenia rzucają cień na cały region, zwiększając ryzyko rozszerzenia konfliktu na inne państwa Bliskiego Wschodu i potencjalnie wpływając na globalne równowagi polityczne i bezpieczeństwo. Rola międzynarodowej społeczności, w tym działań dyplomatycznych i interwencji, może okazać się kluczowa w deeskalacji obecnej sytuacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Tak więc jak napisałem

Tak więc jak napisałem wcześniej atak był kwestią godzin czyli zaraz po pogrzebie ofiar ataku Izraela . Fale dronów likwidują kopułę a za nimi lecą rakiety balistyczne , gdy się sytuacja rozwinie to może być też zablokowana cieśnina Ormuz , jak na razie Netanjahu wraz z rządem .... uciekł samolotem zagłady i nie wiadomo gdzie się znajduje bo okazało się że Iran to nie Gaza i można zginąć Smile Każdy zapewne spotkał w swoim życiu takie ścierwo co atakuje słabszych a przed silniejszym ucieka Smile

Portret użytkownika syriues

 Jezeli ktoś nie zauważył,to

 Jezeli ktoś nie zauważył,to na niebie jest ladna parada planet,pierwszy mars ,gdy wstaje slonce i kilka po niej pozniej.Nie mozna zapomniec o wodnika jako o dominujacym gwiazdozbiorze gdy budzinsie słońce. Odzdzialywanie takiej wibracji na ziemię powoduje wlasnie glupie zachowanie ludzi.

Moge juz zaczac wymieniac po imieniu albo moze od razu powiem,ze 

"Wszyscy jestescie glupi",uczcie sie lepiej empatii,bo te oddziaływania królestwa Bożego maja odzwierciedlenie na ziemi.Jak juz nie pierwszy raz,kolejna era budzi sie w bólach. Być może bedzie trudno okielznac ludzi w tej energii jaka powstaje.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Marvel

Chyba chciałeś napisać Izrael

Chyba chciałeś napisać Izrael, Iran uratował tysiące Polaków w tym dzieci za czasów 2 wojny 

mamy wobec nich dlug. Przy czym przypominam ze zorganizowaliśmy kilka lat temu anty irańska konferencje. Masakra tak się odwdzięczymy za dbanie o groby naszych przodków (są bardzo zadbane co widać na filmikach na YT) a prosze sprawdzić jak dbają nasi "bracia" na ukropie o Polskie groby 

 

Portret użytkownika spokoluz

W polinie tak jak na wzorze z

W polinie tak jak na wzorze z zahutu są także takie zbiorniki na ropę i gaz - też tak ściśle tajne i tak samo odporne jak na całym zahutsie.

Gratuluję pomysłu , wykonania i zarobionej ogromnej kasiory na gównie , które szydowiny sprzedały , że naturalne zbiorniki oni wzieli we władanie , nic nie zainwestowali ale zarobili ogromną kasiorę  na tych zbiornikach gazu i ropy , które i tak są gównem do kwadratu.

Naturalne obiekty qrfy skomercjalizowały bez wkładu własnego i zajebali ogromną kasiorę za gówno wartą inwestycję.

Jestem ciekawy jak długo będzie płonąć skałd ropy w jaskini w polinie - no a qrfa ślad węglowy ola boga.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Z tego co mi wiadomo Iran nie

Z tego co mi wiadomo Iran nie graniczy z Izraelem więc zagony pancerne nawalać się ze sobą nie będą. Co najwyżej Iran będzie ostrzeliwał Hezbollahem i może troche własnymi siłami Izrael. Kopuła troche wyłapie a troche nie. Zginie przypuszczalnie z 50 albo 100 Izraelczyków. USA nie zrobią nic albo zrobią niewiele, żeby nie destabilizować cen ropy i gazu na korzyść Rosji. A tak naprawdę nie zdziwiłbym się jakby Iran odłożył jeszcze trochę odwet. Póki rządzą Demokraci w USA może okładać pełnomocnikami (proxy) Izrael dowoli. Im później zaatakuje Izrael odwetem wlasnymi siłami tym lepiej. Jezeli zrobi to w najbliżśzych dniach to Izrael, ZEA i Saudowie moga zmontować koalicję do obalenia Bidena. Jeżeli zrobi to np. tuż przed wyborami w USA to może dać Demokratom kolejne 4 lata w Białym Domu i kolejne 4 lata bezkarnych ataków Huti, Hezbollahu i Hamasu na Syjonistów.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Polska i Polacy zostaną

Polska i Polacy zostaną uratowani w czasie satanistycznego ataku lucyferian NWO z loży wolnomurarskich tylko jeśli się będziemy modlić modlitwami katolickimi, bo one ratują od czarów diabłów enwuowskich ordo ab chao od opętańców iluminackich ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus i Duch Święty !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj