Rozpoczęła się deindustrializacja Polski - czy grozi nam bezrobocie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska staje się świadkiem masowych zwolnień w przemyśle, a zagraniczne koncerny przenoszą coraz częściej produkcję poza granice kraju. Czy to pech Donalda Tuska, za którego rządów zawsze rośnie bezrobocie? A może to celowe działanie UE mające na celu osłabienie polskiej gospodarki?

 

Obserwujemy niepokojące zjawisko, w którym kolejne polskie firmy ogłaszają zamiar zwolnienia setek, a nawet tysięcy pracowników. Niemieckie i amerykańskie giganty zamykają swoje zakłady w Olsztynie i Płocku, a na przykład koncern Michelin przenosi się do Rumunii a PepsiCo przenosi etaty z Krakowa do Indii. Czy to przypadek, czy może skutek celowego działania decydentów unijnych mającego na celu osłabienie polskiej konkurencyjności i przez to skłonienie biznesu do opuszczenia naszego kraju?

 

Gdyby słuchać tego co mówią polscy politycy można uznać, że długoterminowe perspektywy dla Polski są dramatycznie złe. Co ciekawe prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk wspólnie przekonują, że atak Rosji na Polskę jest tylko kwestią czasu. Tusk rozprawia o "czasach przedwojennych" i groźnie marszczy brwi z telewizora.

 

Polskie władze, które ukochały straszenie polskich obywateli od zorganizowanej przez nich pandemii tak zwanego covida, zapomniały, że deklaracje polityków o zbliżającej się wojnie słyszą też zarządzający międzynarodowymi korporacjami. Pozostawanie z biznesem w kraju, który zdaniem jego rządzących zostanie wkrótce zniszczony, jest po prostu nieracjonalne. Ale powodów, aby uciekać z Polski jest więcej.

 

Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej. Eksperci wskazują, że to efekt polityki dekarbonizacji narzuconej przez Unię Europejską. Koszty produkcji stają się dla wielu firm zbyt wysokie, zmuszając je do przenoszenia działalności tam, gdzie energia jest tańsza. Polskie władze, zamiast przeciwstawiać się tej szkodliwej polityce, wydają się bezradne.

 

Pojawia się pytanie, czy za tymi zwolnieniami i upadkami firm nie kryje się celowe działanie mające na celu osłabienie polskiej gospodarki. Niektórzy twierdzą, że chodzi o wypchnięcie kolejnych mas Polaków za granicę, co pozwoliłoby na kontrolowane zubożenie społeczeństwa i ograniczenie jego oczekiwań. Takie teorie nie są bezpodstawne, biorąc pod uwagę wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska, który ostrzegał o zbliżającej się wojnie.

 

Niestety, polskie władze zdają się bezczynnie przyglądać procesowi deindustrializacji jaki został zaordynowany w Unii Europejskiej. Zamiast szukać rozwiązań, które mogłyby zatrzymać odpływ firm i miejsc pracy, rząd koncentruje się na innych kwestiach takich jak aborcja czy pigułka "dzień po". Tymczasem kolejne masy Polaków tracą pracę, a konieczność emigracji staje się coraz bardziej realna.

 

Czy deindustrializacja Polski poprzez Zielony Ład to rzeczywiście przypadek, czy może zaplanowane działanie mające na celu osłabienie polskiej gospodarki na zlecenie Niemiec i wypchnięcie Polaków za granicę? To pytanie, na które warto szukać odpowiedzi, zanim będzie za późno.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Wysokie ceny energii dławią

"Wysokie ceny energii dławią konkurencyjność europejskiej gospodarki" - tak powiedziała Urszula z UE. Bliżej rzeczywistości jest wyrażenie:wysokie ceny energii niszczą  europejską gospodarkę. W Polsce zaczęła się likwidacja zakładów i miejsc pracy. Firmy przenosza się do Rumuni i poza unię europejską (niemieckie do Chin, inne do Indii itd)

Musisz to wiedzieć (1805)W UE spada konkurencyjność a Chińczycy przechodzą na większe łóżka

https://wolnemedia.net/w-ue-spada-konkurencyjnosc/

Ceny w skepach do góry np mediaexpert w stosunku do zeszłego tygodnia podniosło średnio ceny o 10 %

John Paul Jackson - Proroctwa - Polska Ukraina Izrael Iran USA UE

https://www.youtube.com/watch?v=igBsUHUYOnw

Dlaczego mamy takie wysokie ceny energii? To skutek wyboru grzechu. Bóg daje ludzkości wolny wybór. Ludzie wybierają grzech pożądania ziemi bliźniego swego

To sa skutki grzechu narodów polegającego na łamaniu 10 przykazania dekalogu zakazującego pożądania ziemi należącej do innego narodu:

"Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego,nie będziesz pożądał domu bliźniego swego , ani jego pola..."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

Ps. Jestem ciekaw kto minusuje tego posta. Czy ci którzy, którzy ulegli propagandzie rządowej mówiącej o tym,że trzeba zrobić uderzenie "prewencyjne" na mocarstwo atomowe?

Czy ci uważają że pożadanie czyjeś ziemi to nic złego...

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika pelikan

gyby to była prawda to bym

gyby to była prawda to bym się ucieszył. bo metaforycznie można by powiedzieć że zepsutym bachorom z bogatych domów znudziła się zabawa w mojej niegdyś czystej teraz zafajdanej piaskownicy i to nic że cały piasek do wymiany, i to nic że smród długie lata będzie jeszcze wyłaził. bachory poszły na puding do mamusi pozabierały swoje  zabawki. ale to tylko kolejne kłamstwo, lep propagandny grubymi nićmi szyty, i ja wiem co kryje się za tymi nićmi. 

to pisał  pangolin, gumOfiLc2.0, pelikan...  

Portret użytkownika ba19

Kaznodziei 9: 3  To jest

Kaznodziei 9:  To jest nieszczęsne we wszystkim, co się dzieje pod słońcem: ponieważ wszystkim się jedno przytrafia,+ serce synów ludzkich pełne jest zła;+ i dopóki żyją, jest w ich sercu szaleństwo,+ a potem — do zmarłych!+

Portret użytkownika mimi

Nie rozumiem oburzenia.

Nie rozumiem oburzenia. Entuzjaści "usmiechniętej Polski" i w ogóle wolności wszelakiej tatuujacy sobie gdzie się da 8 gwiazdek, taką rzeczywistość wybierali. Obecnie rządzący, w kampanii wyborczej zapowiadali, ze tak będą postępować. Trzeba było słuchać i popatrzeć w przeszłość. Pretensje o to, że jest jak jest, można mieć tylko do siebie, jedli popierało się tyn trynd. Polityka to nie zbiór tzw. pobożnych życzeń tylko realizm możliwości w zmieniającym się świecie współzależnych układów. Jakby się czytało jakieś lektury to by się wiedziało, że "nikt nie jest samotną wyspą", że nie żyjemy w wirtualnym świecie własnych życzeń kolejnej gry czy anime albo jakiegoś innego Supermena tylko w realnym układzie wzajemnych - lokalnych i globalnych - powiązań.

Portret użytkownika ARTUR

Chyba nie grozi nam

Chyba nie grozi nam bezrobocie bo zaraz będzie przymusowy pobór do armii , nawała wojenna rozpoczęta przez Izrael w Syrii trwa nadal . Właśnie syjoniści zniszczyli bazę Iranu na terenie Iraku więc odpowiedż będzie musiała nastąpić pomimo ugodowej postawy Iranu . Kto z młodych nie ma jeszcze paszportu to powinien go natychmiast wyrobić bo nie wyjedzie poza Unię .

Portret użytkownika Lommmo

Jakiej armii? Armia w Polsce

Jakiej armii? Armia w Polsce to była za PRL. Mój stary był wojskowym to zabierał mnie w wakacje na poligon czy do jednostek i wszędzie  było multum sprzętu, a beczek z paliwem to po horyzont. Z tego co obecnie słyszałem od cywilnych pracowników  wojska to wszytko co na chodzie pojechało na Ukrainę.  A nowy sprzęt przyjeżdża w ilościach homeopatycznych. Tak że nie musisz  się martwić że Polacy pojadą walczyć na Ukrainę bo nie ma czym jechać ( nawet pozostałe ciężarówki to psujący się stary tabor), a amunicji też brak - z magazynów wydano nawet amunicji do archiwalnych armat D-44  gdzie cyfra to rok konstrukcji w ubiegłym wieku a sane armaty gdzieś trzymano w rezerwie. Jeśli chodzi o wyjazd za granicę to dziś nie ma gdzie  i po co. Kiedyś wyjeżdżałem za granicę to firmy tamtejsze przyjeżdżały bezpośrednio do Polski  i dawały kwit na zaliczkę po dotarciu na miejsce i bilety lotnicze. Dziś 100% ofert za granicę  to przez agencje pracy tymczasowej  których schemat biznesowy polega na wynajmie pokoi a właściwie  łóżek.  W takiej Holandii  kasują dziś 600 euro miesięcznie  za kojo w splesniałym bungaloku i jeszcze 130 euro za ubezpieczenie zdrowotne.  A pracy dają na 2-3 dni w tygodniu , więc nie należy do rzadkosci nawet sytuacja że delikwentom narasta dług względem agencji za opłatę za łóżko. Sam chciałbym  ponownie  wyjechać to jedyne co znalazłem bez wymogów jak na astronautę  to wspomniana kompletnie nieopłacalna Holandia,  lub Gujana Francuska  gdzie nawet dawali bilet ale wymagali znajomości  j. Francuskiego. Bez języka to nawet znalazłem na Korsykę gdzie trzeba lecieć przez Paryż i bilet wychodzi za 3500 zł. Ostatecznie  mówię wrócę na state smiecie do Norwegi a patrzę przepadkiem w kantorze a korona norweska cena skup 30 groszu czyli dno i nie ma po co już jechać bo nie zarobisz nie tylko na balety z kurwami ale nawet na zakupy w biedronce po powrocie. Jeśli chodzi  o przenoszenie  firm do tej słynnej Rumunii  to sprawa jest oczywista.  Można z łatwością  wyguglowac że w Rumunii mają bloki energetyczne jądrowe , masę elektrowni wodnych (góry), I jeszcze więcej wiatrowych ( morze, góry). Więc w warunkach wysokich karnych opłat za emisję CO2 wg debilnych przepisów  unijnych weglowa Polska jest na przegranej pozycji. Winny katstrofie jest poprzedni rząd pisowski który  podpisywał wszystkie  zielone ładu nie zdając sobie sprawy że budowa byle jednej el. Atomowej to dziś 20 lat a innych realnych źródeł energii elektrycznej  niż wegiel z przyczyn  historycznych i geograficznych w Polsce  nie ma. I w ten o to sposób przemysł w Polsce  w kilka lat ulegnie likwidacji. A to 5 mln zatrudnienia.  Pamiętam z prasy z początku lat 90 tych kiedy Polska chciała scignac zachodnie inwestycje  to zachodni menadżerowie  im tłumaczyli ze tania siłą robocza to nie jest kluczowy czynnik bo rozpędza się automatyzacja i ich bardziej  interesuje  tani prąd.  A o tanim prądzie w Polsce nie ma co marzyć w warunkach polskich uwarunkowań surowcowych i unijnych ETS-ów.

Portret użytkownika Bartosz Maski

System musi upaść - to jest

System musi upaść - to jest bardzo proste. Mianowicie naturalna gospodarka jest taka, że krowa je trawę na łące. I jest to bezkosztowe. Natomiast nasz system jest taki, że decyzją urzędniczą krowa ma być uwięziona - pierwsze koszty (więzienie dla krowy w postaci obory wyłożonej płytkami), nastepnie rolnik musi mieć drogi sprzęt żeby tej krowie tej trawy nakosić - drugie koszty. Potem rolnik musi mieć pieniądze na swoje roboczogodziny - trzeci koszt, a w tym czasie krowa choruje bo nie ma natury i nie ma słońca - weterynarz i notoryczne leczenie antybiotykami to kolejny koszt..... Nie ma co wymieniać bo jest to niekończący się ciąg absurdów. Generalnie do każdej czynności podczepiona jest urzędnicza pijawka. To na przykładzie krowy ale tak chorują wszystkie dziedziny. Trzeba było te pępowiny poodcinać i to dawno temu. 

Nieopłacalność pracy ma to samo podłoże - praca jest tak opodatkowana żeby starczyło na pijawkin na utrzymanie nierobów etc. Każdy głupi się cieszy, że najniższa krajowa zostaje podniesiona ale nie rozumie że to podniesienie to jest wymuszenie na pracodawcach większych składek. To wygląda tak, że za pracę wpływa do kasy tego kogoś zza granicy kwota X a po podwyżce najniższej krajowej kwota X+Y. A te kwoty to są za pracę tych naiwniaków.

Należy sobie uzmysłowić na przykładzie złotej obrączki, że z każdego przeciętnego pracującego obywatela "wylatuje" DZIENNIE taki kawałek złota jak obrączka w postaci owoców jego pracy. Następnie prowadzony jest odsys tych owoców pracy tak żeby mu nic nie zostawało oprócz podstawowego utrzymania. A ten odsys idzie na uwięzienie krowy....

Portret użytkownika spokoluz

Tym systemem jest podatek vat

Tym systemem jest podatek vat - tzw. podatek dodany - nic nie robisz nie ma vat-u - robisz coś i już złodzieje mają siano.

Vat utopił zahut - utopił dojną krowę ciągnącą rozwój świata.

Tam gdzie jest vat tam wszystko się cofa zamiast rozwijać - tylko podatek liniowy , równy dla wszystkich i płatny przez wszystkich daje rozwój ale nie wyższy niż 25% lub 38,2% tzw. złoty podział z pełnym socjalem i służbą zdrowia.

Za adolfa w polinie było 33% podatku a wcześniej zawsze mniej aż do dziesięciny , którą to tak komuchy wytykały jako zdierstwo.

Teraz mamy wolność podatkową pod koniec lipca - czyli ponad 55% juma nam wybrana i nadal jest im mało i nadal kurwa na wszystko brakuje.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Bartosz Maski

Szukamy prostej odpowiedzi.

Szukamy prostej odpowiedzi. Recepty. Myślę, że istnieje proste rozwiązanie ale nie wiem jakie. Jeśli miałbym obstawiać to wszystko zmieni jakiś rewolucyjny wynalazek. Najpewniej wolna energia. Jakiś taki wynalazek dzięki któremu wszyscy łatwo spłacą swoje kredyty a system nie będzie potrafił zachęcić ich do nowych. Taki efekt może wywołać jedynie coś co nagle skupi na sobie całą uwagę świata. 

Tak po zastanowieniu muszę stwierdzić, że taka wolna energia - mam na mysli to co odkrył Nikola Tesla i zastosował w samochodzie elektrycznym bez akumulatora - więc taka powszechność wolnej energii może być przedstawiona przez patoelity jako wszechobecność Lucyfera. W takim układzie słowa Alberta Pike'a zaczynają nabierać innego wydźwięku. Ciężko sie domyślić... Może Wiktor będzie wiedział...

Portret użytkownika mateusz

Teraz co rządzą to zgroza ten

Teraz co rządzą to zgroza ten rząd nie jest Polski to rząd wykonujący polecenia UNI i Niemiec. Elektorat to Nauczyciele, Urzędnicy wszelkiej maści, wojskowi, milicja całość i wszystkie dzieci resortowi oraz rolnicy którzy nazywają się elitą. przywódca na początek podarował Niemcom. Reperacje wojenne ponad 1,5 biliona euro, CPK, pożyczka z UNI wróci do Niemiec i wszystkie znaczące inwestycje dla Polski zostaną wstrzymane a na koniec dostaniemy EURO w zamian trzeba będzie oddać do banków zachodnich 380 ton złota Polskiego. Czyli Polska zostanie doszczętnie okradziona. Tylko wojna Światowa może im szyki popsuć a na to się zanoś. po prostu będzie się działo.

Portret użytkownika mateusz

Teraz co rządzą to zgroza ten

Teraz co rządzą to zgroza ten rząd nie jest Polski to rząd wykonujący polecenia UNI i Niemiec. Elektorat to Nauczyciele, Urzędnicy wszelkiej maści, wojskowi, milicja całość i wszystkie dzieci resortowi oraz rolnicy którzy nazywają się elitą. przywódca na początek podarował Niemcom. Reperacje wojenne ponad 1,5 biliona euro, CPK, pożyczka z UNI wróci do Niemiec i wszystkie znaczące inwestycje dla Polski zostaną wstrzymane a na koniec dostaniemy EURO w zamian trzeba będzie oddać do banków zachodnich 380 ton złota Polskiego. Czyli Polska zostanie doszczętnie okradziona. Tylko wojna Światowa może im szyki popsuć a na to się zanoś. po prostu będzie się działo.

Portret użytkownika Ashglupio

Admin podasz cytaty czy znowu

Admin podasz cytaty czy znowu masz urojenia i piszesz artykuł w oparciu na swoich dyrdymałach??

Co ciekawe prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk wspólnie przekonują, że atak Rosji na Polskę jest tylko kwestią czasu.

Portret użytkownika spokoluz

Deinstrulizację polinu zaczął

Deinstrulizację polinu zaczął Balcerowicz z nielegalną ustawą popiwkową , następnie wykup konkurencyjnych firm przez zahut i ich likwidacja np. cukrownie oraz sprzedaż za drobne pomniejszych.

Były 2 fabryki samochodów osobowych , 2 dostawczych , 2 ciężarowych , 2 autobusów i 1 rolniczych , fabryka maszyn żniwnych , traktorów - nie ma żadnej - to taki mały przykład.

  Zahut zrobił z polinu montownię bo tania siła robocza a nie producenta a teraz jak to w zwyczaju zahutu gdy wydoją do cna to zawijamy majdan i rupta co chceta.

To taki przyjacielski kop w doopę , za którą jeszcze chcą kasiory.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj