Ludzie walczą z globalnym ociepleniem podczas gdy nadciąga epoka lodowcowa

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Współczesny świat stoi w obliczu wielu wyzwań ekologicznych, ale jednym z najbardziej zaskakujących może być rozpoczęcie małej epoki lodowcowej, którą niektórzy naukowcy przewidują na najbliższe dekady. W kontekście globalnego ocieplenia, intensywnie dyskutowanego przez media i naukowców, pojawiają się głosy, które wnoszą nową perspektywę na klimatyczne zmiany zachodzące na naszej planecie.

 

Zdaniem profesor Valentyiny Zharkovej, astrofizyka z Uniwersytetu Northumbria, przyszłość przynosi raczej obniżenie, niż wzrost temperatur. Zharkova, której specjalizacja naukowa dotyczy badania Słońca, twierdzi, że obserwowane przez nią zmiany w aktywności słonecznej mogą wskazywać na nadchodzące chłodniejsze dekady, podobne do tych, które miały miejsce podczas tzw. Minimum Maundera – okresu od 1645 do 1715 roku, kiedy to znacząco obniżona aktywność Słońca przyczyniła się do bardzo surowych zim w Europie.

 

W swoich badaniach, profesor Zharkova zauważa, że aktualny poziom dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze, wynoszący około 420 części na milion, choć rosnący, jest znacznie niższy niż w przeszłości geologicznej Ziemi. Z jej perspektywy, wyższe stężenie CO2 w przeszłości wspierało bujniejszą roślinność, co przekładało się na bogatszą różnorodność biologiczną. Krytycznie niski poziom CO2, jak podczas ostatniego zlodowacenia, mógłby zagrozić istnieniu roślin i, pośrednio, wszystkich ekosystemów zależnych od nich.

 

Oprócz tego, Zharkova podważa obecnie dominującą w dyskursie naukowym teorię, że CO2 jest głównym winowajcą zmian klimatu. W jej opinii, kluczową rolę odgrywa tu Słońce, a nie ludzka działalność czy emisje przemysłowe. Zmiany w aktywności słonecznej, które obserwuje, sugerują, że w najbliższych 30 latach możemy spodziewać się obniżenia średniej temperatury globalnej o około 1 stopień Celsjusza.

 

Ostrzeżenia przed inwestowaniem w technologie, takie jak panele fotowoltaiczne, w obliczu przewidywanego spadku ilości dostępnego światła słonecznego, tylko pogłębiają kontrowersje. Profesor przestrzega, że w dłuższej perspektywie, w chłodniejszych warunkach, te technologie mogą okazać się niewystarczające do zaspokojenia energetycznych potrzeb społeczeństw.

 

Długoterminowe cykle klimatyczne, jakie obserwuje Zharkova, wskazują na to, że naturalne procesy, takie jak zmiany w aktywności słonecznej i ich wpływ na klimat, są znacząco zaniedbywane w obecnych modelach klimatycznych. To prowadzi do potencjalnie błędnych prognoz i strategii działania, które mogą być nieadekwatne do rzeczywistych wyzwań, przed którymi stanie ludzkość.

 

Dodatkowo, konsekwencje społeczne i gospodarcze tych przewidywanych zmian klimatycznych mogą być dramatyczne. Zmniejszenie ilości dostępnego światła słonecznego i dłuższe zimy mogą wpłynąć na produkcję żywności, zwłaszcza w regionach, które nie są przygotowane na takie warunki. To z kolei może spowodować migracje ludności w poszukiwaniu lepszych warunków do życia i uprawy roślin.

 

Zharkova, mimo kontrowersji wokół jej teorii, kontynuuje swoje badania, stawiając opór przeciwnościom, które spotyka w środowisku naukowym. Jej prace były krytykowane i nawet wycofywane z publikacji, co sama porównuje do działalności hiszpańskiej inkwizycji, gdzie dominująca doktryna nie dopuszczała odmiennych głosów. Ten opór wobec jej badań zdaje się tylko pogłębiać przekonanie o istotności jej odkryć.

 

Nie można nie zauważyć, że takie debaty wokół przyczyn i skutków zmian klimatycznych są potrzebne, by nauka mogła rozwijać się w sposób zrównoważony i objęty szerokim społecznym konsensusem. Dzięki nim możemy lepiej rozumieć złożoność procesów klimatycznych i lepiej przygotować się na przyszłość, która, jak wszystko na tym świecie, jest nieprzewidywalna i pełna niespodzianek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wojnaINFO

Admin powinien się

Admin powinien się dokształciś. Od conajmniej 5 lat nie ma mowy o globalnym ociepleniu tylko o globalnych zmianach klimatycznych. Zmienili nazewnictwo gdy ludzie zauważyli, że nie zauważyli ocieplenia ;P

Portret użytkownika mateusz

To nie ludzie walczą z

To nie ludzie walczą z klimatem to zdziwaczała UNIA i zieloni którzy przekształcili partię zielonych w religie. Po prostu teraz ktoś zarabia na CO2 i innych fanaberiach ogłupiając ludzi. Kiedyś straszono ludzi zaciemieniem Słońca a teraz klimatem, czyli nic się nie zmieniło. Ludzi mają za idiotów.

Portret użytkownika BG-OG

Dziś mnie ta myśl naszła.

Dziś mnie ta myśl naszła. Można by film zrobić z AI.

Moim zdaniem dojdzie do wojny pomiędzy zimną północa Europy a ciepłym południem Europy. A wszystko przez eko lewaków w imie klimatu, demokracji i wolności. Ciepłe południe oskarży zimną północ, że generowała za dużo CO2 ;-)))), co spowodowało ocieplenie, a zimna północ, że ciepłe południe za mało go produkowało przez co ograniczało ogrzanie i wywołało epokę lodowcową na północy. I tak właśnie lewacy zjedza własny ogon. hehe.

 

Co do Pani Zharkowej, to 100% racji. Tak będzie

Portret użytkownika inzynier magister

cały zielony bezład jest

tak jak hitleryzm był zbudowany na kłamstwie, tak nowy hitleryzm CO2 i cały zielony bezład jest zbudowany na kłamstwie, są w tym temacie poważne opracowania, ludzie o tym mało co wiedza, łykają wszystko z telewizji i potem wierzą, nie chcę tu wklejać informacji o tym wielkim kłamstwie, służącym wyciąganiu pieniędzy z biedoty typu Polska i inne kraje postkomunistyczne, a dodatkowo jeszcze na zbrojenia nas zadłużyli na tysiąc lat, a przecież płacimy i inne tajne opłaty 447, plus odsetki z zadłużeń poprzednich rządów, plus te gigantyczne zdzierstwo za fikcyjne emisje CO2 ! Polska to najbardziej wydrenowane państwo świata ! Polska państwowość to totalna fikcja ! "unia socjalistycznych republik lucyferiańskich nędzy z biedą zielonego bezładu", w skrócie "USRNZBZB" zrobi nas jeszcze większych dziadów nędzarzy... dlatego powtarzam trzeba prosić w modlitwach Chrystusa o miłosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Pewny jesteś że "tak jak

Pewny jesteś że "tak jak hitleryzm był zbudowany na kłamstwie"   ??    z tego co ja  nadal pamietam  to hitlery  i III  rzesza  były zbudowane na   zydowskich  pieniądzach   i zydowskiej nienawiści  to  naszego   słowiańskiego świata   , pamiętam że wiekszość oficerów adolfa była  pochodzenia zydowskiego . Co robił   hitler  adolf  ? to samo co dzisiaj robi zyd w Palestynie - więc o czym ty  suku zydowski pierdolisz      - jestes smierdzącą  gnidą    zakłamaną   podpierającą  się     mieszkiem   Teraz wybrałeś sobie  popierdoloną  szpurek  po to by ukryć za jej plecami wasze zydowskie  kłamstw - tyle prawdy   zjebie   masz do  powiedzenie      , Nasz Słowiański  świat ma  więcej zmysłów  miłości i prawd  o zycia  więc  nie musi  nikogo  nęcić     gównoprawdami o niebie   mesjaszach   i  odkupicielami jakiegoś  grzechu , Wynocha    na pustynię    zapisaną wam przez boha    waszego   u nas pustyń tak wielkich  jest  niedosyt  i miejsca dla was też  za mało parchu  krzyżowcowy  rózańcowy 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika BG-OG

SPUREK, to ta kłamliwa

SPUREK, to ta kłamliwa lewacka pseudo eko jebnięta, co drze ryja że "mieszkanie prawem nie towarem" po czym zapierdala do dewelopera i w ciągu 4 lat kupuje 4 apartamenty na na wynajem , czyli zabiera je z rynku żeby zarabiać , przez co podnosi ich ceny ( a z tym walczy, jak zapewnia) .

No chyba ( wtedy oddaje honor) ,że kupiła je żeby je przekazać migrantom z Afryki, w wieczne użytkowanie i na jej utrzymanie ( bo tak jej nakazuje jej lewacka empatia) , zamin sie zasymilują z naszą kulturą, i pójdą do uczciwej pracy. 

Nie wiem jakim trzeba być debilem, żeby na tę kłamliwą lewacko-zachłanną-sucz głosować w czerwcu.

Skomentuj