Unia Europejska zwalcza gotówkę i wprowadza limit płatności 10 tysięcy euro

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Unia Europejska zdecydowała się wprowadzić limit płatności gotówkowych do 10 tysięcy euro, co jest częścią szerszych starań mających na celu zwalczanie prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Oficjele UE przedstawiają tę decyzję jako krytyczny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa finansowego i integralności, poprzez zaostrzenie kontroli nad dużymi transakcjami gotówkowymi, które często są postrzegane jako drogi dla nielegalnych aktywności finansowych.

 

Krytycy tej dyrektywy argumentują, że może ona naruszać osobistą wolność i prywatność. Wskazują na badania sugerujące, że wprowadzenie takich limitów na użycie gotówki może potencjalnie marginalizować najbiedniejszych obywateli, którzy w większym stopniu polegają na transakcjach gotówkowych, i może prowadzić do większego wykluczenia finansowego. Ponadto, istnieje obawa, że regulacja ta może stanowić precedens do zwiększenia nadzoru nad osobistymi finansami, a przez to ułatwić przejście na scentralizowane cyfrowe waluty kontrolowane przez banki centralne, co potencjalnie prowadziłoby do scenariusza, w którym rządy mogłyby monitorować, a nawet kontrolować indywidualne wydatki.

 

Wprowadzenie cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) jako zamienników dla gotówki fizycznej może budzić obawy dotyczące prywatności i nadzoru państwowego. Chociaż cyfrowe waluty obiecują zwiększenie efektywności transakcji, umożliwiają również bezprecedensowy dostęp do osobistych danych finansowych, co budzi obawy dotyczące sposobu wykorzystania tych informacji przez władze.

 

Przejście z gotówki na formaty cyfrowe może być postrzegane jako przygotowanie gruntu do bardziej intruzywnych ram regulacyjnych, potencjalnie łączących zachowania finansowe bezpośrednio z systemami kredytu społecznego lub podobnymi mechanizmami kontroli. Jest to punkt kontrowersyjny, podkreślający znaczącą zmianę kulturową na rzecz cyfrowych rozwiązań finansowych, które wielu może postrzegać jako naruszenie autonomii i anonimowości, które tradycyjnie zapewnia gotówka.

 

Dyskusja na temat tych zmian odzwierciedla szersze obawy dotyczące równowagi między bezpieczeństwem a osobistymi wolnościami w dziedzinie finansów. Niuanse tej dyskusji wskazują na złożoną interakcję między modernizacją systemów finansowych w celu zwalczania przestępczości a utrzymaniem indywidualnych praw i prywatności. Na dodatek unijni decydenci nie pomyśleli jak po likwidacji gotówki będą mogli brać łapówki tak jak robią to w tej chwili.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Klemens

Dlatego w Polsce powinno być

Dlatego w Polsce powinno być głosno we wszystkich mediach , i powinny być  w wielu miejscach obchody na bogato , setnej rocznicy wprowadzenia do obiegu poczciwego ZŁOTEGO (29 kwietnia 1924) . A  tu rocznica tuż tuż , a  o tak wielkim wydarzeniu cisza. Daje to do myślenia , że umyślnie pomijają ten fakt , i to wszystkie ścierwomedia.

Portret użytkownika syriues

To zbieraj pan po 10 i

To zbieraj pan po 10 i uzbierasz 1000000,przeciez uni nie musisz płacić,a na rachunku moze byc 10 klocków i pozamiatane.

Dymaja nas juz od dawna,Japonski naukowiec wymyślił jedzenie z bakterii kaowych.

Bardzo świetlana przyszlosc sie nam szykuje.cuy wy korwa stoicie i dlaczego masztow nie palicie?.

Dawbiej kiedy spalono wszystkie ksiegi i ustanowiono cywilizacje po 1890 zrobiona nas w cyca wszystkich i wydymano z wolnej energii.stworcow tych rzeczy wymordowano ,budynki spalono ,zburzono i postawiono na tym zaklamana cywilizacje ktora wykorzysta ta wolna energie na zamordowanie nas,od anten do zmiany pogody tymże technologia 

 

Portret użytkownika Cygi

Człowieku, po kilku

Człowieku, po kilku tygodniach obserwacji twojego stylu pisowni polecam ci, żebyś poprawił się w tematach ortografii, gramatyki oraz interpunkcji.

Chcesz być traktowany na poważnie przez innych? Zacznij od siebie.

Portret użytkownika inzynier magister

brak gotówki to brak

brak gotówki to brak własności, bo elektroniczne impulsy są bez wartości ! tą wartość wymyśla się fałszując wszystkie dane gospodarcze ! od 20 lat cena walut w polsce jest sztucznie utrzymywana na jednym pułapie, a ceny kruszczów i kamieni szlachatnych od 30 lat szybują wyżej i wyżej, co nijak ma się do poziomu ceny za waluty ! szwindel na niebotyczną skalę ma miejsce w Polsce od ponad 20 lat ! zresztą jak wycofają się z walut fizycznej to nikt nie będzie naprawiał żadnych rzeczy bo majster i inny złota rączka nie przyjdzie żeby naprawiać bo będzie musiał oddać dla rządu własną krwawicę a pani biedna gospodynie nie zapłaci więcej z opodatkowanej naprawy po znajomości ! ceny żywności i wszystkiego poszybują do nienormalnych wartości, koniec normalności, witamy w obozie koncentracyjnym ordo ab chao lucyferian z loży wolnomurarskich ! Dlatego tak ważne by się modlić do Chrystusa o szybku rozpad unii eurosowchozu i by nas uratował od diabłów enwuowskich banksterskich typu morawa i fogelman razem z ryżym folksdojczem!

UBÓSTWO ALBO POLEXIT?

https://youtu.be/QVtIK1slC9k?si=BmAUumcIqCJq6ISv

KLAUS SCHWAB I JEGO GLOBALIZM. CZY TO NASTĘPCA MARKSA?

https://youtu.be/pWZKthaREdY?si=ogMy6RcqA_cflVBp

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj