Rolnicy zablokowali dzisiaj drogi w całej Polsce

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W całej Polsce rolnicy zdecydowanie wyrazili swój sprzeciw przeciwko obecnym politykom i planowanym reformom, które ich zdaniem mogą mieć dewastujący wpływ na życie wiejskich społeczności i stanowić zagrożenie dla polskiego rolnictwa.

 

Protesty, zorganizowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność" i inne organizacje, wyraźnie sygnalizują głębokie niezadowolenie z kierunku, w jakim zmierza europejska i krajowa polityka rolna, zwłaszcza w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, importu płodów rolnych z Ukrainy, oraz ogólnie postrzeganego braku wsparcia dla sektora rolnego przez polski rząd.

 

Pomimo apeli o zakończenie protestów, rolnicy kontynuują swoje działania, blokując drogi i przejścia graniczne, co stanowi wyraz ich determinacji w dążeniu do zmian. Demonstracje odbywają się w różnych częściach kraju, od blokad autostrad i dróg krajowych, poprzez marsze ciągników w miastach, aż po symboliczne akcje, jak pozostawienie taczki z gnojem przed urzędami wojewódzkimi.

 

W trakcie protestów, rolnicy podnoszą wiele istotnych kwestii dotyczących przyszłości polskiego rolnictwa, w tym sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, braku opłacalności produkcji rolnej, potrzeby ochrony rodzimej produkcji przed niekontrolowanym importem, a także zastrzeżeń do propozycji Komisji Europejskiej dotyczących praktyk rolnych, które ich zdaniem nie są dostosowane do realiów polskiego rolnictwa.

 

To, co wyróżnia te protesty, to ich ogólnokrajowy charakter i szerokie poparcie wśród różnych grup rolników oraz innych sektorów związanych z rolnictwem. Wzywają oni do zdecydowanej reakcji zarówno ze strony polskiego rządu, jak i instytucji unijnych, domagając się zmian politycznych, które będą lepiej chronić interesy polskich rolników i zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

 

Mocne i zdecydowane działania rolników pokazują, jak ważne jest dla nich znalezienie sprawiedliwego rozwiązania obecnych problemów. W ich przekonaniu, tylko poprzez bezpośredni dialog i uwzględnienie głosu rolników można osiągnąć trwałe i korzystne dla wszystkich zmiany w polityce rolniczej.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika Bartosz Maski

SZUBRAWIEC  - słabo

SZUBRAWIEC  - słabo zdefiniowane pojęcie w wikipedii. Można znależć stwierdzenie że słowo "szubrawiec" oznacza człowieka brudnego.

Szubrawiec jest to człwiek który wyzbył się sumienia - dla przynależności do grupy wpływu popełnił czyn powszechnie uważany za zbrodnię przez co nastąpiło przeniesienie punktu odniesienia zła. Od tego przełomu szubrawiec nie uważa za złe niczego co jest dobre dla grupy wpływu. Nie ma sensu próba naprawiania szubawca ani odwioływanie się do jego sumienia ponieważ on sumienia nie posiada. W potocznym rozumowaniu jest to człowiek który zaprzedał duszę diabłu. Przykładem może być np. osoba publiczna która skonsumowała niewinność bezbronnej istoty pod okiem grupy wpływu. Słowo "szubrawiec" i słowo :szubienica" mają podobny wydźwięk. Przypadek?

Portret użytkownika spokoluz

Rolnicy blokowali drogi na

Rolnicy blokowali drogi na rozkaz służb i oficjeruf prowadzących aby głupie roliniki wkurwiali zwykłych ludzi.

Dlaczego te kurwy z traktorami nie pojechali do Warszawy na wiejską , na Żoliboż blokować kurdupla, do gdańska zablokować chyżego rója , zablokować ministerstwa , ambasaby kórefskich krajuf , urzedy skarbowe i wojewódzkie , domy prywatne kurw politykuf - podlać je nawozem i zablokować aby nie mogli wjechaći wyjechać.

Dlaczego te kurwy rolnicy nie blokuja tych kurw politykierów - bo kurwy politykiery steruja prostestem i kurwami rolnikami aby kurwom nic kurwy rolnicy nie zrobili ale wkurwiali zwyklych ludzi a służby i policjantopsy dbajum o to aby plan kurw był wykonany.

Tam są ci sami z jedej i drugiej strony.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika maracash

Rolnicy zablokowali dzisiaj

Rolnicy zablokowali dzisiaj drogi w całej Polsce

blokada dróg jest jakimś pomysłem, na manifestowanie niezadowolenia społecznego, tylko pozostaje pytanie czy uderza to najbardziej w polityków i czy ewentualnie rykoszetem nie dostają wszyscy pozostali. Odnoszę wrażenie, że "kierunkowy" protest we francuskim stylu, był bardziej widowiskowy i przede wszystkim skuteczny - tam, owszem blokowano drogi, ale też kiprowano gnojówkę bezpośrednio do zainteresowanych (urzędy, magistraty, domy prywatne polityków). W Polsce, rolnicy mają protestowac przez miesiąc, więc liczę, że takie atrakcje zaplanowali na później Biggrin .

Popieram każde zachowanie, które powoduję, że władza czuje oddech suwerena na karku. Obawiam się jedynie, że elity to mają "wliczone w koszty" Wink ...nawet bym powiedział, że dokładnie przerabiali ten scenariusz lata temu. Myślę, że niebawem stanie się coś grubego, bo gdy nastanie zbyt duży chaos (a to jedynie kwestia czasu), to będą chcieli uzyskać kontrolę nad stadem i spowodować, by, jak oni to mówią "barany wróciły do zagród". Być może te protesty mają się stać zapalnikiem, do wprowadzenia na świecie zmian, jakich potrzebują. Życie nauczyło mnie tego, że czasami na pierwszy rzut oka, dostrzegamy coś, co okazuję się z czasem, czymś zupełnie innym...

Czas pokaże co nam piszą. Dla nas najważniejsze, to trzymać się razem i iść przez życie bez lęku. Myślę, że wszystkich nas, czekają ciekawe odcinki w czymś, co nazywamy życiem. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Oserwator

 

 

Kiedy Putin zaatakuje NATO? "To może wiedzieć jeden człowiek"

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,30677610,czy-putin-zaatakuje-kraj-nato-wski-sikorski-my-zwady-nie-szukamy.html

Czyż nie jest to szczucie do III wojny światowej , a dlaczego ZSRR - Rosja wycofała się z byłych krajów RWPG , bo USA  - NATO - UNIA dały gwarancje Rosji , ze te kraje miały być strefą buforową między Rosją a NATO i kto nie dotrzymał umowy  ?  czy wojska Rosyjskie są pod Waszyngtonem , Paryżem , Londynem , czy jest na odwrót , wojska NATO są prawie już pod Moskwą ?

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Tutaj już nie ma miejsca na

Tutaj już nie ma miejsca na żadne tam protesty i manifestacje ale miliony Polaków muszą ruszyć się i przegonić antypolaków i niszczycieli Polski i Polacy muszą przejąć władzę w Polsce. Inaczej bandyci i ludobójcy unijni i globalistyczni dopną swego i całkowicie zlikwidują polskie rolnictwo, polski przemysł i polskie wszystko!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika inzynier magister

Podczas szczytu klimatycznego

Podczas szczytu klimatycznego COP27 z udziałem światowych przywódców i przedstawicieli wielkiego biznesu, zaprezentowano wyniki skrajnie tendencyjnego i zrobionego na życzenie elit sondażu, z którego wynika, że społeczeństwa uważają przemysłową hodowlę zwierząt za zagrożenie dla planety i klimatu. Tym samym dążący do dekarbonizacji świata globaliści szykują „demokratyczną” podkładkę pod zaostrzenie walki z tradycyjnym rolnictwem. Podsumowując wyniki sondażu, szefowa Compassion Polska Małgorzata Szadkowska wyraziła opinię, że bez zakończenia przemysłowego chowu zwierząt świat nie poradzi sobie z rosnącym kryzysem klimatycznym.

Koszt produkcji sztucznego mięsa drastycznie spada – podczas gdy akceptacja konsumentów i zainteresowanie inwestorów systematycznie wzrasta – donosi w najnowszym wydaniu „Rzeczpospolita”. Jak czytamy w dzienniku, produkt uzyskuje akceptację instytucji czołowych mocarstw świata, a w najbliższym czasie może zagościć nawet na ich półkach.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków udzieliła zgody na wprowadzenie mięsa produkowanego laboratoryjnie przez firmę Upside Foods na krajowy rynek w listopadzie bieżącego roku. Podobną zgodę ma za sobą również Singapur – który zaakceptował sztuczny produkt już w 2020 roku, a teraz ma stać się siedzibą największej fabryki tego rodzaju pożywienia. Według doniesień polskiego zagadnienie sztucznego mięsa cieszy się również wysokim priorytetem w Pekinie. Chińska Republika Ludowa pracuje już nad decyzją o otwarciu własnego rynku na zachwalany przez ekologów produkt i wydanie stosownego orzeczenia nastąpić ma w najbliższym czasie.

To właśnie „państwo środka” wiąże szczególne nadzieje z „mięsem z probówki” i snuje plany jego wielkoskalowej produkcji, podaje „Rzeczpospolita”. Alternatywne produkty mięsne zostały zapisane w 5 – letnim planie CHRL jako jeden z elementów systemu bezpieczeństwa żywnościowego kraju. 

Jak donosi medium, również szereg europejskich rządów aktywnie zmierza w kierunku wprowadzenia na rynek sztucznego mięsa. Badania nad produktem finansuje chociażby Holandia i Wielka Brytania, a Niemcy przymierzają się do podobnego kroku. Z kolei w ubiegłym roku pierwszy przemysłowa fabryka sztucznego mięsa na świecie powstała w Izraelu, otrzymując przy tym znaczne dotacje ze strony rządu w Tel-Awiwie.

Główną trudnością, stojącą na drodze popularności laboratoryjnego mięsa, jest jego cena, wyższa, niż tego pochodzącego z naturalnej hodowli. Jeszcze przed dekadą produkcja jednego burgera kosztowała 330 000 dolarów. Dotychczas doszło już do znaczącego spadku kosztów – obecnie za tę samą porcję mięsa zapłacić trzeba 26 dolarów – to wciąż bardzo dużo, ale nieporównywalnie mniej. „Rzeczpospolita” przekonuje również, że stale wzrasta liczba konsumentów akceptujących myśl o spożywaniu mięsa z probówki. Rośnie także rynek laboratoryjnego mięsa – w Hiszpanii jeden ze start-upów z tej branży wykupiony został przez tradycyjny koncern mięsny, co oznacza, że zagadnienie zaczyna interesować liderów produkcji żywności.

Wprowadzenie sztucznego mięsa na szeroką skalę jest marzeniem eko-fanatyków, którzy chcą zminimalizować skalę hodowli bydła, jako rzekomo zagrażającej klimatowi i mogącej przyczynić się do podniesienia średniej temperatury globu. Dla ideologicznych zwolenników tych ruchów rozwój sektora mięsa z probówki będzie zatem pretekstem do postulatów rezygnacji z tradycyjnego pożywienia odzwierzęcego.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Lommmo

Tak naprawdę to rolnictwo

Tak naprawdę to rolnictwo przemysłowe jest katastrofą ekologiczno - zdrowotną. A już te wielkie fermy hodowli zwierząt to już czyste bandyctwa. Tego mięsa że sklepu w ogóle nie jem bo się nie da , choć niestety muszę dawać kotom bo wiadomo że kot warzyw nie zje. Chociaż uruchomili w Polsce produkcje karmy dla zwierząt domowych że świerszczy i larw mącznika. I będą z tego robić chrupki dla zwierząt domowych. Te mięsa robią się coraz bardziej obrzydliwe i podrożały przez ostatnie lata 2x . Zauważyłem że koty coraz chętniej szamają różne chrupeczki i o zgrozo ... suszone larwy robaków, sypie karmę dla jeży i są tam suszone larwy mącznika. Najpierw myślałem że to tylko taki wzór chrupka dla jeży a potem się zdegustowałem jął się okazało że prawdziwe. A się okazało że część kotów podkrada jeżykom z karmy właśnie te suszone larwy . Jeśli chodzi o produkcję przemysłową warzyw i owoców to tam jest tyle chemi że to jest niemożliwe. Moja ciotka wydzierżawiła ziemię to mieszka teraz wśród pół przemysłowego rolnictwa i wszyscy tam chorują na astmy i uczulenia (żeby tylko). To rolnictwo w tym stanie obecnym jest już nie do utrzymania. Warzywa uprawiam sam i mam nawet problem z nawozem bo nie chce brać od tych zatrutych i skażonych zwierząt z wielkich hodowli a innych to już prawie nie ma. Towar owocowo warzywny że sklepu to coraz częściej jest tragedia, nie mam pojęcia jak można jeść sklepowe pomidory bez smaku. Albo weźmy takie jabłka to prawdziwe jabłka sa pyszne i szybko psujace się. A kupiłem kiedyś takie że sklepu i kilka tygodni leżały beż śladu psucia się, przecież to koszmar żywnościowy. Jeśli chodzi o samych rolników to większość z nich przeinwestowała w koszmarne drogie maszyny rolnicze "Bo tak trzeba , bo taki jest teraz sprzęt " a teraz z pretensjami że to się absolutnie nie spina finansowo z cenami zbytu produkcji rolnej do której na dodatek trzeba wrzucać koszmarne ilosci drogich nawozów i chemii. Wracając do kwestii mięsa to niestety trzeba rolników rozczarować bo od kosmitów z wyżej rozwiniętych cywilizacji jak np. Plejadian wiadomo że tam mięsa występuje tylko że sztucznego wyrobu. Produkcja polegająca na mordowaniu zwierząt i to jeszcze na masową skalę bedzie stopniowo zanikać. Nie trzeba bedzue nawet dekretów bo ekonomicznie obecną produkcja nie wytrzyma konkurencji.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Oserwator

Do czego doprowadzają elity -

Do czego doprowadzają elity - rządzący , niby chcą dobrze, ale to nie leży w ich mocy !

Przypowieści 16: 25  Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna,+ lecz potem jej końcem są drogi śmierci.+

Przysłów 14:12

12  Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna,a lecz potem jej końcem są drogi śmierci.b

 

Łukasza 21: 25  „Będą też znaki na słońcu+ i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręczenie narodów nie znających wyjścia wskutek ryku morza+ i jego wzburzenia,+

Czym jest ryk morza ( wody) :

Izajasza 57:20  „Lecz niegodziwi są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić i którego wody wciąż wyrzucają wodorosty i błoto.

Objawienia 17: 15  I mówi do mnie: „Wody, które ujrzałeś, gdzie siedzi nierządnica, oznaczają ludy i rzesze, i narody, i języki.+

Skomentuj