Rolnicy z Norwegii dołączają do europejskiego protestu wobec Zielonego Ładu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Rolnicy w całej Europie od dłuższego czasu protestują, domagając się godniejszego wynagrodzenia za swoją ciężką pracę. Niedawno widzieliśmy masowe protesty w Niemczech, a teraz również norwescy rolnicy dołączyli do tego ruchu. 

 

 

Konwój ciągników na autostradzie E6 jechał w bardzo wolnym tempie, aby zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się rolnicy. Na jednym z ciągników widniał samodzielnie wykonany baner z napisem "Nasza żywność - Zwiększenie samowystarczalności". To jasny przekaz: BEZ ROLNIKÓW NIE MA JEDZENIA. Protestujący domagają się godniejszych wynagrodzeń, niezadowoleni z warunków oferowanych im przez rząd.

 

Organizator protestu wyjaśnił, że średnio co dwa dni zamykane jest jedno gospodarstwo rolne, ponieważ rolnicy nie są w stanie utrzymać się z otrzymywanych płac. W efekcie małe gospodarstwa zastępowane są przez wielkie, zautomatyzowane farmy. Tymczasem w Holandii rząd rozważa nawet wywłaszczenie 3000 gospodarstw rolnych, aby spełnić nowe cele emisyjne na 2030 rok, mimo ostrzeżeń ONZ przed nadchodzącym globalnym kryzysem żywnościowym.

 

Rolnicy muszą mierzyć się z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności. Przykładowo, nowe wymagania dotyczące dobrostanu zwierząt zmuszają jednego z rolników do zainwestowania ponad 700 000 dolarów w nową oborę. Bez wsparcia nie będzie w stanie tego sfinansować i grozi mu bankructwo. Tymczasem na dużych, rządowo wspieranych farmach pojawiają się doniesienia o karmieniu bydła odpadami z drobiu, co może być przyczyną wybuchu ptasiej grypy wśród krów.

 

Rolnicy to ciężko pracujący ludzie, którzy wstają wcześnie rano i kładą się spać późno w nocy, by zapewnić nam dobrą żywność. Bez nich społeczeństwo będzie zagrożone głodem, dlatego tak ważne jest, aby wesprzeć ich postulaty. Protestujący planują udać się pod parlament w Oslo, aby kontynuować walkę o swoje prawa, choć nie wszyscy mogą w nich uczestniczyć, gdyż muszą zostać w gospodarstwach i zaopiekować się zwierzętami.

Nadchodzący sezon wegetacyjny może sprawić, że rolnicy będą mieli mniej czasu na protesty, a czas ucieka - Europa już przygotowuje się na możliwy kryzys żywnościowy. Dlatego warto teraz zwrócić uwagę na postulaty rolników i zadbać o ich godne warunki pracy. Średnie roczne wynagrodzenie rolnika to nieco ponad 45 000 dolarów, co nie jest sumą imponującą, biorąc pod uwagę trud, jaki wkładają w swoją pracę. Coraz więcej osób rezygnuje z kariery rolnika, ponieważ nie mogą oni utrzymać się z tego zajęcia. 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pelikan

rolnictwo. w samym tym słowie

rolnictwo. w samym tym słowie jest jakieś fatum.  przedrostek ROL sugieruje rolowanie , podastawa słowotwórcza NIC sugieruje figę z makiem, przyrostek TWO oznacza zaimek dzierżawczy. czyli nic twojego bo i tak cię wyrolujemy. 

rolnictwo wartoby zamienić np. na dobromaszwszystwo zdrowiewszystwo, wolnosiewstwo,  sytosiewstwo, brzuchopełnictwo itp.ale czy wystarczy zmienić nazwę?  

https://www.youtube.com/watch?v=OoADu1cY0Kc

Portret użytkownika pelikan

rolnictwo. w samym tym słowie

rolnictwo. w samym tym słowie jest jakieś fatum.  przedrostek ROL sugieruje rolowanie , podastawa słowotwórcza NIC sugieruje figę z makiem, przyrostek TWO oznacza zaimek dzierżawczy. czyli nic twojego bo i tak cię wyrolujemy. 

rolnictwo wartoby zamienić np. na dobromaszwszystwo zdrowiewszystwo, wolnosiewstwo,  sytosiewstwo, brzuchopełnictwo itp.ale czy wystarczy zmienić nazwę?  

https://www.youtube.com/watch?v=OoADu1cY0Kc

Portret użytkownika inzynier magister

wywołanie niepokojów i

wywołanie niepokojów i rozruchy a potem wojna domowa jest dobrze opracowanymi działaniami jakie starają się zorganiozować elity, ten zielony bezład to tylko jeden z elementów szerszej rozruby jaką szykują hitlerowcy z Davos na które jezdzi dudzik i morawiecki bankster od Lucyfera ! Sam Klaus szwab mówił że muszą wywołać wielki kryzys, po którym przyjdzie ichni mesjasz i "naprawi wszystko" za co ludzie będą go uwielbieać ! do tego dojdą straszne działania pozbawiające zwykłych ludzi środków do życia, ale wcześniej rolnictwo musi upaść żeby był głód, tak by sterować masami lepiej, za pomocą głodowych racji..., zresztą plan Alberta Pike, głównego masona z USA jest dobrze znany ! dodatkowo zobaczcie że wojna Izraela z Islamem się potwierdza z przepowiedni Pike co zamieszczam poniżej !

"Wojna ta musi być prowadzona w taki sposób, by islam i państwo Izrael wzajemnie się unicestwiły. W tym czasie w innych społeczeństwach, podzielonych odnośnie tej sprawy  pojawią się nihiliści i ateiści, którzy wywołają wielką społeczną katastrofę, jaka doprowadzi narody, po pierwsze, do zupełnego ateizmu, a po drugie do barbarzyństwa i krwawych przewrotów. [...] Wszędzie na świecie obywatele, zmuszeni do obrony przed rewolucyjnymi mniejszościami, będą prześladować tych niszczycieli cywilizacji. Wielu ludzi, rozczarowanych chrześcijaństwem [...], nie wiedząc, gdzie skierować swoje dziękczynienie, przyjmie nauki Lucyfera, którego doktryna ujrzy wtedy światło dzienne. Efektem tego będzie ruch, który unicestwi zarówno chrześcijaństwo, jak i ateizm."

Dlatego trzeba prosić Chrystusa Pana miłosiernego o miłosierdzie, byśmy się uratowali z tego niewolnictwa NWO, ale i trafili do Nieba gdzie mamy szansę na duchowe ciało anielskie !

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

Czy zauważyliście, że

Czy zauważyliście, że Rolników jako grupę zawodową wrzucają do jednego worka?

Nie tylko zbożem rolnictwo stoi, jest wiele branż mające przeciwstawne interesy. Chodowcy trzody chlewnej mają problem z duńskimi wielkimi hodowlami, mleczarze jednak eksportują do Ukrainy, producenci wołowiny mają nadal rynki zbytu za granicą. Jeżeli zamknęli by granicę z Ukrainą, to producenci zborza ucieszą się, ale w drugą stronę producenci nabiału stracą. 

Wracając do Zielonego Ładu, przecież sam Ryży powiedział, że to jest przesądzone w Jewrounii i nic nie może zrobić, co najwyżej odroczyć to co nieuniknione, co obwłołał swym sukcesem. Wszelakie cła na towary rolnicze z Ukrainy zostały nadal zawieszone do czerwca 2025r. z uwagi na trudną sytuację Ukrainy. 

Jewrounia tak działa, każe nam chodzić 24h/dobe na czworaka, a po wybuchu niepokojów społecznych zmniejsza to do 6h/dobę, społeczeństwo zadowolone, że cos wywalczyło, a jak pośpi 6h, to "tylko" 1/4 doby spedzi na czworakach, więc 75% "wolniści wywalczyło", nie widząć, ż ejest gotowaną żabą, któa tę wolność traci z roku na rok.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Wolność, hmm.Relatywne

Wolność, hmm.Relatywne doznanie.Jezeli czlowiek jest zakotwiczony w temacie pieniedzy z dotacji,to ta wolność nie jest wolnością. Unia wolnosci ,to byla partia dzialajaca na glowy Polaków. Była zapewne zrobiona czysto propagandowo i wizerunkowo aby sprawić ze Polacy unie beda kojarzyć z wolnością. A to czysta niewola. Każdy sie przekona po kolei.Dla mnie otwarcie granic bylo jedynie furtką wyjscia z patologii okołowizualnej.Poprostu nie moglem juz zdzierżyć widoku stareotypowego i musialem sie wynieść. Nie porzucilem nikogo,ani niczego bo panstwo Polskie i Polska nic nigdy mi nie dała, nawet z dziada pradziada.

Takze wolność. Hmmm

Mozna ja uzyskac nawet w stabie nie mienia niczego i wzedy ona jest prawdziwa.Ale nie dyktowana przez osoby trzecie jak Schwab z WCefu.

Także wolność mozna jedynie wywalczyc oddajac czesc siebie ,by zyskac cos w zamian np doswiadczenie duchowe, bo cielesne doznania sa jak niedoscignione wyprawy o legendarnych mitologicznych aspektach

Portret użytkownika Endymion

Syriues, my wszystko wiemy,

Syriues, my wszystko wiemy, jesteś nawiedzony niczym Insztalator, ale inaczej.. siedzisz Sobie w jakimś klasztorze Shaolin, żyjesz w jakiejś utopii, a w wolnym czasie zwiedzasz puste miasta w Chinach i sprawdzasz, na jakim terenie zostały zbudowane.. Ty wolny szczęśliwy człowieku zdradź mi tajmenicę, po co siedzisz na polskim portalu zamiast na zamknietym czacie z kapłanem Twojej religii?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

 z ramienia   szydowskiego  ,

 z ramienia   szydowskiego  ,  pod pseudo siedem siedem siedem , znany  jako  agent  szydowski inź mag    - napisał  tyle co potrafi   co w  skrócie  może znaczyć  tyle  że  dla   kościółka  zydokatlickiego   pod patronatem szydóf kasy   być może  zabraknie   od owieczek   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Słyszałem dzisiaj wypowiedź

Słyszałem dzisiaj wypowiedź pani profesor politologii, która przyznaje, że sama do końca nie wie, o co chodzi w Zielonym Ładzie i nie zna oficjalnych jego zalet, czy też zagrożeń.

Co potwierdza, że jest naukowcem opierającym się tylko na oficjalnych danych nie mjąc za grosz intelektu w celu analizowania tematu całościowo, a przy okzji, kto z politologii zrobił naukę i rozdaje tytuły profesorskie takim indywiduom, teraz to każda gadająca głowa, to minimum doktorat po Kolegium Tumanum posiada.

Jednak była też lepsza gwiazdka, doktorka do spraw jewrounijnych mówiąca sama o sobie, że jest ekspertką w temacie jewrounii i ta zarzucała politykom, że nie potrafią wytłumaczyć obywatelom na czym ten cudowny Zielony Ład polega i jakie niesie korzyści, ale sama tego nie wyjaśniła.

Tak sobie myślę, że Idiokracja nastała. U władzy sami idioci, a muszą być "ekspertki", które będą tych idiotów tłumaczyć na język bardziej zrozumiały język dla idiotów, którzy tych idiotów wybrali do władzy. 

Zauważcie, że w partiach jest garstka członków znanych i rozpoznawalnych, nazywają ich lokomotywami wyborczymi. Taki startując z 1 staje się posłem, ale zaraz olewa swoich wyborców do sejmu i znów sie do nich uśmiecha z 1 do Jewroparlamentu. Jak nie lubie Hołowni, to zabłysnął, zapewne marketingowo, ale jednak, że osoby które dostały się z listy 2050 nie będą startować do Jewroparlamentu, ponieważ ludzie ich wybrali na kadencję do sejmu i mają pracować w polskim sejmie.

Taki Trzaskowski wygrywając prezydenturę w Warszawie, może wygrać do parlamentu Jewrounijnego, a potem wygrać prezydenturę Polski, a głupi Polscy i tak na niego zagłosują. Warszawiacy wybrali go na prezydenta, moim zdaniem jak wystartuje w wyborach na prezydenta Polski zdradzi Warszawiaków, a Hołownia jak wspomniałem wcześniej będzie mu to wytykał w kampanii, co moim zdaniem jest bardzo dobrą zagrywką, aby polacy przez chwilę nie pomyśleli o tym, czy niewykształcona szczekaczka TVN-owa o wyglądzie Muminka naprawdę ma ich reprezentować na Świecie? Hołownia to produkt medialny za którym stoi sztab PR-owo ekspercki. Gada jakby się na wszystkim znał, a on jak większość polityków mówi to co ma powiedzieć. Taki Korwin, czy nawet Bosak, to inna liga intelektualna, a i Kaczyńskiemu intelektu nie można zaprzeczyć. Taki Rokita, też był bardzo inteligentny, aż za bardzo i go usunięto, a cała ta obecna banda, to tylko sterowane szczekaczki, karierowicze z Budyniem na czele.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj