Od stycznia roku 2023 koniec tarczy antyinflacyjnej, rozpocznie się zdwojony "armagedon cenowy" !

Kategorie: 

Źródło: internet

Od 1 stycznia roku 2023 rząd zniesie zerowy VAT na żywność, poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Artur Soboń, odnosząc się do planowanych zmian w zakresie tarcz antyinflacyjnych. Dodał, że wkrótce zostanie zaproponowane rozwiązanie osłonowe dla odbiorców gazu. Malutka ochrona i tak biednego społeczeństwa stanie się przeszłością, zacznie się "Nowy Ład" skrajnie wysokich cen, czyli tzw. "Armagedon cenowy".

Musimy się spodziewać jeszcze droższego jedzenia, które już teraz jest dotkliwie wysokie, a nawet osiąga absurdalne pułapy. Przykładowo, nie dość że pieczywo jest całkowicie robione z surowców genetycznych, to jeszcze coraz droższe ! Co ciekawe w audycji z dnia 23 listopada 2022 pt. "KONIEC TARCZY ANTYINFLACYJNEJ! Ceny paliw i energii wystrzelą w górę?" znany i ceniony specjalista od rynku i finansów, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, stwierdził coś szokującego, dosłownie: "Rząd PiS jest pro inflacyjny" !

Dodatkowo słyszymy z ust tego wybitnego znawcy zasad Unii Europejskiej, że większość państw nie słucha się nakazów z Brukseli i robi z cenami żywności co chce, nie patrząc się na euro biurokratów ! Niestety obecnie rządząca formacja wygląda i zachowuje się jak ciągle wystraszone dzieci, kiedy pani przedszkolanka krzyczy..., nie mogą zrozumieć że "pani przedszkolanka" to znana wszystkim "sadystka". Tak więc od pierwszego stycznia czeka nas kolejny etap zubażania społeczeństwa, a wszystko w imię cudownego "zielonego ładu" i wiecznego zadłużania się państwa.

W sieci jest pełno stron internetowych, które obliczająj ak mocno podrożało jedzenie od roku przykładowo 2015, okazuje się że żywność, podstawowe produkty, poszły w górę około 150-200%, to są są dane bardzo ostrożne, a musimy być świadomi, że to nie koniec "cenowego armagedonu" ! Specjaliści i znawcy tematu gospodarki mówią, że będzie już tylko gorzej... jeśli dalej będziemy się słuchali Brukseli, a nie robili tego co trzeba, po swojemu, po Polsku i dla Polaków !

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Na drożyzny jest tylko jeden

Na drożyzny jest tylko jeden skuteczny sposób tzn. nie chodzić do sklepów. Po tym jak kilka razy się nabrałem na ceny w sklepach gdzie jest mikroskopijny dopisek "Za 100 gram" , to staram się jak najmniej chodzić po zakupy. Za wdrożyłem potrawy na składnikach 100% swojego wyrobu , przykładowo: kostka cukiniowa z tartą bułką + grubo tarte buraki zasmażane + jajko sadzone od kur z wolnego wybiegu = palce lizać . Wdrożyłem też dania na produktach kupnych ale z małym wkładem np. naleśniki z siekanką bananową nadziewane masą czekoladową za 5.60 kubek. I otrzymujemy danie luksusowe , smaczne , którego nawet się nie da dużo wcisnąć w siebie bo jest tak syte. Zobaczyłem ile kosztuje paleta drewna opałowego to doznałem szoku i zaopatrzyłem się w cały asortyment pił łańcuchowych od akumulatorowej do drobnicy począwszy , przez elektryczną na kabel , do spalinowej gdzie miecz 0.5 metra , moc 5.7 HP są w cenie 500 zł . Tylko jest oczywiście jeden "drobiazg" , miastowi beż lasu i ogrodu to mają minimalne możliwości wdrożenia oszczędności. Po prostu w miarę nasilania się kryzysu energetycznego na świecie życie w miastach stanie się finansowo nie do wytrzymania dla większości. Myślę że miasta skazane są na upadek, w ciągu dekady nastąpi dalsza deindustrializacja oraz automatyzacja ( automatyzacja to nie mit - czytałem właśnie przed chwilą o fabryce drzwi w Polsce która się zautomatyzowała), sfera budżetowa przy ruinie finansów publicznych będzie miała gwałtownie spadające płacę realne. Więc oczywiście tradycyjny kierunek przenoszenia się do miasta nie będzie miał żadnego sensu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​euklides

Smutno się ogląda admina

Smutno się ogląda admina blokującego komentowanie pod artem napisanym na zamówienie jednej z najgorszych żydo-ubezpieczalni jakie znam... A mogłeś admin włączyć darowizny w kryptowalutach, mogłeś nie traktować nas jak zwierzęta odgrodzone ścianą reklam to nie zostałbyś sam. Z chazarkami daleko nie zajedziesz, zostaniesz wyciśnięty i wyrzucony do śmieci jak cytrynka...

Portret użytkownika euklide⁣s

Elektorat zrobi wszystko co

Elektorat zrobi wszystko co powie władza - i nie chodzi o pis, bo oni są tylko narzędziem, też przeznaczonym do odstrzału zresztą..., Ta prawdziwa władza się nimi już bezczelnie bawi, jak kot podrzucający szczura... Mówię wam całkowicie poważnie, że oni wsiądą w wagony bydlęce i pojadą prosto do obozów koncentracyjnych gdzie zostaną zutylizowani. I tak się to musi skończyć, bo słowo nie dotarło do kamiennych łbów.

Portret użytkownika Stacja nr2

Kuźwa stęki i nic ponad ,możę

Kuźwa stęki i nic ponad ,możę by tak ruszyć dupsko powiedzieć dość jeden mieszka w Krakowie drugi mieszka w Wrocławiu trzeci w Poznaiu a czwarty  w Warszawie kuźwa założyli kółeczko różańcowe  pochlebiają sobie a jak trzeba coś zrobić to siedzi taki jak piz@a w kurniku i łba nie wiścibi .Gdzie byliście od 2020r aaaa tak tu covid srowid teraz wielka wojna Rosyjsko -banderowska zero akcji tylko pier@dolenie o szopenie .Magister raz lewicowy raz prawicowy Putin upada to wstaje ja pierdzielę Matrix na znz .Ruszcie dupska macie swych znajomych rodziny edukujcie ich pokażcie im co naprawdę jest grane ,Nie czkajcie końca Putina po nim przyjdzie ktoś o wiele gorszy .A wy dalej w  kółeczku  różancowym do stycznia w Polsce będzie około 12-15mln  ukrów a wy  dalej w sym kółeczku .Wybory które bedą wygrają ukrofile wiecie dlaczego 12mln ukrów +polscyukrozeby to da jakieś 20mln głosów na banderowską władzę a wy dalej będzieci klikać pierdzielić te swoje duperele .ZNZ kiedyś portal walczący teraz pro ukraiński .Polski już nie ma a czas który nastanie będzie faktycznie armagedonem za waszym przyzwoleniem .hzw

Portret użytkownika euklide⁣s

Tak Polski już nie ma.

Tak Polski już nie ma. Podobnie jak nie ma już Niemiec, Anglii, Francji, Szwecji... Rozwiązaniem jest stworzenie nowego narodu i wywalczenie sobie niepodległości. Jest co najmniej 100 milionów ludzi z różnych narodów mających więcej ze sobą wspólnego niż Poliniak z Polakiem. Przy obecnym stanie zdemoralizowanych społeczeństw to już jest super-mocarstwo, którego boją się szmaciaki małe i wielkie. Od myśli zaczynają się dziać rzeczy...

Portret użytkownika Endymion

Masz plusa ode mnie, a

Masz plusa ode mnie, a poczułem się wywołany do tablicy.

Ja od 20 lat piszę w internecie, przez 10 prowadziłem bloga. Praca u podstaw nie działa, działa bat i marchewka. Dałem sobie spokój, tutaj piszę, bo lubię, zdałem sobie sprawę, że świata i ludzi nie zmienię. Dosyć mam już nawet kłutni z rodziną przy wigilii, o sprawy polityczno gospodarczo finansowo religijne, tematów moich wątpliwości na temat budowy Kosmosu nawet nie poruszam, bo by większość zmarłą po zaksztuszeniu się uszkiem z barszczu. Znajomi podobnie nie chcą słuchać o tym co dzieje się, widzą to, mądrzy wykształceni ludzie, ale na to mówią, że nic nie poradzą, trzeba? to będą więcej pracować, aby zarobić na wzrost kosztów życia, w tym kredytu hipotecznego. 

Możesz kupić siekierę  w markecie w promocji i w akcie desperacji powywijać nią pod knesejmem, a potem oblać się naftą i podpalić w proteście.. tyle możesz! Wielką silną grupę w Polsce spacyfikowali.. zjednoczeni górnicy z kilofami i koktajlami mołotowa roznieśli by Warszawę, ale pojedynczo powysyłani na kwarantannę, kopalnie pozamykano, a każdy musi zarabiać na chleb. Powstanie widzę tylko chłopskie. W tym roku zauważyłem całe pola uschłej kukurydzy, zawsze po plonach kombajnami były zielone liście, dzisiaj wjechały kombajny aby te brunatne pola wyczyścić pod? Pewnie pod działki dla developerów.. nie wiem, ale to pierwszy rok, że nie widziałem zbiorów kukurydzy w mojej okolicy.

"wy dalej będzieci klikać pierdzielić te swoje duperele"; dobra jest konkret: mam garaż, mogę ci przechować 2 drony bojowe.

Nie porywajmy się na Knesejm, czy bunkry Billa Bramy. Zróbmy akcję typu otworzenie grobu Kluczyka, aby udowodnić, że nie ma tam ciała, to tak na początek, piszesz się, czy będziesz pierdzielić swoje duperele bez podania lekarstwa? Ubliżasz innym, a sam mniej robisz..

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

Znajomi i ja jesteśmy

Znajomi i ja jesteśmy przerażeni pisowcami, jest już tragicznie z tymi cenami a ci dalej brną w zielony ład ! Pozostaje już tylko modlitwa do Zbawiciela bo znisczy nas pisowska masoneria i szaleńcy mafii z davos na które spotkania jezdził morawa i duda ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus i Maryja Dziewica ! Już się nie możemy doczekać wyborów, musimy im jakoś pomóc, pisowcom, i ich zluzować i wybrać nowy rząd, czyli Polaków a nie zdrajców dawosiarzy i zielonoładziarzy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Te brednie z Maryśką dziewicą

Te brednie z Maryśką dziewicą to se opowiadaj dzieciom jako bajkę na dobranoc ale te starsze już nie uwierzą - nic na świcie nie jest ponad naturę oraz nic nad siły wszechświata nie jst ponad kosmos i załaduj sobie to zlasowanego orzeszka między uszami.

A co do wyborów kutwo to obojetnie kogo podstawią w tej republice watykańskiej to nic się nie zmieni i będzie coraz gorzej jak od 1989r. - co szund to ku...wa gorzej dla obywateli - podatki , akcyzy , vaty , ograniczanie wolności , zamykanie w domach na podstawie rozporzadzeń wyciągniętych z doopy .... a Ty tylko joszka i maryśka bo takiemu okupantowi jak wy zawsze mało i zawsze aby gnoić tych, co was ku..wa utrzymują - was okupantów , pasożytów , obiboków chlających co msza dając "dobry" przykład. Bo zachlanym narodem da się łatwiej manipulowac i okradać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Kościól katolicko

Kościól katolicko chrześcijański  też ma zamiar  podnieść ceny usług , data  zmiany taryfikatora  nastąpi 5 go  stycznia 2023 roku, czyli  na dzień  przed startem  najwiekszej zbiórki kasy  przez posredników handlowych w czarnych  sukniach , jest to spowodowane  ogólnym wzrostem cen  w sklapach  oraz energii i opału Episkopat polski  tłumaczy to  tym że zaden pasożyt  ulukowany  na  botschawcie w kazdej wsi  nie będzie marzł  i  nie bedzie też   z głodnym bębenem  rozmawiał z bogiem w  imieniu waszym . Więc drodzy    jesteście  ruchani w dupska  z kazdej strony , ale nie lękajcie   się  , wasz zbawca mianowany na króla  wkrótce nadejdzie   , bogatych  wiernych zbawi  a wszystkim innym spóści takie wpierdol   że   świat  nie widział 

- Orżnięci  ci którzy  nie wiedzieli  a uwierzyli - 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

To jest cryptoreklama gówna

To jest cryptoreklama gówna ubezpieczeniowego , który doi kasę i nic nie daje w zamian dla nieswojaków - swoi dostają olbrzymie "zadośćuczynienia" a wierchuszka zarządów i "likwidatorzy" szkód prowizję od tego , co ci "cudownie" z jakichś powodów opier...lą z wyceny szkody. Jak wniesiesz sprzeciw dodadzą parę procent , po wtórnym znów parę procent bo tu chodzi o zmęczenie materiału aby miał dość już bujania się z ku..mi i podpisze ugodę. Najtwardsi idą do sądy ale .... w dużych sumach odszkodowań i tak cię upierd..lą na ładnych dziesiąt procent bo sundy tyż ludzie i w łapę biorą za prowizję od ujeb..ych procentów.

I tak cie w ch,a zrobią aby z tego co obiecali dać ci funt kłaków z "naleznego odszkodowania". Tam sie liczy tylko kapucha , której się nie wypłaca pomimo , że powinno a wszystko w imię "ich dobra wspólnego" czyli na naszą szkodę , szkodę ubezpieczonego.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj