Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko szalonej polityce klimatycznej w UE

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wczoraj w Warszawie odbył się wielki protest rolników, którzy postanowili nie pozwolić się zlikwidować decydentom z Uni Europejskiej. Jest to kolejny rozdział w serii demonstracji przeciwko obecnej samobójczej polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Rolnicy z Polski, jak i z innych krajów członkowskich, wyrazili też swoje niezadowolenie z powodu niekontrolowanego importu płodów rolnych z Ukrainy, które, według nich, zagrażają lokalnej produkcji i bytowi rolników.

 

W Warszawie, jak donosi Reuters, polscy rolnicy kontynuowali protesty, rozpoczęte na początku lutego. Premier Polski Donal Tusk długo udawał, że problem go nie dotyczy, ale wreszcie musiał to zauważyć i zapowiedział spotkanie rządów Polski i Ukrainy na 28 marca, mające na celu omówienie problematycznych kwestii, w tym wspomnianego importu z Ukrainy.

 

Na terenie całej Polski odnotowano liczne blokady dróg i przejść granicznych, co miało na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację rolników. Media robią co mogą aby wzbudzić niechęć do rolników antagonizowanie idzie średnio bo z badań wynika że ponad 70% Polaków popiera rolników w ich proteście. Próbowano przedstawić protestujących jako ruskie onuce sugerując, że protesty są inspirowane przez Putina. Dowodem miał być podejrzany transparent, któy śmierdział prowokacją służb.  Zresztą chyba do tego wszyscy się już przyzwyczaili w ostatnim czasie, że każdy kto krytykuje rząd automatycznie staje się "ruskim agentem" i taka kalumnia staje się uniwersalnym cepem medialnym.

 

W sprawie zalewu rynku zbożowego tanim zbożem zachodnich korporacji uprawiających ziemię na Ukrainie rząd stara się wykonywać działąnia pozorowane. Nowy minister rolnictwa Polski Czesław Siekierski zobowiązał się do wprowadzenia kontroli jakości masowego napływu zboża z Ukrainy i zapewnienia jego efektywnego transportu za granicę. Ta decyzja wynika z protestów polskich rolników, którzy twierdzą, że stoją na krawędzi bankructwa z powodu nadmiaru taniego ukraińskiego zboża.

 

Protesty rolnicze nie ograniczają się tylko do Polski. Jak podaje Food Ingredients First, dołączyły do nich Hiszpania i Belgia, a rolnicy z całej Europy wyrażają sprzeciw wobec polityk UE mających na celu łagodzenie skutków zmian klimatycznych, które według nich szkodzą lokalnemu rolnictwu. Copa-Cogeca, reprezentująca interesy rolników w UE, domaga się od Komisji Europejskiej odpowiedzi na pilne pytania dotyczące przyszłości rolnictwa i wprowadzenia zmian w polityce rolniczej.

 

Protesty te są odzwierciedleniem szeroko zakrojonego niezadowolenia rolników w Europie, dotyczącego rosnących kosztów i uciążliwych regulacji UE. Rolnicy domagają się większego wsparcia finansowego, aby zrównoważyć koszty związane z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz mniej regulacji ich codziennej działalności.

 

Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach UE, rolnicy stawiają czoła ogromnym wyzwaniom. Wymagają oni od decydentów zrozumienia i realnego wsparcia w obliczu przepisów, które, ich zdaniem, zagrażają przetrwaniu europejskiego rolnictwa rodzinnego. Protesty te są wyrazem głębokiego kryzysu w sektorze rolnym, który wymaga pilnych działań na szczeblu krajowym i unijnym o ile oczywiście likwidacja rolnictwa jest zagrożeniem a nie celem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ccp

KOCHANI  ROLNICY - POLACY Z

KOCHANI  ROLNICY - POLACY Z WAMI!!!!!!

Z przykrością muszę stwiedzić ,że Was wydymają,........Qrwa było głosować na innych ludzi, bo teraz już nic nie da się zrobić!!!!!!!!!! Był też do wyboru PJJ, DIP, czy ostatecznie z braku laku -Konfederaci.NIGDY NIE WOLNOgłosować na pis,psl,ko,lewica,a już na pewno nie wolno na hołownię 2050.

Portret użytkownika wiktor wektor

..było głosować na innych

..było głosować na innych ludzi.

Sęk w tym że ci "inni" również nie są godni tych stanowisk, bo tak się akurat zawsze składa że do władzy (która przecież powinna być służbą) pchają się niemal zawsze nieroby i cwaniaki, którym się marzy dyrygowanie innymi. Powiedz czemu by zostać kierowcą zawodowym trzeba zaliczyć kursy i badania psychologiczne/sprawnościowe a polityk kandydujący na urząd prezydenta czy choćby posła może być jawnym idiotą, krzykaczem, karierowiczem, debilem lub zwykłym wariatem i nikt nawet okiem nie mrugnie ? Dlaczego ludzie nigdy nie wybierają spośród siebie najmądrzejszych i najuczciwszych lecz tych co najwięcej im naobiecują ?

Bo to są idioci.. tłuszcza, pospólstwo, chołota i głupcy. W takiej demokracji zawsze najwięcej do powiedzenia mają właśnie oni a nie tak lepsza mądrzejsza część będąca w mniejszości i dopuki im się nie odbierze praw wyborczych to nic się na lepsze nie zmieni. 

Bo tak jak by otrzymać prawo jazdy trzeba się wykazać pewnym zakresem umiejętności, tak samo winno być z prawem do głosowania, które powinni otrzymywać wyłącznie ci którzy pozytywnie zdali jakiś rodzaj egzaminu sprawdzającego ich kompetencje obywatelskie. I nie dowód osobisty powinien uprawniać do wyborów lecz nabyta tak karta do głosowania.

Portret użytkownika ccp

Popieram w 100%, sęk w tym

Popieram w 100%, sęk w tym ,że to te malowane pajace nie chcą tego!!!!!!Tzw.polityczni "więźniowie" na wiejskiej już od prawie 30 lat. odsiadują  "kary", ale dla nich to zabawa w chowanego.Nie przejmują się nikim i niczym- więc mogą kłamać, oszukiwać, obrażać, opowiadać głupoty-bo są bezkarni.Proszą podać choć jednego polityka z sejmu który dotrzymał obietnic wyborczych.!!!!!!!

Portret użytkownika Bartosz Maski

Ludziska, jak myślicie?

Ludziska, jak myślicie? Dlaczego jest tak dużo zboża od ó-krajinców? 

Jest tak dużo zboża z krainy U ponieważ oni nie żyją. Jak nie żyją to nie zjedzą. 

Przypomnę, że na Wołyniu polscy rolnicy byli obserwowani i dopiero byli rezani gdy zebrali zboże z pola. Zabić i zabrać plony - taka była taktyka. 

Portret użytkownika spokoluz

Nie trzeba myśleć - obecnie

Nie trzeba myśleć - obecnie kanał ókrainju jest wykorzystywany przez mafię przemytniczą i towary jadą do jewropy bez cła i kontroli z całej azji wschodniej - to nic osobistego , to tylko biznes. Inaczej to gówno by nie wjechało i tak już od 2016 roku. 

Po czynach ich poznacie - pamiętacie kto tak gadał ?  A wczesniej zaczeli to na jewro w kulkę kopaną 2012 w polinie i na ukropii. To nie jest nowa sprawa - tylko  teraz jest to jazda bez trzymanki na pałę jak lawina.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika eskimos międzynarodowy

Jak pisałem że strajk jest

Jak pisałem że strajk jest kontrolowany przez kołodziejczaków czyli związki zawodowe to mnie zminusowano. Wysyłają rolników na blokade ulic zamiast granicy i polityków. A teraz macie wszystko na talerzu. Każdy polityk który kocha eskimosów lub ich wiare zawsze was zdradzi np tramp, putin, jaruś, orban itp. eskimos międzynarodowy kontroluje wszystko i walczy nie czysto a wy chcecie coś ugrać walcząc na ich zasadah hahahaha Smile już jesteśmy wszyscy w grobie to tylko kwestia czasu bo ludzie dalej nic nie pojmują że to depopulacja. To jest gra na czas żeby zmęczyć rolników i pozbawić ich kasy. A potem przyjdzie tramp i wyśle trzode nato na III wojne światową. Bo za trampem ruszą debile bo to ich quon zbawca jak elon fiutamusk ze swoim xxx.

Portret użytkownika Fakty

A Niemcy niech protestują u

A Niemcy niech protestują u siebie  a nie w Polsce ,  bo tam ład zielony tez Unia planuje a nie tylko w Polsce ,  jakie cwane  chcą pogrążyć Polską gospodarkę aby u nich  było wszystko opłacalne produkować , a Polskę w chaosie pogrążyć!

Portret użytkownika Saskowski

Obecnie jest potrzeba

Obecnie jest potrzeba powtórki wydarzeń z rewolucji francuskiej 1789-99. Wtedy poleciały głowy przy pomocy gilotyn. Czas przypomnieć kto jest suwerenem. Bez tego nic się nie zmieni i szarą masę rządzący będą traktowali gorzej niż bydło.

Strony

Skomentuj