Anomalne ulewy sparaliżowały Dubaj i okolicę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dubaj i okolice doświadczyły intensywnych opadów deszczu, które spowodowały poważne powodzie na głównych drogach i w wielu dzielnicach miasta. Obfite deszcze, które przetoczyły się przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, doprowadziły do chaosu komunikacyjnego, a miejscowe władze wezwały mieszkańców do pozostania w domach i unikania niepotrzebnych podróży.

 

Intensywne opady deszczu, które nawiedziły we wtorek Zjednoczone Emiraty Arabskie, doprowadziły do paraliżu w Dubaju. Zalane zostały główne arterie komunikacyjne, a na ulicach porzucone zostały liczne pojazdy. Tymczasem w sąsiednim Omanie w wyniku powodzi zginęło już 18 osób.

 

Ulewne deszcze zaczęły padać w nocy, pozostawiając na zazwyczaj suchych ulicach i na płytach lotnisk gigantyczne kałuże. Silne podmuchy wiatru zakłóciły również ruch na lotnisku w Dubaju, największym na świecie węźle komunikacyjnym dla ruchu międzynarodowego, będącym bazą linii lotniczych Emirates. Lotnisko musiało na około 25 minut wstrzymać wszystkie operacje, a wszystkie przyloty zostały przekierowane do czasu poprawy warunków pogodowych.

 

Do wieczora na terenie ZEA spadło ponad 12 cm deszczu - tyle, ile zazwyczaj przez cały rok w tym pustynnym kraju. Sytuacja ma się jeszcze pogorszyć w nadchodzących godzinach.

 

Policja i służby ratownicze z trudem przedostawały się przez zalane ulice, a błyskawice oświetlały szczyt wieżowca Burdż Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Szkoły w całych ZEA zostały zamknięte, a pracownicy rządowi w miarę możliwości pracowali zdalnie. Wielu mieszkańców pozostało w domach, choć niektórzy zdecydowali się wyjść na zewnątrz, niestety tylko po to, by ugrzęznąć ze swoimi pojazdami w głębokich kałużach.

 

Władze wysłały na ulice cysterny, aby wypompowywać stojącą wodę, która zalała także niektóre domy, zmuszając mieszkańców do użycia wiader i konewek w celu jej usunięcia.

 

Opady deszczu są rzadkością w ZEA, występują jednak okresowo w chłodniejszych miesiącach zimowych. Wiele dróg i innych obszarów nie posiada jednak odpowiedniego systemu odwadniającego, co przyczynia się do nasilenia skutków powodzi.

 

Deszcz padał również w Bahrajnie, Katarze i Arabii Saudyjskiej. W sąsiednim Omanie, sułtanacie leżącym na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, w wyniku intensywnych opadów zginęło już co najmniej 18 osób. Wśród ofiar są około 10 uczniów, którzy w poniedziałek zostali porwani przez rwący nurt razem z dorosłym opiekunem.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Oj Wiktor Wiktor. Klimat się

Oj Wiktor Wiktor. Klimat się zmienia i będzie się zmieniał bez względu na to czy człowiek będzie na Ziemi, czy nie. Takie sa prawa natury. Tylko nie wciskajcie nam eko pojeby, że to wina pierdzącej krowy czy tego, że jadę swoim samochodem. Weźcie się za globalistów, którzy mając w dupie zwykłych ludzi latają swoimi skuwiałymi prywatnymi samolotami. Won !!!

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika wiktor wektor

A dlaczego takie "ojce" jak

A dlaczego takie "ojce" jak Ty wmawiają mi że napisałem coś czego nie napisałem co ?!  Widzisz jaki jesteś negatywnie ukierunkowany ??? 

Także WY "ojce" weźcie się za dupę i leczcie się na hemoroidy bo na głowę to już zbyt późno. Wkurzają mnie takie typy, które widzą tylko to co chcą zobaczyć i imputują mi coś czego nie powiedziałem.

A reszta idiotów "wam" przyklasuje bezmyślnie - mundrol się znalazł.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Wiktor jak to Wiktor -

Wiktor jak to Wiktor - zaczepia mnie bo to fajne pojedynki na komenty. Niech sobie chłopak działa, mi to nie przeszkadza. 

Natomiast bardzo mi przeszkadzają akcje w stylu: klimat sie zmienia to ja mam się zmienić bo to moja wina. Tak mówią oszołomy, które powinny to sobie gadać do lustra albo do siebie nawzajem, jak ptaki dodo jakieś. Mi akurat podoba się, że jest cieplej. 

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie zaczepiam Cie.. tylko

Nie zaczepiam Cie.. tylko prostuję kocopoły, którymi błyskasz jak łysy glacą po wypastowaniu, jak z tymi satelitami co to na sznurkach uwiązane pod balonami wiszą. O klimacie to nawet nie będę z Toba dyskutował, bo i tak nic byś nie zrozumiał.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Co ja mam z tobą zrobić?

Co ja mam z tobą zrobić? Zobacz: podział na dobro i zło jest również fikcyjny - to jest tak: wszystkie podziały są fikcyjne. Umowne. Jak chcesz być ZŁYM bohaterem (antybohaterem) to musisz być w tym DOBRY.. To nie jest tak że możesz sobie pisać byle gówno. Więc jak chcesz ze mną rozmawiać to bardzo proszę żebyś pisał NA POZIOMIE. Bo piszesz jak gówniarz. Będę chętnie z tobą rozmawiał gdy będziesz miał znaczącą przewagę plusów. Na razie jesteś na poziomie swioch wodorostów. I nie obrażaj się tylko pracuj nad sobą bo robisz żenadę na cały świat gamoniu jeden.

Portret użytkownika r.abin

Poczytaj uwaznie tekst - od

Poczytaj uwaznie tekst - od słów "Opady deszczu są rzadkością w ZEA......" Takie zjawiska, występują tam - od wieków., tylko - sporadycznie (a miejscowym, nie chce się - robić kanałów burzowych). Są też łmalownicze łożyska - wyschniętych potoków, które (w przypadku ulewy) - topią, przypadkowych turystów. Ale jak ktoś widzi "katastrofę klimatyczną", to relanium (lub prozac)

Skomentuj