Dyrektywa EPBD wywłaszczy Polaków i sprawi, że zakup a może i sprzedaż nieruchomości stanie się mrzonką

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Realizacja dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) stanowi jedno z kluczowych wyzwań dla Polski w kontekście dążeń do neutralności klimatycznej. Dyrektywa EPBD, będąca częścią pakietu "Fit for 55" w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, ma na celu przyspieszenie tempa renowacji budynków, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii, a także promowanie wykorzystania energii odnawialnej w budownictwie. Zgodnie z przyjętymi założeniami, wszystkie nowe budynki od 2030 roku mają być budynkami o zerowej emisji, a budynki użyteczności publicznej już od 2028 roku.

 

Wymogi te, choć mające na celu poprawę efektywności energetycznej i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, wiążą się z istotnymi wyzwaniami finansowymi. Szacowany koszt dostosowania się do dyrektywy EPBD w Polsce może wynosić około biliona złotych, co podnosi obawy dotyczące możliwości finansowania tych działań zarówno przez sektor publiczny, jak i przez właścicieli prywatnych budynków. Implementacja dyrektywy EPBD w Polsce obejmuje ustanowienie prawnego ramienia dla dalszych działań legislacyjnych, w tym formatu inspekcji systemów ogrzewania i klimatyzacji.

 

Wprowadzenie standardów zeroemisyjności dla nowych budynków znacząco wpłynie na koszty budowy, podnosząc je do poziomów, które mogą być trudne do zaakceptowania dla wielu inwestorów i potencjalnych właścicieli. Dodatkowo, każda znacząca renowacja istniejących budynków będzie wymagała ich dostosowania do tych wysokich standardów, co może prowadzić do znacznych wydatków remontowych.

 

W świetle tych wyzwań, istnieje obawa o pogłębienie problemu ubóstwa mieszkaniowego oraz zwiększenie zadłużenia wśród osób, które będą zmuszone brać kredyty w celu sprostania wymaganiom dyrektywy. Problem ten dotyczy nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń Polaków, którzy będą musieli zmierzyć się z koniecznością inwestowania w swoje domy i mieszkania, aby spełnić normy unijne.

 

Dyrektywa EPBD i jej implementacja w Polsce są niezbędne dla realizacji celów klimatycznych UE, jednak wymagają zrównoważonego podejścia, które uwzględni zdolności finansowe społeczeństwa oraz zapewni odpowiednie wsparcie dla osób i podmiotów najbardziej narażonych na skutki finansowe tych zmian. W tym kontekście kluczowe będą działania na rzecz zwiększenia dostępności funduszy na renowacje oraz rozwijania programów wsparcia, które pomogą złagodzić finansowe obciążenie dla obywateli.

 

Tymczasem media w Polsce udają, że nie ma problemu i skupiają się na pierdołach takich jak napierdzielanka dwóch plemion PiS i PO, podczas gdy sprawy istotne niemal nikogo nie interesują. Być może właśnie wdrażany jest słynny plan globalistów, dzięki któremu nic nie będziemy posiadać i będziemy szczęśliwi. Unijne szalone wymogi względem budynków, mogą znacznie zwiększyć ilość tych, którzy nic nie posiadają.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

No to możemy odetchnąć i w

No to możemy odetchnąć i w spokoju usiąść w foletu bo cyt. Na szczęscie jest Jezus Chrystus i Duch Święty, razem z Maryją Dziewicą, którzy ich pokonają !

Magiszterenko załatwił wszyszko - wymodlił i wybłagal a ile go to kosztowało - same przyjemności te od śpiewania do mikrofonu do urynowych fontan i brązowych deszczów - jest przecież najwiekszym specjalistą to na znz od tych spraw.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lommmo

Ta dyrektywa zeroemisyjna po

Ta dyrektywa zeroemisyjna po prostu spowoduje koniec budownictwa prywatnego w Polsce. Obecnie już na wyśrubowanych Warunkach Technicznych wolumen nowych budów się załamał. Koszty, koszty, koszty. Samorządy i państwo na swoje planowane różne inwestycje też już najczęściej nie bed miały środków. Akurat jest straszne załamanie demograficzna w Polsce a budowlanka jest najmniej chętnie wybieraną branża do pracy tak że upadek tej branży nie będzie tak dotkliwy jakby się można było spodziewać. Jeśli chodzi o modernizację starych budynków to blisko co drugi budynek w Polsce jest sprzed 1945 roki. I najczęściej w takich domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych wspólnotach mieszkaniowych mieszka ludność ot po prostu biedna. Sama tego nie sfinansuje, a szczerze należy wątpić czy państwowe programy będą w stanie to sfinansować skoro obecnie i tak wybiórczo i w sumie bardzo skromny liczbowo program Czyste Powietrze nie wyrabia finansowo. Tymczasem jeżeli chodzi o budynki jednorodzinne to samych bardzo starych jest 3 mln sztuk. Kompleksowe remonty tego to zazwyczaj czysta abstrakcja finansowa nawet nie licząc standardu zeroemisyjnego. U nas w gminie jeden facet był tak przywiązanie do swojego poniemieckiego domu że go wyremonował na nówkę i lekko tylko ztermomodermizował co kosztowało ponad 400.000 zł i to przed skokiem cen w budownictwie. A domów w o wiele gorszej kobdycji i stanie technicznym jest bez liku. W takich przypadkach i standardzie zeroemisyjnym to może na dziś z 700 - 800 tys. by starczyło. Jest to oczywiście całkowicie abstrakcyjne zwłaszcza przy ogromnej ilości tych starych zaniedbanych budynków zarówno na zachodzie i wschodzie Polski. Mam rodzinę na zachodzie to nie ma końca psioczeniu i przeżywaniu kosztów narzuconej przez gminę termomodernizacji a dodam że to nie biedne osoby.

Portret użytkownika ARTUR

Nie martwy się tym co będzie

Nie martw się tym co będzie wprowadzone ale jak to obejść Smile To tak jak z darowizną lub spadkiem budynku na rzecz najbliższych , nie należy się martwić bo od zawsze działa przepis o treści " przeniesienie praw do użytkowania " który jest równy prawu własności ale dla urzędników bo nikt obywatelowi w urzędzie tego nie powie Smile Najważniejsze to nie brać dotacji gdyż to ona jest powodem utraty prawa do własności .

Portret użytkownika kierowca

A ja tam się zgodzę na

A ja tam się zgodzę na wszystko, pod warunkiem że takie dyrektywy wprowadzą dla Chin, Indii i w krajach Arabskich.

Co prawda pójdę pod most ale trudno, niech tylko podskoczą samym Chiną, oni tam raz dwa wybiją im z głów zielony ład.

Komedio-dramat jaki wyprawiają w sejmie, to tylko zasłona dymna by głupcy się podniecali bzdurami.

A za kurtyną wprowadza się to co widać.

Portret użytkownika ba19

Biblia jest wrogiem komuny :

Biblia jest wrogiem komuny :

Izajasza 5:  Biada tym, którzy przyłączają dom do domu,+ i tym, którzy dołączają pole do pola, aż nie ma już miejsca,+ a was samych osiedlono pośrodku kraju!

Taki styl życia Bóg Biblii popiera :

Izajasza 65: 21  I pobudują domy, i będą w nich mieszkać;+ zasadzą winnice i będą spożywać ich owoce.+ 22  Nie będą budować, aby ktoś inny mieszkał; nie będą sadzić, aby ktoś inny jadł. Bo dni mego ludu będą jak dni drzewa;+ i moi wybrani będą w pełni korzystać z dzieła swoich rąk.+ 23  Nie będą się mozolić na darmo+ ani rodzić na niepokój,+ gdyż są potomstwem złożonym z błogosławionych przez Jehowę,+ a wraz z nimi ich potomkowie.+ 24  I będzie tak, że zanim zawołają, ja odpowiem;+ kiedy jeszcze będą mówić, ja wysłucham.+

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Gdyby nie Boże przykazania co

Gdyby nie Boże przykazania co są od wieków, byście się na wzajem pozjadali jak ludy Pacyfiku !

Mateusza 22: 36  „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37  On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38  To jest największe i pierwsze przykazanie. 39  Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’.+ 40  Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy”.+

A pierwsze, bo to Bóg dał ludziom te przykazania , więc należy się Bogu Biblii szacunek !

Portret użytkownika Endymion

Pojebie, w Lechii nie było

Pojebie, w Lechii nie było ksiunżki. W brew waszemu twierdzeniu, tytaj przd 966 była cywilizacja, a nie małpy na drzewach. Tacy Wandalowie, jak się wkurwili, to Rzym splądrowali i spalili, a ponoć nawet faraonami zostali, tak się Słowianie rozpędzili.

Na naszych ziemiach, nie było słowa bożego, a nie znano złodziejstwa i domy były otwarte, na wojnie jak brano jeńców, to byli naturalizowani i stali się częścią społeczeństwa. Niewolnictwa tutaj nie było, a demokracja to rada starszych, starsza od tej greckiej kamykowej.

Weź proszę, pakuj manatki, zabierz ze sobą Insztalataora i idźcie po pustyni przez 40 dni głosić wasze ksiunżowe mundrości, Morze Czerwone otworzy Wam się i mówcie żołnierzom izraelskim, że mają się tej ich ksiunżki słuchać, a nie mi!!!! WYPERDALAĆ PRZYBŁĘDY, TUTAJ JEST POLSKA!!!! 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj