Amerykańska broń jądrowa w Polsce - czy to leży w naszym interesie?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Ostatnie doniesienia o planach rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej na terytorium Polski wzbudziły gorącą debatę wśród ekspertów i opinii publicznej. Czy taki krok rzeczywiście leży w interesie naszego kraju? Czy zwiększy on nasze bezpieczeństwo, czy może stanie się kolejnym elementem eskalacji konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją?

 

Perspektywa umieszczenia głowic jądrowych na polskiej ziemi budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony zwolennicy tego rozwiązania argumentują, że wzmocni to pozycję naszego kraju w ramach sojuszu transatlantyckiego oraz odstraszy potencjalnych agresorów. Zwolennicy podkreślają, że Polska jako członek NATO powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za obronę sojuszu, a rozmieszczenie broni jądrowej byłoby wyrazem naszego zaangażowania.

 

Z drugiej strony krytycy tej koncepcji ostrzegają, że taki krok może znacząco zwiększyć napięcia z Rosją i uczynić Polskę celem ewentualnego ataku. Pojawiają się obawy, że staniemy się pionkiem w grze interesów mocarstw, a nasza suwerenność zostanie ograniczona. Zwolennicy tej tezy twierdzą, że Polska powinna dążyć do budowania stabilnych relacji z Rosją, a nie angażować się w eskalację konfliktu.

 

Warto również zauważyć, że kwestia rozmieszczenia broni jądrowej w Polsce jest niezwykle delikatna politycznie. Rząd musiałby uzyskać akceptację opinii publicznej, a także sprostać oczekiwaniom sojuszników z NATO. Decyzja w tej sprawie będzie miała dalekosiężne konsekwencje, zarówno w sferze bezpieczeństwa, jak i wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej.

 

Eksperci podkreślają, że Polska powinna bardzo ostrożnie podchodzić do tej kwestii i dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Należy wziąć pod uwagę nie tylko czynniki militarne, ale także geopolityczne, ekonomiczne i społeczne. Decyzja o rozmieszczeniu broni jądrowej nie może być pochopna, a jej konsekwencje muszą być dogłębnie przemyślane.

Jednym z kluczowych aspektów jest także kwestia suwerenności Polski. Czy stanie się ona jedynie pionkiem w grze mocarstw, czy też uda się wynegocjować korzystne warunki współpracy? Czy Polska będzie miała rzeczywisty wpływ na decyzje dotyczące użycia broni jądrowej, czy też będzie zależna od woli Stanów Zjednoczonych?

 

Ponadto, pojawiają się obawy, że rozmieszczenie broni jądrowej może stać się celem ataków terrorystycznych lub sabotażu. Zwiększenie obecności wojskowej i wrażliwych instalacji na terytorium kraju może również negatywnie wpłynąć na relacje z obywatelami.

 

Niezależnie od ostatecznej decyzji, kwestia rozmieszczenia broni jądrowej w Polsce będzie budzić emocje i wymagać szerokiej debaty publicznej. Ważne jest, aby rząd prowadził otwartą i przejrzystą komunikację, wysłuchując opinii ekspertów, organizacji pozarządowych i obywateli. Tylko w ten sposób można wypracować rozwiązanie, które będzie leżało w najlepszym interesie Polski i Polaków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ten artykuł można posumować

Ten artykuł można posumować jednym wersetem z Biblii:

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Trzeba być ślepym aby nie widzieć jak zachodnie elity chcą atomowego holokaustu na ziemi , a jaka siła pcha narody ziemi do zagłady i kto jest rzeczywistym władcą na ziemi:

A Jezus temu nie zaprzeczył

Mateusza 4:  Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę,  i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”.+

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

Objawienia 16: 16  I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.+

To zgromadzenie oznacza III wojnę światową, bo Szatan Diabeł wie,  ze w tedy Bóg Biblii zainterweniuje na Ziemi aby narody  unicestwić i tylko o to jemu chodzi aby unicestwić ludzkość rękami Boga Biblii , ale prawi ocaleją , a kim są Biblia donosi :

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

36  Kto wierzy+ w Syna, ma życie wieczne;+ kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia,+ lecz pozostaje na nim srogi gniew Boży.+

Objawienia 21:  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Portret użytkownika keri

anżejowi judu sie posrało, ma

anżejowi judu sie posrało, ma zanik pamięci i zero wiedzy. To USA realizuje politykę ekspansji nuklearnej i wpierdala swoje bazy NATO coraj bliżej Rosji.

Zgodnie z ustaleniami przed połączeniem niemiec wschodnich z zachodnimi, NATO nie miało nigdy przekroczyć granic wschodnich niemiec.

Wojska NATO w Polsce to złamanie powyższych ustaleń.

Wpieprzenie jeszcze broni jądrowej, to byłaby taka sama klęska dla Polski, jak klęska krainy 404, która na polecenie USA szczekała, że chce na swym terytorium bazy NATO.

Kurwa, nie cierpię debili politycznych, czyli kukieł usrańskich.

W sprawie bomby jądrowej w Polsce nie ma o czym dyskutować, trzeba trzasnąć łapą w stół i ryknąć usrańcom: dość, żadnych jądrowych bomb tu nie będzie, wypierdalać ze swomi bazami.

Portret użytkownika J23

Dajcie mi środki masowego

Dajcie mi środki masowego przekazu a zrobię że społeczeństwem co będę chciał ,będą kochać tego co będę chciał i będą nienawidzić tych co będę chciał powiedział kiedyś Goebbels .Nie było wtedy jeszcze telewizji ale było radio ,prasa ,kroniki filmowe puszczane w kinach i spędy propagandowe na stadionach.Wmówiono Niemcom że żydzi i słowianie to podludzie .Jaki był tego skutek wszyscy wiemy .W każdym społeczeństwie 75-80% ludzi nie myśli ,da się manipulować przez media .Robili tak też Amerykanie i NATO napadając na Wietnam , Irak ,Libię i Jugosławię .Tak prano mózgi Ukraińcom od 2014 roku robiąc z nich nacjonalistów ,nazistów wyznawców Bandery

Dzisiaj w Europie i Polsce też stosowana też ta metoda przez media mainstreamowe i polityków .Robione jest wszystko aby od człowieczyć Rosjan i aby kochać Ukraińców .Posuwają się nawet do tego że publikują zdjęcia ofiar nalotów NATO na Jugosławię z komentarzem że to dzisiejsze ofiary nalotów Rosjan lub urywki filmów cywilnych ofiar ostrzału przez Ukraińców terenu Donbasu z lat 2014-2020 jakoby to dzisiejsze ofiary ostrzału Rosjan.

Skutkiem tego że tworzy się z ludzi bezmyślnych rusofobów którzy z łatwością pójdą walczyć z Rosjanami gdy NATO zdecyduje ich wysłać, robiąc z nich mięso armatnie gdy ukraińców już zupełnie zabraknie.Bo NATO ma w czterech literach Ukraińców ,Polaków niech giną ich interesują własne cele.Cele zbrodniczej globalnej elity

Portret użytkownika wojnaINFO

1. to odwracanie uwagi od

1. to odwracanie uwagi od czego ważnego co się teraz dzieje. To taki odpowiednik aborcji dla tych którzy interesują się wojną

2. NIKT nie rozmieszcza broni jądrowej w zasięgu nagłego uderzenia przeciwnika. Przemiszcza się ją tam dopiero tuż przed użyciem.

Portret użytkownika znawca

Admin, 

Admin, 

z tekstu Twojego wynika, że nie jesteś zwolennikiem wywoływania wojny z Rosją - i całkiem słusznie, dobrze czynisz w sprawie bezpieczeństwa międzynarodowego dla Polski.

Następnie na końcu artykułu podajesz jednoznaczną diagnozę sytuacji, tzn. opowiadasz się za "szerokimi rozmowami​​​​​​" ze społeczeństwem w sprawie umieszczenia u nas broni nuklearnej obcego pochodzenia... de facto, broń nuklearna to narzędzie do rozszerzania konfliktów zbrojnych, podporządkowywania sobie słabszych państw, tworzenia dominacji jednobiegunowej na świecie etc. itd. itp. w materii budowania tzw. imperium (które przecież, od zawsze istniały i istnieć dalej będą).

Otóż nam, ludziom z Polski rasy zachodnio słowiańskiej opłaca się jedynie posiadanie własnej broni nuklearnej i tylko takie rozwiązanie gwarantuje nam niepodległość polityczną na poziomie podmiotu prawa międzynarodowego (Polska - jest przedmiotem na arenie międzynarodowej).

Polsce nie potrzeba :

A : ani broni atomowej z klucza politycznego USA-NATO-Zachód

B : ani broni atomowej z przydziału wojskowego ze strony sozialstaat NATO mit EU

C : ani broni atomowej o ustalonej przez Konfederację WiN, jej wolnorynkowego pochodzenia transatlantyckiego w celu budowania strategicznego partnerstwa na lini USA-III RP, pod postacią m. in. - naszego dalszego członkostwa NATO (słowem, nie potrzeba nam urojeń wielkościowych "Konfy").

To jest Polsce potrzebne - polska broń atomowa :

A : małych nakładów sił - torpeda nuklearna na Obwód Królewiecki (Rosję należy odstraszać nie radioaktywną falą tsunami)

B : relatywnie niskich kosztów produkcji - Tactical Missile System z głowicą nuklearną, zasięgu rażenia Short Range na Niemcy (należy odstraszać właściciela polskiego PKB, niemieckiego kolonizatora naszej gospodarki krajowej)

C : możliwości realnych - taktyczny ładunek nuklearny, taki jak z projektów Nuclear Sharing, jak z czasów Układu Warszawskiego, gdzie - stosunkowo nie zaawansowana technologicznie maszyna, np. SU-7UB, mogła zrzucać taktyczną broń jądrową na brygadowe zgrupowanie wojska danej jednostki rodzajów sił zbrojnych (powinniśmy zabezpieczać się również od strony amerykańskiej agentury tzw. pierwszego rzutu/naszych sąsiadów, którzy przecież też mogą przewerbować się na Rosję lub całkowicie na Deutschland und EU aus NATO etc.).

To jest pełna dyskusja w wymienionym temacie, Adminie.

Życzę dalszej efektywnej publicystyki. Pozdrawiam. 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika axell69

Ten tekst jest  kolejnym   z

Ten tekst jest  kolejnym   z cyku "zastraszani "  lub badania   opinii  -   bo nawet jeśli  ktoś wyraził   wolę    zainponowania   innym  krajom   to i tak nie zmienia   to faktu że upadły  zachód upadnie  jeszcze  niżej . Dno    nie istnieje  dlatego możne upadać / spadać   i końca dna  nie widać , tzn.  widać ,   ale   elity  z brukseli tego nie chcą przyjąć do  głów  ,a fakty są   niepodważalnie  prawdziwe  . Zacytuję     tekst     mojego ulubionego   komentatora       , szkic  który    jest krótki zwięzły    i prawdziwy    mówi o tym  (ale nie wprost) że  wasalska   Europa   umarła    w imię  żydowskich interesów   i dolara  krwawiennego   

"

Rosja, Chiny i Iran utworzyły obecnie de facto sojusz militarno-gospodarczy – który wolą nazywać „partnerstwem” .

W przypadku Rosji i Chin wyłoniło się wszechstronne partnerstwo o pełnym spektrum: militarnym, gospodarczym i monetarnym.

Handel między Rosją a Chinami eksplodował zarówno ilościowo, jak i jakościowo.

Co ważne, rozliczenia handlowe są w przeważającej mierze denominowane w rublach i renminbi. Stosowanie dolara i jego międzynarodowych mechanizmów jest zdecydowanie deprecjonowane.

Rosja i Chiny prowadzą obecnie regularne wspólne patrole morskie i powietrzne na zachodnim Pacyfiku, od Alaski po Morze Południowochińskie.

Rosja, Chiny i Iran regularnie prowadzą wspólne ćwiczenia na Morzu Arabskim. W ostatnich latach zakres i częstotliwość tych ćwiczeń zwiększyły się.

Zarówno Rosja, jak i Chiny inwestują w Iranie ogromne sumy kapitału, głównie w sektor energetyczny i ambitne projekty transportowe mające na celu budowę szybkich i wydajnych korytarzy handlowych łączących Chiny, Iran i Rosję jako główne węzły handlu eurazjatyckiego.

Transfery broni i technologii między trzema krajami osiągnęły bezprecedensowy poziom.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow właśnie zakończył kilkudniowe rozmowy z chińskimi przywódcami, w tym zarówno z Wang Yi, jak i Xi Jinpingiem. W swoim raporcie z rozmów sztandarowy organ medialny chińskiego rządu, Global Times , podsumował (słowa wybitnego komentatora KPCh Li Haidonga) obecny stan stosunków Rosja/Chiny:

„Chiny i Rosja nie będą atakować żadnej strony trzeciej, ale jeśli siły hegemoniczne zagrożą Chinom i Rosji lub pokojowi na świecie, Chiny i Rosja staną razem i będą walczyć, aby chronić własne interesy i wspólnie chronić pokój na świecie”.

Coraz bardziej oczywiste jest, że Rosja, Chiny i Iran uznają, że atak na którekolwiek z nich stanowiłby egzystencjalne zagrożenie dla nich wszystkich. Strategiczne interesy wszystkich trzech krajów są obecnie nierozerwalnie ze sobą powiązane.

Co najważniejsze, łączy ich jeden nadrzędny cel strategiczny: zlikwidowanie panowania długo panującego imperium anglo-amerykańskiego.

Naturalnie, szybko słabnący światowy hegemon nie jest skłonny zrzec się tronu bez walki. Nie wiadomo, jaką formę przybierze ta walka. Jeśli jednak imperium będzie próbowało zachować swój tak zwany „porządek międzynarodowy oparty na zasadach” za pomocą siły zbrojnej, konieczne jest zrozumienie tej niezaprzeczalnej rzeczywistości:

Aby Stany Zjednoczone mogły wypowiedzieć wojnę któremukolwiek z Rosji, Chin lub Iranu, konieczne byłoby skuteczne opuszczenie każdej większej bazy USA na planecie w celu skoncentrowania wystarczającej siły militarnej do podjęcia misji.

W domniemanej wojnie między Stanami Zjednoczonymi a Iranem zarówno Rosja, jak i Chiny aktywnie wspierałyby Iran. Nie sugeruję, że siły rosyjskie lub chińskie miałyby walczyć u boku Irańczyków – choć mogłoby się to zdarzyć. Ale prawdopodobnie nie byłoby to konieczne. Iran zostałby po prostu zaopatrzony w broń i inne artykuły logistyczne od obu swoich partnerów i całkiem prawdopodobnie wzięty pod swój parasol nuklearny w wyraźnym akcie odstraszania.

Dodatkowo, w wyniku osłabienia przez USA swojej pozycji siłowej w Europie i na zachodnim Pacyfiku w dążeniu do militarnego podboju Iranu, Rosja i Chiny będą mogły wywrzeć ogromną presję na zachodnią logistykę, handel i wpływy polityczne w tych regionach. Nie oznacza to, że Chiny napadną na Tajwan, a Rosja na kraje bałtyckie lub na Polskę. Wystarczyłoby im jedynie wywarcie dominującego wpływu na tereny, które wcześniej uważano za niepodważalne amerykańskie domeny imperialne w Azji Wschodniej i Europie.

Imperium jest tak rozciągnięte, a jego potencjał do projekcji władzy tak rozrzedzony, że podjęcie choćby jednej Wielkiej Wojny wystarczyłoby, aby zawalić się cały domek z kart.

Taka jest surowa rzeczywistość, przed którą stoją teraz Władcy Imperium i żadne mitologizowanie na temat „nieograniczonej” mocy, jaką dysponują, nie jest w stanie tego zmienić.

Istnieje ogromna różnica między wyobrażoną władzą a rzeczywistą zdolnością do rzutowania i utrzymywania władzy przeciwko adwersarzom, z którymi armia Stanów Zjednoczonych musi się teraz zmierzyć i pokonać, aby zapobiec lub nawet znacząco opóźnić koniec amerykańskiej globalnej hegemonii.

A w zakresie, w jakim Rosja, Chiny i Iran są zdecydowane działać wszyscy za jednego i jeden za wszystkich , reprezentują kombinację globalnej potęgi militarnej i gospodarczej, której nie można pokonać."     https://imetatronink.substack.com/p/all-for-one-and-one-for-all

PS

Jeśli ktokolwiek   widzi w tym chaosie   nadal szansą   na  swój  osobisty rozwój to  dodam od siebie     reflekcję , Tak, rozwiniesz się   lub  nawet  zginiesz  od tego wszystkiego  , niestety , ale nie na tym kontynecie i w ogóle   na żadnym  do którego  sięgają   macki  żydowskiego systemu   szeklowego opartego na kłamstwie- vacie  podatku  dochodowym obrotowym   trzynastkach czternastkach  pińcetplusach  czerwonych kszyszach   i innych  kościołach  zydowsko katolickich , ale   zawsze będzie  tak samo  lub gożej -  więc już wiesz   że    to wszystko co  dzieje sie wokół  Ciebie   jest  jednym  wielkim  śmierdzącym  kłamstwem   .... byc może krzyżowiec   zydowski  inschtalator   was uratuje   wraz  z krulem jezusem  i  niebiańską   jerozolimą ??  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Przyjechał koleś z innej

Przyjechał koleś z innej dzielnicy i zostawił mi w podwórku śmierdzącą padlinę.

Powiedział, że jak nasz wspólny wróg, mój sąsiad mnie wkurwi, to mogę mu rzucić.
Teraz powiedzcice mi- ważne czyja padlina, czy ważne kto nią rzucił?

 

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika spokoluz

o qrfa ale zaj..ał jak łysy

o qrfa ale zaj..ał jak łysy grzywką o kant kuli powietrznej - cytuję

Rosja realizuje politykę ekspansji nuklearnej i zbliżania broni nuklearnej do granic NATO. Jeżeli dojdzie do włączenia Polski do Nuclear Sharing, będzie to odpowiedź na agresywną politykę i agresywne działania Rosji – Prezydent @AndrzejDuda pic.twitter.com/EQYgpHc1Nf

Bardzo ciekawe co ten syn opainu powiedział - w obwodzie kaliningradzkim taka broń była i to zjebane srato przylazło nad jej granicę w 1999r. Zakrzywianie rzeczywistości ciąg dalszy - chyba nawąchał się tego co furerek opainu chwała kokainu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

Rosyjska broń  atomowa na

Rosyjska broń  atomowa na Kubie,  Iraku, Syrii , Afganistanie , "Jugosławii " i u wszystkich na których USA - UNIA - NATO napadło:

Ale dokąd to prowadzi ?;

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Endymion

"Oczami wyobraźni widzę, jak

"Oczami wyobraźni widzę, jak latają rakiety z głowicami jądrowymi, nad głowami Polaków", niestety wyobraźnia wyobraźnią, a liczą się fakty. Rozpatrywanie wojny na poziomie państw jest błędem, maeherami są ponadnarodowe elity globalistyczne, gdzie Amerykanin z Chińczykiem oraz Rosjaninem siedzą przy jednym stole i nieutożsamiają się z narodami i państwami tak jak z elitą, z którą zasiadają. Uny uważają Ziemię za swoją własność, a ludzkość za plankton, który szkodzi ich planecie, z tego powodu nie zdecydują się na skażenie Ziemi, a tylko na depopulację ludzkości. To jest wedłuch nich ich włąsność.. Jeśli masz posiadłość z parkiem, a tam jakieś pasożyty na roślinach jak i kretowiska, to nie spalisz wszystkiego, aby to wyplenić. Jedyną możliwość na użycie atomu widzę ze strony Izraela, jako opcję Samsona i Iran dobrze o tym wie, ropa kończy się, przestaje być potrzebna, więc zamienienie bliskiego wschodu w pustynie jest zapewne kallkulowane, ale jest Eufrat i Tygrys, co dla wielu jest kolebką, czy tam Edenem i zanieczyścić tego raczej nie będą chcieli. 

Obserwując dwa spektakle wojenne, w Gazie oraz w Ukrainie widzę diametralne różnice, Rosja nie chce zrównać z Ziemią Lwowa, jak to Robi Izrael z Gazą, a ma ku temu środki. Konflikt w Ukrainie wygląda na teatrzyk, gdzie w okopach giną biali jak podczas drugiej WŚ, a nowoczesne rakiety trafiają precyzyjnie cele infrastrukturalne, w Palestynie dokonuje się systematyczne ludobójstwo cywili. Nie widziałem statystyk, ale jestem pewien, że w Palestynie zniszczono więcej budynków mieszkalnych niż w Ukrainie.

Jeżeli wybuchnie wojna USA vs Chiny o Tajwan, podejrzewam, że tam rzaden cywil nie będzie ofiarą celową, a bitwy będą odbywać się na morzu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Moze Polacy pojda po rozum do

Moze Polacy pojda po rozum do głowy i założą z Rosją sojusz słowiański o nieagresji. Nawet jesli jest ktoś przeciw to powiem wam,ze nawet sto bomb nam nie przysłużyło by się, bo nawet nie doleciały by do celu.A Rosja przejechała by przez nas z zamknietymi oczyma.Zreszta glupcy tylko chca wojny

Także przeciaganie liny spowoduje to,ze pęknie i wtedy sie zacznie.

Nie jestem wtajemniczony,ale sądzę że manipulacja pogoda sprawi,ze będą ciężkie czasy i to moze byc cel nadrzedny

Strony

Skomentuj