Polska znalazła się na unijnej równi pochyłej

Kategorie: 

Źródło: własne

Powoli opada kurz po obchodach rocznicy wejścia naszego kraju do tak zwanej Unii Europejskiej. Skala propagandy, która wylała się na nas z prorządowych mediów była w tym roku bezprecedensowa. Statystyczny Polak przesiąknięty serwowanymi mu kłamstwami głęboko wierzy w to, że dzięki UE żyje mu się lepiej, podczas gdy jest zupełnie odwrotnie.

 

Dekada w UE to czas ukrytego dramatu dla Polski. Przede wszystkim Polacy masowo uciekają ze swojego kraju, a to świadczy o tym, że żyje się tutaj ciężko. Skoro ponad 2 miliony naszych rodaków postanowiło zamieszkać za granicą to coś musi być nie tak z tą tak pełną sukcesu Polską.

 

Unia Europejska i jej synekury to uniwersalne żerowisko dla polskojęzycznych polityków, dlatego tylko nieliczni, którzy nie mają wiele do stracenia pozwalają sobie na słowa prawdy. Cała reszta kłamie i posługuje się półprawdami, wskazując na UE jako dobrego wujka na Zachodzie, który daje nam pieniądze więc powinniśmy paść do jego stóp i dziękować wylewnie.

Do świadomości ludzi zupełnie nie dociera tak prosty fakt, że Polska również płaci składkę do budżetu UE i to wcale nie małą, bo około 18 mld złotych rocznie. Aby te pieniądze odzyskać konieczne jest produkowanie ogromnej ilości dokumentów wymaganych przez europejską biurokrację. W Polsce powstały nawet specjalne kierunki studiów podyplomowych z dziedziny "uniologii". Jak bardzo ograniczonym trzeba być aby wierzyć w to, że to nic nie kosztuje? Koszt tej całej obsługi to kolejne miliardy, o których nie wspominają rządowe spoty.

Nawet jeśli uda nam się odzyskać to co zainwestowaliśmy w składkę czlonkowską i przygotowanie wniosków to nie będą to dobrze wydane pieniądze, ponieważ duża część tych środków jest wydatkowana na bzdurne akwaparki i inne koniecznie potrzebne głupoty które są niezbędnie potrzebne tylko samorządowcom, aby wskazywać je przed wyborami jako swoją zasadność.

 

Niewiele osób wspomina w ogóle o takim drobiazgu jak gigantyczne zadłużenie jakie wystrzeliło jak rakieta po naszym wejściu do Unii. Dość wspomnieć, że dług publiczny za rządów obecnej ekipy został podwojony, z 440 na prawie 900 miliardów złotych. Do tego dochodzi zadłużenie samorządów, które przecież musiały sfinansować połowę wartości niezbędnych akwaparków.

Reasumując jest tak wspaniale, że Polacy masowo uciekają z tego kraju, a cała reszta żyje w nieświadomości, jak na wulkanie i niczym mantrę powtarza, że jest super i będzie jeszcze lepiej, podczas gdy to co widzimy dookoła nas skończy sie tak jak skończył się okres rządów Gierka, który notabene coś przynajmniej zbudował. Wtedy też ludziom żyło się chwilowo zupełnie przyzwoicie aż zaczął się kryzys, który wypromował Solidarność.

 

Jeśli Polacy się nie otrząsną z tego chocholego tańca czeka nas zagłada jako narodu. Już teraz trwa bezlitosna kolonizacja Polski. Padają kolejne krajowe firmy nie wytrzymujące nieuczciwej konkurencji ze strony faworyzowanych zagranicznych korporacji. Ostatni przykład to sieć RTV-AGD Avans. Polskie firmy muszą płacić podatki, a zagraniczne po prostu nas eksploatują jak kolonię transferując zyski za granicę i korzystając z rozmaitych "inwestycyjnych" zwolnień podatkowych na które Polak nie ma co liczyć.

 

Z drugiej strony rządzący robią co mogą, aby zniechęcić Polaków do posiadania własnej firmy. Naszym przeznaczeniem ma być chyba praca dla innych nacji na magicznie tworzonych "miejscach pracy", które sami moglibyśmy sobie stworzyć odblokowując własną przedsiębiorczość.

 

Korzystając z tego, że większość ludzi nie rozumie co się wokół nich dzieje rządzący z sukcesem wciskają tej biednej ciemnej masie rozmaite unijne absurdy i patrzą oni na UE przez różowe okulary i zupełnie nie rozumiejąc, że staliśmy się częścią państwa, biurokratycznego lewiatana zwanego Unią Europejską, a nasz kraj jest tylko niesuwerennym stanem w niedorobionej Traktatem Lizbońskim federacji państw pod coraz bardziej wyraźnym przywództwem Berlina, ale dla niepoznaki z siedzibą w Brukseli.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Green State of Mind

system w polsce jest

system w polsce jest opracowany tak, że szary człowieczek ma zapier....ć cały miesiąc w pocie czoła a i tak ma mu braknąć środków na ostatni tydzień przed wypłatą, aby przez 3 tygodnie z miesiąca kombinował jak wyżyć przeż ten jeden tydzień. z tego właśnie powodu uważam, że ludzie nie mają czasu na zadumę co się z tą Mateczką Polską dzieje .... smutne ale przwdziwe

Portret użytkownika Surun

Nadciąga

Nadciąga inflacja...
"Ostatnio wprowadzono na Polski rynek stiuningowane pieniądze. Kilka kropek i innych bajer zmieniających optykę pieniądza. Jednocześnie poinformowano nieświadomy naród, że zarówno stare pieniądze jak i nowe będą w w obiegu jednocześnie. Co to oznacza? Wygląda na to że władzuchna znalazła sposób na dodrukwowanie do obiegu legalnie, dodatkowaj transzy pieniędzy bez pokrycia Kiedyś waluty były oparte na parytecie złota, czyli skarb państwa miał zasoby złota i mógł wydrukować równowartość jego papierkowego zamiennika w pełni przeliczalnego na fizycznie istniejący kruszec. Obecnie wartość złotówki jest oparta na koszyku walut czyli na walutach obcych a nie na posiadanym złocie. Mógł bym temat rozwijać ale nie o to tu chodzi. Skoro zwiększa się ilość pieniędzy bez pokrycia na rynku to oznacza, że dany pieniądz autoamtycznie traci na wartości bo jest go za dużo w obiegu. A to oznacza nic innego jak wzrost INFLACJI! Chcę was zapewnić, że wasze wypłaty nie wzrosną a te papierowe świstki będą miały jeszcze niższą siłę nabywczą. By żyło sie lepiej... a niech ich szlak!"
http://www.zamba.pl/blog/45517/inflacja-i-nowe-banknoty

Portret użytkownika brutal

jeśli jest tak że rząd

jeśli jest tak że rząd dodrukowuje a są pewne regulacje i robi to pomimo ich, znczy że nielegalnie prawda ? to trzeba stworzyć unię finansową i drukować ścierwo, otworzyć MOPF miejskie ośrodki pomocy finansowej i raz w tygodniu wypłacać ludziom po 100 euro na głowe dla niepoznaki nazwać im W.PUTINA kto go sprawdzi ? ue ameryka, unia, i oczywiście by morde zamknoł wrazie ,,w,,terz mu dać 100 erło po roku takiej działlności żyd niewszedłby do swojego domu tak miałby wypchany go forsą a po 2 latach żydzi uciekaliby na pustynie przed pieniędzmi i to właśnie jest słowo inflacja przed którym oni się tak bronią ! dla nas nie ma  takiego zagrożenia jesteśmy konsumentami i wydajemy pieniądze na rzeczy potrzebne ,oni są zbieraczami opętanymi mamonom i niech w niej zdechną ,jeśli będziemy mieli kase to ludzie będą mieli robote i świat się kręci, a co mnie obchodzą bogacze co będą z forsą robić ? są do dziś skupy makulatury albo niech się dzielą z innymi jeśli ktoś będzie chciał ,gdyby na swiecie doszło do handlu wymiennego byłoby to zbawienne dla ludzkości każdy mialby to czego potrzebuje do życia i naukowiec i robotnik z najniższej półki a nawet żyd pozdrawiam

Portret użytkownika euklides

Obudziłeś się ze snu

Obudziłeś się ze snu zimowego? Przecież nieograniczone zwiększanie podaży pieniądza trwa już od dziesiątek lat. Banknoty to ułamek całego pieniądza w obiegu. A ogłupione społeczeństwa zwracają się do państwa o jeszcze więcej kontroli zamiast rządać likwidacji monopolu walutowego. Gdybym był jednym z tych na górze to śmiał bym się do rozpuku z tej głupoty.

Portret użytkownika nkwd

Hipolit Cegielski

Hipolit Cegielski pisał
 „Podstawą bytu narodu jest ziemia, przemysł i handel-kto ziemię, przemysł i handel oddaje w obce ręce ,sprzedaje swoją narodowość, zdradza swój naród”
 
A wy dalej idziecie ogłupieni popierać głosować 
 
a oni z Was Rżą Jakie Debile Monarchię Im wprowadziliśmy Ucisk finansowo - ekonomiczny 
Niewolnictwo- Polskie Obozy Pracy za Jałmużnę Bo do Banku masz iść I kasę na okrągło Pożyczać
A jak będzie fatalnie to Ci Konsolidacyjny damy Dla naszego Zysku a jak Cię Braknie Twoje dzieci z Pętlą na szyi Dalej Płacić Będą 
A zresztą Do Czego zmierza ludzkość najwyższa pora na Karę
Bóg to chore barachło wytępi
Bez urazy skoro szatańska Europa wybiera Niemców na Mentorów Przywódców
Niemcy są i pozostaną Potepieni na wieki 
Jak Powiedział Hans Frank przed powieszeniem Musi Minać 1000 lat Historii aby zatarły się Grzechy nazizmu
Jak Naród ktory w historii 1000 lat wywołał najwiecej wojen Stworzył Najwieksze  Zło 
Morze mowić mi Jak mam żyć 
Bo Mądrzy są Tak Dalej prowadzą wojnę ekonomiczno gospodarczą 
PRZYPOMNE NIEUSTANNIE I CO JAKIŚ CZAS PISZĄ POLSKIE OBOZY ZAGŁADY 
A ONICH MAJĄ PISAĆ 
NIEMIECKA CUDOWNA MACHINA DOBROCII DLA LUDÓW EUROPY
 
Polecam książkę Syna hansa Franka Zrozumiecie Kim mi Czym jest Nazista Niemiec ktory w dupie ma Benedykta Papierza
Hitler Powiedział że nie ma wiekszej Głupoty w Historii Świata jak Chrześciaństwo 
A oni Go Kochali I Podziwiją do Dzisiaj Bo dalej Żądają Przestrzeni życiowej
Dzisiaj Uniscii zapierdzielają na Niemców 
Dla ktorych jesteśmy Rynkiem Zbytu i Zródlem ich Majatku
za namową USA Utworzyli Unię Poczytajcie są na to dokumenty 1942 Roku powstała mapa podziału Europy po wojnie w USA 
Europa Bogu sie sprzeniewierzyła
Kościół Bogu się sprzeniewierzył dla mamony 
Żydki rządzą światem finansowym
Islamiści mordują w Imię boga
Nie ma miłości bliźniego szacunku lojalności przyjaźni
Tylko wyścig szczurów fausz obłuda i zakłamanie 
Jak myślicie do kiedy Bóg to będzie tolerował 
Jedynym ktory to Toleruje jest Lucyfer 
 
 
 

Strony

Skomentuj