Brytyjski bank pyta klienta po co mu jego pieniądze! Nadchodzi nowy podatek kryzysowy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informuje BBC na brytyjskim rynku bankowym zaczynają obowiązywać osobliwe praktyki. Bank HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation) odmówił wypłacenia gotówki z kont klientów o ile nie przekażą zaświadczenia o tym na co potrzebują pieniędzy.

 

Brzmi to jak ponury żart, ale wygląda na to, że informacja jest potwierdzona, ponieważ inaczej nie pisałoby o tym BBC. Okazuje się, że dla banku duże kwoty klasyfikujące do odmowy wydania pieniędzy klientów to od 5000 do 10 000 funtów. Jak wynika z tej informacji HSBC przyznało, że klienci nie zostali poinformowani o tej praktyce, a jak to określono "zmiana polityki banku" w tej kwestii nastąpiła już w listopadzie 2013 roku.

 

BBC przedstawia przykład człowieka, który chciał wybrać 7000 funtów, aby spłacić dług swojej matki i jak sam twierdzi rok temu wypłacał bez problemu nawet większą kwotę.

"Kiedy pokazaliśmy im w okienku dowód wypłaty, odmówili oddania nam pieniędzy, ponieważ nie możemy zapewnić im wystarczającego wyjaśnienia, na co potrzebujemy tych pieniędzy, chcieli, żebym pokazał oświadczenie osoby dla której biorę pieniądze. " twierdzi Stephen Cotton

Brzmi to jak farsa, ale klient banku zaczął się pytać ile może wypłacić ze swoich pieniędzy. Zapytał, czy może wziąć 5000 funtów - odmówili, poprosił o 4000 funtów - również odmówili i dopiero gdy wypisał dokument na 3000 funtów otrzymał pieniądze.

 

HSBC tłumaczy, że zmiany, jakie wprowadzono w kwestii wypłat gotówkowych są w interesie klientów, ponieważ ich pieniądze są chronione i nie trzeba się obawiać, że ktoś przyjdzie do banku i zabierze wszystkie pieniądze. Ma to prowadzić do minimalizowania możliwości popełnienia przestępstw finansowych. Bank zaznaczył jednak, że przyjmuje do wiadomości niezadowolenie klientów i procesy zostaną poprawione.

 

Takie zachowanie banków można chyba uznać za normę a nie wyjątek. Pieniądze znajdujące się na rachunkach bankowych stanowią łakomy kąsek nie tylko dla samych instytucji finansowych, ( bo dzięki nim zarabiają pieniądze), ale też dla rządów państw, bo w razie czego lepiej, żeby obywatele mieli pieniądze w bankach, wtedy jest je łatwiej ukraść, co widzieliśmy ostatnio na Cyprze i w Polsce.

Już wkrótce mogą się pojawić nowe wytyczne w zakresie tego, co zrobić z naszymi pieniędzmi. My, jako obywatele mamy mieć przede wszystkim długi a nie oszczędności. Już wkrótce usłyszymy o dodatkowym podatku solidarnościowym na ratowanie strefy Euro, być może będą nim obłożone rachunki bankowe w państwach posiadających wspólną walutę, ale znając nadgorliwość naszych władz, pewnie też się na to zrzucimy.

 

Wywłaszczenie staje się obecnie słowem kluczem w bankowości. Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaproponował taki dodatkowy podatek w wielkości 10 procent lokat już w zeszłym roku, ale pomysł nie znalazł zainteresowania mediów. Pieniądze zabrane obywatelom miałyby być używane do spłaty zadłużenia państw borykających się z bankructwem.

 

Specjaliści przypominaj, że ta koncepcja jednorazowego podatku sprawdziła się po I wojnie światowej. MFW nazywa ten podatek zadłużeniowym i ma obejmować 10% oszczędności wszystkich obywateli strefy euro. Zaproponowane zmiany zakładają też większą kontrolę przepływu kapitału tak, aby wszelkie drogi ewakuacyjne obywateli, którzy mają ulokowane pieniądze, zostały odcięte.

Mimo, że Wielka Brytania nie jest w strefie Euro to obostrzenia, jakie nałożono na wypłatę swoich własnych pieniędzy są szokująco zbieżne z tymi planami. Jeśli ten haracz, nowoczesna dziesięcina, zostanie wprowadzony to chyba oczywiste jest, że system bankowy musi zrobić wszystko, aby stany lokat i rachunków bankowych były jak najwyższe, ponieważ od tego będzie zależała wielkość zebranego podatku. Nie można też wykluczyć, że pobór takiej zadłużeniowej dziesięciny bankowej stanie się nową coroczną tradycją.

 

W każdym razie Bundesbank uznał właśnie, że takie obowiązkowe opłaty kryzysowe byłyby bardzo przydatne i pozwoliłyby lepiej zarządzać długiem publicznym i to bez dotacji zagranicznych. Trzeba przyznać, że wydarzenia nabierają tempa i w Unii Europejskiej zaczyna się robić bardzo duszno i nieprzyjemnie.

 

 

Źródła:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/10/17/die-grosse-enteignung-zehn-prozent-s...

http://www.bbc.co.uk/news/business-25861717

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/01/27/bundesbank-stimmt-zwangsabgabe-auf-s...

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wojtii

I choć raz czytając takie

I choć raz czytając takie artykóły cieszę się, że nie mam u nich zadnych oszczędności. 
Mam zadłużenia w bankach. Zastanawiam się czy saldo kredytu powiększyło by się w razie chwili kiedy innym obiążali by konta z ich oszczędności ? 

Portret użytkownika Impuls

Ostatni komentarz

Ostatni komentarz pogodowy:
zmianynaziemi.pl/wideo/w-stanach-zjednoczonych-pociagi-takze-zamarzaja-torach
Mapkę uaktualniam o pierwsze 3 dni: -1, 5, 10. 28.II w zjawiskach jest błąd - //^ czyli burza.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika brutal

Ludzie wy tylko piszecie

Ludzie wy tylko piszecie ,dlaczego ,że plstikowe pieniądze ,oj jak żle ,a to rząd światowy ,banki nas skubią, pełna kontrola ,że zabiorą pieniądze ludziom ,że podatek na ratowanie bankrutów, pier....licie jak MOCHERY ruszcie dupe i do przodu robić z tym pożądek i odciąć te pępowiny na wschód i zachód wszystko można !!! jesteśmy samowystarczalni inni będą się tylko przyłanczali do nas jesteśmy państwem i jego obywatelami mamy prawo do własnych decyzji na swojej ziemi!!!!!! gonić to chamstwo co tak rządzi od 30 lat i doprowadziło do upadłości i upodlenia swojego narodu, rozliczyć najpierw wszystkich począwszy od wałęsy do ostatniego posła łącznie ze zmarłymi wnikając skrupulatnie do ich trzeciego pokolenia i znajdą sie wszystkie zagrabione pieniądze !!! zabrać i wypędzić z tej ziemi a potem wprowadzić amnestie wszystkich zadłużonych i poprowadzić ten kraj jak trzeba, mocno i skutecznie trzymać wszystkich za morde i patrzeć na ręce i nie odpuszczać tu są jeszcze takie możliwości i tak proste rozwiązania że nie jednemu szczena opadnie !!! A naród musi poczuć kase ,ta rozpędza gospodarkę ,i żaden gnój nie jest nam potrzebny żadne regulacje unijne ani żydowskie !!! jak zachód nie będzie chciał naszego towaru to my tym bardziej towaru zachodniego kropka. 

Portret użytkownika korneliusz

TAK SIE  STANIE-  uwierz  mi

TAK SIE  STANIE-  uwierz  mi na slowo .
Trzeba posprzatac DOM a to brudna robota .Dlatego  przyjada ""fachowcy " dzialajacy wedlug najwyzszych swiatowych standardow !
I beda chwasty rosly na ulicach miast i  osiedlowych parkingach .
I oczy dzieci , ktore pozostana na tej oczyszczonej  ze zgnilizny Swietej Polskiej Ziemi -beda bardzo powazne .
Wtedy dopiero rozpocznie sie nowe zycie !
To juz niedlugo ,nie slyszysz odglosow Bebnow WOJNY ?
 
 
 
 
 

Portret użytkownika brutal

W związku z tym że lasy tusk

W związku z tym że lasy tusk też sprzeda to znaczy że,, to już jest koniec nie ma już nic ,, uważam za stosowne aby rząd w końcu zaczoł drukowac pieniądze ,ludziom zarejestrowanym na kuroniówce bez prawa do zasiłku zacząć wypłacać kwote 2 tyś miesięcznie, wprowadzić stałą i równą emeryturę dla wszystkich po 60 roku życia po 2 tyś mc zlikwidować zus, krus ,us ,bo to już tylko balast !!! osoby chcące pracy w polityce tylko i wyłącznie wolentariat, kobiety wychowujące dzieci do14 roku dziecka po 2 tys mc każda osoba ciężko pracująca 4 tyś mc ,likwidacja banków ,parabanków i lichwy za te praktyki ciężkie roboty na rzecz społeczną z pełnym nadzorem wyznaczonych pracowników przez okres 20lat          To ma prawo się udać !!!! jak policzymy dzisiejsze szwindle i nie potrzebne inwestycje w instytucje nierządu to może nawet nie trzeba będzie drukować !!! a biznesmenom jak się nie podoba to wypie...lać do UE

Portret użytkownika euklides

W teorii mamy taki właśnie

W teorii mamy taki właśnie system, tylko, że takie coś nie ma prawa działać. Jak ustali się stały zasiłek po 2 tys. to ciekawe komu będzie chciało się robić i wykonywać prace warte po 1 tys. zł.
Dla checy zgodziłybym się na takie reformy pod warunkiem, że weźmiesz za nie odpowiedzialność i że jak to się nie sprawdzą to będziemy mogli ukręcić łeb także tobie.

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Mogłoby się udać, ale tu

Mogłoby się udać, ale tu potrzeba odpowiedniego myślenia i działania od każdego obywatela danego kraju, w tym konkretnym przypadku Polski. Po drugie zamknięcie na powrót granic i pożegnanie się z Unią i innymi tego typu ugrupowaniami, stowarzyszeniami itd. Nasz kraj, nasza inicjatywa i innym nic do tego jaką wewnętrzną gospodarkę tworzymy , na czym ją opieramy i reszcie świata nic do tego. W tym przypadku zdało by egzamin przelanie tego, co potrafią osiągnąć małe społeczności na obszar całego kraju, ale to wymaga mądrości i zrozumienia zasad przez każdego obywatela i przekazywania ich z pokolenia na pokolenie, by znów nie sprzedać się za g...o w złotym papierku. No i musielibyśmy uważać nie tylko na sąsiadów, bo gdyby udało by się wyprostować wewnętrzną gospodarkę, mogę założyć się, że szybko zaroiłoby się od różnych gości, nie wspominając, że po drodze rzucali by nam pod nogi wszystko co możliwe, by nam nie udało się stanąć na własne nogi. I to dotyczy każdego kraju, który chciałby się uwolnić z tego ekonomicznego bagna.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika cyzxer5

Z tym drukowaniem i rozdaniem

Z tym drukowaniem i rozdaniem to nie takie proste.
 
Wyobraz sobie sztabke zlota ktora reprezentuje powiedzmy przykladowo 100zl. Jezeli dodrukujesz powiedzmy 2x wiecej pieniedzy to ta sztabka bedzie warta 200zl bo wartosc pieniadza spadnie o polowe w zwiazku z dodrukiem - tak powstaje inflacja czyli wzrost cen spowodowany obnizeniem wartosci pieniadza.
Jezeli teraz zasilek wynosi 500zl a by dodrukowali kase by moc go dac 2000zl to wartosc pieniadza spadnie 4x. Idac dalej: Chleb by juz nie kosztowal 2,50zl a 10zl - jezeli ludzie maja wiecej to i sprzedawca i producent beda chcieli miec takze wiecej. Ekonomia jest krotko mowiac porypana. 
Sposob aby faktycznie panstwo jak i obywatele sie bogacilo? Nie dodruk a produkcja i eksport - wtedy mozna spokojnie dodrukowac kase bo nie dzielisz wartosci wlasnej waluty na wiecej czesci a dostajesz obca walute i na jej podstawie przeprowadzasz dodruk.
 
Mam nadzieje ze dosc prosto to wyjasnilem Wink

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Portret użytkownika brutal

Witam ,już odpowiadam

Witam ,już odpowiadam wyrecytowałeś prawidłową definicje i ok bo tak jest tylko jaki masz sposób i mozliwości na wyciągnięcie z takiej zapaści w jakiej się w tej chwili znajdujemy  ,dam ci przykład moja żona sprzedaje na alegro kosmetyki naturalne ,jak wiadomo nie wszystkich stac na takie rzeczy ,ale wiadomo jest to że idioci czyli konkurencja chcąc sprzedać tam towar stosują max 5% narzutu i w ten sposób nikt łącznie z nimi nie zarabia ! bo są to i tak za małe ilości żeby się utrzymać tak samo jest w usługach każdy spada ceną w dół ja w tym roku byłem już na ponad 10,, kastingach,, to jest chore a liczba klientów chcących cokolwiek zlecic drastycznie spadła więc jest to efekt braku pieniędzy brak środków powoduje zastój ,pyt jak ruszyć zastój ?w każdej dziedzinie zaniżamy ceny nawet jak pracujemy za granicą ! jesteśmy zgnojonym narodem a polityka i to finansowa już tu nie pomoże tu trzeba zmiany 180 stopni pozdrawiam

Strony

Skomentuj