Czy Niemcy zburzą Polskę za pomocą Zielonego Ładu?

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Niemcy kiedyś doszczętnie zniszczyli całą Warszawę tak, że miasto zamieniło się w morze gruzu. Po 80 latach ci znowu Niemcy wracają dokończyć dzieła przy udziale kontrolowanej przez nich Unii Europejskiej burząc resztę naszego kraju. Zamierzają użyć do tego bardziej innowacyjnej metody zwanej Zielonym Ładem, a konkretnie dyrektywą EPBD, którą właśnie przegłosowano w Parlamencie Europejskim. 

 

Parlament Europejski na samym końcu obecnej kadencji, rzutem na taśmę pospiesznie przegłosował szaloną dyrektywę, która w mniemaniu decydentów unijnych ma na celu transformację sektora budowlanego w Unii Europejskiej. Tym razem chodzi o dwie kluczowe daty: do roku 2030 wszystkie nowo budowane obiekty mają być "bezemisyjne", a do 2050 roku wszystkie istniejące budynki, które nie spełniają standardów budownictwa pasywnego, mają zostać albo zmodernizowane, albo wyburzone. W Polsce dotyczy to około 96% budynków. Narzucone cele szokują, a równie wielkie są koszty związane z ich realizacją - mówi się o bilionach euro!

Ta nowa inicjatywa wywołuje szereg obaw i kontrowersji. Przede wszystkim pojawiają się pytania dotyczące realizacji tych planów. Modernizacja lub wyburzenie niemal całego zasobu budowlanego w Polsce, a także w innych krajach Unii, to przedsięwzięcie, które będzie wymagało nie tylko ogromnych środków finansowych, ale również logistyki i czasu.

 

Kolejnym aspektem, który budzi niepokój, jest kwestia ubóstwa energetycznego. Według danych, około 11% ludzi w Polsce, co oznacza blisko 4 miliony osób, zmaga się już teraz z problemami takimi jak brak dostępu do ogrzewania, przeciekający sufit, wilgotne ściany czy zaległości w rachunkach za energię. Dyrektywa unijna jasno definiuje ubóstwo energetyczne i wskazuje, jak wielkim wyzwaniem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom ciepła i bezpieczeństwa energetycznego. Projekt rządowej strategii energetycznej zakłada, że do 2030 roku sytuacja ta może dotyczyć nawet większej liczby Polaków, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

W kontekście tych zmian, propozycje takie jak zielone kredyty hipoteczne i ekokredyty detaliczne mogą wydawać się rozwiązaniem, które pomoże w transformacji gospodarki i ograniczeniu emisji dwutlenku węgla. Niemniej jednak, istnieje ryzyko, że obywatele, którzy już mają kredyty, zostaną zmuszeni do zaciągnięcia kolejnych, aby sprostać nowym wymaganiom. Ci, którzy posiadają nieruchomości, mogą być zmuszeni oddać je bankom w hipotekę, aby uniknąć wyburzenia. To prowadzi do niepokojącej wizji przyszłości, w której mieszkańcy są coraz bardziej obciążeni finansowo.

 

Dodatkowo, krytycy wskazują, że za tą strategią stoi bardziej ideologia niż rzetelna nauka o klimacie. Projekt strategii energetycznej i klimatycznej zakłada do 2050 roku 7,5 miliona renowacji istniejących budynków, co jest zadaniem nie tylko kosztownym, ale i logistycznie skomplikowanym. Rząd przyznaje, że koszty renowacji starszych budynków pod nowe standardy w wielu przypadkach mogą przekroczyć potencjalne korzyści, co stawia pod znakiem zapytania całą koncepcję transformacji.

 

Na horyzoncie 2030 roku Polska staje przed wyzwaniem niemożliwej do przeprowadzenia transformacji energetycznej, której celem jest m.in. zwiększenie udziału OZE w końcowym zużyciu energii. Jednocześnie, plany te wymagają wyłączenia znacznej części mocy z elektrowni węglowych, co rodzi obawy o stabilność i bezpieczeństwo krajowego systemu energetycznego. Zamiana krajowego węgla na importowany gaz nie tylko zwiększy koszty, ale również wpłynie na polską niezależność energetyczną.

W tym kontekście, pojawiają się obawy o możliwe niedobory mocy i energii elektrycznej, co z kolei może prowadzić do drastycznego wzrostu cen energii oraz do konieczności odłączania odbiorców od systemu energetycznego. Może dojść do tego, że w zimie w Polsce ludzie będą z biedy zamarzać we własnych domach. Winni temu będą Niemcy i ich UE forsująca wariacki Zielony Ład, który spowoduje wyburzenie większości domów w Polsce.

 

Co innego bawić się w zeroemisyjność w Grecji czy Hiszpanii a co innego w Polsce gdzie zimno jest 8 miesięcy w roku. Zresztą jak można uzasadnić tak horrendalne wydatki na ideologiczny cel opodatkowania powietrza i jednocześnie straszyć ludzi wojną atomową z Rosją. Przecież taka perspektywa konfliktu z atomowym mocarstwem posiadającym 6700 głowic nuklearnych powoduje, że jakiekolwiek inwestowanie w Polsce nie ma sensu.

 

Polskie władze niemal codziennie straszą nas, że wojna z Rosją to kwestia kilku lat. Jak zatem można wymagać od ludzi szaleńczych inwestycji w pseudoekologię jednocześnie przygotowując się do rzekomo nieuchronnej wojny z Rosją. Jeśli Niemcy i ich UE się nie opanuje to może się okazać, że katastrofa jaką może nam wywołać Putin będzie co najmniej porównywalna z katastrofą jaką zamierzają wywołać Zieloni Khmerzy z UE. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rolka_papieru

a) - warszawa by stała cała -

a) - warszawa by stała cała - jak jej lewa, praska strona gdyby nie część podburzonych mieszkancow nie ruszyla do bezsensownego powstania :/
b) rozrastajace sie sieci marketow to wina polskich polityków od ponad 20 lat a nie panstw do ktorych naleza markety 
c) nowy rząd już bełkocze o zmniejszeniu emisji co2 o 90% a poprzedni również do tego parł więc nadal wina polskich polityków 

reasumując zamiast wskazywać palcem ciągle kogos innego należy szukać winnych wśród nas, naszych polityków. prasa codziennie odkrywa kolejne wałki z których nikt nikogo nie rozliczy.
Trzeba było głosować na bezpartyjnych to byłaby jakakolwiek zmiana, a tak.. jest jak było.

Portret użytkownika Nedzarz1508

Świetny pomysł. Jak będziesz

Świetny pomysł. Jak będziesz sobie chciał pomalować pokój, czy zrobić coś na elewacji ( w teoretycznie twoim domu) to będziesz zapierdalał z każdą pierdołom do konserwatora po zgodę l. Z deszczu pod rynnę. Gratuluję pomysłu!

To moje podwórko i dom i będę robił tam co mi się podoba, a nie konserwatorowi czy psychicznie upośledzonym idiotom z jebniętej brukseli!

Portret użytkownika Endymion

No to mamy kolejny kamyczek

No to mamy kolejny kamyczek do Polskiego Ładu, co to dawał ulgi w 2022 roku na zakup Pałacyków, a w 2023 roku na ich remont.. my mamy ich za debili, a tam siedzą tysiące urzędasów sterowane przez setki z plemienia prawniczo handlowego. Ja bym takiemu Cimosiewiczowi wjechał na leśniczówkę i sprawdził, czym pali.. ale nie, Une kłócą się przed kamerami, a potem idą na obiad za nasze pieniądze do restauracji pośmiać się z nas.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika BG-OG

Kto na tym zyska ? Kto jest

Kto na tym zyska ? Kto jest jedynym w Europie producentem granulatu do produkcji styropianu ???? dojczland, dojczland , uberales. !!!!

Ocieplenie dziś budynku ( powiedzmy że ok 300 m2 ścian) to 250 zł za m2. czyli 75000 zł . Okna ok 25000 . Mamy 100000. Pompa ciepła 40000. Mamy 140000. 

A gdzie docieplenie fundamentów ??? bo to będzie najdroższe. Lata temu nikt nie ocieplał fundamentów.

Jak mam dom ocieplony 25 lat temu. Czyli 5 cm styropianu, ale jest docieplony wełną od środka. Nieważne. Średni miesięczny rachunek w ciągu 5-6 miesięcy ogrzewania gazem 230 m2 ( piec z węglowego na gaz zmieniony w 2016 r )  - ok 1300 zł .x 6 miesięcy = 7800 sezon grzewczy

Mój znajomy mieszka w domy "nowocześnym" z 15 cm styropianu na ścianach , powieżchnia 120 m2, ogrzewa gazem, średni rachunek 1100 zł . Inyy ma pompę na prąd, dom ok 2 lat, średni rachunek 800 zł

Rożnica ja /  zmnajomi, co mięsiąc 200 zł nawet x 6 misięcy = 1200 zł rocznie. gaz . Przy pompie 500 zł x 6 = 3000 zł .

140000 inwestycji / 1200 ( gaz )  = 116 lat płacenia wyższego rachunku o 200 zł w stosunku do nowocześnie ocieplonego , nowego bydynku . ( 47 lat przy pompie na prąd)

I chyba tak zostanie. A nie bo gaz będzie zakazany !!!!

Pytanei 2? jak doprowadzić potrzebną ilość prądu do zasilenia pomp ciepła np w 10tyś miasteczku, przy temperaturach schodzących poniżej minus 8 -10 szt C. Bo wiadomo że z pompy robi się potem "studnia" na prąd ????

Przypominam że w Polsce wieje 3000 godzin w roku, a słońce świeci 2000 godzin . I najrzadziej w sezonie grzewczym ;-)))

Opcje :

odwrócona hipoteka,

mandaty,

eutanazja.

Portret użytkownika Lommmo

300 m2 elewacji to spora

300 m2 elewacji to spora chawira, a takie starsze domki przedwojennej  czy gomułkowskiej akcji budowlanej to nie przekraczają 200m2 a często  nawet 150m2 elewacji. Niemniej koszty termomodernizacja i tak dla ludzi zaporowe.  Znam  już 2 przypadki kiedy obecnie pod program  Czyste Powietrze  ludzie chcieli wymienić  ogrzewanie na PC i dać nowe okna  oraz ocieplenie i niżej 150.000 im nikt nie wycenił gdzie po wielu korowodach i papierologiach załatwianych jeszcze przez firmy wykonawcze obiecano im circa 100.000 dopłaty  a tej "głupiej " reszty 50.000 zł nie mają skąd zorganizowac  bo są biedni ( dlatego i tak dostali obietnice maks. dotacji) ale nie mają oszczędności ani zdolności kredytowej.  Inna sprawa z tymi najgorszymi domkami do pierwszego rzutu termomodernizacja to jest taka że one są w katastrofalnym stanie konstrukcje  czyli fundamenty były kiedyś robione beż grama zbrojenia,  ściany popękane wraz z fundamentami rzecz jasna. Do tego dach przegnity na amen.  Najtanszy nowy dach na skromny domek to dziś 100.000 , podbicie  fundamentów 50.000. Nie wspomnę już o takich "drobiazgach" jak fakt że PC powinna współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Razem koszty pełnej termomodernizacja remontu konstrukcji to rząd 100.000 euro tak jął to wychodzi  na zachodzie.  A w Polsce  ceny usług budowlanych  już się w praktyce zrównały z Zachodem. Cały program  jest w polskich realiach  finansowych  abstrakcją  bo na zachodzie  jest płacz  o te 100.000 euro.

Portret użytkownika Obserwator

Mateusza 24: 21  bo potem

Mateusza 24: 21  bo potem będzie wielki ucisk,+ jakiego nie było od początku świata aż dotąd+ i już nigdy więcej nie będzie.

Objawienia 7: 14  Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy WYCHODZĄ z WIELKIEGO UCISKU + i wyprali swoje długie szaty, i wybielili+ je we krwi+ Baranka.

Lub

Objawienia 7: 14  Od razu mu powiedziałem: „Mój panie, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „To są ci, którzy PRZEŻYLI  WIELKI UCISK*+. Wyprali swoje długie szaty i wybielili je we krwi Baranka+

Wyszki - przeżyli , a co to oznacza ?

A czym był wielki ucisk w I w.n.e  w 66 r w Jerozolimie , to była wojna Rzymsko - Żydowska o podłożu religijnym gdzie udział w tej wojnie brali Rzymianie z Żydami ,  a centrum tej wojny była Jerozolima , chrześcijanie  - uczniowie Jezusa  w tej wojnie udziału nie brali , byli obserwatorami , byli neutralni,  więc dla nich był to    WIELKI UCISK     w tym czasie i Bóg Biblii po przez Chrystusa ten ucisk skrócił, bo  Rzymianie się niespodziewanie wycofali spod Jerozolimy na 3,5 roku a chrześcijanie  - uczniowie Jezusa w tedy uciekli z Jerozolimy zagrożonego miejsca , w ten sposób uratowali swoje życie , bo jak w 70 r.n.e  Rzymianie pod wodzą Tytusa Flawiusza wrócili  pod Jerozolimę w dniu Paschy żydowskiej to życie w tedy straciło milion żydów a 100 tys. wzięli Rzymianie do niewoli , Świątynia w Jerozolimie została zrówna z ziemię i spełniło się proroctwo Jezusa  z :

Mateusza 24:  Wtedy rzekł do nich: „Czy widzicie to wszystko? Zapewniam was, że nie pozostanie tu kamień na kamieniu — wszystko obróci się w ruinę”+.

A naród Żydowski jako państwo przestało istnieć i znowu się spełniło proroctwo Jezusa :

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wydaje jego owoce.

I to proroctwo tyczy się uczniów Jezusa:

Dzieje Apostolskie 15: 14  Symeon*+ wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię+.

Objawienia 5: 10  i uczyniłeś ich królami+ i kapłanami*, żeby służyli naszemu Bogu+, i mają królować+ nad ziemią”.

Wielki ucisk to III wojna światowa , ale chrześcijanie w niej udziału nie biorą, więc dla nich to WIELKI UCISK , który Bóg Biblii skróci,  aby mogli go przeżyć i żyć wiecznie na rajskiej ziemi :

Jeremiasza 25: 31  ‚Wrzawa dotrze aż do krańców ziemi,bo Jehowa prowadzi spór z narodami. Osobiście wyda wyrok na wszystkich ludzi*+. A niegodziwych pozabija mieczem’ — oświadcza Jehowa. 32  Tak mówi Jehowa, Bóg Zastępów: ‚Oto nieszczęście rozprzestrzenia się od narodu do narodu+i z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wypuszczona wielka nawałnica+. 33  „‚Tego dnia zabitych przez Jehowę będzie od jednego krańca ziemi aż po drugi. Nie będą opłakiwani, zbierani ani grzebani. Staną się jak gnój na powierzchni ziemi’.

Mateusza 5:  „Szczęśliwi ci, którzy są łagodni*+, bo oni odziedziczą ziemię+.

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos dobiegający od tronu: „Popatrz! Przybytek* Boży jest pośród ludzi. I Bóg będzie przebywał z nimi, a oni będą Jego ludem. Będzie z nimi sam Bóg+.  I Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy+. Nie będzie już śmierci+, smutku, krzyku ani bólu+. To, co było kiedyś, przeminęło”.  A Ten, który zasiadał na tronie+, powiedział: „Popatrz! Czynię wszystko nowe”+. Dodał też: „Zapisz to, bo te słowa są wiarygodne* i prawdziwe”.

Portret użytkownika Wrona

Niemcy? Lepiej zadać sobie

Niemcy? Lepiej zadać sobie pytanie kto stoi za Niemcami i pragnie zniszczyć głównie Europe i rasę białego człowieka, innymi rasami łatwiej manipulować i zniewolić, nam trzeba upadku moralnego i olbrzymiej ilości wielu czynników a szczególnie biedy i głodu aby nam spróbować nałożyć kaganiec, który nota been już częściowo jest włożony gdyż dawaliśmy się gotować jak żaba.

Portret użytkownika inzynier magister

sytuacja ta pokazuje jak

sytuacja ta pokazuje jak bardzo ważna jest modlitwa katolicka do Chrystusa Pana, Matki Boskiej i Ducha Świętego Ojca Jahwe..., bez modlitwy zniszczą nas..., a przecież każdy chrześcijanin chce się dostać do Nieba... tam gdzie żyje Jeszua !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Odlotowo znów u ciebie -

Odlotowo znów u ciebie - pevitin ? Ducha świętego ojca jahwe - wytłumacz całej Rzeszy swoich współfanów od kiedy duch święty jest ojcem jehowy. Przeczytałem te dwie ksiunszki nawołujące do przemocy i .........  nic takiego sobie nie przypominam.

Walisz takie kity na kanwie ksiunszki , że aż oczy szczypią a niedługo przez te żenione przez ciebie kity aniołkom puszczą zwieracze i spadnie na was gówniany deszcz - ale te deszcze fekalno - urynowe to akurat twoja mocna strona.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj