Polska przekaże część swojego PKB Ukrainie? Kontrowersyjny pomysł polskich władz

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W zaskakującym oświadczeniu prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska planuje podpisać umowę z Ukrainą, na mocy której nasz kraj będzie przekazywać część swojego PKB na wsparcie dla naszego sąsiada. Decyzja ta wzbudza ogromne kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa.

 

Duda stwierdził, że inicjatywa ta nie jest jego osobistą, a jest wspólna z premierem Donaldem Tuskiem. Obaj politycy są, według prezydenta, w 100% zgodni w sprawie pomocy dla Ukrainy. "Jestem przekonany, że po zakończeniu negocjacji rząd tę umowę zawrze" - oświadczył Duda.

 

Wiadomość ta spotkała się z ogromnym niezadowoleniem wśród polskich obywateli. Wielu z nich uważa, że pieniądze podatników powinny być przeznaczane na potrzeby samych Polaków, a nie na wsparcie dla innego kraju. 

 

WIele osób uważa, że to skandaliczna decyzja. Wypracowywane pieniądze powinny służyć poprawie sytuacji w Polsce, a nie zasilać kraj, który zmaga się z rekordową korupcją. Inni podkreślają, że w Polsce wciąż istnieją problemy, takie jak niewystarczające finansowanie ochrony zdrowia czy edukacji, które powinny być priorytetem dla rządu.

 

Pojawiają się także głosy, że Polska powinna skupić się na własnych interesach, a nie angażować się w konflikty na Wschodzie. Najpierw jest interes Waszyngtonu, potem interes Unii Europejskiej, a dopiero na końcu coś, co jest określane interesem Polski.

 

Przedstawiciele polskich władz bronią jednak tego pomysłu, twierdząc, że jest ona kluczowa dla bezpieczeństwa regionu i stabilności w Europie Wschodniej. Według nich, wsparcie dla Ukrainy to inwestycja w naszą własną przyszłość.

 

Analitycy polityczni odnoszą się do tej decyzji z dużą ostrożnością. Wielu z nich podkreśla, że trudno ocenić jej długoterminowe konsekwencje, zarówno dla Polski, jak i dla samej Ukrainy.

 

Polska może narazić się na zarzuty, że angażuje się w konflikt na Wschodzie kosztem własnych obywateli. Dlatego ta prawdopodobna decyzja rządu o przekazywaniu części polskiego PKB na wsparcie Ukrainy budzi ogromne emocje wśród Polaków. Choć przedstawiciele władzy przekonują, że jest to kluczowe dla bezpieczeństwa regionu, wielu obywateli uważa, że pieniądze te powinny być przeznaczone na rozwiązywanie problemów w samej Polsce.

 

Eksperci podchodzą do tej sytuacji z dużą ostrożnością, wskazując na jej złożoność i trudność w jednoznacznej ocenie. Czas pokaże, czy ta kontrowersyjna decyzja okaże się słuszna i przyniesie oczekiwane efekty, czy też stanie się kolejnym obciążeniem dla polskiego budżetu i sposobem ukraińskich oligarchów na wydojenie polskich podatników.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Jak Plusk się potajemnie

Jak Plusk się potajemnie dogadał ponad Smoleńskiem to i teraz jest to samo. Sztuka wojny polega na zmyleniu więc z definicji wszystkie informacje na ten temat są fałszywe lub manipulujące opinią. A jak jest dogadane to na sto procent na naszą niekorzyść. Większość wojen powodują ci sami ludzie, te dwie obecne to jedno i to samo. Wchodzą i niszczą kraj najpierw deprawując. Najlepsze co możemy zrobić to tępić i piętnować deprawację każdy na swoim poziomie. Nie tylko my. Cay świat jedyne co może zrobić to tępić i piętnować deprawację zaczynając od tej najmniejszej. 

Portret użytkownika Prorocznia

Biorąc pod uwagę, że według

Biorąc pod uwagę, że według obietnic USA, Polska ma otrzymać połowę Ukrainy tego typu umowa traktowana jest jako INWESTYCJA. Oczywiscie obietnice USA są nic nie warte ale nasi politycy niewiele mogą więc sie zgadzają na wszystko...

Portret użytkownika spokoluz

To ma drugie dno - nie tylko

To ma drugie dno - nie tylko polinowo w to wkrecają a chodzi o spłatę pomocy i kredytów dla niezwyciężonej gdyż niedługo jej nie będzie a ktoś qrfa musi zapłacić za tą "inwestycje" karteli zahotnich .

Poszły tam setki miliardów inwestycji i biliardy przyszłych zysków - a tu szykuje się totalny upadek a nikt nie chce odkupić udziałów w inwestycjach zatem pod przykrywką pomocy niezwyciężonej poleci kasa  bo zapisy będą jasne i jednoznaczne z rządem na uchodźctwie .

No uni zafsze muszom zarobiać nawet jak stracą to co ukradli.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Jakoś tak dziwnie zawsze

Jakoś tak dziwnie zawsze składa się, że na wojnach, plandemiach, kataklizmach tracą zwykli ludzie, a bogacą się elity. 

Wychodzi jakaś gadająca głowa na mównicę i z uśmiechem opowiada tępęmu ludowi, że w kwietniu mamy już "tylko" 6mld złotych deficytu i mamy się cieszyć. To tak jakby mąż żonie oświadczył, że w kwietniowym budżecie domowym brakuje "tylko" 600zł, które należy pożyczyć.

Największą zbrodnią urzędniczych pasoŻydów jest ustalanie budżetu z deficytem!Taki Bezmajtek wypłacił sam sobie w Orlenie ponad milion złotych nienależnego uposażenia, i co, i nic. ChyżyRuj 100 konkretów na 100 dni zamienił na ponad 100 ministrantów w 100 dni.

Dojście do władzy KO ma jeden dobry aspekt, gdy czyszczą synekury obsadzone przez pisowców, pokazują skalę tego zjawiska w Polsce.

Ile bzdurnych instytutów sie narobiło, z prezesem, zarządem, dyrektorami, sextretarkami, a to wszystko z naszych podatków i deficytu.

Dotacje Jewrounijne, to pompa ssąca od całych państw składki, przezerająca w biurwokratycznym apetycie dużą część, a potem ochłapy dająca wybrańcom.

Okradają nas na każdym kroku, pod każdym pozorem, takie KPO, to w większości kredyty, które będą nie do spłacenia i przyjdzie syndyk, Polska zostanie zlicytowana za długi, pieniądze szły z Jewrounii na ścieżki rowerowe, place zabaw, wybiegi dla psów, a zlicytują energetykę i wodociągi.

Model amerykański pokazał, że prywatne tam gdzie zysk, a tam gdzie straty, to państwowe i mają dziurawe drogi, walące się mosty.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Ten Twój wujaszek Vlad, to z

Ten Twój wujaszek Vlad, to z której strony i którego sobowtóra? Ty pewnie od tego Mongoła, co to Chazarkę zapłodnił, i wyszła z tego rozwięzła Esterka, co to od ministrantów weszła na salony i spłodziła kucharza Lenina. Ja nie wnikam, jak to było do końca, bo Wy nawet sami nie wiecie, kto jest kim, co Rabin, to inna diagnoza..

Siedzimy w wygodnych fotelach przed klawiaturą i patrzymy na wojnę statystycznie, tak zabito 128, tam zabito 100, a ta wojna idzie już w milion ofiar, no i giną tam zwykli ludzie, patrioci, jak ja.. nie, nie Ty.

Ukraina ma prawo do samostanowienia o sobie, tam jest Naród, bardziej autochtoniczny od zturczonego Niemca, czy tam brunatno czarnej Hameryki. Mało kto widzi, więc będę przypominał w nieskończoność, że tu chodzi o wymordowanie białej rasy, bo to rasa Panów, Lachów, a kundle znad Jordanu nie mające swojej ziemi nigdy, a przybłąkali się z Chazarii, chcą być wybrańcami, jedynymi białymi ..

Przepraszam, ale może nie jest to napisane zbyt składnie, ale wkurwiam się myśląc o tym i tak to wyszło.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Marcin R

Jestem bylym saperem i mam na

Jestem bylym saperem i mam na**** na ukraine. Jak jestes glupi to nie moja wina ale mozesz juz leciec i pomagac.. dom oddaj byczkom z UA... Co to z ukrainy spier**** a w Polsce krzycza slawa Ukr... I pretensje maja, ze za malo pomocy dostaja.. tfu. A ty z tym twoim coltem ze zdjecia mozesz juz udac sie na linie frontu. Jedyny sposob na koniec tego pier*** bedzie poddanie sie ukrainy albo jej kleska a poniewaz caly zachod okupowany przez zachodni kapital bedzie sponsorowal ukraine bo wlozyl w jej tereny sporo dolarów..to tak szybko Ukrainy nie zostawia i beda ciagnac pomoc ujrainie az europa popelni gospodarcze samobójstwo tak wiec szybciej i lepiej bedzie jak wujek Vładek zrobi porzadek po calosci. 

Portret użytkownika kierowca

Nie no, ręce po prostu

Nie no, ręce po prostu opadają. Trzeba znaleźć jakiś sposób i w.......ć całe to anty-polskie towarzystwo. Tylko bez żadnej rewolucji, bo na to czekają tylko inne wrogie nam nacje abyśmy się na wzajem pozabijali.

Może jak wyjdzie kilka milionów Polaków na ulicę i pokaże im wszystkim środkowy palec, tylko pytanie czy zrozumieją że trzeba się pożegnać z rządzeniem i szykować się za kraty za zdradę stanu?

Portret użytkownika Szkarłatny

Macie swoją chamokrację, co

Macie swoją chamokrację, co głos narodu ma w doopie, pajacyk Dupa rozdaje wasze piniendze na lewo i prawo jak by były z jego kieszeni. Dawanie pieniędzy upadlinie to jak karmienie lwa który ma nas jutro wpie.r.dolić., i nie mówię tutaj tylko o nas Polakach, te pieniądze chazarska miedzynarodówka kryminalna pcha, w odsłowiańszczenie, Nowego wielkiego kaganatu chazarskiego/ Niebiańskiej Jerozolimy.

Strony

Skomentuj