Komisja Europejska może zawiesić Węgry w prawach kraju członkowskiego UE?

Kategorie: 

Źródło: Facebook

W mediach gruchnęła "łamiąca wiadomość". Komisja Europejska zezwoliła na specjalną inicjatywę obywatelską, której celem jest rozpoczęcie postępowania, które może doprowadzić do zawieszenia Węgier w prawach państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Taka sankcja skutkowałaby pozbawieniem prawa głosu w Radzie UE.

 

Aby akcja się udała konieczne jest zebranie miliona podpisów obywateli UE w przynajmniej 7 krajach Unii. Przyczyna tej dziwacznej akcji jest ostatnia twarda postawa Węgier w sprawie polityki migracyjnej, która bardzo się nie podoba popełniającej spektakularne samobójstwo liberalnej, lewackiej Europie.

 

Zabawne jest to, że ta sama UE, która tak bardzo krytykuje rzekomo strasznego prawicowca Viktora Orbana, uzgodniła na ostatnim szczycie właściwie powielenie polityki migracyjnej Węgier na całą Unię Europejską. Zastosowane przez Węgrów środki polegające na zamknięciu granic i zaostrzeniu przepisów, sprawdziły się, ale to nie przeszkadza eurokratom w krytykowaniu węgierskiego przywódcy.

Warto też zadać sobie pytanie czy wyjście ze struktur UE byłoby rzeczywiście czymś tak strasznym jak malują to propagandowe media. Jak wyliczyli redaktorzy z portalu Piens.pl, statystyczny Polak w latach 2007-13 wydał średnio 1606 zł rocznie tylko po to, aby otrzymać 1368 zł tak zwanych "środków unijnych". Matematyka jest jednak nieubłagana i widać, że po zsumowaniu wszystkich kosztów odzyskania tych wpłaconych w formie składki pieniędzy jesteśmy na takiej operacji średnio 238 zł stratni rocznie.

 

Mimo to mało kto w ogóle rozumie, że jest to szwindel obliczony głównie na oddziaływanie propagandowe. I tak bardzo niewiele osób rozumie skomplikowane zależności finansowe potrzebne do pozyskania tych rzekomo darmowych funduszy, więc bez problemu można oblepiać wszystko niebieskim znaczkiem z gwiazdami i ciemny lud wierzy, że ktoś coś im dał, a fakt, że powstał też wielki dług, który trzeba spłacić jest zupełnie nieistotny.

Zapewne podobnie wygląda bilans funduszy pozyskanych przez Węgry więc groźby lewaków z UE brzmią nieco groteskowo. Może nawet lepiej byłoby stać się w obecnej sytuacji unijną awangardą i widać już, że między Węgrami a Polską stawia się coraz częściej znak równości jeśli chodzi podejście do polityki i neokolonializmu.

 

W ostatnich miesiącach władcy UE pokazali wielokrotnie swoje odrażające oblicze. Pojawiły się groźby względem niepokornych krajów i przedmiot niezgody, którym jest polityka przyjmowania jak leci, tłumu "poborowych ISIS" zwanych nieco na wyrost uchodźcami. Warto w tym momencie przypomnieć, że to właśnie z powodu kryzysu migracyjnego Unia Europejska może upaść jak Imperium Rzymskie. W tych okolicznościach zawieszenie w prawach członka UE Węgier może być nie tyle sankcją, co wybawieniem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Niech jeszcze zawiesi Polskę

Niech jeszcze zawiesi Polskę i tym posunięciem skłoni polski rząd do zawarcia dobrosąsiedzkich stosunków z Rosją, która nas wyposaży w broń jądrową do zlikwidowania państwa Izrael
Tylko Unia Euro-Azjatycka wzmocni i usuwerenni Polskę!
Niech odżyje braterstwo polsko-węgierskie!!

Portret użytkownika dfgdfg

JUż gdzieś słyszałem o unii

JUż gdzieś słyszałem o unii euroazjatyckiej, a wcześniej o północnoamerykańskiej, afrykańskiej itd, słyszałem też o tym że ludzie mają móc tylko w miastach mieszkać, słyszałem że między miastami będą ogromne autostrady, nikt z ludzi nie be=ędzie mógł wyjść poza ich obszar, słyszałem też że liczba ludzi na ziemi ma być zmniejszona do 500mln, słyszałem też angielski skrót NWO:) hej ho NWO!!
Orwell 1984 się kłania, pozdrawiam.
ps
Polska powinna być suwerenna i korzystać ze swojego bogactwa, żyznych pól, ogromnych ilości ropy naftowej, źródeł geotermalnych i pokładów drogich metali szlachetnych.

Portret użytkownika 777

Ta sowiecka flaga to jest

Ta sowiecka flaga to jest sedno UE i NWO ! Bo w naszych  czasach niszczy się male biznesy a wzmacnia wielkie korporacje i one przejmują szybko majątki narodowe i niszczą klasę średnią !
"Działalność gospodarcza jest jednak nierzadko przez urzędy traktowana jako podejrzane zło konieczne. Absurdalna polityka skarbowa, utrzymywanie represyjnego bankruta w postaci ZUS – blokują polską przedsiębiorczość niemalże równie skutecznie, co komuniści po 1945 r. Namiastek wolnej gospodarczo Ojczyzny doświadczyliśmy zaledwie przez kilka lat, w ślad za uchwaleniem Ustawy o działalności gospodarczej (23 grudnia 1988 r.), tzw. ustawy Wilczka, ministra przemysłu w ostatnim PRL-owskim rządzie Mieczysława Rakowskiego. Wprowadzono wówczas 11 koncesji gospodarczych, dotyczących kluczowych dziedzin, związanych głównie z bezpieczeństwem państwa. Jak to w socjalizmie bywa, przez 7 pierwszych lat „wolnej” Polski to przyjazne przedsiębiorcom prawo nowelizowano 40 razy, po 10 latach wprowadzono bądź przywrócono koncesje i zezwolenia na 202 rodzaje działalności. Postępująca od 1989 r. biurokratyzacja polskiej gospodarki jest sequelem „wojny o handel”. Abstrahując od poważnego podejrzenia, iż ustawę Wilczka wprowadzono, by reżimowa nomenklatura otrzymała okazję uwłaszczenia na majątku państwowym, szacuje się, że dała pracę nawet 6 milionom osób. Stała się też fundamentem, dzięki któremu małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają dziś w Polsce blisko 70 procent PKB. Nieżyjący już Mieczysław Wilczek zwykł opowiadać, że gdy przedstawił Jaruzelskiemu projekt nowej ustawy o działalności gospodarczej, usłyszał jeden warunek – by nie było w niej nic przeciwko socjalizmowi.
Dziś pilnie potrzebujemy drugiej ustawy Wilczka, takiej jednak, w której nie będzie nic przeciwko… kapitalizmowi.: http://www.pch24.pl/wojna-o-handel--czyli-prl-przeciwko-prywatnej-wlasnosci-,39748,i.html#ixzz3t9xmymBC

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

W tym czasie właśnie

W tym czasie właśnie prowadziłem działalność gospodarczą i płaciłem normalne podatki, które szły do narodowego majątku. Teraz nie płace żydom ani grosza i bardzo się z tego cieszę. A oni mogą mnie pocałować w dupę zamiast papieru toaletowego!
ZuS mam w dupie a zabezpieczenie starości mam pewne bez jebanej żydowskiej jałumużny!
"Komuno" wróć!!

Strony

Skomentuj