Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie imigrantów. Koniec z przymusową relokacją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minionej nocy odbywały się bardzo trudne negocjacje w sprawie nielegalnej imigracji do Europy. Podczas gdy część państw domagała się, aby wszyscy członkowie, bez wyjątku, przystąpili do programu relokacyjnego, pozostałe kraje stanowczo odmawiały. Ten wewnątrzunijny spór mógł przekształcić się w poważniejszy konflikt, a przede wszystkim pogorszyłby sytuację Angeli Merkel, dlatego kanclerz Niemiec została zmuszona do pójścia na pewien kompromis.

 

Dowiadujemy się, że po wielogodzinnych dyskusjach w Brukseli, członkowie Unii Europejskiej osiągnęli „przełomowe” porozumienie, które zadowala Polskę, Grupę Wyszehradzką i przeciwników sprowadzania nielegalnych imigrantów. Uzgodniono między innymi, że państwa UE, oczywiście dobrowolnie, będą mogły utworzyć centra imigracyjne, w których będzie można weryfikować, komu można przyznać azyl. Natomiast kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu otrzymają wsparcie finansowe w zamian za utworzenie specjalnych centrów kontroli dla imigrantów, aby można było ustalić jeszcze zanim dotrą do Europy, czy należy im się azyl.

Osiągnięty kompromis zakłada również zaostrzenie kontroli granicznych. Imigranci nie będą mogli wybierać, w którym państwie chcą się osiedlić. Co najważniejsze, relokacja imigrantów nie jest już obowiązkowa. Przywódcy państw UE zdecydowali również o wypłaceniu kolejnych 3 miliardów euro dla Turcji, aby trzymała imigrantów z dala od naszego kontynentu w ramach umowy z 2016 roku.

Angela Merkel była w dość trudnej sytuacji i musiała załagodzić swoje stanowisko w sprawie nielegalnej imigracji. W przeciwnym wypadku, jej władza w Niemczech, a także przyszłość Unii Europejskiej byłaby zagrożona, choć trzeba przyznać, że mało kto tęskniłby za niemiecko-francuskim eurokołchozem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Pomysł Makreli i

Pomysł Makreli i prawdobodobnie doradców z uchodzcami był genialny w sowjej prostocie. Miało pójść w media że to Niemcy zapraszają i przyjmują uchodzców. A następnie : ci z biżuterią i gotówą mieli to wydać w Niemczech i wrócić do siebie - to nastąpiło, wykwalifikowani przydatni mieli zasilić niemiecką gospodarkę - to nie nastapiło z braku wykwalifikowanych w ekipie nachodzcze, a reszta miała być rozdzielona między kraje Uni gdzie mieli dostać zasiłki na które tamte kraje miały się zapożyczyć w niemieckich bankach,a za te zasiłki mieli kupować w niemieckich marketach które silnie się rozwijają w nowych krajach Unii. Plan nie przewidział jednego drobiazgu że w nowych krajach Unii nadal jest spora nędza wśród rdzennych obywateli spowodowana ogólną słabością gospodarki, brakiem ogólnego socjalu, i rządy tych krajów biorąc takich uchodzców na sutym wymuszonym socjalu by się ogromnie naraziły swoim obywatelom. Od razu jak jakiś fan dobrego stanu polskiej gospodarki będzie chciał pisać że przecież jest fajnie to kieruję go do informacji medialnych jak w najbogatszym polskim miescie czyli stolicy ludki robią na straganach z owocami za 20 - 30 zł dniówki. Pewnie nie byli by zadowoleni jak mieli by na widoku pobierających szmalec z bankomatu i byczących się na ławkach uchodzców.

 

Portret użytkownika kolo21

NHadal strasza nas ciapkami a

Nadal straszą nas murzynami a ukrów nam wciskają milionami. O żydostwie nawet nie wspomne. Mam dużo znajomych i rodzinę w U.K czy Francji. Popytałem się czy faktycznie tak tam czarni grasują. To zrobili wielkie oczy na mnie, nie wiedząc o co mi chodzi. Jeżeli chodzi o Francję, to już w latach 90tych były tam nie złe rozruby, więc to nic nowego.

kolo21

Portret użytkownika dd

Węszę czasowe wstrzymanie

Węszę czasowe wstrzymanie działań, dla odwrócenia uwagi wroga (PL). I nadal nie czaję o dlaczego mają wspierać kraje afrykańskie na granicy kontynentu tylko w celu weryfikacji czy może być nachodźcą czy nie może. W wyniku takich działań jedynie zmniejszy się problem z wydalaniem z UE a nie z liczbą migrantów.

I druga sprawa - Turcja - albo 3 miliardy albo wypuszczamy zło na UE? - o co chodzi z tym szantażem? - Tak jak z mafią - następny krok to propozycja waloryzacji kwoty 3 mld bo cena utrzymania granicy rośnie.

Portret użytkownika zaduma

Rezewuary taniej siły

Rezewuary taniej siły roboczej dla francuzoniemców będą utrzymywane w spauperyzowanych państwach Afryki Północnej w formie nowych obozów koncentracyjnych dla afrykańskich przybyszów czyli... tanio. Neokolonializm pełną mordą (frazesów).

Portret użytkownika inzynier magister

Włodarze Unii Europejskiej

Włodarze Unii Europejskiej zdecydowali o odejściu od mechanizmu przymusowej relokacji imigrantów oraz uchodźców. Dyskusja poświęcona tej problematyce była jednak niezwykle emocjonująca. Jak donosi brukselska korespondent RMF Katarzyna Szymańska-Borginon, nasz kraj groził nawet zerwaniem szczytu!Serwis rmf24.pl szczegółowo relacjonuje przebieg negocjacji oraz rozwój sytuacji, od początkowych zapowiedzi wskazujących na łagodne rozwiązanie problemu, aż po eskalację konfliktu i jego wygaszenie.Początkowo wiele wskazywało, że UE od razu odejdzie od mechanizmu relokacji. Prezydent Francji określił go bowiem jako „martwy”. Potem jednak przystał do strony włoskiej. Italia próbowała lansować zapis o wspólnej odpowiedzialności za ratowanie imigrantów i groziła zerwaniem szczytu w przypadku braku zapisów o „solidarności” i „relokacji” http://www.pch24.pl/goraca-dyskusja-na-unijnym-spotkaniu-w-sprawie-imigrantow--polska-grozila-zerwaniem-szczytu-,61295,i.html#ixzz5Ju4zG8Cm

RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BUNT SĘDZIÓW JEST ABSURDALNY! 29 cze 2018

https://www.youtube.com/watch?v=mQomaucWNs4

Unia Europejska juz jest niemal gotowa by sie samo rozwiazac. Po co nam takie cielsko, ktore tylko ogranicza nasza wolnosc.UE jest potrzebna tylko wycieczkowiczom i kandydatom na urzednicze diety. Po to przeciez Tusk uciekl do Brukseli. Dla tych ludzi pojecie ojczyzna nie istnieje, ani fizycznie ani tez w sercu. Liczy sie 'wadza' i geld. Wszystkie ich ideologie tylko temu celowi sluza. Oni nawet nie wierza w to co plota. Cenzura Intenetu? Chiny juz to przerabiaja od dawna, a teraz przyszedl czas na tow. brukselskich. Zelajem uspiechow, towariszczi. Poziwiom, uwidzim. Historia was wypluje. My was z tych biur kiedys za leb wyciagniemy. Sytuacja do tego dojrzewa. Wyjaśnienie jest proste. Brytolska "królowa" podpisała wyjście tego państwa z UE, dlatego znika ugrupowanie w PE w którym jest PiS . Żadne inne ugrupowanie nie chce przyjąć PiS do siebie. Mamy do czynienia z koniecznością przepoczwarzenia się PiS w PO w celu pozostania w strukturach "władzy" UE. Właściwie w ważnych sprawach dla Polski PiS zawsze głosował jak PO, czego nie chcą zobaczyć ułomni na umyśle wyznawcy PiS ślepi na obie gałki oczne i teraz czeka ich szczególna niespodzianka, bowiem PiS musi przejść całkowicie na lewo, chyba że chce się opuścić PE, w co szczerze wątpię.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Prima Aprilis

W sprawach istotnych PiS

W sprawach istotnych PiS glosuje tak jak PO bo PiS i PO to jest jeden okupacyjny wrazy blok: POPiS. Podzial na dwie partie jest pozorny i celowy po to by 'szary' sie ludzil, ze ma wybor. Procz tego sa jeszcze  partie quislingowskie, procz narodowcow. 'Pasmotrim - uwidim, skazal sliepoj gluchomu', mowia nasi slowianscy sasiedzi. U nich jest podobnie.

Portret użytkownika hyh

Nowy plan Merkel - przerzut

Nowy plan Merkel - przerzut do POLSKI wszystkich imigrantow celem zislamizowania Polakow ( zabor niemiecki)

Putin - prawoslawie , katojudaizm , ( zabor rosyjski)

a potem napuszczenie na siebie zislamizowanych Polakow na zrusyfikowanych Polakow

 

Strony

Skomentuj