Chińscy właściciele zwierząt domowych poddają swoje pupile zabiegom, aby upodobnić je do postaci Myszki Miki

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Chinach panuje niepokojąca moda, zgodnie z którą właściciele zwierząt domowych poddają swoje pupile zabiegom chirurgicznym, aby upodobnić je do ukochanej postaci Disneya - Myszki Miki. Niedawno uwagę zwróciła reklama kliniki weterynaryjnej w dzielnicy Beibei w Chongqing, oferującej zabieg "ucha Miki" za 300 juanów (około 40 dolarów).

 

Zabieg ten składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na chirurgicznym usunięciu fragmentu ucha w znieczuleniu, co trwa około 30 minut. Drugi etap to kształtowanie uszu tak, aby stały pionowo, co wymaga częstych regulacji przez okres od 20 do 60 dni.

 

Czołowi eksperci w tej dziedzinie podkreślają, że takie operacje wiążą się z poważnym bólem fizycznym i cierpieniem emocjonalnym dla zwierząt. Poważnym problemem jest także ryzyko związane ze znieczuleniem, które może prowadzić do urazów psychicznych i fizycznych skutków ubocznych u zwierząt. Chociaż tego typu operacje są obecnie legalne w Chinach, renomowane kliniki weterynaryjne w dużych miastach rzadko je wykonują. Najczęściej przeprowadzane są w budach dla psów i gospodarstwach hodowlanych.

 

Chirurgia plastyczna zwierząt domowych nie jest zjawiskiem nowym, jednak trend upodobniania ich do postaci Disneya jest wyjątkowy i niepokojący. Podkreśla on, jak wiele wysiłku poświęcą niektórzy właściciele, aby osiągnąć określoną estetykę, nawet kosztem dobrostanu i cierpienia ich pupili.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Znowu temat z d.., ch.. to

Znowu temat z d.., ch.. to kogo obchodzi? To chyba nawet o klikalnośc nie chodzi adminom, a o zakopanie ciekawych dyskusji pod poprzednimi artykułami (dla których tu jestem), lecz skorzystam z wolnego miejsca i coś Wam opowiem.

Od 1997 roku SI przerosła ludzkich mistrzów szachowych.W 2017 komputer Stockfish był mistrzem, w 2018 AlphaZero.

Zadałem pytaniennie Gemini i otrzymałem odpowiedź: W bezpośrednim meczu, AlphaZero zdecydowanie pokonałby Stockfisha.

Czyli Si od 1997 roku przewyższa najtęższe umysły ludzkie, a Gemini ma bazę danych nieauktualną na dzień obecny, 6 lat w tej branży, to niczym lata świetlne.

Zakupując nowy komputer z dobrymi parametrami mogę grać we wszystko, pewnie nie jak na konsoli na najwyższych detalach, ale wszystko mi odpali. Podjarany nowym sprzętem pościągałem kilkanaście darmowych demo. Doszedłem do wniosku, że żaden tytuł nie jest dla mnie, to są zwykłe pożeracze czasu życia, a gdybym chciał grać, to lepsza jest konsola do tego.

Ja gram od czasów Atarii z lat 80', potem był pierwszy PC-et 386MHZ i 2MB RAM-u, pamiętam DOS-a i Nortona, a Winda 95 była przełomem.

Od ponad 30 lat obserwuję rozwój SI z perspektywy gier, gdzie sam pisałem gry tekstowe w podstawówce w TURBO PASCALU zainspirowany Krzyształami Czasu Sapkowskiego na tej platformie programistycznej. Obecnie naukoFcy odkryli, że SI potrafi oszukiwać.

Kilka lat temu grałem w strategię kosmiczną, chyba to było Ogame, sama gra mnie wkurzyła, bo jak była jakaś wojna międzygalaktyczna, to zostałem najechany i wyzerowany z całej floty, jednakże byłem tam, dla modelu tłumacza językowego. Na forum, a to było podczas plandemii rozmawiałem pisząc po Polsku z Rosjanami, Chińczykami; tych było najwięcej, ale także z ludźmi z Ameryki Południowej. Zwykła gra sieciowa na Androida, a tłumacza miała genialnego. 

Obecnie gram tylko na telefonie w jakieś gry logiczne, siedząc w autobusie, poczekalni, czy na toalecie, szybka rozgrywka, zajęcie czasu, trening umysłu, a nie jakieś tępe TIKTOCKI. Prawie rok gram w takie logiczne puzzle. Włąśnie dzisiaj osiągnąłem 900 poziom, czyli tyle rozgrywek wygrałem. Na początku zauważyłem, że SI utrudniała mi grę, tak abym płacił. Darmowa gra, ale można płacić aby zyskać przewagę. Ja nigdy nie płacę, to jest tylko darmowa rozrywka intelektualna dla mnie. Jak ja uporczywie nie płącę, ale odpalę reklamę, to nagle wszystkie układy puzzli zaczynają mi pasować. Od 800 poziomu zauważyłem, że SI pozwala mi wygrywać, robię poziom w minutę, dostaję premie, doładowania czasowe (5-60minut) tak abym niczym narkoman nie odszedł od gry i marnował swoje życie. 

W związku z powyższym zastanawiam się, czy to sama SI wymysliła, że ma absorbować mnie coraz bardziej grą, czy jednak dostała polecenie od programisty zadaniowanego przez służby, abym marnował swój czas życia na tę grę, zamiast w tym czasie pogłębiać wiedzę w innych tematach?

Pojawiło się wielu youtuberów, influencerów, którzy zabierają czas życia ludziom. Podobnie jak te FAME MMA, a już powstał cały biznes w internecie ludzi komentujących ludzi w internecie.. Ja w zeszłym roku siedząc połamany w domu odkryłem, co to PandoraGate i sk wzięli się ci ludzie.. wielu grało na LIVE w Minecrafta, a potem ruchali swoje nieletnie fanki... Przepraszam, za dużo wątków wprowadziłem, ale myslę, że ciekawszy wpis niż artykuł o kotach przerobionych na myszkę Miki 

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

P.S.

Do Adminów, dlaczego na portalu zniknął słownik poprawiający ortografię na życzenie?? Aby Dezawuować wpisy merytoryczne przez błędy ortograficzne??

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj