Węgrzy zadecydują w referendum czy zgadzają się na przymusowe rozlokowanie u nich zaproszonych przez Niemców islamistów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rządzący twardą ręką Węgrami Victor Orban postawił na swoim i do skutku dojdzie referendum, w którym naród węgierski dostanie okazję wypowiedzenia się co sądzi o niemieckim pomyślę obdzielania nadmiarowych "uchodźców" wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskich. Węgrzy tak jak Czesi i Słowacy, sprzeciwiają się takiemu dyktatowi. Teraz Orban ma jeszcze nadzieje zdobycia legitymizacji społecznej dla takiej polityki.

 

Victor Orban rozpisał referendum wczoraj i argumentował je tak, że obligatoryjne kwoty imigrantów narzucane przez UE mogą wpłynąć na etniczny, kulturalny i religijny charakter Węgier oraz całej Europy. Pytanie na jakie będą odpowiadać Węgrzy brzmi następująco:

"Czy chcesz pozwolić Unii Europejskiej na relokację niewęgierskich obywateli do Węgier bez pytania o pozwolenie od węgierskiego parlamentu?"

Chyba nie trzeba być specjalnie przewidującym, aby uznać, że ludzie, którzy widzieli dantejskie sceny z udziałem pseudo-uchodźców na budapesztańskim dworcu Keleti, raczej opowiedzą się przeciwko unijnym pomysłom ponownego eksportu tego problemu.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej nie ukrywają zaskoczenia i twierdzą, że nie jest zrozumiałe jak takie referendum mogłoby wpłynąć na procesy decyzyjne, bo wydawało się,że kraje członkowskie są związane przede wszystkim zapisami traktatów akcesyjnych. KE poprosiła w tym zakresie o wyjaśnienia władz w Budapeszcie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eragon

My tu sobie gadu gadu o Bolku

My tu sobie gadu gadu o Bolku i innych Kolaborantach Kiszczaka, a tymczasem KE chce wymusić na Polsce przyjęcie nawet 200 tys. imigrantów!
 

200 tys. imigrantów.
Jak dowiedział się portalPrawy.pl, Komisja Europejska naciska, aby rząd Beaty Szydło przyjął nie 100 tysięcy muzułmańskich imigrantów, o czym mówiło się wcześniej, ale dwukrotnie więcej – takie jest rzeczywiste zobowiązanie poprzedniego rządu PO-PSL.
.
– Pojawia się pytanie, czy zostaniemy zmuszeni do tego, żeby przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu, grozi nam 100 tys. do 200 tysięcy? – zastanawiał się Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas środowej konferencji zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. – Rząd nie uważa tego za korzystne dla Polski – dodał.
.
skiba_jakub
– Jednym z argumentów, który jest do nas kierowany jest „i tak się przed tym nie obronicie” – wyznał, zauważając, iż jeżeli chodzi o Bliski Wschód nie ma perspektywy rozwiązania tego problemu.
W rozmowie z portalem Prawy.pl nie krył obaw co do dalszego przebiegu rozmów z europejskimi partnerami. – Niestety są to poważne naciski. Jesteśmy otaczani pewnym ostracyzmem i musimy czynić wiele zabiegów, żeby przedstawiać nasze działania o interesy Polski i krajów regionu jako działania w pełni europejskie – relacjonował.
Jakub Skiba przyznaje, iż działania KE to nie tylko próba dokonania ostracyzmu politycznego, lecz także silne zakulisowe naciski. – W ten sposób wygląda dyplomacja – uspakajał.
– Głównym argumentem, jaki pojawia się w tej dyskusji „jest zawieszenie strefy Schengen i stworzenie strefy mini-Schengen, jeżeli nie będziemy skłonni przyjąć tych imigrantów – stwierdził. Na pytanie, czy warto walczyć o strefę Schengen w sytuacji, kiedy Polakom grozi tak wielkie niebezpieczeństwo, oświadczył: „To należy do wyboru przez naród, przez obywateli Polski”.
Jego prywatnym zdaniem „kwestia interesu jest zdecydowanie ważniejsza niż nawet zawieszenie strefy Schengen”. Zaznaczył przy tym, iż on sam nie może się wypowiadać w imieniu wszystkich.
 
Tekst i fot. Anna Wiejak. Prawy.pl
https://wirtualnapolonia.com/2016/02/27/my-tu-sobie-gadu-gadu-o-bolku-i-innych-kolaborantach-kiszczaka-a-tymczasem-ke-chce-wymusic-na-polsce-przyjecie...

I co wy na to szanowni forumowicze jak widać przy korycie niewiele się zmieniło , chociaż polskojęzyczna ekipa twierdzi że nie przjmnie w najbliższym czasie imigrantów ,ale głosów Polaków na temat "imigrantów" nie słuchają.Szczególnie razi to z sztandarowym chasłem PISu "SŁUCHAMY POLAKÓW".Jednym słowem ekipa rządząca  ma nas rodowitych Polaków głęboko w dupie.Boluś jest tylko przykrywką do tego co się ma wydarzyć ,zobaczymy za 2 tygodnie kiedy mają być oficjalnie przyjmowani "imigranci".
Może ktoś się orientuje co się dzieje w Nowej Dębie w ośrodku dla "imigrantów"wybudowanym jeszcze dla ukraińców , podobno już tam są przewożeni w tajemnicy przed Polakami.

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Portret użytkownika Tarantula

Ten news o "zniknięciu" 130

Ten news o "zniknięciu" 130 tys. imigrantów jest bardzo ciekawy. Pierwsze, co mi się przypomniało to komentarz, który kiedyś przeczytałem na tej stronie (niestety nie mogę go znaleźć). Autor wpisu twierdził mianowicie, że z czasem zaczną pojawiać się takie informacje o "zniknięciach" imigrantów, a prawda będzie taka, że będą oni masowo "utylizowani". Kto to tutaj napisał? 

Portret użytkownika S.N.69

Gdyby faktycznie była córką

Gdyby faktycznie była córką adolfa, to pewnie w genach jako spadek po ojcu odzidziczyła by wrodzoną niechęć do nieczystych rasowo. Prędzej uwierzę że w jej poczęciu brał udział któryś z okupujących wschodnie niemcy żołnierzy radzieckich. Tak na marginesie sama teoria z adolfem ojcem merkel jest conajmniej głupkowata.

Portret użytkownika Surun

Będzie zbiórka pieniędzy na

Będzie zbiórka pieniędzy na „Wołyń”. Producenci zakładają fundację!
Producenci zbierają pieniądze na dokończenie jednej z najbardziej oczekiwanych i kontrowersyjnych produkcji w polskim kinie. Powstaje fundacja na rzecz filmu Wołyń – będzie to jedyne oficjalne miejsce do zbierania funduszy.
Powstała już oficjalna strona fundacji: www.filmwolyn.org – ogłosili producenci filmu „Wołyń”. Do tej pory zrealizowano już ponad 90 proc. materiału scenariuszowego.
Do ukończenia filmu, którego reżyserem jest Wojtek Smarzowski, pozostało jeszcze kilka symbolicznych scen, które miałyby zostać dokręcone na przełomie kwietnia i maja. Producentom brakuje na ten cel jeszcze ok. 2,5 mln zł. Premiera „Wołynia” planowana jest na 7 października 2016 roku.
„Fundacja na rzecz filmu Wołyń” jest w trakcie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. O uzyskaniu wpisu do KRS i numerze konta bankowego niebawem poinformuje producent na oficjalnej stronie fundacji.
 
http://parezja.pl/bedzie-zbiorka-pieniedzy-na-wolyn-producenci-zakladaja-fundacje/

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Wiadomość dnia: Niemcy

Wiadomość dnia: Niemcy zgubili 130000 migrantów!!! Haha, coraz lepiej! Jak można zgubić ludność w ilości średniego miasta??? Czyli wniosek jest jaki? Oni nie chcą tylko do Niemiec! Oni chcą rozsiać się po całej Europie, żeby w odpowiednim momencie przeprowadzić zmasowany atak!!! W Polsce też już są. A będzie ich coraz więcej, aż w końcu będzie ich tu wchodzić 5000 dziennie. I żadne płoty ich nie powstrzymają, żadne zmiany prawa. A wiecie dlaczego? Dlatego, że oni nasze prawo mają w dupie. Oni tu idą z misją, w imię swego boga i każdy, kto umrze w tej drodze ma obiecany raj. Wiara w państwach Europy jest słaba (no oprócz wiary w pieniądz), a ich wiara jest silna, fanatycznie silna. Oni nie boją się śmierci. Śmierć dla nich to zbawienie, wstęp do raju. Dla Europejczyków śmierć to koniec, boją się śmierci panicznie. I to daje im potworną przewagę. Jest koniec lutego i nic nie zostało przez ostatnie 5 miesięcy zrobione, UE przespała wszystko. Moim zdaniem już jest za późno na cokolwiek - na mury, płoty. Na naszych oczach dzieją się dni ostatnie... A pokój na BW? Kto w to jeszcze wierzy?

Portret użytkownika achiles

KIEDY WY WRESZCIE

KIEDY WY WRESZCIE ZROZUMIECIE, ŻE OD 26 LAT RZĄDZI NAMI TASAMA EKIPA, SPOD ZNAKU SOLIDARNOŚCIOWEGO, KTÓRY TO OBÓZ JEST TYM SAMYM, CO OBECNA EKIPA, NA UPADLINIE, CZYLI OKUPANTEM, NAS POLAKÓW, TYLKO ŻE, NIE PRZEZ SOWIETÓW, JAK POPRZEDNIO, A OBECNIE, PRZEZ JANKESÓW I NARÓD WYBRANY, NO KIEDY TO WRESZCIE ZROZUMIECIE???? Na potwierdzenie mych słów nadmienię dzisiejszy dzień jedynie, czyli w kampanii wyborczej poprzedniej PIS krytykował PO, za to, że robią sobie wyjazdy objazdowe, propagandowe, a dziś, co widzimy na ekranach TV ??? Ano widzimy ten sam " myk " propagandowy, czyli obecna Pani Premier śmiga sobie po Naszym Kraju i powtarza te same slogany, czyli: Polska ma się obecnie lepiej, w Polsce jeszcze lepiej być może, za ich rządów i ogólnie, będzie super, więc nasuwa się jedno, ale jakże zasadnicze pytanie: JAK BYĆ MOŻE SKORO, BYĆ JUŻ MIAŁO??!  To są bajki nam Polakom opowiadane i już znacznie wcześniej tu WAM, o tym sygnalizowałem, bo co w tym ma być dobrego, skoro, program 500+ ma być na co któreś dziecie, a nie na wszystkie, jak było zapowiadane, a co ma być dobrego, dla małych " Polskich ciułaczy " handlowych, skoro i oni mają zostać objęci podatkiem, od SUPERMARKETÓW ? Co ma być dobrego z tego, że będziemy z Rosjanami nadal wojowali i ekonomicznie i symbolicznie, ale też i być może militarnie w imię osobistych porachunków, do wyrównania względem oceny obecnej władzy. A na koniec tylko dodam, że po obejżeniu wczorajszego filmu na TVP o obradach MAGDELANKOWYCH I OKRĄGŁOSTOŁOWYCH, jedyne co mi utkwiło w świadomości, to MENORA stojąca, na stole, podczas tych obrad, a za stołem zasiadali i MILER I KWAŚNIEWSKI I CIOSEK I KISZCZAK, ale i OPOZYCJONIŚCI NIBY, TACY JAK: KUROŃ, MICHNIK, L. KACZYŃSKI, MAZOWIECKI, WAŁĘSA WEL BOLEK, GIEREMEK i wielu wielu innych wywodzących się spod GWIAZDY DAWIDA. Niby co to ma znaczyć sobie możecie zadać pytanie, a ja na to odpowiem, że tyle, iż, nie ważne, które rządzi Naszym Krajem ugrupowanie, skoro i tak wszystkie, od 25 LAT SĄ JEDYNIE ZDRAJCAMI POLSKI I NAS POLAKÓW. Jest też w tym JEDEN pozytyw, a jest nim to, że NIE MA JAKDOTĄD W NASZEJ OJCZYŹNIE TAKIEGO SCENARIUSZA, JAKI MIAŁ MIEJSCE, NA UPADLINIE OBECNEJ, A POPRZEDNIEJ UKRAINIE, LECZ I TO, NIE JEST CZYMŚ SZCZEGÓLNYM, BO TO CO DOTĄD, NIE MIAŁO MIEJSCA, NIE OZNACZA, ŻE NIE MOŻE WYBUCHNĄĆ ZARAZ, ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ, JAK TO TAM BYŁO, czego oczywiście, nie życzę NIKOMU, ANI SOBIE . 

Strony

Skomentuj