Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Czechom, Polsce i Węgrom za odmowę przyjmowania uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj spełniły się zapowiedzi dotyczące nakładania ewentualnych kar dla państw, które wyraziły sprzeciw dla przymusowego przyjmowania obcych kulturowo migrantów, a mówiąc inaczej - za "brak solidarności". Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Czechom, Polsce i Węgrom za złamanie prawa europejskiego.

 

Sytuacja wygląda wręcz absurdalnie. Kraje członkowskie, które zabrały do siebie islamskich uchodźców mają w tej chwili poważne problemy z zachowaniem bezpieczeństwa na swoim terytorium. Mieszkańcy tych państw każdego dnia są narażeni na islamski terroryzm. Przy każdym zamachu rządy i media robią co mogą, aby ukryć tożsamość morderców, unikać jak ognia powiązania między terroryzmem a masową niekontrolowaną migracją oraz ocieplić wizerunek islamu - często jednak bez skutku.

 

Unia Europejska "ubolewa" nad tym, lecz sprawą priorytetową jest w tej chwili rozprawienie się z niewielką grupą państw, które wyraziły sprzeciw dla przymusowego przyjmowania tzw. uchodźców. Do Brukseli nie docierają żadne argumenty - nie przemawia do niej fakt, że Polska, która nie zgodziła się na relokację w ramach unijnego programu, należy do najbezpieczniejszych krajów w Europie. Nikt nie potrafi przypomnieć kiedy w naszym kraju miał miejsce ostatni islamski zamach terrorystyczny, ponieważ takiego po prostu nie było.

Dla Unii Europejskiej nie liczą się obawy Polaków. Polska ma przestrzegać prawa unijnego bez względu na wszystko, a skoro to prawo złamała to czekają nas teraz konsekwencje. W dniu wczorajszym Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie za złamanie prawa. W pierwszej kolejności do Warszawy, a także do Budapesztu i Pragi, wysłany zostanie formalny list. Czechy, Polska i Węgry mają dać odpowiedź czy przyjmują migrantów. Ostatecznie sprawa może trafić do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, gdzie podjęta zostanie decyzja o nałożeniu kary.

 

Polska znalazła się pod ostrzałem. Decyzja Komisji Europejskiej jest dobrą okazją dla sił opozycyjnych wobec rządowi. Platforma Obywatelska, która wraz z "Nowoczesną" walczyła o demokrację w Polsce, wyraziła teraz sprzeciw dla możliwego referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Szef PO Grzegorz Schetyna nazwał pomysł prezydenta Andrzeja Dudy "absudrem". Sprzeciw proniemieckiej partii politycznej jest oczywisty - wyniki ewentualnego głosowania w tej sprawie pokażą, że mieszkańcy Polski nie chcą uchodźców.

 

Natomiast znany "polski dziennikarz" Tomasz Lis stwierdził, że w całej Europie jest tylko jeden kraj, w którym Państwo Islamskie osiągnęło prawie wszystkie cele. Jego zdaniem Polska nie przyjmuje migrantów ze strachu, co jest sukcesem ISIS i "nie były tu nawet potrzebne zamachy". Czyli w Europie Zachodniej terroryści ponieśli druzgocącą porażkę - choć zamachy są tam częste i regularnie giną ludzie to Tomasz Lis próbuje nam wmówić, że tamtejsze społeczeństwa nie odczuwają strachu. Jeśli tak mają wyglądać sukcesy terrorystów to faktycznie lepiej żeby Polska bała się zmasowanej islamskiej migracji, niż żeby na ulicach polskich miast eksplodowały bomby i ginęli ludzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika DIus

Bardzo przykra sprawa jest z

Bardzo przykra sprawa jest z wami... Dajecie się wciągnąć w jakiś teatrzyk dla mas czyli dla nas. Oczywiscie że pisiory sie nie zgodzą bo przecież już mamy miliony ukrainców , a muslimy i tak by tu nie zostały bo za mało sianka by dostawały...

Strasznie to jest przykre. Mam nadzieję że w końcu zrozumiemy że te sqrwysyny strzelają do tej samej bramki...

Portret użytkownika Jonny Bravo

Dokładnie, zgadzam się co do

Dokładnie, zgadzam się co do joty. Jedną z pierwszych podpisów, które złożył Andrzej Duda były pod ustawą depopulacyjną Polaków tzn. o szczepieniach "obowiązkowych". Nie wspomnę o ustawie 1066, która nadal obowiązuje, a nawet została rozszeżona. "Po czynach ich poznacie".

Portret użytkownika Kimbur

Komisja Europejska dąży do

Komisja Europejska dąży do całkowitego zniszczenia bezpieczeństwa krajów unijnych a dotąd jeszcze nie został zlożony żaden wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Merkel, która to bezpieczeństwo zaczęła niszczyć! To skandal - czyżby w Parlamencie Europejskim nie było naszych wybrańców pragnących bezpiecznej Unii?!!

Portret użytkownika czerwony190488

Polska powinna dostosowac sie

Polska powinna dostosowac sie do panstw unijnych podjac rozmowe I jesli demokratycznie przegra dostosowac sie do wiekszosci tylko tak mozemy wyksztaclic wspolnie dobre dla wszystkich prawo.A z Unii lepiej niech nie wychodzi bo skonczy marnie. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

chyba odwrotnie. Jak chcesz

chyba odwrotnie. Jak chcesz mieszkać w islamskim kalifacie to jedź sobie do niemiec czy francji i tam pozostań. Jeżeli hujnia gejropejska obrała sobie drogę która prowadzi w przepaść to trzeba się z niej wycofać, bo podążając z nią właśnie Polska skończy marnie. Wyjść jak najszybciej z tego zdegenerowanego złodziejskiego syfu !!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika lipka

Trzeba chronić granice bo ten

Trzeba chronić granice bo ten wirus przenika niepostrzeżenie i nie obejrzymy sie a będa wszędzie. Litwa przyjęła ok. kilkuset tzw. uchodźców i nie wiadomo gdzie są bo nikt ich nie kontroluje. Pewnie już były te linki ale warto je przypominać bo cały czas trwa odwracanie kota ogonem by tylko nie powiedzieć prawdy. https://www.youtube.com/watch?v=P_3Ha4OLlaU  I jeszcze jeden, który może pokazać o co tak naprawdę chodzi w tym wszystkim czyli - Kryzys imigracyjny - Władze UE wykonują plan hrabiego Kalergi? https://www.youtube.com/watch?v=6eQh7snr0CY Czas najwyższy by podjąć decyzję o wyjściu z eurokołchozu i kontrolować granice szczególnie niemiecką i ukraińską.

Strony

Skomentuj