George Soros wezwał do niemieckiej hegemonii w Europie

Kategorie: 

George Soros - Źródło: kadr z YouTube

Znany żydowski bankier i spekulant walutowy, George Soros, oświadczył w wywiadzie dla niemieckiej gazety Wirtschaftswoche, że jeśli Unia Europejska ma przetrwać konieczna jest wiodąca rola Niemiec. Jednocześnie pochwalił Angele Merkel za jej twarde stanowisko w sprawie uchodźców i uznał, że uhonorowanie jej tytułem człowieka roku przez magazyn Time, oraz nazwanie - "Kanclerzem wolnego świata" - było jak najbardziej uzasadnione.

 

Amerykański żyd węgierskiego pochodzenia oświadczył, że podziwia determinację z jaką Angela Merkel toczy walkę o "pokojową integrację i otwarte społeczeństwo w Europie". Jednocześnie Soros dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że obecny kryzys migracyjny może zniszczyć UE, poprzez powolne eliminowanie takich zdobyczy jak strefa Schengen czy wolny rynek wewnętrzny.

"Dla mnie, Merkel od dawna jest niekwestionowanym liderem w Europie, a tym samym przywódcą wolnego świata - ponieważ w ukraińskim konflikcie stanęła w mocnej opozycji do prezydenta Rosji, Władimira Putina," - powiedział Soros

Zdaniem Sorosa obecna sytuacja w Europie jest bardzo niebezpieczna ze względu na to, że nałożyły się na siebie kryzysy takie jak grecki, strefy euro, w stosunkach z Rosją czy na Ukrainie. Jako ryzyko dla dalszego trwania UE uznał też prawdopodobne wyjście z tej organizacji Wielkiej Brytanii oraz konflikt syryjski, który według niego wywołał obecny bezprecedensowy kryzys migracyjny.

 

Soros oczywiście nie wspomniał o swojej roli w wywołaniu tych niepokojów, czego dowodem jest finansowanie przez tego "filantropa" organizacji takich jak W2EU, która de facto pomagała w rozkręceniu inwazji na nasz kontynent poprzez przygotowywanie poradników dla nielegalnych islamskich imigrantów.

 

Finansista oświadczył za to, że martwi go, iż na drodze do dominacji Berlina, mogą stanąć na przeszkodzie działania premiera Węgier Viktora Orbana, który nie zgadza się na kierowniczą rolę Merkel w Unii Europejskiej. Co więcej jego zdaniem taka postawa ma na celu podważenia zasad, które leżą u podstaw Europy. Według Georga Sorosa, Putin atakuje UE z zewnątrz, a Orban od środka.

 

Znany inwestor uznał, że niebezpieczeństwem jest fala ksenofobii w Europie Wschodniej. Wskazał na Jarosława Kaczyńskiego, którego partia wygrała w ostatnim czasie wybory w Polsce. Soros wypomniał Kaczyńskiemu, że przedstawiał uchodźców jako "diabła wcielonego".

Według niego, łatwo wyjaśnić to faktem, że katolicka Polska z punktu etnicznego i religijnego jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których uchodźcy-muzułmanie są uważani za intruzów. Dodał, że doszło już do tego, że z tego powodu UE może nawet zastosować sankcje względem rządów Polski i Węgier.

 

W tym kontekście nowego wymiaru nabierają sugestie w polskich mediach, jakoby ostatnie rzekomo spontaniczne demonstracje tak zwanych "obrońców demokracji", były sponsorowane z zewnątrz. Z ust polskich polityków padły nawet konkretne oskarżenia, że finansowe wsparcie dla tych inicjatyw pochodzi właśnie od Georga Sorosa i jego licznych fundacji.

 

Soros powiedział również, że popiera demokrację na Ukrainie, gdzie mieszkańcom "w ciągu ostatnich dwóch lat udało się stworzyć coś niesamowitego". Dodał jednak, że Europejczycy dają im zbyt mało pieniędzy, aby nie zostały powtórzone błędy z Grecji. Według niego, poprzednia Ukraina była bardzo podobna do Grecji gdzie oligarchowie i urzędnicy poszukiwali tylko okazji dla osobistego wzbogacenia się. Jednak według niego władze nowej Ukrainy chcą radykalnych reform i do ich przeprowadzenia potrzebują pomocy od Europy.

 

Również w tym kontekście padają rozmaite insynuacje, że zamach stanu przeprowadzony po niewyjaśnionej do dzisiaj masakrze na Majdanie, był inspirowany przez tego "filantropa" działającego w porozumieniu z Niemcami. Obecne peany na cześć Angeli Merkel i wezwania do niemieckiej dominacji w Europie można traktować jako sugestie wskazujące na to, że przewrót u naszych wschodnich sąsiadów rzeczywiście został zaplanowany poza Ukrainą. Czy teraz czas na powtórzenie tego scenariusza w Polsce? Niestety wiele na to wskazuje.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika selek

To dziwne? W 1991 roku Soros

To dziwne? W 1991 roku Soros ostrzegał Europę przed hegemonią zjednoczonych Niemiec, teraz chwali Merkel i rząd federalny. Ale chyba tylko za to, że Niemcy tak skrupulacnie wypełniali od 2015 roku jego wytyczne co do importu "ciemnych" z Afryki i Azji do Europy. Czyżby też sypnął w DE kasą, komu trzeba? Soros już stary i długo nie pociągnie. Niestety, ma syna Aleksandra, który będzie kontynuował "szaloną utopię ojca".

Portret użytkownika belferka

Nie jestem antysemitką  i mam

Nie jestem antysemitką  i mam wielu znajomych Żydów. Ale jak słucham  takich głupot , jakie wygłasza Soros to zastanawiam się , kto i po co uratował go z holokaustu? Jeszcze chwila , a ten bogaty debil zacznie nam wmawiać , że rozpętaliśmy  II  wojnę  i oskarżamy niewinnych Niemców. Ja wojny nie pamiętam, ale pamiętam nocne płacze i krzyki przez sen mojej matki, która obóz  przeżyła i dlatego gdy słyszę niemiecki przechodzę na drugą stronę ulicy. Idota wierzy w dobrych Niemców  to niech popatrzy na Merkel. Gdyby miała pewność, że dobierze się do forsy tego głupiego Żyda to by mu taki holocaust urządziła, że hej

Portret użytkownika Rojalista1410

G. Soros to bandyta, który za

G. Soros to bandyta, który za bezecne działania mające na celu destabilizację sytuacji w Europie powinien odpowiedzieć tak jak ludobójca. A co do twardej polityki merkel w obec Rosji to niemal spadłem z krzesła jak to przeczytałem. Tą twardą polityke widać chyba poprzez zajęcie Krymy przez Rosjan bez żadnego problemu, czy oporu strony opinii międzynarodowej. 
 
merkel to najgorsza zaraza Europy i jako taka powinna zostać wyeliminowana ze sceny politycznej. Europa stoi na krawędzi niebytu przez lewackie niemcy i francję, a także w mniejszym stopniu przez głupią i nieodpowiedzialną politykę innych lewackich kukieł Europy. 
 
Jedenym gwarantem stabilizacji sytuacji jest nowa UNIA państwa grupy wyszechradzkiej. Niec Polska wreszcie opóści tą bandycka organizajce zwaną unią europejską!

Portret użytkownika Ogo Pogo

Amerykański Żyd węgierskiego

Amerykański Żyd węgierskiego pochodzenia.Polski Żyd!!!!Argentyński Żyd!!!!!Co to q...za okreslenia?Jak Żyd to ŻYD.KONIEC KROPKA.ROZUMIEM TO MEDIALNE OKREŚLENIE.JAK ŻYD POLSKIEGO POCHODZENIA ZAMORDUJE  TO PISZE SIĘ :MORDERCĄ BYŁ POLAK. W INNYM PRZYPADKU NP.WYGRANIA KONKURSU PISZE SIĘ ŻYD URODZONY W POLSCE.W SPORNYCH PROPAGANDOWO KWESTIACH POZOSTAJE ŻYD POLSKI.A CO NAPISAĆ O SOROSIE ?CZY NAPRAWDĘ TE TRZY OKREŚLENIA TEGO NIEŚWIADOMEGO DEBILA SĄ ADEKWATNE?MOŻE ŻYD POLNY LUBOŻ KOOTAS CHAZARSKI?POMÓZCIE.

Portret użytkownika zaduma

Węgierscy Żydzi mieli

Węgierscy Żydzi mieli przesrane w czasie II WŚ. Teraz za to, Anielu Makrelu będzie hegemon a za to Niemcy zyskają upragniony, afrykański  podludź do prac prostych tzn. Niemiec będzie wykonywał prace proste na rzecz przybysza; prał, prasował, gotował i dawał tłuste, przybyszowi potrzebne. Rasistowskie bunty wybije im z kiepełe berliński Majdan. Niedobrze to dla nas, bo Niemcy właśnie wyciągają złote zęby zmagazynowane w USraju a są nam winni kupę kasy za II WŚ.

Strony

Skomentuj