Eksperci przewidują rychłe zniknięcie szkół i uniwersytetów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szybki rozwój informatyki a zwłaszcza Internetu, powoduje, że wkrótce zupełnie zmieni się model edukacyjny ludzkości. Według niektórych specjalistów do spraw edukacji, musimy się spodziewać zmian polegających na przeniesieniu nauki do sieci.

 

W horyzoncie czasowym dwóch do trzech dekad należy się spodziewać eksplozji e-learniningowej. Będzie to dotyczyło zwłaszcza krajów rozwiniętych. W zacofanych krajach nadal funkcjonować będą głównie tradycyjne metody nauczania. Sieć zmienia jednak podejście do szkolenia w dużych firmach, gdzie już obecnie większość kształcenia pracowników odbywa się za pośrednictwem specjalnych platform e-learningowych. Nie ma powodu, aby tego modelu nie stosować do propagowania innego rodzaju wiedzy niz korporacyjna.

 

Masowa dystrybucja w Internecie kolejnych cyber-uczelni może jednak zachwiać obowiązującym naukowym status quo. Stanie się to zwłaszcza wtedy gdy pokonana zostanie niechęć do studiowania w ten sposób, jaki mogą odczuwać konserwatywni studenci. Nowe pokolenia, niepamiętające świata bez Internetu, nie będą z tym miały problemu. Może to prowadzić do pojawienia się pozasystemowej edukacji, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i wielkich baz wiedzy, stanie się ekwiwalentem dla nauczania w nawet bardzo renomowanych uczelniach.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

University of YouTube w dobie

University of YouTube w dobie niedouczonych i zmęczonych walką o przetrwanie nauczycieli jest całkiem sensownym rozwiązaniem. Po co narażać na zakażenie młodych pokoleń goryczą egzystencji w POrypanym kraju,  skoro można kolorowo, bezstresowo, bez zapchanego gimbusa i tendencyjnego elementarza, który powstał by równać w dół młodzież, tworząc przyszłą bezwolną i bezmyślną siłę roboczą...
Najlepiej żeby edukacja przestała się opłacać, a inteligencja w społeczeństwie stała się czymś co trzeba leczyć za pomocą fluoru, glutenu i aspartamu.
Skoro powstały lekarstwa na taką przypadłość jak samoświadomość i inteligencja, to najwyraźniej ktoś to traktuje jako zaraźliwą chorobę którą trzeba zwalczać żeby nie było przerzutów... Wink

Portret użytkownika syriues

W dobie dzisiejszej

W dobie dzisiejszej technologii to nikt nie musi chodzic do szkol ani do przedszkoli lub uniwesytetow.Kazdy czlowiek powinien miec dostep do wiedzy i informacji gdy tylko zapragnie wiedziec,gdy mu jest potrzebna do zbudowania czegokolwiek lub dla samej wiedzy.
Rowniez uwazam,ze czlowiek nie powinien pracowac,bo z pracy nic nie wynika.Nie pracujemy na siebie,zawsze ktos na kogos robi.Mozna oczywiscie przyjac schemat dobrowolny.Pytanie jest czy gdybym pracowal za darmo,to tez polowe czasu musialbym oddac panstwu?

Portret użytkownika Jamci

Oby jak najszybciej.

Oby jak najszybciej. Archaiczna polska szkoła, z nikomu nieportrzebnymi przedmiota mi typu "edukacja dla zdrowia", "zajęcia artystyczne", "technika", z przeładowanym nudnym programem. Tysiące godzin spędzonych w zamknięciu przez dorastającą, przez dorastającą młodzież. Bez sensu.

Portret użytkownika CRUSADERS

W PRL mieliśmy 20 mld $

W PRL mieliśmy 20 mld $ długu, dziś many długu 200 mld $. Oni zbudowali przemysł i stworzyli 4 mln miejsc pracy, solidaruchy przemysł sprzedali lub zrujnowali i stworzyli 4 mln bezrobotnych i emigrantów, dostając równocześnie pieniądze z Unii Europejskiej. To ogromny sukces!

Portret użytkownika Xystos

Za Szczerosc moja

Za Szczerosc moja Przepraszam  , tak nalezy zaczac gdy temat wrazliwy-tak sie dzieje gdy niewlasciwi ludzie na niewlasciwych stanowiskach pracowac usiluja.Robotnicy i Chlopi w fabrykach i na morgach=OK,ale od wladzy powinni trzymac sie zdaleka,od planowania rowniez.Pamietam z PRL-u tzw. "srednia inteligencje techniczna" - decydowali i produkowali ..do magazynow gdyz nikt bubli dobrowolnie kupowac niechcial ..i stad sie wzielo "zagranicznew ? wiec dobre!" ,niegloryfikuje obecnych decydentow gdyz jest to banda koszernych szubrawcow,a wlasnej polskiej kadry brak.

Portret użytkownika RobCoInd55

Ustrój komunistyczny mógłby

Ustrój komunistyczny mógłby istnieć w Polsce do dzisiaj gdyby zamiast próbować go zniszczyć po prostu naprawić w nim kilka rzeczy. Dopóki on istniał to zachodnie korporacje i banki nie miały dostępu do naszego kraju, ot dlaczego jesteśmy tacy zadłużeni.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika RobCoInd55

Wiesz ja w swoich teoriach

Wiesz ja w swoich teoriach nie popełniam takich błędów jak ci domniemani(przepraszam za określenie, ale powątpiewam w tę teorię spiskową) twórcy NWO i wiem z historii że jakakolwiek próba kontroli wykraczającej poza dopuszczalną przez społeczeństwo normę kończy się upadkiem takiego ustroju. Sądzę że należy starać się tak zaspokoić potrzeby ludzi by byli oni względnie szczęśliwi. Piłsudski rządził Polską silną ręką(panował wtedy ustrój autorytarystyczny), robił to skutecznie i nie musiał ograniczać wolności społeczeństwa.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Portret użytkownika CRUSADERS

Nic dobrego się nie dzieje,

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje- taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali i nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Młodzież za granice zmyka, a emeryt dostaje bzika. Hej Donaldzie, gdzie te cuda? Same kłamstwa i obłuda. Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko Naród płaci...

Portret użytkownika Bb

Moze po prostu ludzie powinni

Moze po prostu ludzie powinni miec wybor- kto by chcal realuzowalby program gimnazjum przez internet w pol roku i z zaoszczedzonym czasem robil co zechce- inny moglby realizowac sie w grupie... Kazdy czlowiek ma inne potrzeby i dopuki tego nie zaczniemy szanowac, zawsze bedzie zle

Strony

Skomentuj