lecterro

Wpisy użytkownika

poniedziałek, Grudzień 15, 2014 - 11:39

Atak zimy w Japonii - ciężkie śnieżyce na Hokkaido

Podczas gdy my znowu mamy przesuniętą zimę w Europie, w Japonii kolejny rok z rzędu mieszkańcy zmagają się z poważnym atakiem zimy z bardzo obfitymi opadami śniegu. Białego puchu przyrastało tak dużo, że spowodowało to gigantyczne kłopoty komunikacyjne na...

czwartek, Grudzień 11, 2014 - 09:23

Niezwykłe cyrkularne chmury nad Tunezją

Wczoraj mieszkańcy Tunezji mogli zobaczyć na niebie niezwykłe chmury. Wyglądały niesamowicie, zwłaszcza oświetlone na czerwono podczas zachodu Słońca.

 

Ludzie byli bardzo zaskoczeni tym...

wtorek, Grudzień 2, 2014 - 12:14

Quo vadis Wielka Brytanio!!

Coś dziwnego dzieje się w Wielkiej Brytanii. Od przynajmniej dekady kraj ten podlega dramatycznym zmianom. Większość z nich zachodzi ze względu na napływających tam szerokim strumieniem imigrantów, głównie z krajów islamskich. Doszło do tego, że w 2014 roku...

piątek, Listopad 28, 2014 - 13:21

Chmura popiołu z wulkanu Siwelucz ciągnie się na 250 km

Od kilkunastu dni trwa znaczna aktywność wulkaniczna na Kamczatce. Szczególnie istotne erupcje trwają z wulkanów Żupanowski i Siwelucz. Ten ostatni emituje tak dużo popiołu, że chmura jego wyziewów sięga już 250 km od krateru.

...

piątek, Listopad 28, 2014 - 12:55

Decyzję, które mogą mieć wpływ na losy całego Internetu, zostaną wkrótce podjęte

Era neutralności sieci, jedna z podstawowych zasad funkcjonujących w Internecie, może zostać zakończona. W USA zakończyła się właśnie publiczna dyskusja na ten temat, zainicjowana prze Federalną Agencji Komunikacji (FCC). W planach jest właśnie zniesienie...

wtorek, Listopad 25, 2014 - 12:09

Groźba powodzi po ulewach w południowej Francji i w północnych Włoszech

Niebezpieczna pogoda, która spowodowała powódź w Maroku, dotarła do Europy. Mieszkańcy południowo-wschodniej Francji oraz północno-zachodnich Włoch doświadczyli ekstremalnie obfitych opadów, które spowodowały realne zagrożenie powodziowe.

...

czwartek, Listopad 20, 2014 - 12:27

Zgodnie z zapowiedziami wir polarny uderzył na USA - są pierwsze ofiary śmiertelne

Burza śnieżna, która uderzyła w Ameryce Północnej przyniosła ze sobą wiatr wiejący w porywach do 80 km/h. W niektórych częściach stanu Maine, w nocy z niedzieli na poniedziałek, doszło do rekordowego opadu śniegu. Trwa paraliż komunikacyjny, zginęło...

piątek, Październik 31, 2014 - 09:54

Norwegia doświadczyła największych opadów deszczu od 200 lat

Jak donoszą media norweskie, w ciągu jednego dnia w Norwegii spadło rekordowo dużo opadów. Według norweskich meteorologów tak obfitych opadów nie zanotowano w ciągu ostatnich 200 lat pomiarów.

...
poniedziałek, Październik 27, 2014 - 11:06

Gorąca lawa z wulkanu Kilauea zagraża hawajskiemu miastu

Gorąca lawa z wulkanu Kilauea ponownie zbliża się do osiedli ludzkich. Władze Hawajów nakazały mieszkańcom miejscowości Puna, aby byli gotowi do ewakuacji.

 

...

środa, Październik 8, 2014 - 09:44

Wirus Marburg zaatakował w Ugandzie - jedna osoba nie żyje, a 80 osób poddano kwarantannie

W Afryce przypomniał o sobie kolejny wirus powodujący gorączkę krwotoczną. Tym razem do zdarzenia doszło w Ugandzie i zaatakowała nie Ebola, lecz wirus Marburg.

 

...

Strony