Powstaje bezpieczny i superszybki Internet kwantowy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Międzynarodowy zespół naukowców pracuje nad zbudowaniem bezpiecznego i superszybkiego przepływu danych dla długo oczekiwanego Internetu kwantowego. Idea nowej sieci obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz bezpiecznej komunikacji.

Profesor Andrey Sukhorukov powiedział, że dane udostępniane w „nowym” Internecie będą przechowywane w lekkich cząstkach, które mogą przechowywać ogromne ilości informacji.

„Cząsteczki światła poruszają się bardzo szybko, więc opracowaliśmy sposób ich monitorowania i mierzenia wzdłuż obwodów kwantowych, które są jak superszybkie autostrady dla cząstek.” – powiedział profesor Sukhorukov, który kieruje zespołem naukowców z Nonlinear Physics Centre of the ANU Research School of Physics and Engineering.

Jeden z członków zespołu, Kai Wang, powiedział, że pomiar cząstek światła może zakłócać działanie układu kwantowego, więc zespół musiał znaleźć inne rozwiązanie tego wyzwania. Naukowcy zaprojektowali innowacyjny system detektorów wzdłuż obwodów kwantowych, aby móc monitorować światło bez utraty informacji, które przechowuje.

Dzięki wielokrotnemu wykrywaniu cząstek światła, naukowcy uzyskali kompleksowy obraz zawartych w nich informacji, po czym cząstka opuszczała strefę wykrywania. Naukowcy podkreślają, że to działanie nie wpłynęło na stan kwantowy światła.

 

Współpracująca grupa badawcza kierowana przez profesora Alexandra Szameita z Uniwersytetu w Rostocku w Niemczech dodatkowo przetestowała działanie nowego sposobu w eksperymentach ze specjalnie zaprojektowanymi obwodami optycznymi. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Optica.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dgugg

Kpina. Miało być kwantowo

Kpina. Miało być kwantowo żeby nikt po drodze nie mogł ingerować w informacje ale rządzący nigdy na to nie pozwolą. Dla nich liczy się tylko to czy mogą bezpiecznie utrzymać władzę. Będziemy mieli kiedyś kwantowy internet który będzie kwantowy tylko z nazwy i bezpieczny tylko dla władzy.

Portret użytkownika ....................

Kipna, to ma być kwantowy

Kipna, to ma być kwantowy internet? Chyba "daleko za murzynami internet". Murzyny kiedyś jak się gromadzili to walili w bębny dając znać następnej wiosce o spotkaniu jakieś tam dane były(czas, miejsce spotkania etc), wioska usłyszawszy to waliła w będny, żeby następna wioska najbliższa to usłyszała, na podobnej zasadzie działa dzisiejszy internet, czyli "daleko za murzynami internet". To powinno wyglądac raczej tak.

https://www.youtube.com/watch?v=2th352t62Ts

Portret użytkownika Solo8o

I Ty zwiesz się Illuminatem?

I Ty zwiesz się Illuminatem? Myślę więc jest to największy banał i nie porozumienie. Jesteś więc myślisz. Poza Twoim myślącym, egzotycznym umysłem istnieje coś o wiele głębszego, coś co pozwala Ci obserwować swoje myśli Wink Każdy Illuminat o tym wie Wink

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Skomentuj