Naukowcy nagrali na DNA album muzyczny 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu nagrali na DNA dane odpowiadające zapisowi całego albumu muzycznego grupy Massive Attack o tytule Mezzanine. W ten sposób uczeni zwrócili uwagę, że DNA może przechowywać ogromne ilości informacji. 

Według najnowszych wyliczeń, w zaledwie jednym gramie DNA może być umieszczony miliard terabajtów danych! Ponadto, informacje zawarte w DNA są faktycznie przechowywane zawsze. Wspomniana płyta Massive Attack płyta atak została zapisana na 930 tysięcy nici DNA, które potem zostaną umieszczone w 5000 niewidocznych dla ludzkiego oka szklanych kulkach.

 

Aby przenosić dane na DNA, najpierw musi być przeprowadzona ich konwersja danych binarnych do formy nukleotydów. Następnie badacze syntetyzują cząsteczki DNA, co jest bardzo skomplikowanym procesem, który jednak doskonale zachowuje sekwencję DNA. 

Jeśli tak stworzona "pamięć" jest przechowywana w odpowiednich warunkach, cząsteczki te pozostaną niezmienione przez tysiące lat. Niestety, proces takiego przygotowania zapisu danych jest nadal bardzo powolny i bardzo kosztowny. 

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

To co napisał admin to bardzo

To co napisał admin to bardzo ważny artykuł ! pokazuje coś co jest niezwykłym zapisem nadprzyrodzonej Inteligencji z innego wymiaru który nazywamy Niebiosami w których przebywa Stwórca ! Nie ma czegoś takiego jak przypadek ! Takiego systemu zapisu nie stworzyła bezwiedna i głupia masa błota ! "sama prezentacja faktów potwierdzających autentyczność Biblii nie gwarantuje zmiany poglądów kogoś, kto dotychczas nie wierzył w biblijne stworzenie świata. Zwolennik ewolucji nie zmieni swego punktu widzenia jedynie na drodze intelektualnego przekonywania. Tylko Duch Boży jest w stanie otworzyć oczy człowieka ślepego duchowo. W ciągu ostatnich kilkunastu lat tysiące zagorzałych ewolucjonistów po zbadaniu biblijnego wyjaśnienia powstania i historii życia na Ziemi, odkryło, że jest ono logiczne i prawdziwe. Kreacjonista to osoba, która jest gotowa przyjąć biblijny opis powstania i dziejów Ziemi jako wiarygodny i prawdziwy. Wierzy również, że stwierdzenia zawarte w słowie Bożym mogą zostać poparte przez dowody pochodzące ze świata stworzonego przez Boga. Dla kreacjonisty oczywiste jest, że Pismo święte można stosować jako klucz do zrozumienia praw rządzących powstaniem i dziejami Ziemi. Nawet wielu chrześcijan, którzy ufają Biblii i darzą ją szacunkiem, nie do końca pojmuje opis stworzenia świata. Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad powstaniem wszechświata. Logika i doświadczenie pokazują, że żaden znany nam przedmiot charakteryzujący się uporządkowaną konstrukcją nie mógł powstać w wyniku spontanicznego procesu. Świat wokół nas charakteryzuje się taką konstrukcją i złożonością, że wykracza to poza nasze wyobrażenie, poza tą czasoprzestrzeń. Atomy, cząsteczki, komórki i wszystkie żywe organizmy stanowią dowód, że wszechświat powstał w wyniku mistrzowskiego planu i projektu inteligentnej Nad Istoty. Ponadto logiczne rozumowanie potwierdza, że struktury charakteryzujące się uporządkowaną konstrukcją muszą mieć projektanta. W związku z tym, czy uznanie, że konstrukcja wszechświata jest wynikiem pracy inteligentnego Super Stwórcy-Projektanta nie jest jak najbardziej logicznym rozwiązaniem ?Nie ma nawet skrawka dowodów, z jakiejkolwiek dziedziny nauki, że systemy kodowania, zapisu i przetwarzania informacji mogą powstać w wyniku kumulowania się losowych błędow – jak to postuluje neodarwinowska ewolucja. Przeciwnie – całe nasze doświadczenie, całe świadectwo nauki i inżynierii jednoznacznie mówi, że inteligentna przyczyna musi bezpośrednio stać za procesami kodowania i przetwarzania sygnałów jak to jest na przykład w układach komputerowych, a następnie w układach biologicznych informacji DNA. "

http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lipka

Zgadzam się ze wszystkim

Zgadzam się ze wszystkim oprócz tego, że biblia to słowo boże bo gdyby tak było judaizm, a potem inne odłamy tej religii, nie wycinały by w pień całych społeczności a majątki i wiedzę niszczyły zagarniając tereny, mordowali wszystko co żywe bez litości twierdząc, że bóg tak chciał. W ten sposób każda religia tłumaczy zło, które taką religią kieruje. Po prostu człowiek musi dorosnąć do pewnych wiadomości tzw. tajemnic by móc rozpatrywać świat w kategoriach informacyjnych. Postęp pokazuje, że informacja istnieje w ludziach bo kiedyś została zapisana w populacji a za sprawą dziedziczenia przekazywana na kolejne pokolenia ujawniając się poprzez 'odkrycia' czy 'talenty'. Każdy człowiek ma jakiś talent, który się ujawnia lub pozostaje w uśpieniu dlatego wojny, które pochłaniają miliony istnień, zatrzymują rozwój ludzkości a wręcz go cofają. Człowiek zawsze miał wybór ale za sprawą złych przywódców błądził i odbierał sobie szansę na nowe odkrycia, na bycie Człowiekiem.

Skomentuj