Największy odkrywca XX wieku - Nikola Tesla - przewidział powstanie smartfonów i zaawansowanych technologii

Kategorie: 

Źródło: Internet
Niektóre z przewidywań Nikoli Tesli co do kierunku rozwoju technologii wydają się dzisiaj śmieszne, inne jak to z roku 1984 Orwella, do dzisiaj przerażają uniwersalnością. Gdy przeanalizuje się przewidywania względem przyszłości, jakie już na początku XX wieku wygłaszał ten słynny fizyk trzeba mu przyznać, że w większości były one bardzo trafne.

 

Tym ciekawiej brzmi jego wypowiedź z 1926 roku, kiedy to pytany o jego wizję świata przyszłości Tesla odpowiedział w następujący sposób:

Zapewne wielu ludziom trudno w to dzisiaj uwierzyć, ale ten serbski fizyk już 90 lat temu spodziewał się powstania nie tylko telefonów komórkowych, ale i smartfonów umożliwiających połączenie z internetem bądź nawet przeprowadzanie wideo rozmów.

 

Niewiele osób wie, że to właśnie Tesla jest prawdziwym wynalazcą radia a Marconi po prostu szybciej opatentował urządzenie bazujące na jego rozwiązaniach. To Tesla wynalazł rotacyjny silnik na prąd przemienny, dynamo rowerowe, cewkę, świetlówkę, baterię słoneczną i wiele innych.
 
Ale to nie wszystko, Tesla snuł opowieści o Internecie i miał skuteczne próby sterowania radiowego, to Tesla opatentował pierwszy pilot radiowy a turbina wodna przeniosła produkcję energii elektrycznej na nowy poziom. Stworzył całą grupę urządzeń, maszynę kroczącą, maszynę latającą i maszynę pływającą, którymi mógł sterować zdalnie za pomocą swojego pilota.

W innym wywiadzie udzielonym w 1935 roku miesięcznikowi Liberty, Nikola Tesla zaczynał od utyskiwań na to jak długo musiał czekać na przyjęcie do wiadomości przewagi prądu zmiennego nad prądem stałym. W końcu Edison musiał się przekonać, że się mylił stawiając na prąd stały. Pewność, z jaką Tesla dowodził swoich racji jest uderzająca. I w większości przypadków jego rady czy przewidywania sprawdziły się. To Tesla odkrył istnienie promieniowania kosmicznego i opracował teorię radia.
 
On pierwszy zrozumiał istotę działania wszechświata. To Tesla odkrył ziemski rezonans zwany teraz rezonansem Schumanna. Twierdził tez, że na jego podstawie działał jego bezprzewodowy system przesyłania elektryczności. Tesla twierdził, że system powstał w 1899 roku a nie jest zrozumiany do 1935 roku. Można powiedzieć więcej. Bezprzewodowy system Tesli nie jest zrozumiały do 2015 roku.

Wypowiedział sie on również na temat jego wizji świata w XXI wieku. Nicola Tesla przewidywał, że ludzkość pójdzie w kierunku poprawy warunków życia, zdrowia i eugeniki. Oznacza to, że Tesla już w 1935 roku przewidywał, że wkrótce chore dzieci będą usuwane z łona matki tak jak dzieje się w przypadku tysięcy płodów z zespołem Downa. Ten człowiek przewidział, że w XXI wieku w taki czy inny sposób będziemy kontrolowali ilość urodzin.

 

Nicola Tesla wypowiedział się potem na temat religii, jako takiej i przyznał, że sam nie jest zbytnio "ortodoksyjny”, ale szanuje religie, jako zbiór pewnych uproszczeń potrzebnych dla wytłumaczenia prawideł wszechświata nawet niewykształconym ludziom. Szczególnie polecał on Buddyzm i Chrześcijaństwo. Według genialnego Serba nie ma żadnego konfliktu między nauką a religią. Nauka jest według niego tylko pozornie na przeciw religii. Są to przeważnie różnice dogmatyczne.
 
Tesla twierdzi, że wszechświat jest wielka maszyną, która nigdy nie powstała i nigdy się nie skończy. Według niego człowiek jest taka samą maszyną. Nic nie dzieje się bez naszej interakcji z otoczeniem i nasza obecność stymuluje wszechświat do istnienia w takiej akurat formie, jaka jest oczekiwana.Nie sposób nie zauważyć tu nawiązania do słynnego eksperymentu myślowego z kotem Schrödingera.

Nicola Tesla wyprzedzał swoimi pracami całą epokę. Niektóre z jego osiągnięć po dziś dzień wzbudzaj skrajne emocje. On sam przyznał się do tego, że kiedyś przesłał prąd elektryczny dookoła globu. Kto wie czy to zdarzenie nie było jakoś związane ze zjawiskiem znanym dzisiaj, jako upadek meteorytu tunguskiego. Tesla to da Vinci naszych czasów i geniusz tak wielki, że podejrzewanie go widzenie przyszłości lub wręcz z niej pochodzenie nie jest aż tak wielką przesadą.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Żegnam się z Wami. Wszystkich

Żegnam się z Wami. Wszystkich, których obraziłem, bym wyrządziłem jakąś krzywdę BARDZO proszę o przebaczenie, przepraszam za wszelkie złe rzeczy, które zrobiłem. Życzę Wam szystkiego dobrego. 

NIE zapomnijcie o pochodi, zapałkach, mące, WODZIE, drożdżach w proszku, bo NIKT Wam tego nie sprzeda bez względu ile będziecie mieć pieniędzy.

Trzeciej wojny NIE będzie, ale szykujcie się bo ... wszystko MUSI się wypełnić ...

Do zobaczenia w NIEBIE !!!

Portret użytkownika hm...

"wszechświat jest wielka

"wszechświat jest wielka maszyną, która nigdy nie powstała i nigdy się nie skończy" - chodzi mu o "nicość".

Sporo czytał (tematy naukowe, mistyka, religie itd.) aby zrozumieć dogłębnie naturę elementarną tego co nas otacza (w tym o nas samych) i "cel" jej działania. Korzystał z dawnych technik aby przyspieszyć procesy analityczne w umyśle (tak jak robi to obecnie SI) potęgując przy tym "wyobraźnie). Wykorzystał mechanikę ludzką (to co nas tworzy w umyśle) na swoją korzyść, poprzez praktykę.

Reasumując żady nie chcą wprowadzić bezprzewod. prądu aby uniknąć anarchii itp. konsekwencji, podtrzymując zasadę "coś za coś (usługa za usługę)".

Portret użytkownika hyh

Stwierdzam krotko ze ZNZ sa

Stwierdzam krotko ze ZNZ sa portalem gdzie zbieraja sie genialni fizycy co znaja teorie Einsteina  Tesle i oczywiscie Plancka.

Stad u mnie te minusy bo jakze to kto kto zna teorie Plancka moze uznac ,ze kwarc jest materialem , ktory moze sluzyc do budowy komputerow kwarcowych... czy jak wolicie kwantowych..

Tesle pewnie tez znacie na wylot.? Nie ma o czym z wami pisac ciemnoto rodem nie wiem to daje minusa...

nie wiem to oznacza nie wypowiadam sie ... a nie pisze bzdety albo minus byle tylko zaistniec.

Nauczyli was byc prawymi ale staliscie sie kurwami ...

 

Portret użytkownika blondas

nie przejmuj sie minusami,

nie przejmuj sie minusami, zapewne krytykowales rosje wczesniej wiec z automatu dostajesz minusy, ja teraz cokolwiek  napisze to odrazu na start -5 do -10 hehehe, nawet jak napisze np. 'niech zyje wielka Polska' to i tak zminusuja haha taki portal

Portret użytkownika U_P_Adlina

Artykuł o największym

Artykuł o największym wizjonerze i naukowcu wszechczasów, ale babina z mopem jak zwykle o Ruskich. Ruscy, ruscy, ruscy...............zawsze i wszędzie ruscy..............hehehehehe! Ale to podobno nie banderownia ma na tym punkcie obsesje, tylko inni, którzy ciągle rzekomo gadają o ruskich, czyli "agenci" Kremla, hehehehehe! 
PS: Babino z mopem.........popatrz na temat artykułu........jest o Nikoli Tesli i nawiązuje do smartfonów, ale nic tam nie ma o Ruskich! Ogarnij się z tego amoku.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hyh

zydopadlina to nie jest

zydopadlina to nie jest kobieta Nikola,  tylko odmienia sie o Nikolae Tesli. Jak widzisz wszedzie kobiety w facetach to polecam ci Conchite Wurst  teraz ma lep na lyso i brode i nie jest Ukraincem

Portret użytkownika U_P_Adlina

Odmieniam tak krzywonosy

Odmieniam tak krzywonosy bander-ukrze, jak mi się podoba. Nikolae to masz ceausescu ukro-jełopie. 
Nie pisze się "łep" analfabeto, tylko "łeb". Do szkoły krzywonosy bander-ukrze, bo jesteś na poziomie zerówki. I na odwyk, go za dużo gorzały chlejesz chachle i przez to bredzisz od rzeczy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Od skłócania to jesteście wy

Od skłócania to jesteście wy nazi-bander-ukry. Waszym priorytetem jest skłócanie ze sobą Polaków i Rosjan, ponieważ sojusz tych dwóch narodów jest dla was niebezpieczny, o czym piszecie w swojej uchwale oun z 1990 roku. Zgadza się krzywonosy bander-ukrze? 
Polaków z wami skłócać nie trzeba, ponieważ dla każdego z nas banderyzm na waszej zachodniej upainie jest śmiertelnym wrogiem. Natomiast Ukraińców ze wschodu ukrainy popieramy w ich walce z waszą banderowską juntą z kijowa. Nie pieprz więc farmazonów krzywonosy bander-ukrze. 
I nie udawaj Polaka, bo twój pseudo-polski bełkot i zdania na poziomie szkoły podstawowej jasno pokazują, że język polski nie jest twoim rdzennym językiem. 
PS: Pełno kont? I co jeszcze krzywonosie? Już ci powiedziałem bander-chachle: NA ODWYK krzywy nochalu!!!!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj