Systemy rakietowe S-300 i S-400 będą strzelać do każdego agresora, oświadczył rosyjski generał

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Dwa tygodnie temu pojawiła się trudna do zweryfikowania informacja, według której Rosja zapowiedziała, że zacznie strzelać do każdego samolotu, który będzie stanowił bezpośrednie zagrożenie dla syryjskiej armii. Wieść ta znalazła właśnie potwierdzenie w słowach rosyjskiego generała Igora Konaszenkowa, rzecznika Ministerstwa Obrony.

 

Zgodnie z wystosowanym oświadczeniem, Rosja rozmieściła w Syrii systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-300 i S-400, które pilnują teraz tamtejszej przestrzeni powietrznej. Generał Konaszenkow powiedział wprost, że zasięg tych systemów może zaskoczyć każdego, kto zechce znów przeprowadzić nalot na pozycje syryjskiej armii rządowej. Ataki na wojska Assada mogą stanowić zagrożenie dla rosyjskich żołnierzy, więc każdy intruz zostanie po prostu zestrzelony.

"Załogi rosyjskich systemów obrony powietrznej nie będą miały czasu aby określić 'w linii prostej' dokładnych torów lotu pocisków oraz do kogo należą głowice. Wszystkie iluzje amatorów o istnieniu 'niewidzialnych' myśliwców zmierzą się z rozczarowującą rzeczywistością."

Igor Konaszenkow nawiązywał do nalotów, które zostały przeprowadzone przez amerykańskie samoloty wojskowe we wrześniu. W wyniku bombardowań zginęło ponad 60 syryjskich żołnierzy. Naloty trwały przez godzinę i zbiegły się w czasie z atakiem bojowników z Państwa Islamskiego. Rosja i Syria oskarżyły Stany Zjednoczone o współpracę z terrorystami.

 

Systemy S-300 i S-400 mają zapewnić ochronę syryjskim i rosyjskim żołnierzom. Rosja wysłała do tego bliskowschodniego państwa kolejne baterie, podczas gdy amerykański rząd oraz agencja CIA wręcz nawołuje do kolejnych ataków przeciwko armii rządowej. Syria jest dodatkowo wyposażona w systemy BUK i S-200, które również pozwalają na obronę przed ewentualnymi atakami z powietrza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ekstragoon

Molu, nie ma takiej siły co

Molu, nie ma takiej siły co mnie stąd zabierze, przędzej dobiorę Wam sie do tyłka od strony domeny. Jak nie domeny to zawsze się znajdzie jakiś sposób:

mianowicie strona jest:

propaguje treści nienawiści rasowej i etnicznej, szkaluje i obraża moje uczucia religijne, nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, proppaguje idee totaltryzmu i komunizmu.

 

Powiedz lepiej dla kogo pracujesz, bo włascicielem domeny jest organizacja, teraz trzeba dowiedzieć się jaka i w KRS sprawdzić jej statut.

NAZWA DOMENY: zmianynaziemi.pl
typ abonenta: organizacja

ABONENT:
firma: AC Partners
ulica: Wiśniowa 4
miasto: 55-003 Czernica
lokalizacja: PL
telefon: +48.501692650

znz.pl

REJESTRATOR:
OVH SAS
2 Rue Kellermann
59100 Roubaix
Francja/France
+48.717500200

Francja - też tak robię dla klientów jak chcą coś ukryć.

a tylko wywalisz mnie z userów to Ziobro się zainteresuje. Najważniejsze że tu pisujecie wzystkie nr. IP sa we wiadomym miejscu zawsze można Was pżóniej wyłapać.

 

To była odpowiedź dla Mola, poleciało gdzie indziej....a może i dobrze.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika px

Lecz się ovh ma głownie

Lecz się ovh ma głownie serwerownię we francji i tak większość domen kupowanych czy domena czy www czy dns do utrzymania domeny jest fr no ale kłapać dziobem potrafisz i straszyć kapiszonami niż sprawdzić głębiej Smile

Portret użytkownika Zenek ;)

Eh ekstragowienko,

Eh ekstragowienko,
gupiś ty jak cała ta syjonistyczna swołocz spod znaku banderoszmaty. Żydowskiego pederasty zresztą bo bo nie stać was było nawet na własnego "wodza" "narodu" "ukraińskiego". Bo żaden nie był inteligientniejszy od swojego "zagrody".

Powiedz ty mądralo co ty zrobisz jak Lachy znowu wkrocza na te swińskie zadupie zwane ukrainą zanieść tam cywilizacje. Gdzie ty spieprzysz..... jak madagaskarskie plaże będą okupowane przez polinowych kodiarzy a do raichu cię nie wpuszczą z braku iSSraelskiej kenkarty.

A wkroczą bo to jest ZAPOWIEDZIANE od jakiś 3000 lat...  i nie po to by jakieś intermarium sklecać....  z "narodem" WYMYŚLONYM przy WÓDCE w XIX w..... tak samo zresztą  jak WYMYŚLONO "naród" "żydowski".... na tej samej bibie.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Trudno obrazić twoje uczucia

Trudno obrazić twoje uczucia religijne którymi pałasz do swojej kozy na podwórku... Takich "agentów" donosicieli było już tu kilku... gdzieś zaginęli i ślad po nich nie pozostał... A z tymi IP to mnie dzieciaczku rozbawiłeś... Smile Twoje już mam...więc się nie odgrażaj, bo na strachy to swoich banderościerusów możesz brać...

 [.................]

Portret użytkownika John Moll

propaguje treści nienawiści

propaguje treści nienawiści rasowej i etnicznej, szkaluje i obraża moje uczucia religijne, nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, proppaguje idee totaltryzmu i komunizmu.

Zacznę od tego, że rzucasz pustymi oskarżeniami i to w zupełności wystarcza, abym zakończył z Tobą dyskusję. Nie jesteś pierwszy, który ma na tym portalu jakieś pretensje.

W zasadzie to nawet nie wiem w którym miejscu portal propaguje nienawiść czy idee komunizmu czy nazizmu, a tym bardziej w którym miejscu szkaluje. Nie przedstawiłeś żadnego przykładu, więc o czym rozmawiamy? Dodam od siebie, że mamy wolność słowa i przekonań, wolność mediów.

Jeśli jednak masz pretensje do jakiegoś użytkownika - regulamin portalu wyraźnie zabrania umieszczania wypowiedzi, które łamią polskie prawo. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści dodawane przez użytkowników.

a tylko wywalisz mnie z userów to Ziobro się zainteresuje.

Nie rozśmieszaj mnie Smile regulamin portalu jest jeden i obowiązuje wszystkich po równo. Tak więc... nawet Obama nie pomoże Smile

 

Jeśli jest coś, co Ci się nie spodobało, możesz albo zmienić portal, albo napisać skargę. Na górze znajdziesz przycisk "kontakt". Możesz zostawić wiadomość dla administratora. To tyle z mojej strony. Jako moderator, nie mogę więcej pomóc. Proszę więc nie zaśmiecać już tego forum. Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Stary Komunista

Ta cała polityka rozejmów,

Ta cała polityka rozejmów, gadania o zachodnich "partnorach" poległa, to aż mi sie niedobrze robiło jak słyszałem te brednie o "zapadnajych partonrach". Bancycka Amerycka to wróg i wroga tzreba nazywać wrogiem i traktować jak wroga, a do wroga się strzela. Bandycka Amerycka nielegalnie wprosiła się do Syrii i musi za to zapłacić, koniec kropka.

Portret użytkownika ekstragoon

dotychczas Ruscy udowodnili

dotychczas Ruscy udowodnili że potrafią strzelać po nie manewrujących pasażerów MH370. Jeśli zestrzelą choć jeden samolot bojowy pochodzący z USA zacznę się zastanawiać że można się tego obawiać. Narazie w meczu na zestrzelenia to Turasy prowadzą z Ruskimi 1:0.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Strony

Skomentuj