Rosja wznowiła dostawę systemów rakietowych S-300 do Syrii

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons

Poznaliśmy właśnie decyzję Rosji w sprawie najnowszej eskalacji wydarzeń w Syrii. Ministerstwo Obrony powiadomiło o wznowieniu dostawy zaawansowanego systemu rakietowego S-300. Dzięki nowej broni, Syria będzie mogła eliminować zagrażające jej izraelskie samoloty ze znacznie większą skutecznością.

 

Dowiadujemy się, że systemy S-300 pojawią się w Syrii już w ciągu dwóch tygodni. Należy tu zaznaczyć, że Rosja posiada tam swoje systemy rakietowe S-400, a teraz mówimy o wznowieniu sprzedaży systemów S-300 dla syryjskiej armii, która została wcześniej zawieszona na polecenie Izraela.

 

Rosja zamierza również dostarczyć lepsze systemy kontroli dla syryjskiej obrony przeciwlotniczej oraz systemy elektroniczne, zdolne do tłumienia nawigacji satelitarnej, pokładowych systemów radarowych i komunikacyjnych w samolotach wojskowych, które będą atakować Syrię.

 

Władze Rosji udostępniły także dane, zebrane przez rozmieszczone w Syrii systemy S-400, aby udowodnić, że to Izrael odpowiada za zestrzelenie rosyjskiego samolotu zwiadowczego Ił-20. Ministerstwo Obrony wskazało, że jeden z myśliwców wykorzystał Ił-20 jako tarczę do ochrony przed pociskami syryjskiej obrony przeciwlotniczej.

Izrael zamierza zrobić wszystko, aby nie dopuścić do realizacji dostawy systemów rakietowych S-300, które posiadają zasięg 250 km i mogą eliminować kilka celów jednocześnie. Nowe systemy obronne pozwolą Syrii namierzać izraelskie samoloty niemal natychmiast po ich wystartowaniu z baz wojskowych. Dotychczas syryjska obrona przeciwlotnicza polegała między innymi na nieefektywnych i przestarzałych systemach S-200, które nie stanowiły większego zagrożenia dla izraelskich samolotów. Teraz sytuacja może ulec zmianie.

 

Stany Zjednoczone również są niezadowolone z najnowszej decyzji Rosji. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kilku scenariuszy. Izrael może w jakiś sposób przekonać lub przekupić Rosję, aby zrezygnowała z dostawy S-300, tak jak miało to miejsce miesiące temu, choć tym razem wydaje się to mało prawdopodobne. Istnieje też możliwość, że Izrael pójdzie na całość i będzie próbował zniszczyć obsługiwane przez syryjskie wojska systemy S-300, co będzie miało bardzo poważne konsekwencje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ha$s

Czytasz, czytasz a to Alberta

Czytasz, czytasz a to Alberta Pike scenariusz trzech wojen światowych..... i jakieś wydarzenie astronomiczne. Czytasz, czytasz....o projektowanym NWO, i jakieś wydarzenie astronomiczne. 

 Potem czytasz, oglądasz w telavizji że zamachy, że ciapalungi atakują Jewropę, że III świat I ego nie dogoni (artykół z 2011 roku) to Jewropę ,,trzeba zjechać w dół,, ......dochodże do wniosku : A NIECH TO WSZYSTKO PIERD....i ....... w którymś momence znajduję TO !!!:

 https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI

 

Po co ten cały syf na ziemi ? Po to żeby uzyskali swoje 6,5 miliarda ofiar depopulacji. Im wiecej wojen, syfu i rozbitych społeczności, jak najbardziej podzielonych i oddalonych ludzi......żeby nie móc się odpowiednio przygotować do ,,jakiegoś zdarzenia astronomicznego,, ......  

 W prezentacji jest odpowiedz na paytanie DLACZEGO JEWREJE TAK ,,UMIŁOWAŁY,, TERENY DAWNEJ RZECZYPOSPOLITEJ. 

Portret użytkownika God_Bless_America

Widać wyraźnie, że Rosji

Widać wyraźnie, że Rosji zależy na eskalacji konfliktu i podniesieniu tym samym cen ropy naftowej. Ofiarami tej polityki są jak zwykle biedne kobiety, niewinne dzieci i dzieciątka, które giną bowiem Moskwa nie ma zamiaru ustąpić ze swojej zaborczej polityki. Czy Rosja odbuduje Syrię czy zostawi w ruinie jak inne okupowane przez siebie państwa?

Pamiętne daty w historii Polski:

17.09.1939 - atak Rosji na Polskę | 1993 - wyrzucenie z Polski rosyjskich wojsk okupacyjnych 1940 - rozstrzelanie 22 tys Polaków przez rodowitych Rosjan

Portret użytkownika Kapitan

Nie ma oznak zadnej

Nie ma oznak zadnej 'zaborczej' polityki Rosji. Czy nastepujace przyklady pokazuja zaborcza polityke SZA?

Bombardowanie przez SZA:

    Korea i Chiny 1950-53
    Guatemala 1954
    Indonezja 1958
    Kuba 1959-1961
    Guatemala 1960
    Kongo 1964
    Laos 1964-73
    Wietnam 1961-73
    Kambodza 1969-70
    Guatemala 1967-69
    Grenada 1983
    Liban 1983, 1984
    Libia 1986
    El Salvador 1980s
    Nikaragua 1980s
    Iran 1987
    Panama 1989
    Irak 1991
    Kuwait 1991
    Somalia 1993
    Bosnia 1994, 1995
    Sudan 1998
    Afganistan 1998
    Yugoslavia 1999
    Jemen 2002
    Irak 1991-2018
    Afganistan 2001-2015
    Pakistan 2007-2015
    Somalia 2007-8, 2011
    Jemen 2009, 2011
    Libia 2011, 2015
    Syria 2014-2018  

( davidswanson.org/warlist/ )

Portret użytkownika 3plabc

Podobno w internecie grasują

Podobno w internecie grasują tylko ruskie trolle, ale widzę na własne oczy właśnie amerykańskiego trolla i to z poziomem inteligencji adekwatnym do inteligencji nacjii zatrudniającej... a retoryka jak u Goebbelsa, czytać łżesz jak pies waść, a i zapaszek jak byś się na trawniku tarzał hehehe.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę, że twoi mocodawcy

Widzę, że twoi mocodawcy postanowili do końca unurzać cię w absurdzie, hehehehe! S-300 bardzo ograniczą zbójeckie ataki mycaków, co oczywiście jest nie na rękę i im i uSSmanom. Bez względu jednak na wszystko mycaki i uSSmany ze swoimi klakierami przegrały już Syrię, co jest dowodem na to, że siły imperium zła słabną ku uciesze prawych ludzi na całym świecie.

PS: Ty się zajmij lepiej okupowanymi przez uSSmanów państwami, a także tymi na które uSSman w tej chwili dokonuje agresji. 

Pamiętne daty dla Polaków: 

11 lipca 1943 - Początek ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez ukraińskich zwyrodnialców na polskich starcach, kobietach i dzieciach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika T. Wysocki

Zdecydowane wypowiedzi MON FR

Zdecydowane wypowiedzi MON FR wskazuja na przelom: tym razem Syria dostanie baterie S-300 i rosyjskich doradcow do ich obslugi. Nawet jesli ktos z rzadu chcialby nadal kunktowac to tym razem presja wojskowych wydaje sie tak silna, ze przewazyla. Bedzie zbyt duzo pogrzebow i listow kondolencyjnych do zrozpaczonych rodzin z osieroconymi dziecmi aby MON FR te tragedie zignorowal. NB zwrot '... Stany Zjednoczone również są niezadowolone najnowszą decyzją Rosji ...' jest stylistycznie niezdarny. Winno byc '... Stany Zjednoczone również są niezadowolone z najnowszej decyzji Rosji...'

Portret użytkownika U_P_Adlina

No już nie pocieszaj się tak,

No już nie pocieszaj się tak, nie pocieszaj. Oczywiście jak zawsze interpretujecie wszystko tak, jak wam pasuje, hehehehe! Jeżeli już tak gawędzisz o SU-57, to może zapoznaj się z "osiągnięciami" "super" F-35, o których głośno w necie, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj