Przedstawiciele Departamentu Stanu USA domagają się zbombardowania syryjskich wojsk i obalenia Assada

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Stanom Zjednoczonym najwyraźniej kończy się już cierpliwość - Syria jest najdłużej "wyzwalanym" państwem. Wariant libijski nie jest możliwy do przeprowadzenia ze względu na silną aktywność wojsk rosyjskich i irańskich. Bezpośrednia interwencja USA oznaczałaby globalną wojnę. Mimo tego pracownicy Departamentu Stanu wyrazili sprzeciw wobec dotychczasowej "miękkiej" polityki Baracka Obamy wobec Syrii.

 

51 amerykańskich dyplomatów podpisało się pod dokumentem w którym stwierdzono, że Stany Zjednoczone powinny zbombardować obiekty wojskowe w Damaszku i dokonać zmiany rządu w tym państwie. Krytycy uznali, że polityka USA nie jest korzystna dla tzw. opozycji i pomaga Assadowi utrzymać się przy władzy a wojska syryjskie w pewnym momencie mogą zająć miasto Aleppo.

 

Dyplomaci twierdzą że zaatakowanie syryjskiej armii powinno zmusić Assada do negocjowania. Najbardziej zaskakuje stwierdzenie, że należy obalić prezydenta Syrii gdyż rzekomo tylko w ten sposób będzie można pokonać Państwo Islamskie i przywrócić pokój w tym kraju.

 

Jednak Biały Dom obawia się, że atakując wojska rządowe może sprowokować otwarty konflikt z Rosją i Iranem. Zresztą rosyjskie władze już skomentowały doniesienia medialne dotyczące wspomnianego dokumentu i dały jasno do zrozumienia niż nie zaakceptują amerykańskiej inwazji na Damaszek. Istnieje dość niewielkie prawdopodobieństwo aby Barack Obama poparł pomysły swoich krytyków, ale z drugiej strony John Kerry powiedział ostatnio iż jego cierpliwość w kwestii Assada zaczyna się powoli kończyć.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nevermind

Napinacie sie niepotrzebnie

Napinacie sie niepotrzebnie nie jesteście w stanie wyjść poza przywiązanie i nie zmienicie w ten sposób szalenstwa które widzicie wokół bėdziecie śledzić póki możecie bieg wydażeń na który nie macie wpływu.  Cierpicie w trosce o życie swoje i bliskich w nieskończoność. To nie ma sensu. Lepiej zrobicie gdy spróbujecie ugasić ten pożar od wewnątrz rozwijając współczucie i obserwując swój umysł w ciszy.

Portret użytkownika Rodak

Myślę, że to zła strategia,

Myślę, że to zła strategia, ale tu chodzi o cos zupełnie innego niż się oficjalnie mówi, bo tak jak w Iraku mówiono o broni chemicznej ,a chodziło  o obronę hegemonii dolara oraz ukradzenie zgromadzonych artefaktów z historii tego rejonu. Pewnie w ataku na Syrie chopdzi o to samo, a dodatkowo o zawłaszczenie portalu o promieniu 2000 km, który istnieje na tym trerenie.

Portret użytkownika inzynier magister

Asada chcą usunąć te same

Asada chcą usunąć te same środowiska NWO które wysłały do Polski Sorosa ! To Soros i polskojęzyczne marionetki NWO zniszczyli nasz kraj !!! "Gość Jaruzelskiego i Rakowskiego To właśnie George Soros był głównym autorem planu transformacji ekonomicznej PRL pod koniec lat 80. Reklamowano ją jako przejście z socjalizmu w kapitalizm, ale zakończyła się ona przede wszystkim uwłaszczeniem nomenklatury postkomunistycznej i agentury oraz stworzeniem pseudorynkowej gospodarki. W nowym systemie ekonomicznym decydującą rolę odgrywać zaczęła nie polska klasa średnia, lecz kapitał zagraniczny i oligarchowie powiązani z dawnym systemem. Nie mogło jednak być inaczej, skoro dla Sorosa jedynymi partnerami do rozmów byli ludzie aparatu władzy PRL oraz środowisko Adama Michnika. Finansista przybył do Polski już 8 maja 1988 r. i to wtedy – na spotkaniu z przedstawicielami reżimu komunistycznego – opracowano wstępne założenia korzystnej dla ówczesnych elit transformacji."

http://niezalezna.pl/82053-soros-ostatnia-nadzieja-michnika-i-platformy

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika XaX

"Demokracja" W wykonaniu

"Demokracja" W wykonaniu zachodu ... W Polsce wygrał w demokratycznych prawicowy rząd bredzą o zamachu na demokrację i zamachu stanu (Juncker), a teraz sami chcą obalić w pełni legalny rząd w Syrii tylko dla tego że jest dla nich niewygodny i to już w porządku ... Co za banda hipokrytów. Czy wszystko musi być urządzone na modłę zachodu?

Portret użytkownika Taki

Jezeli do tego dojdzie

Jezeli do tego dojdzie proponuje Zbombardowac Waszyngton.Ot tak na pokaz zeby Amerykanie wreszcie zrozumieli co to jest Wojna na wlasnym Terenie,albo proponuje zrobic 1000 dronow i wszystkie nakierowac na bialy dom zeby Ci idioci nie mieli gdzie mieszkac???moze to pomorze ???Caly Swiat tancuje jak zagraja Te Durne Barany i nikt nie ma odwagi powiedziec Nie!!! Dlaczego??? Nawet podobno Pani premier Szydlo zostala przeszkolona w Ameryce i przysiegala bronic interesow Ameryki nie POLSKI ? Dlaczego tacy Ludzie jeszcze maja czelnosc Rzadzic Polakami na ich Zgube ? Dlaczego.

Skomentuj