Arabia Saudyjska jest gotowa wysłać wojska do Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Zachód przygotowuje się do interwencji militarnej, gdyż negocjacje rządu z rebelią najwyraźniej poległy a armia syryjska odbija kolejne terytoria, zwłaszcza wokół Aleppo, największego miasta w kraju. Niebawem w Syrii mogą pojawić się wojska saudyjskie, amerykańskie oraz tureckie.

 

Armia rządowa wspierana przez rosyjskie siły lotnicze nie ustaje w swoich działaniach i jest coraz bliżej przejęcia Aleppo. W wyniku działań zbrojnych kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Syrii zaczęło uciekać w kierunku Turcji z nadzieją, że zostaną tam przyjęci. Tymczasem opozycja domaga się zawieszenia broni i jest to jej warunek do przystąpienia do rozmów pokojowych. Zarówno Rosja, USA jak i władze Syrii przestały już chyba wierzyć, że negocjacje mogą obecnie cokolwiek zmienić.

 

Więc skoro rebelianci zaczynają przegrywać tę wojnę, Zachód prawdopodobnie będzie interweniować. Saudyjski generał brygady Ahmed Asiri powiadomił, że jest gotowy wysłać swoje wojska do Syrii. Oczywiście o zgodę na rozmieszczenie armii w obcym państwie zapytano zachodnią koalicję, która nie wiedzieć czemu ma prawo do podjęcia decyzji w tej sprawie.

 

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, ZEA, Katar i Jordania uzgodniły wysłanie do zachodniej części Iraku 100 tysięcy żołnierzy. Ahmed Asiri nie podał żadnych szczegółów ale tym razem mówi się o wysłaniu armii prosto do Syrii. Co więcej, Rosja stwierdziła właśnie że Turcja rozpoczęła przygotowania do inwazji.

 

Obserwujemy właśnie kontynuację planów podbicia Syrii. Dotychczas próbowano tego dokonać dozbrajając różne ugrupowania zbrojne, które były szkolone na terytorium Turcji, Arabii Saudyjskiej i Jordanii przy wsparciu USA. W tym miesiącu w Brukseli odbędzie się spotkanie, na którym wymienione państwa będą omawiać kwestię wysłania wojsk do Syrii. Można spodziewać się, że Rosja nie odpuści i podejmie podobne kroki.

 

 

Źródła:

http://news.yahoo.com/russia-says-serious-grounds-suspect-turkey-preparing-invade-144435326.html

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/saudia-arabia-read-to-send-ground-troops-to-fight-isis-in-syria-if-us-led-coalition-agrees-a6854046.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Jakież to spektakularne pod

Jakież to spektakularne pod względem taktycznym. Arabia Saudyjska jest gotowa wysłać wojska do Syrii. To niech je ku*wa w końcu wyśle. I niech ogłosi na tydzień wcześniej, gdzie konkretnie, jakimi silami i z jakim uzbrojeniem uderzą. Kto ma się tego przestraszyć Assad ? Putin ? Czy może cała reszta świata ? Codziennie wstaję chyba tylko po to, żeby czytać to pie*dolenie na portalach. Jak Rosjanie mieli uderzyć to nikt o tym wcześniej nie wiedział. To po c*uj w takim razie powielać te bzdury.
Ahmin Asiri wyśle wojska do Sirii. On czarniawy jakiś jest. Ten Ahmed Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

To jest nakrętka USA i

To jest nakrętka USA i Izraela. Nałożyć w ONZ sankcje na te państwa za bezprawne najeżdżanie militarne suwerennych państw bez ich zgody - to jest jawne łamanie międzynarodowego prawa i agresywna polityka najeźdzcy!!!Gdyby nie interwencja Rosji Syria już by upadła, a faszystowskie zbrodnicze kraje zachodu pod przykrywką wprowadzania demokraji ograbiłyby ją!!!

Portret użytkownika excar

Nie sądzisz chyba

Nie sądzisz chyba Bucephallusie że ktoś normalny kliknie w ten link i będzie nabijał wejścia na tę zdychającą WP
To typowe ściewomedium więc po co? Niech sobie tam siedzi jakiś sprzedajny dziennikarzyna i obgryza nerwowo paznokcie że nikt go nie chce czytać.

Portret użytkownika ben

Bucefał [....]  żal   ci dupe

Bucefał [....]  żal   ci dupe ściska  [...]  . Jak się ciebie czyta   ty zwsze będziesz na nie!  taka typowa ofiara systemu , czytając różne wypowiedzi --[   każdy ma prawo do własnego zdania]  ale ty  ty zawsze na nie! przełam  się wprowadź coś nowego do dyskusji  ale nie ty jesteś jak gangrena  psujesz ten portal   nic nie wnosisz .  [............]

 

Portret użytkownika Niewolnik1979

To chyba atak w obronie ropy

To chyba atak w obronie ropy naftowej i prawdziwych przyczyn destabilizacji bliskiego wschodu, bo na ludziach im najmniej zalezy. Boja sie, ze jak koalicja Rosja/Syria wyzwola reszte kraju i zyskaja dowody kto i dlaczego rozbija kraje bliskiego wschodu, ich plany wyjda na swiatlo dzienne. Czy ropa z bliskiego wschodu, a w szczegolnosci zloza do ktorych maja dostep sunnici powoli sie koncza? Napewno sa eksploatowane do granic mozliwosci, wiec dlugo niewytrzyma ta banka klamstwa. Ja widze tutaj jedno rozwiazanie co zakonczy ta wojne w tydzien. Odciencie tak zwane isis od zaopatrzenia z ziemi, morza i powietrza takze zakaz kupowania ropy i handlu z nimi, a kazde panstwo ktore zmamie zakaz jak turcja,izrael,usa czy arabia saudyjska, powinno byc ukarane, sankcje militarne (zakaz handlu bronia w obie strony), a takze odbudowa zniszczonych terenow i gospodarki krajow powinna byc z ich pieniedzy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

ssaudowie dostają ostre bęcki

ssaudowie dostają ostre bęcki od Jemeńczyków a pchają się do Syrii, gdzie mogą dostać bęcki nieporównywalne z tymi w Jemenie !! W sumie to byłby atak na suwerenne państwo, a takie państwo i jego koalicjanci mieliby prawo obrony nawet z użyciem taktycznych ładunków jądrowych!! Jeżeli turasy zestrzeliwują samoloty, które musnęły skrzydłem ich przestrzeń powietrzną (choc sami regularnie naruszaja przestrzeń powietrzną Grecji czy Syrii, a nawet wprowadzja swoje wojska do Iraku bez zgody władz Iraku) no to jezeli sami wtargną do Syrii, to użycie przeciw nim broni bedzie całkowicie uzasadnione!!!!!! Miejmy jednak nadzieję, że Bóg nie odebrał jeszcze resztek rozumu bambusowi zza oceanu, bez którego zgody ani ssaudowie ani turasy nie wejdą do Syrii i że nie wywoła on światowej nuklearnej pożogi!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika moimskromnymzd

Cokolwiek nie zrobią te

Cokolwiek nie zrobią te wszytskie ofiary idą na ich konto. Gdyby USA nie wykreowały "opozycji" (90% nawet nie jest z Syrii) to byłby to dziś spokojny kraj.  USA, Francja, Turcja, Izrael, Arabia - to są prawdziwi winowajcy tysięcy ofiar, zniszczonych miast, morza uchodźców itd. ISIS miał być narzędziem do czystek etnicznych dlatego USA nie zaatakowały bezpośrenio jak to zwykle czynią. Szło świetnie, czystki etniczne, morderstwa, szaleństwo, jeszcze trochę i USA w glorii zaprowadzjącego porządek by tam weszły, ale najpierw miał upaść Damaszek. Niestety dla strategów z Imperium Dobra, zly Putin wpakował się z odsieczą dla rządu Syrii no i teraz Imperium Dobra nie wie co z tym pasztetem zrobić. Ale cokolwoek nie zrobią i jakkolwiek się to skończy - moralnie są przegranymi bo świat widzi co robią.. ISIS używa amerykańskiej broni, ISIS handluje ropą a USA są ślepe gdy ciężarówki wjeżdżają do Turcji, Arabia wprost popiera alkaidę w Srii, NATO rękami Turcji zestrzeliło rosyjski samolot który byl na misji przeciwko ISIS...Nie trzeba nic udowadniać, prawda leży na wierzchu. I jest to smutna prawda skłaniająca do reflekcji na temat czym stały się Stany Zjednoczone i jak nadużywają swojej siły.

Portret użytkownika DIus

Dżony!? Tobie też 'płacą' za

Dżony!? Tobie też 'płacą' za takie artykuły jak adminowi ? bo strasznie masz podobne. Straszysz jak on nagłowkami coraz częściej>pisząc słowa klucz "wojna" "syria" (więcej by tego znalazł) aby zwabić nas lemingi.Czy naprawde nie ma nic dobrego w tym zjebanym świecie ?!
Może to twoj Ojciec... To by wszystko wyjaśniało...

Portret użytkownika Medium

Zakładając, że strona sama z

Zakładając, że strona sama z siebie jakby nawet wyżej przeciętnej "gadzi", to poprzez to więcej - drogą równowagi - ma swobody.
Tak myślę. Oczywiście mogę się mylić. Proszę nie kupować tego bezkrytycznie.
 
W każdym razie nasz kraj jest w strefie zachodniego gadzenia niewątpliwie.
 

Skomentuj