USA wysyłają okręty wojenne w kierunku Syrii

Kategorie: 

Okręt desantowy USS Essex - źródło: US Navy

Stany Zjednoczone najwyraźniej nie przejmują się rosyjską aktywnością w Syrii. W jej kierunku płyną bowiem amerykańskie okręty, wyposażone w rakiety manewrujące Tomahawk. Te same pociski zostały użyte 14 kwietnia podczas ataków na syryjskie bazy wojskowe.

 

Jak podają amerykańskie media, na Morzu Śródziemnym pojawił się niszczyciel USS Bulkeley i okręt podwodny o napędzie jądrowym USS Newport News, które płyną w kierunku Syrii. Natomiast na Morzu Czerwonym pojawił się okręt desantowy USS Essex wraz z nowoczesnymi samolotami F-35B.

 

W kwietniu, Stany Zjednoczone zaatakowały Syrię z pomocą ponad 50 rakiet Tomahawk. Teraz w tym skonfliktowanym regionie, Amerykanie posiadają do dyspozycji nawet 200 takich pocisków oraz zaawansowane myśliwce. Wcześniej, „dyplomaci” z USA zapowiadali, że ewentualny atak chemiczny zostanie przypisany Assadowi, co zapoczątkuje interwencję zbrojną. Okręty wojenne przybywają w okolice Syrii właśnie po to, aby dokonać bombardowania, gdyby prezydent Donald Trump wydał stosowny rozkaz.

Sytuacja jest raczej niepokojąca, ponieważ we wschodniej części Morza Śródziemnego już stacjonują rosyjskie okręty, które mają uczestniczyć podczas ofensywy na pozycje islamistów w muhafazie Idlib. Władze Rosji zapowiedziały, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują Syrię, to Rosja odpowie ogniem i ostrzela pozycje wojsk amerykańskich. Wcześniej już padały podobne groźby, których ostatecznie nie zrealizowano, ale trudno powiedzieć, co tym razem zrobi Rosja, która posiada w tym regionie siły pozwalające jej na taką reakcję.

 

Ze względu na ciągłe oskarżenia o przygotowania do ataku chemicznego, ofensywa lądowa na Idlib została najwyraźniej zawieszona. Ma to także związek z obiekcjami Turcji, która wysłała do spornego regionu wsparcie w postaci żołnierzy, czołgów, pojazdów opancerzonych i artylerii. Wygląda na to, że Rosja szuka alternatywnego rozwiązania, które zadowoli Turcję a jednocześnie pozwoli uniknąć agresji ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika artek

Narzekacie na germanów, a

Narzekacie na germanów, a prawda jest taka, że zbudowali nasze miasta, rozwinęli przemysł, nawet warzywa przywieźli... Dziwicie się potem, że mają słowian za dzikusów takich jak arabowie czy metysi. Jak chcecie stworzyć tę swoją Lechię, jak nie potraficie niczego dokonać? Te ciągłe ujadanie na jankesów czy sasów niczego nie zmieni.  
 

Portret użytkownika artek

Na jakim prawie budowano

Na jakim prawie budowano miasta? Z jakich krajów pochodzili budowniczowie? Kto mieszkał wtedy w miastach, a kto na wsi? Kto zbudował nasze zabytki? Skąd pochodzili architekci? Prawda jest taka, że gdyby nie germanie, to Słowianie dalej mieszkali by w półziemiankach i lepili ręcznie garnki. Trzeba mieć odwagę to przyznać- jak robią to Czesi i Słowacy - a nie wszystkiemu zaprzeczać i bredzić o jakiejś utraconej potędze. P.S. Nawet państwo, za którym tak tęsknicie zbudowali Litwini, o co mają do nas pretensje za przywłaszczenie sobie ich dokonań.

   
 

Portret użytkownika hyh

Polska zawsze sie z kims

Polska zawsze sie z kims laczyla tworzac sojusze by dorownac w razie wrogiej napasci . dawala nawet sady Niemcom za Kazimierza Wielkiego w 1326 roku przejal niemiecki margrabia wladze sadownicza...

Nauczcie sie z historii ze Polska nie wygrala zadnej bitwy , wojny bez sojusznikow... i nie wygra.

Przyklady  bez sojuszu 1939 r. z sojuszem 1410 r.

bez sojuszu 1944 r z sojuszem 1683 r 

Portret użytkownika euklides

Wspomniany Maurycy tak

Wspomniany Maurycy tak opisywał dostatek Słowian:

" Mają obfitość wszelakich zwierząt i płodów rolnych, ułożonych w stogi, szczególnie zaś dwóch gatunków prosa. Ich niewiasty żyją cnotliwie ponad wszelką miarę, tak że wiele z nich do śmierci własnych mężów dodaje śmierć własną, dobrowolnie się dusząc, nie uważają bowiem wdowieństwa za życie. Mają swoje siedziby w lasach, nad rzekami, bagnami i trudnymi do przejścia moczarami; z powodu często zagrażających im niebezpieczeństw budują różne wyjścia ze swych siedzib. Produkty niezbędne do życia gromadzą w ukryciu, nie zostawiając nic na widocznym miejscu. "

Słowianie żyli w harmonii z naturą, żyli w dostatku, w przeciwieństwie do biednych Niemców, którzy wyzyskiwani przez panów feudalnych emigrowali do Polski za chlebem. Z czasem Niemcy i inna napływowa ludność (bo do Polski emigrowali też np. Holendrzy, oraz oczywiście Żydzi) całkowicie zniszczyły dawny styl życia Słowian. Jako pierwszy kraj w Europie staliśmy się społeczeństwem multikulti, gdzie tylko 2/3 stanowili rodowici Polacy. Jak się to skończyło to wszyscy wiemy. Nastąpił kolaps gospodarczy i polityczny.

Jak chodzi o Bałtów (prawdziwi Litwini do Białorusini), to nie bądź śmieszny. Za państwem wybitnie nie tęsknię, ale to Bałtowie potrzebowali pomocy i uciekali pod skrzydła Polski. Paweł Włodkowic bronił ich (zresztą skutecznie) przed Papieżem jeszcze przed unią. Widać, że nie jesteś Polakiem, tylko jakimś przyjezdnym, a historię znasz z jakichś niezbyt mądrych propagandowych źródeł...

Portret użytkownika artek

A skąd pochodzili

A skąd pochodzili Jagiellonowie? Kto dowodził bitwą? Jak Polacy (raczej zaburzanie) tacy hardzi, to trzeba było dobić zakon, a nie petraktować z nimi w Toruniu pół wieku później. Na wszystko macie wytłumaczenie. Pod Wiedniem wygrała Polska, bo dowodził nią Sobieski - jakby nie brały w niej udziału inne armie i nie miały swojego wkładu. Podobnie wygląda sprawa dywizjonu 303.  To, że najwięcej strąceń zanotowali polscy lotnicy, nie oznacza, że mamy odmawiać innym ich wkładu w bitwę. Policzyłem współczynnik strąceń do posiadanych (albo straconych - nie pamiętam) maszyn i wyszło mi, że Czesi mieli taki sam współczynnik jak My (dla innych nacji nie liczyłem). 
 

Portret użytkownika hyh

Do Artek  Sobieski to byl

Do Artek  Sobieski to byl przypadek nadzial sie na odwod tyly tureckie ... a co do budowniczych to Polacy sprowadzali roznych artystow z calej Europy ... nie tylko Niemcy tutaj sie osiedlali by tworzyc kulture... Niemcy tez sprowadzali innych by im budowano olbrzymie gotyckie renesansowe budowle.. a co do  srednowiecza to sorry ale wtedy budowali bardziej swoi u siebie.

Gotyk rozpoczal nowe twory i sprowadzanie obcych do tworzenia arcydziel poniewaz w Polsce byli juz Krzyzacy Zydzi i inni obcej nacji..

Portret użytkownika euklides

Chłopcze, dokształć się czym

Chłopcze, dokształć się czym były unie personalne w Europie i dlaczego wydano króla(!) Polski Jadwigę za Władysława Jagiełłę. Litewski nie był nawet językiem urzędowym w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Były nim język polski, łacina i język ruski!

A tak na serio, skąd pochodzisz? Z Turcji?

Portret użytkownika euklides

Jest tylko jedna przyczyna

Jest tylko jedna przyczyna migracji - ekonomiczna. Nikt nie emigruje z kraju bogatego do biednego, a saldo migracji to najlepszy wskaźnik ekonomiczny. Dlaczego w średniowieczu to Germanie imigrowali do Polski? Bo Polska była krajem bogatszym i lepiej rozwiniętym. Później podupadła za sprawą Germanów właśnie, tak samo jak dzisiaj do Niemiec emigrują Araby, które zrobią z Germanią to samo co Germanie zrobili z Polską, czyli doprowadzą ją do upadku.

Strony

Skomentuj