Barack Obama rozważa naloty na armię i infrastrukturę wojskową w Syrii

Kategorie: 

Źródło: US Air Force

Światowe media informują o zaplanowanym na dziś spotkaniu prezydenta Baracka Obamy z jego doradcami, którzy przedstawią mu jakie środki można podjąć w odpowiedzi na wydarzenia w syryjskim Aleppo. Najbardziej brutalna opcja zakłada zbombardowanie pozycji sił rządowych oraz zniszczenie niektórych obiektów wojskowych. Jest to jeden z wielu środków nacisku, który ma zmusić prezydenta Baszara al-Assada do wstrzymania ofensywy przeciwko "opozycji".

 

Niektórzy amerykańscy urzędnicy twierdzą, że Stany Zjednoczone muszą wreszcie podjąć bardziej zdecydowane działania, z użyciem siły włącznie. W przeciwnym wypadku, USA mogą stracić kontrolę nad "umiarkowaną opozycją", z którą nadal współpracują w walce przeciwko armii rządowej.

 

Jedna z opcji zakłada bezpośredni atak z powietrza na bazy wojskowe, składy amunicji, radary lub bazy przeciwlotnicze. Siły rządowe mogą oczywiście zareagować i zestrzelić amerykańskie samoloty, lecz Stany Zjednoczone obawiają się, że podczas takiego ataku mogą ucierpieć nie tylko syryjscy, ale także rosyjscy żołnierze. To oznaczałoby bezpośrednią konfrontację wojsk USA i Rosji, czego Barack Obama od lat próbował uniknąć.

 

Inny plan zakłada dostarczanie bardziej zaawansowanej broni do rebelii. Amerykańscy doradcy mają przedstawić w piątek różne opcje, zaś Barack Obama, którego kadencja prezydencka zmierza powoli do końca, może podjąć dowolną decyzję. Uderzenie militarne również wchodzi w grę i pozwoliłoby podtrzymać na duchu wszystkie ugrupowania zbrojne, które próbują obalić Assada.

 

Barack Obama wyznaczał w przeszłości tzw. czerwone linie, po przekroczeniu których Syria mogłaby spodziewać się jawnej inwazji wojsk amerykańskich. Lecz Stany Zjednoczone nie dotrzymały swojego słowa a coraz więcej "umiarkowanych rebeliantów" postrzega Obamę jako zdrajcę. Uderzenie militarne na pozycje wojsk rządowych złagodziłoby złe nastroje wśród bojowników, a z drugiej strony mogłoby to oznaczać bezpośredni konflikt na linii USA-Rosja, zwłaszcza że na terenie Syrii operują systemy przeciwlotnicze S-300 i S-400, zdolne do strącenia każdego wrogiego samolotu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Pamiętajcie że już armia USA

Pamiętajcie że już armia USA jest rozbrajana, mają wprowadzać do armii homoseksualistów i innych wykolejeńców którzy mają sobie zmieniać płeć w wojsku ! "W ciągu ostatnich czterech lat w armii amerykańskiej zaszły istotne zmiany obyczajowe. Na gorsze. Rod Dreher pisze o nich na łamach portalu theamericanconservative.com, powołując się na opinię lekarza o tradycyjnych poglądach.Medyk podkreśla, że jeszcze do niedawana czerpał ogromną satysfakcję ze swojej pracy. Miał dobre uposażenie, zagwarantowane duże bezpieczeństwo w miejscu pracy, ponieważ nie należał do grupy bojowej, w dodatku wykonywał swoje czynności zgodnie z osobistymi przekonaniami, ratując życie żołnierzy.Cztery lata temu jednak wszystko się zmieniło po umożliwieniu służby w armii jawnym sodomitom. Około tydzień temu medyk otrzymał notatkę określającą nową politykę oraz wskazania do wykonywania operacji zmiany płci w przypadku transseksualistów. „To coś – pisze – co nawet w 2012 roku wydawało się absurdalne. To wystarczy do zobrazowania, jak daleko zaszliśmy w ciągu czterech lat!” – dodaje.: http://www.pch24.pl/armia-amerykanska-juz-nie-dla-chrzescijanskich-tradycjonalistow-,45739,i.html#ixzz4NEMjc0Ty

to dopiero początek zmian, już niedługo mają pojawić się inne istoty które wyjdą z podziemskich laboratoriów ! "To, co mógłby dzisiaj zobaczyć filozof wszechczasów - Arystoteles zapewne do głębi by nim wstrząsnęło. To co moglibyśmy zobaczyć za 500 lat zapewne wstrząsnełoby nami jeszcze bardziej. Żyjemy w trzecim tysiącleciu. Jeśli porównamy nasz dzisiejszy świat i nasze życie z codziennym życiem ludzi 1000 czy chociażby 200 lat temu widzimy, że przez całe wieki zmieniało się ono stosunkowo niedużo. Prawdziwy techniczny oraz naukowy przewrót nastąpił dopiero w wieku XX. Powszechne stało się światło, telewizja, komputery, ludzie zaczęli latać w kosmos. W szybkim tempie zaczęła rozwijać się medycyna, genetyka i inne gałęzie specjalistycznej wiedzy. Ludzkość stanęła u progu nowej epoki dziejów. W związku z tym należy zadać jedno ważne pytanie, jak będzie wyglądała nasza przyszłość jeśli nie obronimy naszej ludzkiej natury i naszej chrześcijańskiej duchowości ? Czy wraz z rozwojem genetyki i transhumanizmu staniemy się kimś innym ? Część badaczy fenomenu UFO twierdzi, że istoty te przybywają z innych światów podobnych do Ziemi. Bardzo ważnym jest fakt, że same te byty czasami twierdzą, że pochodzą ze światów zniszczonych."

http://popotopie.blogspot.com/2016/05/stary-dobry-bog-stara-dobra-ziemia.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Aqua

Nie, z manipulacjami

Nie, z manipulacjami genetycznymi nie zajdą daleko, bo to zostanie ukrócone. Czy pochodzą ze światów zniszczonych, to dokładnie nie wiadomo, ale że są nastawieni na destrukcję, to jest wiadome.

U nas z tym KOD. Jest w tym więcej ciemności, niż się wydaje. Czytałam kiedyś jakieś materiały, niby o żydach, ale to było raczej o wrogach gatunku ludzkiego. I oni pisali, że tylko siłą można ich zwyciężyć. Chroni nas boska opatrzność i chyba tylko na to można liczyć.

Z Obamą też od początku miałam złe odczucia.

Portret użytkownika Janka

Kto mi powie, dlaczego

Kto mi powie, dlaczego Interia nie puszcza tego komentarza?       Czy nie dziwi Was to nagłe, po tylu latach ukrywania swej żydowskości, nagłe przyznawanie się do niej. Nagle mówi się głośno o udziale żydów w ataku na WTC, Charlie Hebdo , i różnych atakach terrorystycznych i większość mediów społecznościowych zaczyna na nich atak. Nie chcę powiedzieć, że są oni bez wini, bo są. Ale czy to czasami nie jest odwrócenie uwagi od głównych sprawców tego spisku, czyli armii satanistów i ich wyznawców? Satanistyczny spektakl w tunelu Św Gotarda, pomniki i świątynie szatana. Cała ta promocja demoralizacji i zdziczenia. Mordy rytualne. Powracam znowu do filmu "Oni żyją". Ludzie obudźcie się bi wygląda na to że bajka staje się rzeczywistością!

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Portret użytkownika brader74

To jest F-18 z jednostki

To jest F-18 z jednostki "agresorów" sławnego Top Gun. Zaden samolot US w warunkach bojowych nie moze latac w takich barwach, gdyż nie podlegał by zadnej wtedy ochronie ani jego pilot. Mozna go wtedy zabić jak zwykłego dywersanta.

Portret użytkownika Eragon

 I tu się z Tobą niezgodzę

 I tu się z Tobą niezgodzę ponieważ samoloty z top gun malowane są w podobny sposób ale mają wszystkie oznaczenia macierzystej jednostki a te są malowawane w identyczny kamuflaż jak samoloty rosyjskie biorące udział w operacji w Syrii ussmany już niejednokrotnie pokazały co warte są dla nich umowy miedzynarodowe . I jako ciekawostka w 233 letniej historii odzyskania niepodleglości tylko przez 22 lata nie prowadzili wojen to daje wiele do myślenia. 

Przyjaciół nie ma zbyt wielu , bo często bywają fałszywi.Liczba ich niech będzie niewielka , ale niech będą prawdziwi.

Portret użytkownika brader74

To jest F-18 z jednostki

To jest F-18 z jednostki "agresorów" sławnego Top Gun. Zaden samolot US w warunkach bojowych nie moze latac w takich barwach, gdyż nie podlegał by zadnej wtedy ochronie ani jego pilot. Mozna go wtedy zabić jak zwykłego dywersanta.

Portret użytkownika sceptyyk

Odpowiedż jest prosta - ze

Odpowiedż jest prosta - ze wszystkich amerykańskich samolotów to FA 18s jest najbardziej podobny do Rosyjskich Suchojanów. Z tego prosty wniosek, że bombardują nimi w ciągu dnia obiekty i ludzi w Syrii i zwalają to na Rosjan...  Typowe syjonistyczne zagrywki.

Portret użytkownika kuba.r.

nie wiem o co wam chodzi z

nie wiem o co wam chodzi z tymi zydami.

osobiscie nie znam ani jednego zyda, nic mi nie zrobili a twierdzenie ze na wtc napadli zydzi to mozna rownie dobrze stwierdzic, ze to nie byli zydzi tylko eskimosi, bo nic o tym nie wiemy.

nieladnie jest powtarzac niesprawdzone ploty.

Strony

Skomentuj