Czy USA zamierzają zrównać z ziemią Syrię?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Bliskim Wschodzie znów dzieją się bardzo niepokojące rzeczy i po raz kolejny wszystko toczy się wokół Syrii. To właśnie tam niezliczona liczba państw z całego świata zaangażowała się w polityczny i militarny konflikt. Sytuacja jest obecnie wyjątkowo mocno napięta i niewykluczone, że dzielą nas dni lub godziny od poważnej eskalacji.

 

Problemy zaczęły się 7-8 kwietnia w nocy z soboty na niedzielę, gdy nieznani ludzie zorganizowani prowokację, zwaną atakiem chemicznym. Nikt nie potrafi wskazać winnych tej masakry, która rzekomo wystąpiła we Wschodniej Gucie. Nikt nie jest w stanie potwierdzić, czy informacje, jakie pojawiły się wtedy w internecie są prawdziwe. Jednak Stany Zjednoczone mówią coś o dowodach, które jednoznacznie wskazują na sprawców, ale jednocześnie nie chcą ujawniać żadnych szczegółów. Sytuacja dobitnie przypomina inwazję na Irak z 2003 roku, którą także podparto podejrzanymi dowodami sugerującymi, że Saddam Hussein posiada broń masowego rażenia. Z biegiem czasu, gdy „dyktator” został obalony a Irak znisz.... „wyzwolony” okazało się, że informacje o tej broni zostały wyssane z palca. Zatem co teraz czeka Syrię?

 

Donald Trump zapowiadał, że wkrótce podejmie decyzję w sprawie ataków chemicznych i z dużym prawdopodobieństwem zastosuje opcję militarną. Media podają, że w pobliżu Syrii pojawił się niszczyciel USS Donald Cook, który wyposażony jest w około 60 rakiet Tomahawk. Pojawiają się informacje, że rosyjskie samoloty wykonały kilka lotów zaczepnych w pobliżu okrętu, lecz te zostały zdementowane przez Pentagon. Tymczasem w syryjskiej przestrzeni powietrznej obserwuje się wzmożoną aktywność rosyjskich i syryjskich samolotów wojskowych, które być może przygotowują się na amerykańskie ataki rakietowe.

Rosja nieustannie zaznacza, że jakakolwiek reakcja militarna wymierzona przeciwko Syrii spotka się z odpowiedzią – zwłaszcza, jeśli rakiety spowodują śmierć żołnierzy rosyjskich. Rosja zaczęła celowo zakłócać pracę amerykańskich dronów bojowych, o czym powiadomiło kilku urzędników ze Stanów Zjednoczonych. Chiny także przyłączyły się do konfliktu i opowiedziały się po stronie Syrii. To oczywiście niczego nie zmienia – USA tak czy inaczej zamierzają „ukarać” Assada. Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmie Trump, lecz wiadomo już, że w kierunku Bliskiego Wschodu wyruszyła właśnie grupa bojowa, która składa się z lotniskowca USS Harry S. Trumana i kilku okrętów wojennych. Grupa ta posiada już doświadczenie w działaniach zbrojnych w Syrii – w 2015 roku brała udział w bombardowaniach tzw. Państwa Islamskiego. Lotniskowiec USS Harry S. Truman może pojawić się w pobliżu Syrii za około dwa tygodnie.

USS Harry S. Truman - źródło: US Navy

Wydarzenia w Syrii można podsumować krótko – dzieje się coś bardzo niepokojącego i śmierdzi na kilometr przygotowaniami do wojny. Podczas gdy Izrael zdecydował się rozmieścić tarczę antyrakietową Żelazna Kopuła na Wzgórzach Golan, Syria podjęła identyczną decyzję i rozmieściła system obrony powietrznej w pobliżu pałacu prezydenckiego w Damaszku. Gdyby Zachód zechciał przeprowadzić szybką akcję, z powodzeniem mógłby wyeliminować Baszara Assada i tym samym zrealizować cel, który postawił przed sobą już wiele lat temu. Pamiętajmy również, że Rosja jest gotowa odpowiedzieć na bombardowania w Syrii. Jej reakcja wcale nie musi ograniczać się do Bliskiego Wschodu. Niedawne manewry rakietowe w pobliżu Polski mogą wskazywać, że wojna może wybuchnąć równolegle na Bliskim Wschodzie i w Europie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

Mówiąc że ZSRR to nie była

Mówiąc że ZSRR to nie była  Rosja, to jakby powiedzieć że III Rzesza to nie były Niemcy. To Rosjanie są w pełni odpowiedzialni za" osiągnięcia" tego śmiesznego, żałosnego tworu, czemu nie da się zaprzeczyć, bo jest wiele dokumentów, w których można znaleźć wypowiedź Putina o tym, iż Rosja to prawny sukcesor ZSRR. Niech ktoś  spróbuje temu zaprzeczyć używając rzeczowych argumentów, a nie najeżdżając na " BANDYCKIEGO USS MANA " , bo Ruscy nie mają wcale mniej krwi na rękach. 

Portret użytkownika  Angelus

żałosny anonimie... ZSRR to

żałosny anonimie... ZSRR to nie była Rosja, bo Rosja była okupowana i eksterminowana przez żydowskiego okupanta. To było wiele słowiańskich narodów okupowanych i ciemiężonmych przez żydowski komunizm. Natomiast III RZesza, to był świadomy wybór NIEMCÓW. cO TY MANIPULANCIE PORÓWNUJESZ!

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie opowiadaj bzdur. Niemcy

Nie opowiadaj bzdur. Niemcy sami sobie wybrali Hitlera na wodza w demokratycznych wyborach, a żydo-bolszewia została wprowadzona w Rosji przemocą i podstępem, narzucając prawosławnemu narodowi ateizm. Zastanów się więc nad tym, co wypisujesz. Jak państwo, które istniało tylko jako republika żydo-ZSRR zarządzane przez gruzina a potem ukraińca może być odpowiedzialne za to, co oni robili?

Czemu zaprzeczyć? Że Rosja musiała na siebie przyjąć sukcesję po żydo-ZSRR? A jak inaczej mogłaby przejąć broń nuklearną i mienie swojego narodu zagrabione przez żydo-ZSRR? to było nieuniknione, więc nie marudź. Na tej samej zasadzie dzisiejsza Polska musiała przejąć sukcesję po PRL. Czyż nie?

Ruscy nie mają mniej krwi na rękach, niz bandycki uSSman? O czym ty bredzisz? No to wymień agresje Rosji (nie żydo-ZSRR) w ostatnich dekadach, a ja wymienię agresje uSSmana! Tylko obecnie uSSman okupuje i dokonuje agresji bezpośrednio lub pośrednio w kilku krajach jednocześnie. Po co więc te twoje brednie?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Taki

CIEKAWE czy nasz..JUDA..

CIEKAWE czy nasz..JUDA...posle Polskich Chlopakow zeby pomagac robic PORZADEK....przez pejsow i ...uusmanow.

jak Zwykle znajdzie sie jakis ...IDIOTA....zeby Polskie Chlopaki nadstawiali karku..Za ..INNYCH.!!!

A za to ONI beda do nas strzelac u nas w ..Domu ..Jak bedziemy niegrzeczni. to jest paranoja...PiS ..

Portret użytkownika euklides

Polsce przydał by się ktoś w

Polsce przydał by się ktoś w rodzaju Pinocheta kto oczyścił by elity ze stalinowskiego gó....a. Połowę narodu trzeba by niestety leczyć medycznie albo hirurgicznie, bo TV sprasowała mózgownice w takim stopniu, że nie dociera do nich, iż Jarosław Kaczyński to marksista z internacjonalki, opowiadający się za powołaniem armii UE i rozmontowaniem narodu polskiego.

Portret użytkownika Eva11

,,po raz kolejny wszystko

,,po raz kolejny wszystko toczy się wokół Syrii. To właśnie tam niezliczona liczba państw z całego świata zaangażowała się w polityczny i militarny konflikt,,

Jedyne słowa prawdy opisujące całą tą sytuację ...

Ktoś rozgrywa pewną kwestie na terenie kraju gdzie każdy chce go ratować ,a tak naprawdę nikt się nie upomina o całą krzywdę jak się tam dzieje ...

Ci ludzie zostali spisanie na straty ,a część z nich w nienawiści do tych którzy czynią im krzywdę wysłana do Europy...

A naiwini szukają winnych ...Tam gdzie każdy gra wg. planu ...

Tylko śpiący świat zapomina ,że ten plan uwzględnia jego losy ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Esende

Assad się umacnia i Izraelowi

Assad się umacnia i Izraelowi to nie na rękę a wiadomo że  Izrael maczał palce w powstaniu rebelii przeciwko asadowi. Myśleli sprzątniemy asada  to sprzątniemy Iran z pod naszej granicy i pomoc dla hezbolahu. A tu wyszło wielkie G*wno z tego.dlatego szukają innych prowakcji aby zmusić Amerykę do wojny..

Portret użytkownika BigStan

Najgorsze jest to że

Najgorsze jest to że zażydzona amerykańska polityka może dać się wciągnąć w te wojnę ! Co można by mówić o Putinie, jednak liczę że pomoże Syrii i jeżeli jankesi zaatakują, odpowie tak jak trzeba stając przeciw agresorowi.

Portret użytkownika Piotrek

Z tego co wiem na zasadzie

Z tego co wiem na zasadzie kto zaczął to; Rosjanie mają tam budować potężną bazę na prawie całą Syrię, Rdzenna ludność do nieczego nie jest potrzebna. Reszta udziałowców tej wojny wspiera sojusznika w planch lub usiłuje przeszkodzić np. USA bo dla nich to potężny punkt ataku na Europę no przecież nie na Afrykę.  Kto przeciwko mieszkńcom Syrii NO Ci co tam i mają budować bazę. Ruguja ich z miejsc gdzie miszkają. Proste zależności nad czym się zastanwiac i dyskutować. Liczy się tylko rosyjska baza.  

Portret użytkownika U_P_Adlina

O czym ty mówisz? "Potężną

O czym ty mówisz? "Potężną bazę na prawie całą Syrię"?????????? Taka ma być tam baza?? Na prawie całą Syrię???? Co to za kabaret? Zresztą Rosjanie są tam na zaproszenie legalnych władz Syrii. Bandycki uSSman po prostu tam nielegalnie wtargnął.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj