Przeprowadzono zapowiadany atak rakietowy na Syrię

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Świat stanął na krawędzi wielkiej wojny. Dzisiaj w nocy w Syrii doszło do ataku rakietowego, który przeprowadziły wspólnie USA, Wielka Brytania i Francja. Pretekstem do wystrzelenia rakiet był dziwny incydent z bronią chemiczną, o który obarczono rząd syryjski. W kierunku Syrii poleciało podobno ponad 100 rakiet. Nie wiadomo ile z nich dotarło do celu. Według syryjskich mediów znaczna część z nich została zneutralizowana.

 

Ludzie zanurzeni w ordynarnej zachodniej propagandzie nie zadają już pytań o celowość tej awantury tylko kiwając głowami z aprobatą uznają, że to co słyszą w telewizji to prawda, a strasznemu satrapie Baszarowi Assadowi należy się śmierć, ponieważ tak pragnie Izrael i państwa sunnickie na Bliskim Wschodzie. Prawda przestała się już liczyć - nieważne kto dokonał niedawnego ataku chemicznego na ludność syryjską. Assad jest po prostu człowiekiem niewygodnym dla państw Zachodu, dlatego jest on nieustannie wrabiany w różne prowokacje, łącznie z tą najnowszą.

 

Należy zaznaczyć, że sprawcy zastosowania gazów bojowych w Dumie są OFICJALNIE nieznani. Władze Stanów Zjednoczonych nieustannie mówią, że są „przekonane” o winie Assada, zaś wszelkie dowody, które zostały pozyskane w tej sprawie zostały utajnione. Tymczasem Rosja tuż przed nocnym bombardowaniem oskarżyła Wielką Brytanię o udział w inscenizacji ataku chemicznego powołując się na zeznania dwóch świadków – pracowników medycznych jedynego szpitala w Dumie, którzy zgodzili się ujawnić przed światem.

 

Zgodnie z zeznaniami, pacjenci przedstawieni na nagraniu, które rzekomo świadczy o ataku chemicznym, zjawili się z typowymi objawami zatrucia dymem, lecz w tym momencie ktoś celowo wywołał panikę i rozsiał fałszywą plotkę o zastosowaniu przez wojsko gazów bojowych.

Rosja wskazała, że rebelianci ostrzelali Damaszek i oczekiwali na odpowiedź sił zbrojnych. Gdy wojsko dokonało ataku odwetowego na enklawę, organizacja Białe Hełmy, która współpracuje z islamską opozycją, nagrała ostrzał i przedstawiła go jako atak chemiczny. Białe Hełmy są głównym źródłem informacji o tym incydencie, na które powołują się Stany Zjednoczone.

 

Również w piątek, syryjska armia znalazła w wyzwolonej Dumie prowizoryczną fabrykę, w której produkowano pociski i toksyczne substancje chemiczne. Oczywiście doniesienia te można interpretować w dowolny sposób i każdy ma prawo ocenić czyje dowody są bardziej przekonujące – rosyjskie i syryjskie, czy amerykańskie, których nikt nawet nie wiedział na oczy.

Jak pisaliśmy na początku, dla Stanów Zjednoczonych dowody są nieistotne. Ta globalna potęga militarna rozmawia tylko z pozycji siły i z pomocą tejże siły zamierza zaprowadzić własny porządek w Syrii. Dlatego minionej nocy, USA, Francja i Wielka Brytania dokonały skoordynowanego ataku, podczas którego odpalono co najmniej 100 rakiet na liczne obiekty wojskowe w zachodniej i południowej części Syrii oraz w samym Damaszku i wokół stolicy, które są rzekomo zaangażowane w produkcję broni chemicznej. Uderzenie nastąpiło około godziny 3:55 czasu syryjskiego, trwało prawie godzinę czasu i wzięły w nim udział okręty wojenne oraz lotnictwo.

Syria natychmiast zareagowała na agresję i uruchomiła swoje przestarzałe systemy obrony powietrznej. Lokalne media podają, że udało się przechwycić większość nadlatujących pocisków, lecz pozostałe spowodowały zniszczenia a kilka osób zostało rannych. Zdaniem Rosji, Syria zestrzeliła co najmniej 71 rakiet, czego nie potwierdza USA. Cele zostały podobno dobrane w taki sposób, aby nie zagrozić rosyjskim żołnierzom, dlatego też Rosja nie odpaliła ani jednej antyrakiety, a tym samym nie ochroniła Syrii przed uderzeniem.

 

Władze Stanów Zjednoczonych zaznaczyły, że było to jednorazowe uderzenie, ale może dojść do kolejnych ataków, jeśli Assad znów zechce użyć broni chemicznej. Oczywiście syryjska armia odnosi wielkie sukcesy nawet bez broni masowego rażenia, a jej użycie byłoby całkowicie pozbawione logiki. Byłoby to wręcz samobójcze posunięcie dla osłabionego w wyniku wieloletniej wojny państwa. Z kolei rząd Rosji ogłosił, że niedawna agresja na Syrię w wykonaniu USA, Wielkiej Brytanii i Francji spotka się z poważnymi konsekwencjami. Nie wiadomo co dokładnie Kreml miał na myśli, ale jakakolwiek reakcja Rosji prawdopodobnie będzie zauważalna dopiero na dłuższą metę i niewykluczone, że zauważymy ją w Europie.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=134173

https://sana.sy/en/?p=134238

https://www.rt.com/news/424047-russian-mod-syria-statement/

https://www.zerohedge.com/news/2018-04-13/watch-live-president-trump-expected-announce-mil...

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robert1967

No i w końcu wyszło, że na

No i w końcu wyszło, że na tym forum królują głównie ruskie trolle. A ich argumentacja to pycha, terroryzowanie atomową pałą i udawanie świętoszków. Cała cywilizacja turańska z jej maskirowką. Czyli - potwierdza się - Rosja nie daje żadnej oferty Polsce, a w swojej obowiązującej doktrynie geostrategicznej nie daje nawet  miejsca do życia Polsce i Polakom. Trudno - sami wybraliście. A - i jeszce te obowiązkowe wyzywanie  Polaków od katoli i "polaczków". I zapominanie zbrodni Rosji wobec Polski - bez porównania większych, niż Ukrainy, zresztą od 300 lat nieustannie judzonej przez Rosję na Polaków - zapomnieliście historii? Bo ja nie. Przypomnieć? A jest co, naprawdę jest.  I jeszcze te rewelacje, że niby ZSRR to nie była Rosja  - była, w 100% czysta kontynuacja Iwana Groźnego i jego opryczniny - skrupulatnie skopiowanej w postaci SS przez Germanię. I do dzisiaj wszyscy "prawdziwi" Rosjanie są dumni z "dokonań" największego kata w historii - Stalina, i bardzo skwapliwie przypinają sie do jego "osiągnięć". Więc zwalanie na Żydów i gadanie "to nie my" to co najmniej w tym kontekście zwykła hipokryzja i udawanie idiotów.  A co do wyzwisk od katoli: a i owszem - 93% w Polsce to katolicy. Jestem polskim katolikiem - i jestem z tego DUMNY. Więc wyzwiskami od "katoli" tylko sam się wykluczasz z rdzenia narodu - mój ty Neo od siedmiu boleści z bełkotem politrukowej nowomowy. Nic tak piękniej was trolle  nie odsłoniło w prawdziwych zamiarach, jak ten "dialog" na tej stronie. W porównaniu z wami NWO to przedszkole. Notabene - od zeszłego roku, od Davos, Chiny zajęły pozycję lidera globalizmu, a że Rosja przypięta do chińskiego kożucha, wychodzi, że teraz Rosja to główny nader aktywny bojownik globalizmu. Pewnie z tego zacietrzewienia nawet tego nie spostrzegliście, że wasza "mądrość etapu" się zmieniła, a wy  dalej stare gadki snujecie... W sumie: dziękuję wam towarzysze z Olgino: to piękne zdarcie waszej maski i pokazanie waszego prawdziwego, podłego oblicza wobec Polaków, których macie za zadanie duraczyć. Panie Adminie: może jakiś komentarz z Pana strony? Zakładam, że jest Pan Polakiem. Może tak z kilka artykułow nt obowiązującej doktryny Dugina? Na początek polecam omówienie fragmentów jego głośnego artykułu "Czekan na Iwana Groźnego". Są tam takie perełki, że banderyzm Ukrainy i kult SS Galizien to naprawdę małe piwko i bajki dzieciom do poduszki. Rosja ze Słowiaństwem nie ma nic wspólnego - natomiast z Geramanami i Azją - właściwie wszystko.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę, że w błazenadzie

Widzę, że w błazenadzie postanowiłeś z dna wkopać się jeszcze pod nie, tak? Hehehehe! Wyszło to to, że to ty jesteś krzywonosym bander-trollem, bo bagatelizowanie przez ciebie zagrożenia banderowskiego i faktu, że bandycki uSSman przyjął ustawę, dzięki której będzie mógł naciskac na Polskę w kwestii gigantycznych bezpodstawnych roszczeń żydowskich już całkowicie zrzuciło twoje maski. 
Jaką ofertę dla Polski ma uSSman? Ofertę stania się nuklearną pustynią po prowokacji w stronę Rosji z terytorium polskiego?
Nie bredź łgarzu, że zbrodnie Rosji były większe od zbrodni twoich rodaków z zachodniej bander-ukrainy. Nawet żydo-NKWD w ZSRR nie nabijało dzieci na kołki od płotów, a kobiet nie rozcinało piłami. 
Co do judzenia, to wy judzicie do nienawiści na siebie Polaków i Rosjan, ponieważ te narody są dla was zagrożeniem. Piszecie o tym w uchwale z 1990 roku: 

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990./W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

"Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej............" 

I to są FAKTY, a nie bredzenie kocopołów, jak ty to robisz trollu od tymy. 

Oczywiście, że żydo-ZSRR, to nie Rosja. Biała Rosja walczyła z żydowskim czerwonym terrorem i po przegraniu walki stała się podbitym narodem włączonym w skład żydo-ZSRR. Nawet dzieci to wiedzą. No, oczywiście nie u was w banderlandzie, gdzie funkcjonuje historia alternatywna, czyli wzięta z dupy. 
Jeżeli chodzi o stalina, to nie zapominaj, że są rzeczy za które Rosjanie mają prawo być mu wdzięczni, bo to jemu przypisuje się zwycięstwo nad nazizmem. Oczywiście dla was zachodnich ukrów przegrana nazizmu to tragedia, bo wiązaliście z nim wielkie nadzieje. Przez zwycięstwo stalina nad nazizmem nie mogliście kontynuować ludobójstwa na Polakach, co? I to was boli.
Zwalanie na żydów? Przestań bredzić i popatrz na fakty trollu: 

-Dobrze poinformowani obserwatorzy, zarówno z Rosji jak i spoza niej, zauważali decydującą rolę żydów w bolszewizmie. W 8 II 1920 r. w Illustrated Sunday Herald Winston Churchill ostrzegał, że „bolszewizm jest globalnym spiskiem mającym na celu obalenie cywilizacji, przebudowę społeczeństwa od podstaw, zatrzymanie rozwoju, zawistną wrogość, niemożliwy egalitaryzm”. Ten ważny brytyjski polityk i historyk napisał:

„Nie ma potrzeby wyolbrzymiać wpływu jaki wywarli w wykreowaniu bolszewizmu i teraźniejszym prowadzeniu Rewolucji Rosyjskiej, międzynarodowi i w większej części ateistyczni żydzi. Z pewnością jest bardzo duży; najpewniej przewyższa wszystkie inne. Z istotnym wyjątkiem Lenina, większość przywódców jest żydami. Ponadto zasadnicza inspiracja i kierownicze siły pochodzą od żydowskich liderów. A zatem Cziczerin, czysty Rosjanin, stoi w cieniu swoich podwładnych – Litwinowa, wpływ Rosjan jak Bucharin czy Lunczarski nie może być porównany z siłą Trockiego czy Zinowiewa – dyktatora Czerwonej Cytadeli (Piotrogród), czy Krasina lub Radka – wszyscy żydzi. W sowieckich instytucjach dominacja żydów jest zadziwiająca. Wpływowa, jeśli nie zasadnicza, część systemy terroru stosowana przez Nadzwyczajną Komisję do Walki z Kontrrewolucją (Czeka) została przejęta przez żydów, a w kilku nadzwyczajnych przypadkach, przez żydówki.
Nie trzeba zaznaczać, że intensywna pasja zemsty została wywołana w piersiach Rosjan”.

David R. Francis, ambasador USA w Rosji, ostrzegał w depeszy wysłanej w styczniu 1918 r. do Waszyngtonu: „Tutejsi bolszewiccy liderzy, z których większość jest żydami i z których 90 procent powróciło z wygnania, mało dbają o Rosję i jakikolwiek inny kraj. Są internacjonalistami i próbują wywołać światową rewolucję socjalną”.

Holenderski ambasador w Rosji, Oudendyke, kilka miesięcy później zrobił podobną uwagę: „Jeśli bolszewizm nie zostanie natychmiast zduszony w zarodku to w podskokach rozprzestrzeni się z jednego (kraju) na drugi w Europie i na całym świecie – jako że jest zorganizowany przez żydów,  tych którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku rzeczy.”

„Rewolucja Bolszewicka” w 1920 r. deklarowała wiodąca gazeta żydowskiej społeczności w Ameryce „była w wielkiej części produktem żydowskiego myślenia, żydowskiego malkontenctwa, żydowskiego wysiłku przebudowy”. 

Dociera? 

To są FAKTY w odróżnieniu od twoich wyssanych z palca wypocin. 

Maski to opadły twoje panie bander-trollu. Bo bagatelizowanie banderyzmu na zachodniej upainie i wspieranie uSSmańskiego bandyty, który ten banderyzm wspiera (a także roszczenia żydowskie wobec Polski) to są anty-polskie działania. 

Słowiańska Rosja i słowiańska Polska powinny zacząć współpracę ze sobą, przeciw bandyckiemu zdradzieckiemu uSSmanowi, oraz przeciw wspieranej przez niego twojej banderowskiej ukrainie. Inne państwa Wyszehradu już zrozumiały, że ich kierunek to Rosja i Chiny. Czas na Polskę. A krzywonose bander-uSSmańskie trolle niech kwiczą sobie, a muzom.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Spokojny analityk

Podsumowując: Rosja jest

Podsumowując: Rosja jest JESZCZE silna militarnie, ale nie jest w stanie udżwignąć gospodarczo wyścigu zbrojeń supermocartsw. Wyścigu, który sama na własne życzenie rozpętała marcowym pokazem rosyjskich Wunderwaffe w stadium opracowania. Putin jest więc grabarzem Rosji i prowadzi naiwnych Rosjan do przepaści przy dźwiekach orkiestry i w oparach opium snów o potędze. Ponieważ Chiny planuja przegonić i technologicznie i militarnie USA ok. 2035, jasne, że przy okazji i bez problemu przeskoczą i Rosję. A wtedy plany "wojen koniecznych" i roszczenia wobec Rosji siłą rzeczy stana się w optyce Pekinu coraz bardziej konkretne. Rosja obecnie to "pożyteczny idiota" dla Pekinu, Rosja rozwala stary ład atlantycki i jest to na rękę Chinom. W dodatku wyżebrana przez Putina "przyjaźń" z Chinami jest bardzo korzystna dla Chin i ekonomicznie i wojskowo. Banki chińskie wykorzystują blokade kapitałową Zachodu względem Rosji i udzielają Rosji kredytów walutowych na lichwiarski procent, by Rosja mogła rolować stare długi. Kupują też od Rosji technikę wojskową i bez żenady robia inżynierię rewersyjna, a ponieważ maja bardziej rozbudowana bazę badawczo-rozwojową i badania podstawowe [na same badania i rozwój w 2017 przeznaczyły 414 mld $ czyli 1,5 raza tyle, co cały budżet Rosji], więc za dekadę w tym wyścigu przegonia Rosję pod kazdym względem. Sprzedaż technologii wojskowych Chinom rosyjscy generałowie, zwłaszca wschodnicj okręgów wojskowych, kwitują parafrazą powiedzenia Leniana: "sprzedajemy Chińczykom sznurek, na którym nas w przyszłości powieszą". Każde wspólne ćwiczenia wojsk Chin i Rosji zaczynają się od rozłożenia przez chińskich generałów mapy głównej całej Azji, a tam niezmiennie dla 1,6 mln km 2 od 2011 jest osobne zaznaczenie terenu i napisane cyrylicą, żeby towarzysze rosyjscy sobie przeczytali: "tereny rdzennie chińskie pod tymczasową administracją rosyjską". Gdy w 2011 urządzano pierwsze takie ćwiczenia, rosyjscy generałowie zamówili na widok TAKIEJ mapy i opisu, poprosili o przerwę, zadzwonili na "czerwonej linii" na Kreml i zapytali, co z tym fantem robić. Po godzinie dostali odpowiedź: "kontynuować i udawać, że się nie widzi". I na tym polega właśnie cała "przyjaźń" chińsko-rosyjska: Chiny wykorzystują wyrywna Rosję jako darmowy bezkosztowy taran i harcownika na porządek atlantycki, a jednocześnie metodycznie wykorzystują i osłabiają Rosję, jednocześnie konsekwentnie zwiększając przewagę ekonomiczną względem Rosji, co jest podstawą budowania B+R, a to z kolei jest też podstawą dla technologii militarnych. Za dwie dekady Chiny będa miały masowo bronie nowej generacji, na które w odpowiedniej skali Rosję nie stać już teraz. Rosja będzie słaba izbankrutowana wyścigiem zbrojeń, który sama rozpętała, i to bardziej zbankrutowana, niż ZSRR w końcówce lat 80-tych. Wtedy, podczas okresu rozpadu ZSRR i wielkiej smuty jelcynowskiej, Chiny były dopiero na poczatku drogi do siły, były dośc słabe, zwłaszca militarnie. Za dwie dekady sytuacja będzie skrajnie odmienna, Rosja będzie zbankrutowana i wyposażona głownie w bronie obecnej generacji, zreszta każdą rakietę i pocisk hipersoniczny zprzegoni i zniszcy laser megawatowy czy generator podczerwieni czy innej broni energetycznej, a na tym Chiny się skupiają. Dlatego wielki "militarny show" Putina z grafikami różnych Hiper-Wunderwaffe, jest pokazem dla naiwnych Rosjan. Rosja prototypy Sarmaty czy Awangarda itp. opracuje nieproporcjonalnym kosztem [i kosztem innych programów, np. finansowania wciąż kulawego PAK-FA czyli już bojowo nazwanego, jakby był gotowy, Su-57], ale masowa produkcja to już ponad siły Rosji. Zresztą - każdą rakietę i każdy pocisk hipersoniczny przegoni i zniszcy promień lasera. Chiny sa liderem w superkomputerach, w bezpiecznej łączności natychmiastowej na splątaniu kwantowym, rywalizują ostro w komputerach kubitowych, sieciach neuronowych, AI. Dla Rosji to kosmos nie do przeskoczenia, bo finanse nieporównanie mniejsze, a i baza i naukowców i infrastruktury badawczej o rzad wielkości mniejsza i jeszcze się kurczy. Opanowanie Syberii w momencie bankrustwa Rosji będzie dla Chin krokiem naturalnym wg startegii gry w go. Zamiast iśc na otwarta wojnę z USA, będa wolały wzmocnić się Syberią i przejęciem jej bogactw i bogactw i szlaków Arktyki. Wtedy, po zagospodarowaniu Syberii i Arktyki - na co Chiny mają środki, a Rosja nie ma, będzie w naturalny sposób uzyskana taka przewagą nad USA, że te siłą rzeczy będa zdetronizowane. Jest jeszce na naszympolskim  podwórku sprawa Ukrainy, kukltu banderyzmu i SS Galizien. Pomijam, że rosyjscy kolaboranci Hitlera wystawili duzo więcej jednostek, w tym dywizji SS. Pomijam, że w obecnej Rosji Czarny Zakon SS, do którego należy Alexandr Dugin, głowny geostrateg Kremla, ma się w Rosji bardzo dobrze. Pomijam wreszcie, że Rosja wymordowała o rząd wielkości więcej Polaków, niż Ukraińcy. To historia, owszem ważna, ale teraz o bieżącej grze. Banderyzm i kult SS na Ukrainie [zresztą z poparciem mniejszościowym], to dla Polski bardzo dogodny pretekst, by mimo nacisków Waszyngtonu, nie wdawac się w woję na Ukrainie. A jednocześnie Polska coraż bardziej rozszerza współprace w wymianie technologii wojskowych, dotychczas niedostępnych. Ukraina w kryzysie i w warunkach wojny i nakałdów na wojsko, słabnie ekonomicznie, a Polska rośnie. Dzisiaj Ukraina czuje się mentalnie silniejsza i ważniejsza od Polski, za dekadę będzie dokładnie odwrotnie. Ukraina nie zaatakuje państwa w UE i NATO, zreszta to byłoby dla Kijowa samobójstwo, nie mówiąc o tym, że pod presją i kontrolą USA to zwyczajnie niemożliwe. Zresztą - to i tak sprawy drugorzędne. Bo najważniejsze jest, że Rosja otwarcie grozi Polsce "atomową pustynią" i ma do tego środki, a Ukraina nie grozi atomowa pustynią i co wążniejsze -środków na to nie ma, czy by chciała, czy nie. I to rozstrzyga. Wszelkie uchwały neobanderowców są sprawami trzeciorzednymi, bo nie stoi za nimi realna siła sprawcza, zagrażająca Polsce. Za dekadę osłabiona Ukraina, wtedy juz zawiedziona na Zachodzie, zobaczy, że realnie pozostaje jej tylko Polska. Sami docisna się do narożnika, a przebudzenie z banderowskich snów o potędze będzie bardzo gorzkie. Wtedy najpierw sami zrobią porządek z banderowcami i fanami SS, a potem przyjda do nas  z zupełnie inna ofertą, gdzie Polska w naturalny sposób będzie liderem. Wniosek: tweardo utzrymywac polityczne antybaderowskie stanowisko, jednocześnie współpracowac w dziedzinie technologii militarnych, robic swoje i wzmacniać się ekonomicznie i wojskowo. Już w połowie lat 20-tych będzie widoczna dysproporcja generacyjna armi ukraińskiej względem polskiej. W broni antyrakietowej, w sieciocentrycznym systemie dowodzenia, w broniach precyzyjnych dalekiego zasięgu. Takie systemy jak IBCS, JASSM-ER, PAC-3MSE, NSM - to dla Ukrainy kosmos. Ba - nie mają nawet odpowiedników naszych Raków czy Krabów, od nas kupują drony amunicji krążącej. Wspólpraca z Rosją owszem możliwa, ale po zasadniczej zmianie w kierunku i mentalności, takie demony, jak Alexandr Dugin, otwarcie w doktrynie głoszące koniecznośc likwidacji Polski i Polaków, powinny być w więzieniu, a nie na czołowym stanowisku geostratega. Takze z Putinem, stawiającym sobie za cel głowny przywrócenie ZSRR i strefy wpływów Ukałdu Warszawskiego, z Polską jako wydmuszką, żadnej sensownej partnerskiej umowy z definicji nie uzyskamy.  Rosja idzie na konfrontację globalna, sama podnosi poprzeczkę i dolewa oliwy do ognia wyścigu zbrojeń i rywalizacji - z takim sąsiadem żadna sensowna dla Polski ugoda nie jest możliwa.

Portret użytkownika Tico

Dugin ma rację.. Kraj zwany

Dugin ma rację.. Kraj zwany potocznie Polską, kierowany przez politycznych idiotów, podżeganych celowo głupimi polskojezycznymi "polaczkami", nieprzewidywalny w głupocie swoich posunięć, bębniący wielkiemu sąsiadowi blaszanym garnkiem w drzwi jest dostatecznie uciązliwy, żeby go uciszyć, słowami się nie dało, więc siłą. Jesli tak się stanie to kurwa dzieki takim imbecylom, któremu jednemu z nich odpowiadam...

Portret użytkownika Tico

Dugin ma rację.. Kraj zwany

Dugin ma rację.. Kraj zwany potocznie Polską, kierowany przez politycznych idiotów, podżeganych celowo głupimi polskojezycznymi "polaczkami", nieprzewidywalny w głupocie swoich posunięć, bębniący wielkiemu sąsiadowi blaszanym garnkiem w drzwi jest dostatecznie uciązliwy, żeby go uciszyć, słowami się nie dało, więc siłą. Jesli tak się stanie to kurwa dzieki takim imbecylom, któremu jednemu z nich odpowiadam...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Podsumowując: Obecnie wyścig

Podsumowując: Obecnie wyścig zbrojeń wyniszcza uSSmana, ponieważ utzrymanie setek baz na całym świecie i setek tysięcy żołdactwa pochłania olbrzymie pieniądze i powoduje, że uSSman ugina sie pod swoim własnym ciężarem. Efekty widzimy w Syrii, gdzie uSSman został obity przez koalicję Rosja-Chiny-Syria. Sytuacja tam pokazała, że Putin nie zmarnował lat swoich rządów i doprowadził Rosje do stanu, w którym skutecznie potrafi zatrzymać agresywnego zbira zza oceanu. 
Niestety, muszę cie zmartwić "analityku", ale nie jesteś w stanie przewidzieć, co będzie w 2035 roku. Nie jestes w stanie przewidzieć nawet tego, co będzie w 2019 roku, więc skończ już ten kabaret.
Rozwalenie "ładu" atlantyckiego jest na rękę nie tylko Chinom, ale i Rosji. Nie ma żadnego żebrania o "przyjaźń", ponieważ dla Chin poparcie Rosji - nuklearnego super-mocarstwa jest niezwykle ważne, gdyż te dwa narody we współpracy są nie do przejścia dla bandyckiego uSSmana. I dlatego bandyta zza oceanu miota się i wykonuje nerwowe ruchy. A Rosja i Chiny spokojnie robią swoje. 
Hehehehe! Znowu opisujesz swoje wizje. Masz jakieś dowody na to, że tak jak opisujesz zaczynają się wszystkie manewry rosyjsko-chińskie, buhahahahaha! Czy to kolejne twoje majaki? Dużo gadasz, ale zero dowodów. Udostępnij linki i dowody na to, co tu wypisujesz. Bo ja na tej zasadzie mogę powiedzieć, że wszystkie manewry rosyjsko-chińskie zaczynają sie od tego, że Chińczycy ściskają się z Rosjanami i mówią: "Cieszymy się, że mamay was po swojej stronie"!! Hehehehe! Co ty na to? Hehehehehe! 
Za dwie dekady koleżko to na pewno nie wiesz, co będzie, Skąd ty to możesz wiedzieć? To tylko twoje spekulacje, przypuszczenia i nic więcej. 
Co do uzbrojenia, o którym tak tu piszesz, że jest takie to a takie, a będzie owakie, to ja ci zapodam słowa izraelskiego eksperta
Yakow Kedmi: ”W technice pancernej USA jest 2 (słownie - dwa) pokolenia za Armatą.
T-90 jest pokolenie przed Abramsem i resztą". 
SU-57 to niezwykle udany samolot, za to uSSmański F-35 to totalny nielot i najdroższa pomyłka w historii zbrojeń uSSmanów.
Lasery posiadają i Chiny i Rosja panie "analityku", więc chyba nie sądzisz, że będą one używane tylko przez jedną stronę?! 
Podaj dowody na to, że w Rosji istnieje "czarny zakon SS", buhahahahaha! Podaj linki. Gdzie one są? Czemu nic nie zapodajesz? Bo ich nie ma? Hehehehe! 
Nie ochraniaj tak swoich bander-ukraińskich kamratów, bo nikt nie "wsławił" się takim bestialstwem, jak oni. Nawet żydo-NKWD nie nabijało dzieci na kołki od płotów i nie rozcinało kobiet piłami. Zachodni ukraińcy gloryfikujący bnaderyzm to śmiertelny wróg Polski i twoje gadki tego nie zmienią. Nie mów o kulcie mniejszościowym banderyzmu na ukrainie, ponieważ on taki jest na wschodzie tego kraju, gdzie dominuje ludność pro-rosyjska. Na zachodzie kult banderyzmu jest popularny, a i same władze ukrainy to śtrodowiska pro-nazistowskie i pro-banderowskie. 
Polska niczego nie rozszerza, poniewaz jest pod butem uSSmana, dla którego jest tylko pionkiem w grze, a pod butem okupanta może się rozszerzać tylko zniszczenie narodu polskiego. Jak więc Polska może rosnąć, będąc wyniszczana przez uSSmana, który jeszcze żąda od niej zapłaty 300mld dolarów dla środowisk żydowskich? O czym ty bredzisz? Banderowska ukraina nie musi Polski atakować, ponieważ na terenie Polski jest już 2mln zachodnich ukrów, którzy tu przemycają broń. W razie ich ataku bandycki uSSman wyrazi zaniepokojenie i tak jak w Syrii będzie udawał, że coś robi, a w rzeczywistości bedzie wspierał banderowskich degeneratów, jak robi to od dekad. I dlatego to, że banderowska ukraina jest kontrolowana przez bandyckiego uSSmana jest niebezpieczne dla Polski, poniewaz upadający uSSman jest nieobliczalny. Rosja nie grozi Polsce panie ukrze, tylko ostrzega, że utrzymując na swoim terenie światowego bandytę numer 1 Polska może zostać ofiarą jego ewentualnej prowokacji. I trzeba pamiętać, że Rosja nie ma żadnych roszczeń terytorialnych wobec Polski, zaś banderowska ukraina takowe ma. 
Ustawy neobanderowców mają moc prawną, ponieważ "elity" polityczne ukrainy wywodzą się ze śfrodowisk banderowwskich, więc znowu pleciesz jakieś głupoty. Cały czas próbujesz nieudolnie udowodnić, że banderowska ukraina gloryfikująca nazizm i banderyzm i mająca roszczenia terytorialne wobec Polski nie jest rzekomo zagrożeniem, za to Rosja, która roszczeń nie ma i wspiera Polskę choćby w kwestii ustawy IPN to "zagrożenie". Zagrożenie może dla banderowskiej junty w kijowie i jej uSSmańskiego mocodawcy. To tak. Dla Polski zagrożeniem jest banderowska ukraina i jej bandycki sponsor uSSmański zza oceanu. 
W dalszej części wypocin dalej snujesz swoje profetyczne wizje, które z tym, co obserwujemy nie mają żadnego związku, a są tylko twoimi sennymi marzeniami. 
I znowu proszę o linki i dowody, że Putin chce odbudować ZSRR.
Wydmuszką? A czym jest Polska obecnie pod butem uSSmana? Suwerennym państwem, czy właśnie taką wydmuszką? I jakoś nad tym nie płaczesz, a wręcz stwierdzasz, że ta leżąca plackiem przed swoimi panami wydmuszka będzie się wzmacniać i rozwijać?! Jak można się rozwijać pod okupacją wroga, który wspiera śmiertelnego banderowskiego wroga narodu polskiego? Nie osłabiaj się koleś. 
Rosja się zbroi, co was boli, nie dlatego, aby podbijać, ale dlatego, aby się bronić. To nie wojska rosyjskie budują bazy wokół uSSmanii, tylko na odwrót, tak? I to jest przekonujący argument, który pokazuje, kto napędza wyścig zbrojeń swoimi agresywnymi krokami. Rosja nie będzie przecież bezczynnie patrzeć, gdy uzbrojony bandzior numer 1 stoi pod jej granicami, tak? O czym ty więc bredzisz? 
Reasumując ponownie: Cała twoja retoryka to świetny przykład talmudycznego postrzegania świata. Bandyta, który od dekad dokunuje agresji i wspiera wrogów Polski to u ciebie "sojusznik", a ci, którzy powstrzymują tego bandytę i wspierają Polskę, to "wrogowie". Zapominasz jednak, że Polacy rozum mają i są bardziej lotni od twoich ziomków, więc twoja pokrętna talmudyczna propaganda odwracająca wszystko do góry nogami i twoje "niusy" nie poparte żadnymo dowodami, oraz profetyczne odjechane wizje odbiją się jak piłka od ściany. I tyle.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Spokojny analityk

Nieszanowny towarzysz

Nieszanowny towarzysz Upadlina ze szczujni politbrygad Olgino, z zadaniem napusczczania na siebie Polaków i Ukraińców, by Rosja oba narody łatwo zgarnęła bez jednego wystrzału, promuje obecna Rosję jako twór niczym niezwiązany z ZSRR. Przeciwnie - Rosją rządzi pułkownik KGB, kadrowy czekista ZSRR, który o niczym innym nie marzy, niż o przywróceniu ZSRR - i to otwarcie. Jasne, że na Ukrainie kult Bandery i SS Galizien to rzecz absolutnie niedopuszczalna, tyle, że banderyzm się wypali za dekadę, a Ukraina, zawiedzina na Zachodzie, osłabiona kryzysem i przez wojnę, nie będzie miała innego wyjścia, jak pokornie przyjśc do Polski. Tylko że wtedy to Polska będzie silna, a Ukraina słaba. Banderyzm to problem przejściowy, za dekadę sami Ukraińcy zrobia z nimi porządek, nim przyjdą z korzystną ofertą do Polski. Ukraina nie ma broni atomowej i niż zagraża Polsce "atomową pustynią" jak Rosja. Wiec OBECNA probanderowska Ukraina to najwyżej przejściowy kłopot [zresztą i dobry pretekst, by nie angażowac się w wojnę], natomiast Rosja to wprost śmiertelne głowne zagrożenie dla Polski. Zwykła prosta kalkulacja, żadne wykrzykniki i zapluwanie się tego nie zmienią. Zresztą USA maja rękę na pulsie Ukrainy, atak Ukrainy na Polskę - czyli kraj NATO i UE, to byłoby dla Ukrainy samobójstwo. Niestety atomowy guzik jest w ręku Putina - i to jest prawdziwe zagrożenie. Jak i dążenie do ustanowienia imperium od Lizbony do Władywostoku, z którego Putin nie zrezygnuje, a Polska stoi w tym planie centralnie na przeszkodzie. Polska wykorzysta do obrony i wzmocnienia się militarne wsparcie z USA, ekonomiczne z Chin, a polityczne od obu supermocartsw. Sprawa ustawy 447, 1226, listu 58 senatorów to tylko odsłona dywersji polityki USA przez wpływy żydowskie. Tą drogą Żydzi chcą osłabic Polskę i doprowadzić do budowy owego imperium euroazjatyckiego od Lizbony do Władywostoku, jako Wielkiej Chazarii i bastionu NWO Charakterystyczne, że w tym sporze Waszyngton stara się po raz pierwszy w historii tonować żądania Izraela, jednak to za mało. Co robić? Twardo trwać przy swoim, czas pracuje dla nas, trzeba tylko rozkręcić politykę historyczną na skalę światową  i odwrócić oszczerczą narrację Żydów. Po prostu - z punktu widzenia egoistycznej racji stanu USA - pozycja geostrategiczna Polski jest silniejsza i ważniejsza niż Izraela i to trezba wykorzystać do końca. Spokojnie, ale konsekwentnie i asertywnie.

Portret użytkownika Angelus

ja pamietam draniu Wołyń,

ja pamietam draniu Wołyń, gdzie połowe mojej rodziny twoi ziomale porżnęli mi piłami i rozczłonkowali pławiąc sie w mojej krwi..

Nie trzeba nas napuszczać draniu. Byś mi się pokazał banderowski pomiocie sam na sam, bys zobaczył napuszczanie!

Portret użytkownika Tico

Do kogo ta mowa? Nie jesteśmy

Do kogo ta mowa? Nie jesteśmy na katolskim nabożeństwie, gdzi matołom w mocherach wciska kit jakiś śmierdzący klecha... Nic nie wiesz ani o wspoółczesnej Rosji, ani o "tonowaniu Izraela przez Waszyngton".. jest wręcz odwrotnie.. To "waszyngton" uchwalił Ustawe 1266 a wczesniej 447 zonbowiazującą rząd amerykanski do wymuszenia na "sojusznikach" wypłaty żydom "odszkodowań" w kwocie 1 bln PLN. Taki głupi z ciebie baran, ze nie wiesz o tym, tylko bełkoczesz bez sensu na tym padole łez...

Portret użytkownika Normin

Tobie też wydaje się że

Tobie też wydaje się że jesteś dowcipny – aaach a jaki „przebiegły”… ale to tylko twoje złudzenia… maski zaczęły opadać… i już mało kto daje się nabrać na wasze oszukańcze wybiegi i ujadanie!

Atakując TYCH, którzy walczą o NASZE wyzwolenie… działasz przeciwko WYZWOLENIU… I byś nie jęczał, że nic nie wiedziałeś i nikt cię nie ostrzegł – Bo właśnie dostałeś JE na PIŚMIE!!! I zaprawdę powiadam ci – ZAPŁATA WAS NIE MINIE… każda sprzedajna gnida DZIAŁAJĄCA na szkodę LUDZKOŚCI i NASZEGO WYZWOLENIA, WYZWOLENIA NASZEJ PLANETY – otrzyma według swego udziału…!!!

Każde ścierwo dążące za wszelką cenę do wojny, podJUDzAjące do niej, straszące nią, programujące rozumki tępych baranków, że ona jest nieeee unikniona… zostanie za swą działalność rozliczone!!!

 Marzenia takich podstępnych sprzedajnych hien już nigdy się nie spełnią... kolejny raz już nie splugawicie Naszej SŁOWIAŃSKIEJ KRAINY!!! A że was to strasznie boli, to bardzo dobrze... a będzie jeszcze bardziej... bo to dopiero początek zmian!!! ZMIAN których wasze obrzezane rozumki nie są w stanie ogarnąć... A wasz koszerny skowyt pozostanie tylko ujadaniem pustynnym… gdy się okaże, że wasi prowodyrzy oraz RAbinowe i jeHOWANE demonki zostały ZUTYLIZOWANE… i pozostał po nich jeno astralny smród!!!  

Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego cała zboczona ścierwopedałownia i jej sługusy ciągle straszą NAS wojną i z uporem maniaka dążą do niej - to przypominam…

> https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/programowanie-umyslow-1-czyli-co-ta-wojna > Im szybciej to zrozumiecie, tym szybciej i łatwiej nastąpi NASZE UWOLNIENIE od wszelkiej parchozarazy!!!

Więc budźcie się BRACIA SŁOWIANIE… i niech ta pieśń prowadzi NAS do WOLNOŚCI…. 

https://www.youtube.com/watch?v=_HUIWb774uk&index=24&list=RDtDQActClEBQ

Portret użytkownika U_P_Adlina

Widzę, że towarzysz "analityk

Widzę, że towarzysz "analityk" z kijowa mający na celu szczucie na siebie Polaków i Rosjan w myśl uchwały oun z 1990 roku mocno się zajeżył, że jego żałosna prymitywna propaganda odbija się na polskich portalach jak piłeczka od ściany. Skłócać ze soba Polaków i banderowskich zachodnich ukrów nie trzeba, bo to są dla Polaków śmiertelni wrogowie. Tym bardziej, że dziś nadal oficjalnie czczą nazizm i banderyzm , a na dodatek wysuwają w kierunku Polski roszczenia terytorialne. Ośmieszasz się gościu. Z tą flagą ROA to pokazałeś po prostu kompletne DNO. Błazenada. Kabaret. Nie ważne, że Putin był w KGB. Ważne, co jest dziś. A dzis Putin zwalcza banderyzm na twojej zachodniej bander-ukrainie i hamuje uSSmańskiego bandytę, który ten banderyzm wspiera. Na dodatek wspiera Polskę w kwestii ustawy IPN, gdy tymczasem bandyta zza oceanu Polskę atakuje. Sprawa więc jest jasna i klarowna. Putin chce odbudować ZSRR? Masz jakieś dowody, czy znowu tak sobie pobrzękujesz pod nosem? Putin na pewno chce, aby Rosja była potężna i trzeba przyznać, że to mu się udaje. Sytuacja w Syrii jasno to pokazuje. Banderyzm wypali się za dekadę? Już ci powiedziałem, żebyś założył sobie jakąś sektę i tam snuł swoje wizje i senne majaczenia. Dla Polski ludobójczy banderyzm jest śmiertelnym zagrożeniem i Polacy nie bedą czekać na Wołyń 2. Banderyzm trzeba zniszczyć natychmiast. To obecnie największe zagrożenie dla Polski. I nie bredź, że Polska będzie silna pod butem uSSmana. Polska jest systematycznie rozgrabiana od 89 roku właśnie przez bandyckiego uSSmana i jego klakierów, a teraz jeszcze bandycki uSSman żąda zapłaty bezpodstawnych roszczeń żydowskich w wysokosći 300mld dolarów!!!!! Jak przy takim "sojuszniku" Polska ma być silna???? Chyba cię resztki rozumu opuściły. Rosja nie zagraża Polsce, bo Rosja nie ma żadnego interesu w ataku na Polskę. Rosja nie zgłasza roszczeń terytorialnych wobec Polski. Twoja banderowska ukraina takowe zgłasza, więc.......? Jedyne niebezpieczeństwo rosyjskiego ataku jest związane z instalacjami wojskowymi uSSmańskiego bandyty na terenie Polski i ewentrualną prowokacją upadającego zbira. Wywalenie z Polski uSSmańskiego zbira równa się brakowi niebezpieczeństwa ze strony Rosji. Dociera? Banderowska ukraina gloryfikująca nazizm jest olbrzymim niebezpieczeństwem dla Polski i nie jest problemem przejściowym. Bandycki uSSman od zakończenia II WŚ wspierał i wspiera banderyzm na ukrainie, więc dopóki uSSman ma wystarczająco siły, dopóty będzie wspierał ten banderyzm. Nie pitol więc kocopołów, że banderyzm sie wypali, bo uSSman będzie dorzucał do ognia, aby się nie wypalił. Aby więc pozbyc się banderyzmu, trzeba pozbyc się wspierającego go uSSmana. To proste koleżko ukrze. Rosja nie jest żadnym zagrożeniem. Powtarzam ci to n-ty raz. Może dla was zachodnich ukrów jest zagrożeniem, ale nie dla Polaków. Za to na pewno nazistowska banderowska ukraina takowym jest. Obecna sytuacja wygląda tak, że w Polsce jest 2 mln zachodnich ukraińców wychowanych w nienawiści do Polaków i przemycających tu broń, więc gdy zaczną atakować Polaków, to nie potrzeba będzie nawet samego ataku banderowskiech władz z kijowa. Jaki uSSman ma rekę na pulsie ukrainy? Co ty bredzisz? Właśnie w interesie uSSmana może być to, aby w Polsce zrobić drugą Syrię, tylko, że tu rękoma zachodnich ukraińców. Bandycki uSSman nie tylko, że nic by nie zrobił, ale jeszcze podsycał walki. Syria jest świetnym tego przykładem. Tam uSSman stworzył isis, a potem przez lata udawał, że z nim walczy. Kogo pan chcesz panie ukraińcu oszukać? Zbyt prymitywna i oderwana od rzeczywistości jest ta wasza propaganda, żeby ktoś się na nią nabrał. Jakie wsparcie uSSmanów? Jak wróg Polski wspierający innego wroga Polski może dawać wsparcie? Ogarnij się koleś. Jak uSSman wspierający nazistowski banderowski reżim w kijowe i żądający od Polski wypłaty bezpodstawnych roszczeń żydom w kwocie 300mld dolarów może dać Polsce wsparcie? Pogięło cię? Nie pitol o sojuszu Chin i uSSmana, bo już ci udowodniłem, że takowego nie ma. Za to jest sojusz Chin i Rosji przeciw bandycie zza oceanu. I to jest FAKT, w przeciwieństwie do twoich wizji oderwanych od rzeczywistości. 

 http://www.greanvillepost.com/2018/01/24/chinese-military-attache-to-moscow-russia-china-should-stand-together-to-protect-world-against-american-aggre...

Poczytaj gościu i wróc na ziemię.
Twardo stać przy swoim? O czym ty znowu mówisz? Żeby trwać twardo przy swoim trzeba być suwerennym państwem i prowadzić swoją politykę, a Polska po instrukcje jeździ do faszyngtonu i tela-viwu, a nawet - o zgrozo - do twojego banderowskiego nazi-kijowa, więc o jakim staniu przy swoim majaczysz? Polska stoi, ale przy izrahellskiej, uSSmańskiej i banderowskiej racji stanu, których jednym z celów jest niedopuszczenie do dobrych stosunków miedzy Polakami a Rosjanami. Tylko, że dla Polski zagrożeniem nie jest dzisiejsza Rosja, ale zagrożeniem jest na pewno nazi-banderowska ukraina i jej bandycki agresywny protektor zza oceanu. 
Z punktu racji stanu uSSmanów pozycja Polski jest ważniejsza od pozycji izrahella? Mówisz poważnie? Hehehehehe! Co to za bzdura? Mam się śmiać? Wybacz, ale gęba już mnie boli od śmiania się, gdy czytam te twoje oderwane od rzeczywistości banialuki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Robert1967

No cóż, ja zwyczajnie widzę

No cóż, ja zwyczajnie widzę na codzień, że dni Rosji sa już policzone w Pekinie. Zreszta i Izraela też, bo jak sponsor ma dziure w kieszeni, to utrzymanie się w islamskimw rogim morzu jest zwyczajnie niemożliwe. W sumie Polska będzie jeszcze długo po tym, jak ślad po Izraelu i Rosji zniknie... Rosję zje chiński smok do spółki z krajami islamu i V kolumna od środka, a islam zje Izrael. Tu nawet atomówki nie pomogą. Zresztą, jak Pakistan ruszy na Zachód po ściągnieciu kagańca trzymanego pzrez USA, to Rosja pierwsza pożałuje swego antyamerykanizmu. Pisze to bez żadnej miłości do USA, które zdradziły Polskę i w Teheranie i Jałcie i Poczdamie i 17 wrzesnia 2009 i potem dały wolna rączkę GRU w Smoleńsku.

Strony

Skomentuj