Stany Zjednoczone wymyślają pretekst dla kolejnego ataku na Syrię

Kategorie: 

Źródło: U.S. Air Force

Siły zbrojne Syrii odzyskały wszystkie regiony w południowej części państwa, które były okupowane przez tzw. rebeliantów. Teraz nieuchronnie zbliża się kolejna, wielka ofensywa. Wojska syryjskie już gromadzą się wokół muhafazy Idlib, którą kontrolują „umiarkowani” i radykalni islamscy bojownicy. Po ich stronie opowiada się Turcja, a nieoficjalnie też Stany Zjednoczone.

 

W Idlib znajduje się już ostatni obszar, który okupuje tzw. opozycja. Podczas gdy Syria powoli przymierza się do rozpoczęcia próby odzyskania tego terytorium, Stany Zjednoczone i niektóre państwa zachodnie nagle zaczęły grozić atakami na Syrię. John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA wyraził zaniepokojenie, że Assad „znów” może użyć broni chemicznej.

 

Faktem jest, że na przestrzeni ostatnich lat jeszcze nikt nie udowodnił, że siły zbrojne Syrii stosowały zakazane gazy bojowe w walce z islamskimi bojówkami. Padają głównie oskarżenia, a przeprowadzane badania potwierdzają jedynie, że ktoś użył broni chemicznej. Nie jest żadną tajemnicą, że tzw. umiarkowana opozycja również jest w posiadaniu tejże broni. Jednak Zachód przemilcza ten fakt i stoi po stronie islamistów, a zatem o zbrodnie z użyciem chemikaliów za każdym razem oskarża władze Syrii i siły zbrojne, przy czym za każdym razem powołuje się na nieznane „dowody”, których nikt jeszcze nie widział.

John Bolton zapowiedział już, że jeśli dojdzie do jakiegokolwiek incydentu chemicznego podczas ofensywy w Idlib, Stany Zjednoczone będą interweniować i użyją siły. Wielka Brytania i Francja ogłosiły, że również wezmą udział w tym ataku. Nie trzeba być wróżbitą, aby przewidzieć, że bombardowania z całą pewnością dotkną syryjskie wojska. Zachód jeszcze ani razu nie zaatakował islamskiej opozycji, ale za to chętnie uderzał w pozycje sił zbrojnych.

 

Oskarżenia i groźby to jedno. Baszar Assad, zlecając ataki chemiczne na amerykańskich pupili w Syrii, którzy siłą i nielegalnie kontrolują obszar w Idlib, musiałby być totalnym głupcem, aby celowo narażać się na reakcję militarną Stanów Zjednoczonych. Syryjska armia z powodzeniem odbiła znaczną część państwa bez potrzeby stosowania broni chemicznej i również w nadchodzącej ofensywie powinna poradzić sobie z okupantami.

Wkrótce najprawdopodobniej dowiemy się, że ktoś znów zaczął zatruwać ludzi sarinem czy innym gazem, a Stany Zjednoczone niemal natychmiast rozpoczną bombardowania. Można odnieść wrażenie, że amerykański wywiad jest tak skuteczny, iż potrafi przewidywać przyszłość, zupełnie tak jakby był w posiadaniu wehikułu czasu lub magicznej kuli. Tak naprawdę, wywiad USA opiera się na relacjach osób powiązanych z bojówkami i podejrzanych „reporterów”, więc to byłoby dość dziwne, żeby islamiści, którzy przegrywają wojnę, przyznali się całemu światu do gazowania ludzi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Atylla

Admin brawo , za postawe

Admin brawo , za postawe ,publikujesz wszystkie moje wpisy nie spotkalem sie tu z rzadna cenzura ,a to ze jest malo uzytkownikow no cozz takie czasy moze przyciagnie wiecej , ludzie tez nie zawsze maja czas siedziec w necie ,ale portal  jest dobry dobre newsy ktorych nie uslyszymy na interii czy onecie brawo  wam realizujcie swoja prace. Dzieki za publikacje.

Portret użytkownika clojzy

No co to będzie za

No co to będzie za niesamowity zbieg okoliczności: ussa zatroskana będzie o to, że Assad użyje chemii i zagrozi wprowadzeniem wolności i demokracji, a chemia zostanie użyta mimo, że Assad radzi sobie bez nie lepiej niż gdyby jej użył. Fala obuzenia przetczy się przez ussa i Europę, rozszczekają się ścierwa w mediach i rżądach i wszyscy zgodnie popędzą pomóc ussa.
Usrael już nawet nie usiłuje dokładniej maskować swojego zbydlęcenia. 

Portret użytkownika hyh

Asad widac nie ufa juz Ruskom

Asad widac nie ufa juz Ruskom , i wlasnie podpisal umowe z Iranem i to moze byc decydujace dla obu krajow.

Rosja zachowuje sie dziwnie ale nie mozna wykluczyc ,ze to jej kolejne podchody a w razie czego jeszcze cos zmieni...

choc wydaje mi sie ,ze jest uzalezniona od Izraela..

Portret użytkownika John Moll

Myślałeś, że zatwierdzę Twój

Myślałeś, że zatwierdzę Twój komentarz w ciągu 2 minut od jego napisania? Ciesz się, że w ogóle to zrobiłem.

Twój komentarz i tak trzeba było wyciąć. Tylko nie krzycz, że cenzura i że bijo. Zrobiłem to dla Twojego dobra, bo portal nie odpowiada za treści zamieszczane przez użytkowników.

Na ten przejaw chamstwa z Twojej strony, zacytuję klasyka: spieprzaj dziadu.

Portret użytkownika Gryfon

Mr. Moll: sa na ZNZ

Mr. Moll: sa na ZNZ komentatorzy, ktorzy w tych czasach cenzury i przesladowania wolnej mysli zabezpieczaja sie jak nastepuje: 1. zyja poza UE; 2. nie uzywaja stalych pseudonimow; 3. za pomoca kilku VPN-ow pojawiaja sie na tym forum przez serwery na roznych kontynentach. Sugeruje ich wpisow nie usuwac,nawet jesli sa zbyt smiale. Nalezy jedynie z 'zapory ogniowej' usuwac zapisy ich parametrow dostepu. Zdrowia zycze.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wiem to z autopsji. Za

Wiem to z autopsji. Za szerzenie swoich pogladow na znz i nie tylko na znz miałem już nieprzyjemności z policją. Jakoś znz nie miało problemów. Jednak nie wiem jak długo tak będzie? Może się okazać, że zmienią przepisy a wtedy przekazywanie swojego światopoglądu będzie niemal niemożliwe. Trzymam kciuki za to żeby każdy odpowiadał za siebie. Precz z cenzurą. Dodatkowo znz i tak są tolerancyjni jeżeli chodzi o nasze wypowiedzi. Brawo. Szkoda że teraz jest tu taka pustka jeszcze 3 lata temu miałem tu naprawdę wielkie grono znajomych. Nie chce mi się wymieniać po nikach ale sporo inteligentnych ludzi tu zaglądało. Dziś przykro mi ale portal świeci pustkami. W pewnym momencie doszło tu do dużych kłutni i chyba dlatego wszyscy się rozeszli. A może marzyliśm, że możemy coś zmienić a nic nie dało się zrobić? Nie wiem? Pozdrawiam wszystkich starych znajomych nawet Eve11 która ciągle była na nie. No i dla Medium która nigdy nie chciała się ze mną umówić :) 

Skomentuj