Wojska rządowe znowu przechylają szalę zwycięstwa wojny w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zaostrzenie retoryki antyszyickiej wyrażanej przez USA i współpracujące z nimi reżimy sunnickie z Bliskiego Wschodu, to nieuchronnie znak wskazujący na to, że wojska syryjskie zaczynają wygrywać wojnę z terrorystami, którzy niczym armia inwazyjna próbują przejąć kontrolę nad Syrią.

 

Według nieoficjalnych szacunków NATO, opracowanych po konsultacjach z zachodnimi agencjami wywiadowczymi terroryści zwani w zachodnich mediach "rebeliantami" zostaną wyeliminowani w ciągu następnych 3 miesięcy. Jak wynika z informacji z tych źródeł, przewaga wojska prezydenta Baszara al-Assada wynika z zaangażowania po jego stronie Iranu, Rosji i libańskiego Hezbollahu.

 

Z szacunków NATO wynika, że większość Syryjczyków zaangażowanych w rebelię, w tym członkowie Wolnej Armii Syryjskiej, nie walczą już z Assadem.  Zamiast tego, większość walk jest prowadzone przez zagranicznych bojowników, w większości powiązanych z Al-Kaidą. Trudno to w sensowny sposób wyjaśnić jak USA może z jednej strony walczyć z Al.-Kaidą a z drugiej popierać ją w kontekście Syrii, uzbrajając jej najemników do walki z szyitami.

 

Dysonans ten jest zauważany przez niektórych dotychczasowych sprzymierzeńców Amerykanów w tej awanturze. W połowie lipca, Wielka Brytania i Francja zamanifestowały swój sprzeciw wobec wszelkich planów dostarczania broni rebeliantom syryjskim. Według nich istnieją uzasadnione obawy, że ​​wszystkie duże dostawy broni mogą się znaleźć w rękach bojowników Al-Kaidy.

 

 

 

 

Źródło: http://www.worldtribune.com/2013/07/19/nato-assad-russia-and-iran-are-prevailing-in-syria/

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika cytat

Po prostu po uczestnictwie w

Po prostu po uczestnictwie w ‘Pustynnej Burzy” postanowiono nie angażować się więcej w amerykańskie awantury.  .......... wiec niech polskie swinie wysyłające nasze wojska czytaja sobie ten cytat do poduszki. Moze kiedys nasz naród zmądzrzeje choc wątpie. Widac elity egipskie, iranskie mające długie tradycje mogą nas jeszcze dużo nauczyc.  

Portret użytkownika mondra jola

A co nasz naród ma do gadania

A co nasz naród ma do gadania w Polsce? Nieliczni Polacy, którzy wystawili głowę i dumnie podkreślali swój nacjonalizm wskazując na problematyczne rządy w Polsce i sugerując radykalne rozwiązania, strzelili sobie w plecy we własnym garażu.

Skomentuj