USA grożą, że rosyjscy żołnierze będą "powracać z Syrii do swojego kraju w workach na zwłoki"

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dmitry Terekhov/CC BY-SA 2.0

Próba wyzwolenia wschodniego Aleppo z rąk "rebeliantów" i terrorystów nie jest na rękę Stanom Zjednoczonym. Zachód potępia Assada za to, że próbuje odzyskać własne terytoria, zaś Rosja otrzymała ostrzeżenie - jeśli nie wstrzyma działań zbrojnych w tym mieście, to będzie tracić kolejnych żołnierzy a islamscy terroryści mogą zacząć atakować nawet rosyjskie miasta.

 

Dość niecodzienne słowa zostały wypowiedziane wczoraj przez samego rzecznika Departamentu Stanu USA, Johna Kirby'ego. Z jego oświadczenia można wywnioskować, że jeśli syryjskie miasto Aleppo zostanie wyzwolone, islamscy terroryści jeszcze bardziej zaangażują się w wojnę z Rosją - będą zabijać kolejnych żołnierzy, mogą zacząć strzelać do samolotów bojowych a nawet przeprowadzać ataki w rosyjskich miastach.

"Grupy ekstremistyczne będą nadal wykorzystywały luki w Syrii aby rozwinąć swoją działalność, która może obejmować ataki na rosyjskie interesy, być może nawet na rosyjskie miasta. Rosja będzie nadal wysyłać swoich żołnierzy do kraju w workach na zwłoki, będzie nadal tracić zasoby, być może nawet samolot" - powiedział John Kirby.

W nieco łagodniejszym tonie wypowiedział się John Kerry. Amerykański Sekretarz Stanu zagroził zerwaniem jakiejkolwiek współpracy między USA a Rosją, jeśli działania wojenne we wschodnim Aleppo nie zostaną wstrzymane.

 

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ, Marija Zacharowa zwróciła uwagę, że słowa wypowiedziane przez Kirby'ego mogą być znakiem dla terrorystów, aby zaczęli atakować Rosjan zarówno w Syrii, jak i na terytorium samej Rosji. Jednocześnie w mediach pojawiają się doniesienia o tym, że Stany Zjednoczone mają zamiar dostarczać do "opozycji" przenośną broń przeciwlotniczą, natomiast Rosja wyraziła właśnie gotowość do wprowadzenia kolejnego, 48-godzinnego zawieszenia broni. Najbliższe dni mogą pokazać, jak rozwinie się ta niebezpieczna sytuacja.

 

Źródła:

https://sputniknews.com/politics/20160929/1045820812/zakharova-press-briefing-september-29...

http://www.middleeasteye.net/news/aleppo-must-not-fall-us-preparing-flood-city-anti-air-mi...

http://www.wsj.com/articles/russia-says-it-would-support-48-hour-cease-fire-in-aleppo-to-a...

https://geopolitics.co/2016/09/29/us-spox-john-kirby-threatens-russia-with-more-body-bags-...

Ocena: 

4
Średnio: 4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika cwwd

Jak myślisz.

Jak myślisz.

Dlaczego usa od 70 lat szczuje i podżega narody na całym świecie ?

Jaki kraj wyprodukował upaińców, solidarnościowców i talibów ?

Do czego im to ćoś ?

Portret użytkownika hal471

I po jednym idiocie jak

I po jednym idiocie jak Anikifadia, USA chce wzbudzić nienawiść u słowian do słowian a taki dzieciaczek jak ty już łykną jak ukrainka przy trasie. Rosjanie jako jedyni coś robią aby kozojebów od syrii odjebać, a USrA rzuca im kłody bo jeszcze tamtego ustroju nie rozjebali...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ekstragoon

"Die Zeit": rosyjscy doradcy

"Die Zeit": rosyjscy doradcy kierują antyzachodnią propagandą w Donbasie...

Wynika z nich, że w pracy propagandowej separatyści opierają się na podręczniku autorstwa rosyjskich doradców. Autorzy zalecają pracownikom aparatu propagandowego piętnowanie "profaszystowskiej Ameryki" jako źródła wszelkiego zła. "Po Majdanie władza na Ukrainie wpadła w ręce oligarchicznej proamerykańskiej junty - morderców i złodziei" - czytamy w podręczniku. Dziennikarze powinni porównywać Ukrainę Poroszenki z "faszystowskimi dyktaturami" sterowanymi przez USA. Jako ekspertów, których należy pytać o ocenę wydarzeń, autorzy tych wskazówek wymieniają kremlowskiego nacjonalistycznego ideologa Aleksandra Dugina i doradcę prezydenta Władimira Putina, Siergieja Głaziewa.

więcej na temat: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Die-Zeit-rosyjscy-doradcy-kieruja-antyzachodnia-propaganda-w-Doniecku,wid,18523151,wiadomosc.html?ticaid=117d21

Coś Wam to mówi o zachowaniu niektórych ludzi na tym portalu, czy to nie zastanawiające.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

O zachowaniu ludzi na tym

O zachowaniu ludzi na tym portalu mówi aplaus pod twoimi postami... Dla przypomnienia... głosy mogą oddawać wyłącznie zarejestrowani,  więc masz i tak szczęście.. idioto..

 Twój bełkot na temat propagandy rosyjskiej świadczy o kompletnym debiliźmie... Chciałbyś wmówić bowiem czytelnikom forum, że obstawione ono jest ":ruskimi trollami opłacanymi przez MOskwę." Uświadom sobie tępaku, że tych trolli byłoby 86% świadomego społeczeństwa polskiego... A co za tym idzie.... Putin by zbankrutował... Smile

Portret użytkownika Binladorfus

Waldorfus: Ojciec założyciel

Waldorfus: Ojciec założyciel ZnZ wiedział co robi

„(...)Dla przypomnienia... głosy mogą oddawać wyłącznie zarejestrowani,  więc masz i tak szczęście.. idioto..(...)” – napisał  ekstragoonowi Angelus Maximus Rex

A zarejestrowanymi są tu na tym forum są – najczęściej – same ordynarne chadziaje, którzy – jak dla mnie podejrzanie – czasami bronią tu polskich narodowców... – inteligencie sowiecki...

Czytelnicy głosu oddać tu na tym forum i tak nie mogą. A zatem, głosowanie pod komentarzami na tym portalu reprezentatywne jest tylko wobec narodu sowieckiego... 

W ten sposób robi się tu niezłą ruską propagandę – osłabia się przeciwnika poprzez sztuczne obniżenie jego wartości.

Stalin powiedział kiedyś: „Nie ważne kto i ilu, odda głosy; ważne jest to, kto je policzy”. Na tym portalu głosy liczą tylko sami durnie z klapkami na oczach. Oddają je... domyślcie się.

P.S.: Mimo że jestem tu na ZnZ zarejestrowany prawie od roku, na tym portalu nie oddałem głosu jeszcze na nikogo. Ale obserwuję kto ma tu, na tym portalu, najwięcej minusów, a kto plusów.

P.S2.: Uczciwość to znaczy pełna jawność

Mimo iż logowałem się na tym portalu dziś po raz pierwszy, już za pierwszym razem otrzymałem następujący komunikat, po którym zablokowano mnie konto:  „Przepraszamy, zbyt wiele prób logowanie z tego adresu IP. Ten adres IP został tymczasowo zablokowany. Prosimy spróbować później lub wysłaćprośbę o nowe hasło.”

Do ojca założyciela – administratora tego portalu: Jeżeli filtr CAPTCHA  do logowania zarejestrowanych użytkowników nie został założony tu na tym portalu tylko pod pretekstem – tylko po to aby banować niewygodnych komentatorów, to nowe hasło dla mnie użytkownika Waldorfus, proszę niezwłocznie wysłać bez mojej specjalnej prośby, mailem na moją prywatną skrzynkę. Nie wysłanie tego hasła, potraktuję jako cenzurę  na portalu ZnZ, i więcej już tu taj, na tym portalu, ja niżej podpisany o nic prosił nie będę.

Waldorfus, dziś już z zastępczym nickiem Binladorfus
 

Portret użytkownika U_P_Adlina

masz ciekawe problemy

masz ciekawe problemy binladorfus!!........Rozumiem, że ty, tyma i inne chachły nie jesteście zadowoleni ze świadomości Polaków w kwestii waszej niechlubnej ludobójczej przeszłości !!......To cieszy!!........Dam ci dobrą radę!!.........Jak chcesz się wyżalić to wypad na tvn24, gdzie banuje się większość pro-polskich postów, a pierwszeństwo daje się takim banderowskim nazi skakunom, jak ty!!......Im większa anty-polska kanalia, tym bardziej jest tam ceniona!!........Przyjmą cię tam jak swego i nie będziesz taki sfrustrowany !!........PS: Sowietów mule dawno juz nie ma!!......Za to są nazi-banderowskie ścierki!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika livid

Chyba nie wiesz, że w Rosji

Chyba nie wiesz, że w Rosji też są żydzi.

Stworzyło się dobrego i złego dla takich jak ty, dadzą ci kartę debetowa i sobie grzeszy człowieczek a później taki idiota mówi, kiedy coś traci a straszą go kimś.

Tam mają jakieś zasad, gdzie homo, gdzie to wszystko, oni są źli. Oczywiście to jest tylko taki przykład, oni napewno nie są wzorem do nasladowania ale posiadaja ten zalążek rozsądku w niektórych sprawach jeszcze, dlatego wielu popiera ich w tym czy w tamtym ale nie koniecznie w całości jak próbują to wmówić. 

Jeszcze jeden ważny aspekt o którym ludzie zapominają mianowicie, poparcie takiego Obamy a Putina w swoich krajach, nie ma do czego porównać nawet.

WP rzeczywiście jest portalem godny uwagi dla takich biznesmenów jak ty.

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe!!.......Śmieszny

Hehehehe!!.......Śmieszny trollina banderowski!!........A jaka ma być propaganda Powstańców z DRL i ŁRL?......Pro-uSSmańska??..........Przecież to żydo-uSSmania zmajstrowała upaińcom banderowski majdan, który wywołał wojnę domową i agresję nazistowskiej junty z kijowa na Donbas!!.......Cała reszta jest zgodna z prawdą, bo przecież dzisiejsza uSSmania jest pro-nazistowska, jeżeli sponsoruje juntę z kijowa, która oficjalnie gloryfikuje nazizm !!............Ja bym bardziej zastanowił się nad takimi jak ty trollami, które staraję się wprowadzać w życie jedną z podstawowych dyrektyw OUN z uchwały z 1990r: 

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990.

/W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/..............

Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika internauta1981

Jako ciekawostkę przytoczę

Jako ciekawostkę przytoczę proroctwo zielonoświątkowego pastora Williama Branhama. 2 ostatnie wizje są szczególnie interesująca. W 6 wizji widział kobietę jako władcę USA(czyżby clintonowa?) a w 7 zniszczone USA(czyżby supererupcja Yellowstone lub odwetowe uderzenie atomowe na USA?) Cyt z wiki:

"

W 1933 roku William Branham otrzymał siedem proroctw (określanych jako kluczowe) dotyczących końca czasów. W owym czasie pięć pierwszych proroctw uznano jako spełnione.

Oto opis tych proroctw słowami samego Branhama:

– Pierwsza wizja dotyczyła tego, że Mussolini zaatakuje Etiopię i ten naród „padnie u jego stóp”. Ta wizja spowodowała z pewnością pewien oddźwięk, i niektórzy, kiedy to powiedziałem, byli bardzo rozzłoszczeni i nie chcieli temu wierzyć. Lecz stało się to właśnie w ten sposób. On tam po prostu wkroczył ze swoją nowoczesną armią i zajął ją. Tubylcy nie mieli żadnych szans. Lecz ta wizja mówiła również o tym, że Mussoliniego spotka okropny koniec, kiedy jego własny naród obróci się przeciwko niemu. Urzeczywistniło się to dokładnie tak, jak było przepowiedziane.

– Następna wizja przepowiadała, że pewien Austriak, imieniem Adolf Hitler, powstanie jako dyktator w Niemczech, i że on wciągnie świat do wojny. Była mi pokazana linia Zygfryda, i jak trudną sprawą będzie dla naszych jednostek, aby ją sforsować. Potem było pokazane, że Hitler skończy w tajemniczy sposób.

– Trzecia wizja dotyczyła sfery światowej polityki, bowiem było mi pokazane, że będą trzy wielkie „izmy”, faszyzmnacjonalizm i komunizm, lecz te dwa pierwsze zostaną pochłonięte przez trzeci. Ten głos ostrzegał: „ZWAŻAJCIE NA ROSJĘ, ZWAŻAJCIE NA ROSJĘ. Zwróćcie waszą uwagę na króla północy”.

– Czwarta wizja przedstawiała wielkie postępy w nauce, które miały nastać po drugiej wojnie światowej. Ona kończyła się wizją samochodu z kopułą z plastiku, który jechał po pięknych autostradach i był zdalnie sterowany. Wydawało się, że ludzie siedzieli w tym samochodzie, i nie było w nim kierownicy, i oni grali sobie jakąś grę dla rozrywki.

– Piąta wizja dotyczyła moralnego problemu naszego wieku, i koncentrowała się głównie wokół kobiet. Bóg mi pokazał, że niewiasty zaczną opuszczać swoje miejsce i zostanie im udzielone prawo do głosowania. Potem będą obcinać swoje włosy, co świadczy o tym, że dłużej nie są pod autorytetem męża, lecz domagają się równouprawnienia, albo też w wielu wypadkach więcej, niż równouprawnienia. One zaczęły nosić męskie ubiory, aż posunęły się tak daleko, że się wcale nie ubierają. Ostatnim obrazem, który widziałem, była kobieta, która z wyjątkiem małego listka figi, służącego jako fartuszek, była naga. W czasie tej wizji widziałem straszne zepsucie i moralny stan całego świata.

Następnie, w szóstej wizji, w Ameryce wystąpiła bardzo piękna, lecz okrutna kobieta. Ona trzymała ludzi absolutnie w swojej mocy. Ja wierzę, że to jest wzmaganie się Rzymskokatolickiego Kościoła, chociaż wiem, że by to również mogło być widzenie jakiejś kobiety, dochodzącej do wielkiej mocy w Ameryce, dzięki popularyzacji prawa wyborczego dla niewiast.

W ostatniej, siódmej wizji, usłyszałem najstraszliwszą eksplozję. Kiedy się obróciłem, aby tam spojrzeć, nie widziałem nic innego, niż rumowiska, kratery i dym nad całym lądem Ameryki.

Strony

Skomentuj