Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, Putin i Trump porozumieli się w sprawie Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W poniedziałek, przywódca Rosji oraz następca Baracka Obamy, Donald Trump, przeprowadzili pierwszą rozmowę telefoniczną. Panuje ogólne przekonanie, że Putin i Trump mają bardzo podobne spojrzenie na wiele kwestii a od przyszłego roku, współpraca będzie wręcz kwitła.

 

Władimir Putin złożył gratulacje i porozumiał się z przyszłym amerykańskim prezydentem w kwestii wznowienia dobrych relacji Rosji i USA. Oba państwa nie będą interweniować w swoje sprawy wewnętrzne, będą rozwijać współpracę między innymi w kwestii handlowej i ekonomicznej oraz połączą siły w walce z międzynarodowym terroryzmem.

 

Nie zabrakło oczywiście rozmów w sprawie Syrii. Trump jest podobno gotowy rozwiązać konflikt w tym państwie. Ostatnio zapowiadał, że nie będzie popierał dozbrajania organizacji zbrojnych, które dążą do obalenia Assada, ale skupi się na zwalczaniu Państwa Islamskiego. Syryjski prezydent również pogratulował mu zwycięstwa i wyraził nadzieję na lepsze relacje ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Putin i Trump będą prowadzić kolejne konwersacje drogą telefoniczną a w przyszłości mają spotkać się osobiście. Jednak Barack Obama opuści urząd dopiero 20 stycznia. Do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika szyper

Kazdy prezydet krolestwa USA

Kazdy prezydet krolestwa USA probowal sie dogadywac z Rosja zawsze konczylo sie tak samo gdy rosjanie probowali wyrolowac partnera blednie oceniaja polityke ameryki po przez pryzmat osobowosci prezydeta [Kenedi. busz i inne stwory] tak sie zastanawiam kiedy rosjanie zrozumieja ze A meryka nie ma prezydetow ma INTERESY myslalem ze wolodia to rozumie

Portret użytkownika SurvivorMan

No i gitara... Teraz także

No i gitara... Teraz także polskojęzyczna judeopolonia z Wiejskiej, powinna przestać szczekać na Rosję jak niewychowany kundel... Tego pojednania mogą być same plusy... Pod warunkiem że Trump to Trump, a nie kolejna marionetka... Wierzę że nie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika fix

Jest ok. Dobrze, gdy sie

Jest ok. Dobrze, gdy sie dogaduja. Tymczasem w brukselce. Policaj i wojaszki sie kloca. Wspolczuje im. Wiadomo kodeks pracy. Caly czas chca go zaostrzyc i u francuzow i u reszty. Tylko slepi tego nie widza. Bo glowny cel to wieksze zniewolenie. Dlatego przestancie na siebie szczekac i nie dajcie sie mamic.

Portret użytkownika ACHILES

A TYMCZASEM szatany obecne

A TYMCZASEM szatany obecne ZDAJĄ SIĘ PORZUCAĆ SWOJE DOTYCHCZASOWE PLANY I ZARÓWNO brodate dzikusy, jak i banderowska junta POZOSTAJĄ SAME SOBIE i w odstawkę idą !!!

USA "sprzątają" w Syrii i olewają Ukrainę

http://ram.neon24.pl/post/135030,usa-sprzataja-w-syrii-i-olewaja-ukraine

CIEKAWE, CO NA TE NOWINY, NOWO-STARE NASZE OBECNE WŁADZE, KTÓRE TO DZIŚ ROK SWEGO PANOWANIA ŚWIĘTUJĄ . ???

p.s  Stali tutejsi bywalcy z pewnością pamiętają, jak przestrzegałem przed ZDRADĄ DUSZY WOŁYŃSKICH, PRZEZ banderowców bestialsko pomordowanych, w imię jakich chorych planów bratania się z potomkami katów tych BIEDNYCH DUSZYCZEK i się sprawdza wszystko, co do joty, tak jak ta KLĄTWA W PRZYPADKU poPRZEDNICH ZDRAJCÓW I poPAPRAŃCÓW ZADZIAŁAŁA, TAK I TERAZ NADAL DZIAŁA. 

Tylko szkoda BIEDNYCH I DOBRYCH POLAKÓW OBECNYCH nieświadomych tego, co się tak naprawdę obecnie dzieje i JAK NASZ KRAJ I NARÓD W PRZEPAŚĆ SPADA, ale wielu z nich jest samych winnych sobie, bo zamiast BRONIĆ ZASAD NARODOWYCH, to ślepo gonią, za kasą . 

Portret użytkownika inzynier magister

Ksenofob”, „rasista”,

Ksenofob”, „rasista”, „islamofob”, „antyglobalista”, „mizogin” – to tylko część określeń, jakich używają w odniesieniu do Stephena Bannona – nowego stratega prezydenta elekta w USA – jego przeciwnicy. Dyrektor kampanii wyborczej Donalda Trumpa, biznesmen irlandzkiego pochodzenia, szef konserwatywnego portalu Breitbart, paleokonserwatysta i były oficer marynarki wojennej będzie głównym strategiem i doradcą prezydenta elekta, a także liderem Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej.Informacja o wybraniu Bannona na głównego doradcę Trumpa zelektryzowała liderów wszelkich lewicowych organizacji pożytku publicznego. Bannon jest współzałożycielem i prezesem Instytutu Government Accountability – fundacji, która opłaca najlepszych dziennikarzy śledczych, tropiących przestępstwa polityków. Jest szefem i właścicielem Breitbart News LLC. Wyprodukował i sfinansował wiele filmów dokumentalnych, podejmujących tematykę polityczną. Oddał w nich hołd m.in. byłemu prezydentowi USA Ronaldowi Reaganowi i byłej gubernator Alaski Sarze Palin, a także ruchowi Tea Party. Jest również gospodarzem audycji radiowej w Sirius XM. http://www.pch24.pl/placz-lewicy-w-usa--islamofob-i-antysemita-szefem-doradcow-trumpa---przekonuja-postepowcy,47416,i.html#ixzz4Q5wUO7Db

"Jednak Barack Obama opuści urząd dopiero 20 stycznia. Do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć." Obama już poleciał do Grecji przepraszaćza Trumpa ! Greccy masoni oficjalnie jako rząd Gecji wyrazili ubolewanie z powodu Trumpa za co Obama właśnie przeprasza ! Akacja tajnych elit rozpoczęta ! Jako Polacy powinniśmy wzmóc siłę modlitwy różańcowej i Miłosierdzia Jezusa od św. Faustyny by się obronić przed diabelskimi politykami i by obronić Trumpa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Surun

UE coraz bardziej bezczelna!

UE coraz bardziej bezczelna! Wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, bo obowiązujące w naszym kraju od 2004 r. procedury nagle „przestały spełniać oczekiwania”!

Kumple Tuska w Brukseli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nałożenie sankcji na nasz kraj jest niemożliwe (sprzeciw Węgier i innych państw V4). Dlatego postanowili ostro zakombinować.

Właśnie „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od 2004 r. sposób zatwierdzania procedur przetargowych, do którego nikt nigdy wcześniej nie miał żadnych uwag, nagle „przestał spełniać oczekiwania”.

Stąd bezczelna decyzja o wstrzymaniu wypłaty 800 mln euro dla Polski (za listopad) i groźba wstrzymania wypłat kolejnych transz! Co za hipokryzja!

Komisja Europejska podjęła w ubiegłym tygodniu zaskakującą decyzję. Okazało się, że brukselscy kumple Donalda Tuska wstrzymali wypłatę dla Polski 800 mln euro (4 mld zł) z programu Infrastruktura i Środowisko, gdyż zauważyli, że „sposób zatwierdzania procedur związanych z przetargami nie do końca odpowiadał oczekiwaniom Komisji Europejskiej”.

Innymi słowy – Unia wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, gdyż obowiązujące w naszym kraju procedury formalne dotyczące przetargów na inwestycje infrastrukturalne współfinansowane ze środków europejskich nie były właściwie ułożone (według opinii Komisji Europejskiej). Okej. Mocny argument. Skoro Komisja Europejska zarządza procesem dzielenia i przyznawania pieniędzy, to może żądać od beneficjenta, aby proces związany z wydatkowaniem tychże środków przebiegał według schematu zaakceptowanego przez Brukselę.

Problem polega jednak na tym, że kwestionowane przez eurokratów procedury obowiązywały w naszym kraju od… 2004 roku! I nikt nigdy wcześniej nie zwrócił uwagi, że coś jest z nimi nie tak!

W kontekście powyższego powstaje pytanie – co takiego się stało, że kumple Tuska z Komisji Europejskiej dopiero teraz „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od kilkunastu lat sposób zatwierdzania procedur przetargowych dotyczących inwestycji współfinansowanych ze środków UE „nie odpowiada ich oczekiwaniom”? Dlaczego nie dostrzeżono tego problemu w latach 2008-2014, kiedy naszym krajem rządził dobry znajomy eurokratów z Brukseli?

Czy przypadkiem nie chodzi tutaj o pozaproceduralne „ukaranie” obecnego rządu w Warszawie? Wszak eurokraci doskonale wiedzą, że promowany wśród lewactwa i „obrońców demokracji” pomysł nałożenia oficjalnych sankcji gospodarczych na Polskę, nie ma żadnych szans na wprowadzenie w życie (choćby przez zapowiedziane już veto Węgier w tej sprawie). Stąd jedyny sposób na bezpośrednie uderzenie w nasz kraj może przebiegać przez „wstrzymywanie” wypłat środków unijnych z byle powodów formalnych, które w poprzednich latach nie miały żadnego znaczenia.

za:http://niewygodne.info.pl/artykul7/03414-Unia-coraz-bardziej-bezczelna-wobec-Polski.htm

Strony

Skomentuj